Miasta Scholandii

Awatar użytkownika
matmax
minister
Kontakt:

Miasta Scholandii

Post autor: matmax » 23 lip 2015, 12:34

Dotychczasowy system Scholandii wyróżniał pięć miast, będących stolicami prowincji:

- Scholopolis, stolicę kraju
- Kanikograd
- Elfidias
- Alexiopolis
- Internetię.

Było to zmniejszenie z początkowej liczby 10 miast i prowincji. Oprócz miast systemowych, wyższe tytuły arystokratyczne były "przywiązane" do konkretnych terytoriów, stąd też bierze się moje rodowe nazwisko von Salvepol.

Pojawia się pytanie, co dalej z miastami Scholandii? W 2 osoby ciężko jest mieszkać w 5 miastach naraz. Może jednak to dobry sposób na przytrzymanie ludzi, oferowanie im posady burmistrza w pustych miastach?
Mat Max von Salvepol
Minister Spraw Wewnętrznych
Ambasador w Wandystanie i Sarmacji
Daniel von Witt pisze:
13 sty 2019, 02:15
Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.

Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
Numer GG: 6042777
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Miasta Scholandii

Post autor: Marcin Mikołaj » 23 lip 2015, 18:17

Wasza Ekscelencjo,

Pojawia się zasadnicze pytanie, czy potrzebujemy puste miasta? W projektach zmian funkcjonowania Królestwa znajduje się chociażby nadawania lenna, przekazywania ziem, które należy "rozruszać" - myślę, ze ten sposób jest ciekawszy dla zainteresowanego mieszkańca, który dostaje w pierwszej kolejności pewne ziemie - niekoniecznie miasto - może z terenem robić co chce (w granicach prawa, np wybudować ogromny folwark).

W zakresie samych miast sądzę, że ich nadawania we władanie może odbywać się w podobny sposób jak powyżej, z tym że pole zmian byłoby mniejsze.

(-) Marcin Mikołaj, R.

Awatar użytkownika
matmax
minister
Kontakt:

Post autor: matmax » 23 lip 2015, 20:27

Pytanie jest jak najbardziej zasadne. Nadawanie lenna to w zasadzie bardzo zbliżone rozwiązanie, różniące się jedynie nazewnictwem.

Zgadzam się, że puste miasta nie są potrzebne w celach innych niż zachowanie dziedzictwa - część akcji kulturalnych działa się w konkretnym kontekście regionalnym.

Pojawia się jednak pytanie, czy i które miasta chcemy zachować?
Mat Max von Salvepol
Minister Spraw Wewnętrznych
Ambasador w Wandystanie i Sarmacji
Daniel von Witt pisze:
13 sty 2019, 02:15
Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.

Filip Radgar Scholandzki
Kontakt:

Post autor: Filip Radgar Scholandzki » 25 lip 2015, 19:32

matmax pisze:Pojawia się jednak pytanie, czy i które miasta chcemy zachować?
Zachować warto te miasta, które mają największy dorobek kulturalny. I jest to właśnie piątka głównych miast.

Awatar użytkownika
Andy Sky
Kontakt:

Post autor: Andy Sky » 28 lip 2015, 13:06

O ile z prowincjami łatwo będzie się pożegnać zamieniając je po prostu w krainy geograficzne, to już miasta dla mnie i chyba nie tylko dla mnie mają wartość można rzec sentymentalną. Myślę że powinny zostać, nawet gdyby niektóre nie miały stałego opiekuna.

Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
Numer GG: 1935862
Kontakt:

Post autor: Pavel Svoboda » 29 lip 2015, 02:16

Nie widzę w tym problemu. Pięć miast to jak na prowincję dreamlandzką dosyć normalna liczba. Webland i US mają ich chyba więcej.
(-) Pavel Svoboda, r.s.

Awatar użytkownika
Kazag Slobodanovic
Kontakt:

Post autor: Kazag Slobodanovic » 22 sie 2015, 21:22

Wasza Królewska Mość, Panowie, aktualnie przebywam w Kanikogradzie i chciałbym wyruszyć na północ, docelowo do Alexiopolis. Pytanie jednak, czy warto? Czy inne miasta są aktywniejsze niż Kanikograd? Szczerze mówiąc od kiedy dowiedziałem się o zjednoczeniu miałem nadzieję, że aktywność Scholandzkich miast na forum publicznym będzie większa, ale widzę, że tak nie jest...

Filip Radgar Scholandzki
Kontakt:

Post autor: Filip Radgar Scholandzki » 26 sie 2015, 21:20

Miasta i ich strony zostaly zachowane przede wszystkim jako dziedzictwo kulturowe.
Polecam szczegolnie Elfidias ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne”