[WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku do lipca 2019 roku.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

[WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Chamberlain »

Gmach Parlamentu wypełnia szmer. Sierpniowe słońce wlewa się przez szerokie okna. Deputowani Parlamentu Królewskiego powoli zajmują swoje miejsca. Pojawiają się również pierwsi goście, w tym przedstawiciele prasy, którzy rozsiadają się w wygodnej galerii. Służba Marszałkowska rozdaje przybyłym cygara. Wkrótce swoją obecnością zaszczyci nas Jego Królewska Mość Alfred. Oczekiwani są również członkowie nowego Gabinetu.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych wysłuchamy przemówienia programowego Premiera Rządu Królewskiego.


Obrazek
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

Chamberlain pisze: 19 sie 2018, 13:55Służba Marszałkowska rozdaje przybyłym cygara.
Czy możemy wreszcie skończyć z tym obrzydliwym i aspołecznym nawykiem palenia gdzie popadnie? Człowiek specjalnie się ukąpie i włoży czyste ubranie, a potem wszystko wali fajkami. Wrócę do domu i będę musiał w progu wszystkie ubrania zrzucić i od razu biec do wanny pluskać się w pianie i bąbelkach. Poza tym nie ma tu czym oddychać i mój kot potem strasznie kaszle.

To, że poprzedni premier lubił kurzyć długie to jeszcze nie powód byśmy asymilowali obce naszej kulturze sarmacko-wandejskie obyczaje.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Kancelaria Królewska
urząd państwowy
Posty: 133
Rejestracja: 21 paź 2012, 11:46
NIM:
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Kancelaria Królewska »

Za kwadrans siedemnasta do Dreamopolis przybył z Ekorre Jego Królewska Mość Alfred, podróżujący na pokładzie jachtu Alfred did nothing wrong. Po udanym lądowaniu przyjaźnie pozdrowił oczekującą go ludność miejską i udał się w stronę gmachu Parlamentu Królewskiego, wieziony przez kolumnę samochodową Gwardii Królewskiej. Przed chwilą właśnie, w asyście czterech gwardzistów w ceremonialnych strojach, zajął miejsce na tronie w parlamentarnej sali posiedzeń, by wysłuchać programu Premiera Jego Rządu.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Stanisław Dmowski »

Wasza Królewska Mość!
Szanowni Deputowani!
Obywatele i Obywatelki!


Pragnę zacząć od podziękowań dla wszystkich, którzy zechcieli oddać głos na moją skromną osobę. Obdarzyliście mnie dużym kredytem zaufania, wszakże za kilka dni minie zaledwie trzy miesiące od mojego przyjazdu do KD. Jestem nowicjuszem w Dreamlandzie, ale nie w mikroświecie, znam jego realia i mogę Wam z tego miejsca powiedzieć, że Wasz wybór był co najmniej dobry.

Nasz kraj od jakiegoś czasu trapi wiele bolączek, zmagamy się z kryzysem demograficznym a kadencja moich poprzedników zapisze się na długo w pamięci obywateli jako czas nieróbstwa, bezprawnych decyzji, to był po prostu czas dla Dreamlandu zmarnowany. Przed moim wielkie zadanie, by posprzątać po władzy optymatów, by Dreamland pchnąć wreszcie na odpowiednie tory.W rządzie, który mam zaszczyt powoływać przed dostojnym gronem Parlamentu znajdą się w nim zarówno osoby z dużym doświadczeniem jak i nowicjusze pełni kreatywności. Będe stawiał na działanie, każdy z ministrów będzie otrzymywał zadania, z których będzie rozliczany.

Zaczynając, Ministerstwo Spraw Zagranicznych obejmie JE Aluś de la Ciprofloksja, osoba wszystkim Dreamlandczykom dobrze znana, z którą to miałem zaszczyt się mierzyć w wyborach. Priorytetem dla resortu będzie przede wszystkim kwestia współpracy z Elderlandem, odnowienie sieci ambasad w mikroświecie, wzmacnianie relacji z państwami nam przyjaznymi takimi jak Wandystan, Suderland. Jeśli zaś się tyczy relacji z Sarmacją, będziemy realizować politykę ograniczonej współpracy.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych obejmie JE Tomasz von Habsburg, którego doświadczenie w dziedzinie informatyki, gospodarki z pewnością pomoże krajowi. Priorytetem dla resortu będzie uporządkowanie rejestrów państwowych, stworzenie nowej strony głównej, tak oczekiwanej przez obywateli a także prace nad systemem gospodarczym.

Ministerstwo Bezpieczeństwa powstałe na skutek przekształcenia MP obejmie JE Wilhelm von Wolff, osoba specjalizująca się w tematyce wojskowości. Priorytetem dla resortu będzie przede wszystkim opracowanie planów i utworzenie formacji strzegącej granic państwowych.

Ministerstwo Propagandy obejmie JE Christopher Kononowitz, można powiedzieć mój rówieśnik jeśli chodzi o staż w tym państwie. Resort ten był bardzo zaniedbywany przez poprzedników, dlatego ufam, że uda się go skutecznie ożywić. Priorytetem będzie przede wszystkim bieżąca polityka informująca o pracach rządowych, opracowanie biuletynu, który będzie rozsyłany do ambasad oraz nastawiona na poszukiwanie nowych obywateli agitacja prowadzona na różnych polach.

Natomiast Ministerstwo Kultury obejmę osobiście. Priorytetem będzie przede wszystkim organizowanie dalszych wydarzeń kulturalnych z okazji 20-lecia państwa, odnowa Biblioteka św. Róży oraz wznowienie nadawania przez Dreamlandzką Agencję Radiową.

Podsumowując, zarówno w swoim programie wyborczym jak i tutaj przedstawiam Wam wizję działań, których podejmie się rząd. Jestem jednak świadom, że bez Waszego wsparcia Dreamlandu z kryzysu nie wyciągniemy. Dreamland jest w nas, w tych, którzy go tworzyli w 1998 roku i w tych, którzy tą tradycję kontynuują dzisiaj. Z waszą pomocą z pewnością uda nam się przez te cztery miesiące osiągnąć wiele.


(-) Florian von Stettin
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
Piotr Harniakiewicz
Posty: 47
Rejestracja: 17 sie 2018, 19:00
Numer GG: 36160355
NIM: 771319
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Piotr Harniakiewicz »

W niniejszym komentarzu stwierdzam, iż szanowny premier ma znakomity plan na przyszłość naszego państwa. Mogę więc wykazywać zgodną z tym planem aktywność na tyle, na ile mam prawo. Postaram się więc zrobić kolejne kroki, które pomogą Panu w realizacji tego planu.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Chamberlain »

Pytanie do ministrów Kononowitza i Ciprofloksji. Co z waszym zaangażowaniem w Unii Trzech Narodów i Ciprofloksji? Minister Kononowitz pełni tam obecnie jakieś 3-4 urzędy, w tym sędziego. Tyle widziałem w podpisie jakieś dwa dni temu. Sprawdzić w tej chwili nie mogę, forum Nordaty zostało wyłączone.

Minister Ciprofloksja jest "szefem państwa" w Ciprofloksji. Ustawa o dyplomacji stanowi, że w Komitecie Spraw Zagranicznych nie może zasiadać cudzoziemiec. Zdaje się, że nie istnieje coś takiego, jak obywatelstwo Ciprofloksji, ale to jest standard nordacki. Szefem dyplomacji jest szef innego państwa. Mniejsza o to, czy z obywatelstwem, czy bez. Na stronie Wolnego Państwa Ciprofloksji nie znalazłem żadnego aktu rezygnacji.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

Z uwagi na przejściowe trudności zmuszony jestem korzystać z telefonu. Odpowiem zatem na to pytanie gdy sytuacja się unormuje, co jak mam nadzieję nastąpi najpóźniej jutro.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Chamberlain »

Tak. Ja również nie mam prądu, więc piszę w oparciu o instalację gazową.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Christopher Kononowitz
Posty: 38
Rejestracja: 6 cze 2018, 21:46
NIM:
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Christopher Kononowitz »

Chamberlain pisze: 20 sie 2018, 14:37
Minister Kononowitz pełni tam obecnie jakieś 3-4 urzędy, w tym sędziego. Tyle widziałem w podpisie jakieś dwa dni temu. Sprawdzić w tej chwili nie mogę, forum Nordaty zostało wyłączone.
W UTN pełnię (pełniłem?) jedynie urząd sędziego NSC, z którego wynikały pozostałe dwa tytuły. Oprócz niego miałem zameldowanie w jednej z prowincji, z czego wynikał trzeci tytuł wpisany w sygnaturę. Dlatego nie wiem, skąd wziął Pan tyle urzędów przeze mnie pełnionych. Chciałbym więc zdementować tę informację.
A wracając do zadanego pytania - dzisiaj w nocy, były administrator Waksman ograniczył dostęp do Nordaty i dobrze Panu znaną metodą - dodatkowo zbanował tam moje konto, ponieważ jako opozycjonista nie zgadzałem się z nim w paru kwestiach. Dlatego też podjąłem decyzję, aby nie wracać do UTN - osoby pokroju Waksmana poprzez swój adminofaszyzm pokazały mi, że nie szanują swoich obywateli.
Swoją drogą, dziękuję za takie zainteresowanie moją osobą.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Chamberlain »

Christopher Kononowitz pisze: 20 sie 2018, 15:34Swoją drogą, dziękuję za takie zainteresowanie moją osobą.
Ale do mieszkania na fajeczkę jeszcze nie zapraszam.

Dziękuję za wyjaśnienie. O to mi chodziło - o jasną deklarację, gdzie będzie Pan działał. Zabrakło tego w wystąpieniu Premiera.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

Chamberlain pisze: 20 sie 2018, 14:43 Tak. Ja również nie mam prądu, więc piszę w oparciu o instalację gazową.
Po prostu zepsułem zasilacz do komputera przez co zaglądałem tutaj z telefonu. To jednak symptomatyczne, że pan marszałek zamiast poczekać na dalsze szczegóły zajął się przytykami. Potępiam podobną postawę.
Chamberlain pisze: 20 sie 2018, 14:37Minister Ciprofloksja jest "szefem państwa" w Ciprofloksji. Ustawa o dyplomacji stanowi, że w Komitecie Spraw Zagranicznych nie może zasiadać cudzoziemiec. Zdaje się, że nie istnieje coś takiego, jak obywatelstwo Ciprofloksji, ale to jest standard nordacki. Szefem dyplomacji jest szef innego państwa. Mniejsza o to, czy z obywatelstwem, czy bez. Na stronie Wolnego Państwa Ciprofloksji nie znalazłem żadnego aktu rezygnacji.
Zwróciłem się do księcia Saginata kanałem prywatnym o wydanie wspólnie z księciem Soljum postanowienia w tej sprawie. Szczegóły wkrótce.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Chamberlain »

الوـس pisze: 21 sie 2018, 14:26Potępiam podobną postawę.
W ramach przeprosin posyłam popielniczkę ze zdjęciem uśmiechniętych turystów na Giewoncie.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

Będzie idealna do palenia packów.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Pytanie do JE Wilhelma von Wolffa, ministra bezpieczeństwa.

Czy Pański plan zawiera jakkolwiek działający system strzeżenia granic państwowych? Mechaniki wojenne w mikronacjach to rzecz bardzo świeża i czy w Pańskim zamyśle Dreamland powinny bronić wyssane z palca siły, czy może coś bardziej relatywnego, co moglibyśmy wykorzystać nie tylko w defensywie?
Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
Wilhelm von Wolff
Posty: 80
Rejestracja: 21 gru 2015, 16:29
NIM: 520812
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Wilhelm von Wolff »

Ruprecht van den Spraak pisze: 21 sie 2018, 23:12 Czy Pański plan zawiera jakkolwiek działający system strzeżenia granic państwowych? Mechaniki wojenne w mikronacjach to rzecz bardzo świeża i czy w Pańskim zamyśle Dreamland powinny bronić wyssane z palca siły, czy może coś bardziej relatywnego, co moglibyśmy wykorzystać nie tylko w defensywie?
Długo dyskutowano nad kwestią prowadzenia wojen w warunkach mikronacyjnych. Słyszałem już różne kwestie na ten temat, zaczynając od zwykłych działań narracyjnych, a kończąc na rozgrywaniu całych wojen w realiach gier FPS (ktoś poruszał ten temat w Rzeczpospolitej Obojga Narodów). Wojny mimo to prowadzi się z wykorzystaniem armii, dlatego stawiałbym na dobrze prowadzoną formację. Będę się jednak także zastanawiał nad czymś bardziej nowatorskim.

Obecnie jednak w moim zamyśle, zadania związane z ochroną granicy będzie spełniać powołana do tego policyjna formacja graniczna o charakterze wojskowym, mogąca w razie bezpośredniego zagrożenia przyjąć całkowicie wojskową strukturę. Nie szedłbym jednak w setki tysięcy ludzi, tysiące samochodów bojowych, wielkie armie, lecz widzę (tę formację) jako małe, wyspecjalizowane siły bardziej podobne do świetnie wyszkolonych średniowiecznych rycerzy niż XX wiecznych wielkich mas żołnierzy. Formacja spełniałaby także funkcję narracyjną, opisując swą działalność w pasie granicznym. W tym zakresie ustanowiłaby również przejścia graniczne, kontrolując ruch migracyjny w postaci prowadzenia raportów, ewidencji (kto przybył, skąd, gdzie przekroczył granicę) ważnych choćby w kontekście poruszanych na forum celów statystycznych.

(-) Wilhelm von Wolff
Minister Bezpieczeństwa
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Ja tam jednak w sprawie Sarmacja jestem za wypowiedzeniem z dawna szkalowanego traktatu i, w najlepszym wypadku, życzliwą neutralność, no ale.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Chamberlain »

الوـس pisze: 21 sie 2018, 14:26Zwróciłem się do księcia Saginata kanałem prywatnym o wydanie wspólnie z księciem Soljum postanowienia w tej sprawie. Szczegóły wkrótce.
Na czym stanęło?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

Na tym, że książę Saginata mi nie odpisał.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Chamberlain »

الوـس pisze: 24 sie 2018, 15:45 Na tym, że książę Saginata mi nie odpisał.
Więc proszę o złożenie rezygnacji lub ustąpienie z zajmowanego urzędu w Ciprofloksji.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Floriana van Stettina — Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

Chamberlain pisze: 24 sie 2018, 18:36
الوـس pisze: 24 sie 2018, 15:45 Na tym, że książę Saginata mi nie odpisał.
Więc proszę o złożenie rezygnacji lub ustąpienie z zajmowanego urzędu w Ciprofloksji.
Młyny ciprofloksjańskiej biurokracji mielą powoli.
(-) Alexander, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Parlament Królewski 2016 — 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości