Ustrój i narracja polityczna w Scholandii

Jakiego ustroju chcieliby obywatele Scholandii?

Czas głosowania minął 12 mar 2019, 11:42

Republiki arystokratycznej (Bialenia plus)
2
18%
Republiki "ludowej" (Wandystan minus)
4
36%
Tradycyjnej monarchii z dominującą pozycją wicekróla (Unia Saudadzka bis)
1
9%
Nominalnej monarchii z dominującą pozycją zgromadzenia obywatelskiego
1
9%
Suwerennego państwa poza unią z Dreamlandem
0
Brak głosów
Nie mam zdania
3
27%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Ustrój i narracja polityczna w Scholandii

Post autor: Chamberlain »

W nawiązaniu do krótkiej wymiany zdań, jaka wywiązała się w dziale głównym, chciałbym zapytać o pożądaną z punktu widzenia aktywnych dziś mieszkańców Scholandii narrację polityczną / kulturową. Wiemy, że jedną z oczywistych opcji jest rozwijanie zapoczątkowanej przez PTR i MatMaxa narracji lewicowej i przekształcanie Królestwa w duchu demokratycznej ewolucji w kierunku państwa quasi-republikańskiego z silną rolą Zgromadzenia Obywatelskiego. "Czerwona" Scholandia byłaby przeciwwagą dla prawicowego Zjednoczonego Księstwa, które stanowi dziś bastion dreamlandzkiego konserwatyzmu (Witt - Pohl - Orański).

Karta Scholandzka zawiera jednocześnie silne akcenty monarchiczne i daje podstawy do rozwijania narracji bardziej tradycyjnej (opartej na przykład o lenna). To opcja alternatywna, jednocześnie spójna z pozostałymi prowincjami Królestwa.

Jakiej Scholandii chcieliby obywatele? Poniżej dołączam ankietę - trochę na zasadzie zabawy. Pozwoli ona określić wyjściowe preferencje mieszkańców.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Ustrój i narracja polityczna w Scholandii

Post autor: Chamberlain »

Przypominam o wątku.

Żeby nie było, że zagranica fałszuje nam sondy, zdradzę, że głos na republikę ludową pochodzi ode mnie. Drugi pewnie od MatMaxa (może zdementować).
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Ustrój i narracja polityczna w Scholandii

Post autor: matmax »

Chamberlain pisze: 10 mar 2019, 13:10
Drugi pewnie od MatMaxa (może zdementować).
Mój jest trzeci głos na ludową ;) Bardziej od konkretnego schematu ustrojowego / narracyjnego ważne jest dla mnie jednak to, by faktycznie było jak i w czym tu działać. Jestem bardzo otwarty na zmiany narracji, jeśli są osoby, które mają motywację do ciągnięcia kraju w kierunku konkretnej.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Ustrój i narracja polityczna w Scholandii

Post autor: Aleksander »

Chamberlain pisze: 10 mar 2019, 13:10
Przypominam o wątku.

Żeby nie było, że zagranica fałszuje nam sondy, zdradzę, że głos na republikę ludową pochodzi ode mnie. Drugi pewnie od MatMaxa (może zdementować).
Ode mnie.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Ustrój i narracja polityczna w Scholandii

Post autor: Alfred »

Ja na przykład widziałbym tu narracyjne nawiązanie do Republiki Weimarskiej.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Ustrój i narracja polityczna w Scholandii

Post autor: Chamberlain »

Alfred pisze: 10 mar 2019, 21:44 Ja na przykład widziałbym tu narracyjne nawiązanie do Republiki Weimarskiej.
W znaczeniu: "za pięć minut nazyfikacja" czy "hiperinflacja, kryzys oraz swing&smokes"?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Ustrój i narracja polityczna w Scholandii

Post autor: Alfred »

Nie będę udawał znawcy okresu, ale chodzi mi o klimat okresu przejściowego, napięcia i niezadowolenia społecznego, które próbują zagospodarować z jednej strony komuniści i socjaldemokraci, z drugiej naziści. W takiej narracji, jak sądzę, znalazłoby się miejsce dla każdego: bardziej lub mniej radykalnego lewicowca, narodowca, a taki książę Sky mógłby zostać reakcjonistą, zwolennikiem restauracji monarchii.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Ustrój i narracja polityczna w Scholandii

Post autor: Chamberlain »

Alfred pisze: 12 mar 2019, 15:18 a taki książę Sky mógłby zostać reakcjonistą, zwolennikiem restauracji monarchii.
Dobrze. Czyli ludowa republika zawłaszczana przez radykałów i książę Sky obsadzony w roli "zaplutego karła reakcjI", tudzież "żołnierza wyklętego". MatMax jako ludowy kanclerz Cyrankiewicz, a Aluś jako ambitny mecenas Jan Olszewski, który nadstawia karku dla leśnych. Z kolei ja żyję w przejętym przez Partię na mocy dekretu rolnego pałacyku myśliwskim dawnych królów scholandzkich i organizuję partie brydża dla funkcjonariuszy urzędu bezpieczeństwa.

Czy wszyscy godzą się na taki podział ról? Czy możemy już rozłożyć planszę i zamówić pizzę?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Ustrój i narracja polityczna w Scholandii

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Ja lubię szachy. Czy znajdzie się na to miejsce w Scholandi zamiast brydża? Jeśli tak, dołączę😁

A tak na poważnie--o co chodzi dokładnie z tą Scholandią: personalia czy polityka?
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Ustrój i narracja polityczna w Scholandii

Post autor: Aleksander »

Chamberlain pisze: 13 mar 2019, 11:12Aluś jako ambitny mecenas Jan Olszewski, który nadstawia karku dla leśnych.
Pragnę zwrócić uwagę, że jak zostanę nie daj Mancalaga premierem, to trzeba będzie wpuścić tu Zanika.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Ustrój i narracja polityczna w Scholandii

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Jarek Wawrzyniak pisze: 13 mar 2019, 11:53 A tak na poważnie--o co chodzi dokładnie z tą Scholandią: personalia czy polityka?
Proszę sprecyzować. Co jest niezrozumiałe?
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość