Herby miast scholandzkich

Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Herby miast scholandzkich

Post autor: Tannegard »

Niektóre ze scholandzkich herbów zaginęły, inne przykryła gruba warstwa kurzu. Akurat herby stolic prowincji zachowały się w komplecie, lecz mimo to postanowiłem delikatnie je odświeżyć, a przede wszystkim zunifikować scholandzkie herby na bazie jednego typu tarczy. Największe zmiany są w przypadku herbu Alexiopolis, Scholopolis, a w minimalnym stopniu Kanikogradu. Internetia oraz Elfidias pozostały bez zmian, jeśli nie licząc dostosowania stylem do reszty. Jest to propozycja pod rozwagę.
Załączniki
internetia.png
Herb Internetii
(65.58 KiB) Pobrany 419 razy
scholopolis.png
Herb Scholopolis
(44.52 KiB) Pobrany 419 razy
kanikograd.png
Herb Kanikogradu
(33.92 KiB) Pobrany 419 razy
Ostatnio zmieniony 13 lis 2015, 23:24 przez Tannegard, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: Tannegard »

ciąg dalszy
Załączniki
elfidias.png
Herb Elfidias
(33.59 KiB) Pobrany 418 razy
alexiopolis.png
Herb Alexiopolis
(36.52 KiB) Pobrany 418 razy
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: matmax »

Podoba mi się ta propozycja, dobrze wyglądają obok siebie :-)
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: Daniel von Witt »

A może by tak przeprowadzić unifikację i pełną restaurację tych herbów z herbami dreamlandzkimi dla miast? Może należy skontaktować się z Heroldią Obu Królestw?

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: matmax »

A tu mam wątpliwości. Herby to może być ładny wyróżnik prowincji, jeden z symboli pokazujących podróżującym, że są na terenie innego regionu.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: RomanoPorfavor »

Jako heraldyk zainteresowałem się tym tematem. Ponieważ widzę kilka heraldycznych błędów (czy też niekonsekwencji)*, no i jakość herbów jest wątpliwa, to postaram się przygotować swoje wersje, z poprawkami - z racji zamieszkania przeze mnie w Scholandii zrobię to za friko. Od wicekróla będzie zależeć, czy takie poprawione wersje przyjmie.

* Na przykład w herbie Alexiopolis jest podział tarczy, jednak jej barwa po obu stronach jest taka sama. Tarczy nie dzieli się, jeżeli barwy są identyczne - więc można uznać że albo podział jest niepotrzebny, albo tarcza miała być "przedzielona" figurą heraldyczną - lewym skosem (który leży na tarczy jednobarwnej). Ciężko też heraldycznie zidentyfikować barwę tła.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: RomanoPorfavor »

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: Tannegard »

PTR pisze:
Jako heraldyk zainteresowałem się tym tematem. (...)

* Na przykład w herbie Alexiopolis jest podział tarczy, jednak jej barwa po obu stronach jest taka sama. Tarczy nie dzieli się, jeżeli barwy są identyczne - więc można uznać że albo podział jest niepotrzebny, albo tarcza miała być "przedzielona" figurą heraldyczną - lewym skosem (który leży na tarczy jednobarwnej). Ciężko też heraldycznie zidentyfikować barwę tła.
Jeśli chodzi o barwę tła, jest to barwa ceglista, źródło -> http://www.pracownia.com/herby/strona_1 ... 18MF6KWeZ8
Natomiast w kwestii samego podziału tarczy, moim zamysłem było żeby herb był możliwie zbliżony do oryginalnego godła miasta.
Załączniki
alexiopolis.png
(20.24 KiB) Pobrany 114 razy
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: RomanoPorfavor »

Andy Sky pisze:Jeśli chodzi o barwę tła, jest to barwa ceglista, źródło -> http://www.pracownia.com/herby/strona_1 ... 18MF6KWeZ8
Natomiast w kwestii samego podziału tarczy, moim zamysłem było żeby herb był możliwie zbliżony do oryginalnego godła miasta.
Jeżeli już to cielisty, nie ceglisty - przynajmniej tak mówi źródło. Jest to rzadko spotykana barwa w heraldyce, co więcej - w tym wypadku byłaby ona nieprawidłowa, bo położone są na niej figury kolorowe, a nie metalowe. Dlatego też skorygowałem ją na najbliższy metal - tj. złoto.

Co do podziału - w tym wypadku wierność oryginałowi jest moim zdaniem mniej istotna niż wierność podstawowym zasadom heraldyki. Można albo z podziału całkiem zrezygnować, albo zachować skos w formie jaką przedstawiłem. Oczywiście mówię tu o sytuacji, jeżeli Wicekról zdecyduje się korzystać z herbów mojego autorstwa.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: matmax »

Podoba mi się bardzo jakość nowych herbów, widzę jednak, że w przypadku Alexiopolis jest nadal temat do dyskusji. Andy, poproszę Cię o wyrażenie swojego zdania zwłaszcza, jeśli chodzi o ten fragment:
Co do podziału - w tym wypadku wierność oryginałowi jest moim zdaniem mniej istotna niż wierność podstawowym zasadom heraldyki. Można albo z podziału całkiem zrezygnować, albo zachować skos w formie jaką przedstawiłem.
Najchętniej widziałbym współpracę pomiędzy Wami w tym zakresie.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: Tannegard »

Myślę że lepiej pójść w kierunku poprawienia zgodności z zasadami heraldyki i ujednolicenia stylu elementów składowych herbów. Zwłaszcza że mamy tutaj jak się wydaje specjalistę od tego tematu. Mi osobiście dwie rzeczy mniej się podobają, tarcze - wolałbym dotychczas używane, oraz ten podział herbu Alexiopolis - wydaje mi się on bardzo sztuczny. Ale podkreślam, towarzysz działa w tym temacie bardzo energicznie, zupełnie odwrotnie niż ja. Dlatego wolałbym raczej nie przeszkadzać jeśli Wicekrólowi one odpowiadają.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: RomanoPorfavor »

Co do tarcz - przy okazji skoryguję do dotychczasowej formy. Ta obecna faktycznie jest zaczerpnięta skądinąd[1], przez nieuwagę nie dostrzegłem różnicy.

Co do herbu Alexiopolis - zastanowię się co z nim zrobić. Nie chcę oczywiście tutaj unicestwiać dotychczasowej historii, ale pomyślę nad kompromisową formą która balansowałaby trzy wartości - zgodność historyczną, zgodność z zasadami heraldyki, jak i walory estetyczne.

[1] Ten kształt tarczy mają herby osobiste w Surmenii. Ciekawostką jest to, że ja odtwarzałem je już jako herby historyczne, bo po zniesieniu (pierwszym) monarchii na rzecz I Demokracji, jedynie dla ilustracji w Encyklopedii Surmeńskiej. Ostatnio zresztą tworzyłem nowy herb dla Orjona Surmy - i też po zniesieniu II Królestwa i wprowadzeniu II Demokracji, jako herb historyczny.[/justify]
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: RomanoPorfavor »

Obrazek
Przygotowałem trzy propozycje herbu dla Aleksandrowa Deltyjskiego. Osobiście obstawiam środkowy, choć najbardziej podobał mi się pomysł na lewy, z przeniesieniem gryfa jako wizerunek na żaglu. No ale to już większa zmiana.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: Tannegard »

Mi również prócz środkowej, szczególnie spodobała się wersja z przeniesieniem gryfa na żagiel. Może warto jednak troszkę oddalić się od pierwowzoru?
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: matmax »

Lewa mi też podoba mi się najbardziej. Może urządzimy małe głosowanie wśród mieszkańców Scholandii?
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: Tannegard »

matmax pisze:Lewa mi też podoba mi się najbardziej. Może urządzimy małe głosowanie wśród mieszkańców Scholandii?
Czemu nie, zobaczymy czy nasz gust odstaje od średniej ;)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: Daniel von Witt »

Odgrzewam temat chcąc dowiedzieć się, czy zachował się gdzieś jakikolwiek herb Adrianopolu, który można byłoby odrestaurować, a jeśli takiego nie ma to jakiej symboliki radzilibyście dla niego użyć?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: matmax »

Herbu nie znalazłem, ale:
ADRIANOPOL - Miasto Otwarte (2002-2004) w północno-wschodniej Scholandii, u wybrzeży Oceanu Wirtualnego. Stolica prowincji Proftazja. Ludność: 441 512 mieszk. Dawna faktoria handlowa obcych kupców na terytorium kontynentu. z tamtych czasów pochodzi interesujące Stare Miasto, z liczną grupą zabytkowych kamienic i oryginalnym renesansowym ratuszem. Zamek obronny Proftazjon o dwóch zamkniętych, niezależnych pierścieniach murów. Ważny ośrodek handlowy, duży port handlowy. W wyniku reformy administracyjnej miasto zostało zamknięte.
za Leksykonem Scholandzkim

Trochę informacji o Adrianopolu - http://scholandia.pun.pl/viewtopic.php?pid=1476

http://www.scholandia.org/edukacja/kus/ ... orskie.htm - zdjęcie latarni morskiej w Adrianopolu.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: Daniel von Witt »

Latarnia morska w scholandzkich barwach narodowych. To jest to. Może Sekretarz podpowie kolor tarczy?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Herby miast scholandzkich

Post autor: RomanoPorfavor »

Obrazek
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość