gadżety na stronie Scholandii

Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

gadżety na stronie Scholandii

Post autor: Andy Sky »

Korzystając z okazji, jaką jest wizyta JKM Karoliny Aleksandry informuję, iż od dzisiaj na stronie Scholandii funkcjonuje automatyczny Kalendarz Scholandzki. Zatem mamy dzisiaj 194 rok, 2 miesiąc i 6 dzień Ery Scholandzkiej. ;)

A ja jeśli dobrze liczę w pamięci, mam właśnie 159 rok życia na liczniku i nie widzę ekranu przez zmarszczki ;)
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: gadżety na stronie Scholandii

Post autor: Siergiusz Asketil »

Jak obliczane są lata według kalendarza scholandzkiego? Czy w przeszłości wykorzystywano tę metodę do, choćby, datowania aktów prawnych?
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: gadżety na stronie Scholandii

Post autor: RomanoPorfavor »

Siergiusz Asketil pisze:Jak obliczane są lata według kalendarza scholandzkiego? Czy w przeszłości wykorzystywano tę metodę do, choćby, datowania aktów prawnych?
Odpowiem na pierwsze z pytań: liczone są od dnia powstania Scholandii (14 październik 2002), zgodnie z zasadą że 7 dni scholandzkich (równych standardowym) to 1 miesiąc, a 28 dni - 1 rok scholandzki.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: gadżety na stronie Scholandii

Post autor: RomanoPorfavor »

Andy Sky pisze:Korzystając z okazji, jaką jest wizyta JKM Karoliny Aleksandry informuję, iż od dzisiaj na stronie Scholandii funkcjonuje automatyczny Kalendarz Scholandzki. Zatem mamy dzisiaj 194 rok, 2 miesiąc i 6 dzień Ery Scholandzkiej. ;)
Super, że udało się uruchomić! Ze swojej strony dokonałem drobnej korekty stylów, żeby link do podstrony z informacjami o kalendarzu nie wypadał poza ramkę :)
Andy Sky pisze:A ja jeśli dobrze liczę w pamięci, mam właśnie 159 rok życia na liczniku i nie widzę ekranu przez zmarszczki ;)
Najlepsze życzenia ;)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: gadżety na stronie Scholandii

Post autor: Karolina Aleksandra »

Andy Sky pisze:
Korzystając z okazji, jaką jest wizyta JKM Karoliny Aleksandry informuję, iż od dzisiaj na stronie Scholandii funkcjonuje automatyczny Kalendarz Scholandzki. Zatem mamy dzisiaj 194 rok, 2 miesiąc i 6 dzień Ery Scholandzkiej. ;)

A ja jeśli dobrze liczę w pamięci, mam właśnie 159 rok życia na liczniku i nie widzę ekranu przez zmarszczki ;)

Zmarszczki zmarszczkami, ale kalendarz wyszedł wspaniale! Dziękuję, to piękna niespodzianka :) Chociaż mnie w sumie też zainteresowała sekcja z cytatami. Wyskoczyło mi akurat coś takiego: „(Król) zniewagi winien przyjmować w imię dobra Państwa a gniewiem wybuchać wtedy, gdy w nim uraża się majestat Korony a nie majestat króla.”

Muszę się zadumać nad tym.

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: gadżety na stronie Scholandii

Post autor: RomanoPorfavor »

Karolina Aleksandra pisze:Dziękuję, to piękna niespodzianka :) Chociaż mnie w sumie też zainteresowała sekcja z cytatami. Wyskoczyło mi akurat coś takiego: „(Król) zniewagi winien przyjmować w imię dobra Państwa a gniewiem wybuchać wtedy, gdy w nim uraża się majestat Korony a nie majestat króla.”
Obawiam się, że patrzy Towarzyszka Królowa na archiwalną stronę. My natomiast mówimy o aktualnej.

Na aktualnej cytaty obecnie nie są losowane, jest jeden wpisany na stałe ;-)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: gadżety na stronie Scholandii

Post autor: Karolina Aleksandra »

Ups. Też podziwiam. W sumie można w takim razie ogłosić konkurs na bazę cytatów, hm? Może się znajdą nowe.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: gadżety na stronie Scholandii

Post autor: RomanoPorfavor »

Problemem nie jest baza, bo tą sobie zapisałem już z tego co jest na archiwalnej stronie, a brak chwilowy skryptu który by losował i wyświetlał cytat z tejże bazy ;)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: gadżety na stronie Scholandii

Post autor: Andy Sky »

Siergiusz Asketil pisze:Jak obliczane są lata według kalendarza scholandzkiego? Czy w przeszłości wykorzystywano tę metodę do, choćby, datowania aktów prawnych?
W aktach prawnych nie było używane, ale np. w paszporcie scholandzkim używany jest wiek właściciela liczony kalendarzem.
PTR pisze: Super, że udało się uruchomić! Ze swojej strony dokonałem drobnej korekty stylów, żeby link do podstrony z informacjami o kalendarzu nie wypadał poza ramkę :)
Bardzo dziękuję Towarzyszu. Dotychczas nie miałem okazji używac wordpressa, cud że cała operacja nie zakończyła się wielkim crash-em ;)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: gadżety na stronie Scholandii

Post autor: Aleksander »

PTR pisze:Problemem nie jest baza, bo tą sobie zapisałem już z tego co jest na archiwalnej stronie, a brak chwilowy skryptu który by losował i wyświetlał cytat z tejże bazy ;)
Przecież to można na kolanie naklepać. Zakładając, że każdy cycat ma ID a jest ich 50, to funkcja rand(1,50) jest naszym przyjacielem.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: gadżety na stronie Scholandii

Post autor: Tomasz von Habsburg »

الوـس pisze:
Przecież to można na kolanie naklepać. Zakładając, że każdy cytat ma ID a jest ich 50, to funkcja rand(1,50) jest naszym przyjacielem.
Lub

Kod: Zaznacz cały

Math.floor(Math.random() * 50);
dla JavaScript. Pan Aluś podał w php.

(-) Tomasz baron von Habsburg[/justify]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość