Biuro Rządu Scholandii

Archiwum spraw zamkniętych i załatwionych.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Biuro Rządu Scholandii

Post autor: RomanoPorfavor »

Obrazek

W tym miejscu znajduje się Biuro Rządu Królestwa Scholandii, czyli domyślne miejsce publikacji informacji i zapowiedzi przez Premiera i Ministrów Rządu. Wątek Biura pozostaje otwarty również na komentarze obywateli i gości, choć nie jest miejscem do zgłaszania wniosków - w tym celu zostanie otwarty osobny wątek.

Mam nadzieję, że funkcjonowanie Biura przyczyni się do budowy wysokich standardów w zakresie otwartości i przejrzystości działań władzy publicznej w Scholandii.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Premier Scholandii
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzysze Scholandczycy,

Pierwsze kilka dni urzedowania jako Premiera upłynęło mi na dość ospałym grzebaniu - ot, drobne porządki na forum (w zakresie moich obecnych możliwości, nie wszystkie uprawnienia jeszcze mam). Jak dotrą listy uwierzytelniające - planuję reorganizację forum tak, aby było wygodniejsze. Ponieważ i tak działów na naszym Forum nie mamy za dużo - będę dążył do tego, żeby uniknąć tworzenia się niepotrzebnych poddziałów, przynajmniej dopóki nie staną się niezbędne.

Z rzeczy istotnych - zwróciłem się do JKM Edwarda II z wnioskiem o przekazanie Scholandii środków finansowych na start, tak abyśmy mogli ruszyć. Wracam - już jako premier - do dyskusji z władzami centralnymi nt. rekompensaty za arminy. W tej sprawie będę się też konsultował z osobami po stronie Scholandii.

Z mniejszych spraw - dziś otworzyłem ankietę ws. wizji scholandzkiej gospodarki, poprosiłem o stworzenie dla Scholandii miejsca na serwerze Dreamlandu, a także wysłałem kilka prywatnych wiadomości w sprawach krajowych, które - mam nadzieję - przełożą się na coś bardziej konkretnego.

Na początek chyba tyle. Zobaczymy co dalej.

Wandosławię,
/-/ PTR, Premier
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: Polyna »

Por favor?

Choć w sumie tow. Préservatif to emanacja scholandzkości, więc może i się nadaje.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: RomanoPorfavor »

:*
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzysze Scholandczycy,

Krótkie podsumowanie co ostatnio się działo w zakresie działań Premiera.

Otrzymaliśmy, zgodnie z moją prośbą skierowaną do JKM, finanse. Uzyskałem też dostęp do konta Scholandii, więc można niedługo spodziewać się pierwszych działań finansowo-gospodarczych prowincji.

Rzeczą, która ostatnio głównie mnie zajmuje jest stworzenie nowej strony dla Scholandii. Efekty można obserwować na bieżąco pod adresem http://scholandia.dreamland.net.pl. Do tej pory skupiałem się na tym, żeby to jakoś wyglądało, teraz powoli uzupełniam podstrony o informacje i grafiki. Mam nadzieję, że z czasem strona będzie bardziej funkcjonalna. Jeżeli ktoś chce wesprzeć mnie w tym dziele - proszę o kontakt.

Wandosławię,
/-/ PTR, Premier
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: Gaston de Senancour »

W najbliższych tygodniach zamierzam skoncentrować się na polityce krajowej (prowincjonalnej), więc chętnie wspomogę nowe władze Scholandii.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzysze Scholandczycy,

Czas na trzecie już podsumowanie.

Niestety, mimo prób kontaktu i zapytań do mieszkańców Prowincji, działam na razie sam w ramach strony internetowej Scholandii. Dokonano pewnych udoskonaleń wizualnych, a także wprowadzono nieco treści (ostatnio głównie w temacie historii).

Ponadto, dziś powołano do życia Scholandzkie Towarzystwo Uzasadnionej Pomocy i Dobroczynności im. Svena de Yremy, jako pierwszej w Dreamlandziej instytucji w stu procentach dobroczynnej. Podjąłem ponadto jako Premier decyzję o przekazaniu na rzecz STUPiD kwoty 35 000 dreamów.

Niestety na ten moment to tylko tyle. Mam nadzieję, że w kolejnym podsumowaniu ilość informacji dot. działań Premiera i Rządu będzie odpowiednio wyższa.

Wandosławię,
/-/ PTR, Premier
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: Daniel von Witt »

Jak przebiegają dalsze prace Rządu?
Gaston de Senancour pisze:W najbliższych tygodniach zamierzam skoncentrować się na polityce krajowej (prowincjonalnej), więc chętnie wspomogę nowe władze Scholandii.
Jak wygląda owa koncentracja i obietnice wspomożenia władz Scholandii?

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: Gaston de Senancour »

Daniel von Witt pisze:
Jak wygląda owa koncentracja i obietnice wspomożenia władz Scholandii?
Jest aktualna. Nie wiem, jak z drugiej strony. Premier nieco opadł z sił.

Czy jest szansa, że witryna Scholandii zostanie wzbogacona o nową treść?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: RomanoPorfavor »

Koncentracja na jakiejś działalności nie polega na jej zadeklarowaniu, tow. Senancour, ale - niespodzianka - na podjęciu jakiejś własnej aktywności. Do tej pory nie podjął Towarzysz żadnej. Jeżeli jest Towarzysz zainteresowany jakąś działalnością we władzach to proszę o kontakt, a postaramy się znaleźć odpowiednie miejsce.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: Gaston de Senancour »

Przydałby się jakiś ramowy plan działania, wizja, strategia. Robić mogę cokolwiek, choćby pisać do lokalnego biuletynu.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: RomanoPorfavor »

Pozwolę sobie przenieść dyskusję do osobnego wątku. Zapraszam.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzysze,

Na stronie Królestwa pozwoliłem sobie wrzucić podsumowanie swojej kadencji. Zapraszam do lektury.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: Daniel von Witt »

W Królestwie Scholandii w mniej więcej ciągły sposób rejestrują się nowe osoby. Pytania moje: czy próbujecie nawiązywać z nimi kontakt i zachęcać do aktywizacji? Czy może w ogóle Was te wpisy nie interesują?

(-) Daniel ax. von Witt
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: RomanoPorfavor »

Informacja o nowych materiałach dodanych na stronę Scholandii: http://scholandia.dreamland.net.pl/2017 ... cholandii/
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: Andy Sky »

Dziękuję Towarzyszowi Radzieckiemu za kawał dobrej roboty wykonanej dla Scholandii i życzę szybkiego podładowania akumulatorów.
Chociaż obecny okres nie jest tym idealnym czasem dla mnie, to jednak postanowiłem podjąć się dalszego prowadzenia Scholandii. Liczę że uda mi się popchnąć kraj do przodu. Stara strona Scholandii powoli zarasta kurzem i przechodzi już do historii, pierwszym celem jest zabezpieczenie dziedzictwa tam zgromadzonego. Nie zamierzam się tak łatwo jak mój poprzednik odcinać się od przeszłości, widzę w niej o wiele więcej niż tylko niekompletne i niekontrolowane zródło do dalszego funkcjonowania. Planuję dalszą rozbudowę strony wg. obecnej formuły. Przejmując urząd niniejszym zapraszam wszystkich chętnych do współpracy i kontynuacji budowy dzieła rozpoczętego przez Towarzysza.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: Daniel von Witt »

W imieniu miasta Adrianopol wnoszę o dofinansowanie działalności miasta kwotą 50.000 D. Numer konta: A81662.

(-) Daniel von Witt
Burmistrz Adrianopola
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: Andy Sky »

Daniel von Witt pisze:W imieniu miasta Adrianopol wnoszę o dofinansowanie działalności miasta kwotą 50.000 D. Numer konta: A81662.

(-) Daniel von Witt
Burmistrz Adrianopola
Dofinansowanie przyznane.
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Biuro Rządu Scholandii

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Serdecznie dziękuję mojemu poprzednikowi na stanowisku premiera (Andy Sky) za kawał dobrej roboty w rozbudowie scholandzkiego dobytku naukowego i kulturalnego.
Te sześć miesięcy kadencji, postaram się wykorzystać możliwie jak najlepiej - mam zamiar skupić się na zbudowaniu bazy prawnej (wśród tego, dopracować system miast), rozwinąć gospodarkę scholandzką, aby finalnie, pojawiły się nowe twarze, których tak rozpaczliwie tutaj brakuje. Postaram się również ożywić ten region. :)

Liczę na owocną współpracę z Wami, obywatelami.
Ruprecht van den Spraak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości