[DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku do lipca 2019 roku.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

Polyna pisze:Albo zdetronizować Krulową.
:) Marzenie ściętej głowy.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Torkan Ingawaar »

Daniel von Witt pisze: Niepotrzebnie. On sam szykuje się do skoku.
To doskonała wiadomość. Czy podczas spotkania z Królową omawiane będą szczegóły katapultowania Elderlandu?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ pisze:
To doskonała wiadomość. Czy podczas spotkania z Królową umawiane będą szczegóły katapultowania Elderlandu?
Teraz Pan tego nie rozumie, ale przyjdzie czas, że kapnie się Pan o co chodzi.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Yaqu13 »

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ pisze:[DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego
Temat debaty wydaje mi się nieodpowiedni ponieważ z tego co się orientuję to JE Torkan Ingawaar nie reprezentuje całego Parlamentu Królestwa. Właściwsza nazwa to np. Apel Opozycji lub Projekt Apelu Parlamentu Królewskiego
Daniel von Witt pisze:
Wasza Królewska Mość,
Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

jak już powiedziała JKM temat ten jest przedmiotem rozmów między władzami Królestwa Elderlandu i Królestwa Dreamlandu. Wkrótce, dosłownie na dniach, wszystko okaże się jasne.

(-) Daniel von Witt
Czy mogę poznać datę kiedy zostanie przestawione oficjalne stanowisko strony KD i KE?
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Torkan Ingawaar »

Temat debaty wydaje mi się nieodpowiedni ponieważ z tego co się orientuję to JE Torkan Ingawaar nie reprezentuje całego Parlamentu Królestwa. Właściwsza nazwa to np. Apel Opozycji lub Projekt Apelu Parlamentu Królewskiego
Towarzysz żartuje, prawda? Polecam przejrzeć tytuły wątków w dziale Parlamentu. Jak są sformułowane? Projekt Ustawy Federalnej? Uchwała KPA?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Yaqu13 »

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ pisze:...Towarzysz żartuje, prawda? Polecam przejrzeć tytuły wątków w dziale Parlamentu. Jak są sformułowane? Projekt Ustawy Federalnej? Uchwała KPA?
Przejrzałem forum i nie widzę nic podobnego. Możliwe, że moja wada wzroku jest większa niż mi lekarz powiedział albo nic takiego nie ma. Prosił bym o linki.

PS. Projekt Ustawy Federalnej jak najbardziej pasuje bo to projekt ustawy a nie apel całego Parlamentu.
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

Michal Yaqu pisze:Czy mogę poznać datę kiedy zostanie przestawione oficjalne stanowisko strony KD i KE?
Myślę, że JKM przyzna mi rację, gdy powiem, że to kwestia 24-48 godzin.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Yaqu13 »

Daniel von Witt pisze:
Michal Yaqu pisze:Czy mogę poznać datę kiedy zostanie przestawione oficjalne stanowisko strony KD i KE?
Myślę, że JKM przyzna mi rację, gdy powiem, że to kwestia 24-48 godzin.

(-) Daniel von Witt
Na chwilę obecną z tego wątku nic nie idzie się dowiedzieć i zaczyna robić się spam tym bardziej czekam z niecierpliwością na oficjalne stanowisko.
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

Gdyż intencją Torkana Ingawaara jest trolling w tej sprawie oraz manifestowanie niechęci wobec Elderlandu. Wtórują mu inni, jak Ich Ekscelencje Aluś czy Conrad, nazywający Elderland jojonacją, a sami pochodzący z tworów (kolejno Ciprofloksja i Erboka) tylko okresowo przypominających państwa, wymazywanych z mapy z powodu braku aktywności, jajcujących non stop, które z powodzeniem można byłoby postawić w jednym szeregu z Carpubliką Ałustrii :)

(-) Daniel von Witt
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Siergiusz Asketil »

Wysoka Izbo,

proszę o spokój na sali. Upominam lorda Daniela von Witta za bezczelne uwagi personalne. Jesteśmy w Parlamencie Królewskim — obowiązują tutaj pewne zasady, które należy przestrzegać.

Proszę wszystkich o wypowiadanie się wyłącznie w temacie projektu.
(—) markiz Asketil
Wicemarszałek Parlamentu Królewskiego
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

Wysoka Izbo,
Wielebny Marszałku,

z pewną dozą rozczarowania zauważam, że w sprawie nic się nie dzieje. Czy znane są już jakieś szczegóły? Jak długo będziemy jeszcze trzymani w niepewności?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

Do kogo te pytania? Do lordów? Proszę pytać Dwór Królewski.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: RomanoPorfavor »

Daniel von Witt pisze:Do kogo te pytania? Do lordów? Proszę pytać Dwór Królewski.
To akurat Towarzysz dwie doby temu powiedział, że info będzie w ciągu 48 godzin. Nie Dwór.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

Więc mogę powiedzieć, że obecnie piłeczka jest na połowie Dworu.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Karolina Aleksandra »

Wasza Miłość Marszałku,
Lordowie!


Jeden z nieuważnych dworzan wpuścił do Pałacu tylnymi drzwiami wirusy realiozy, na skutek czego nieco ucierpiało funkcjonowanie Dworu Królewskiego w przeciągu ostatnich dwóch dób; do ich zwalczania nie przyczyniły się koleje, które na widok monarchini wydłużyły podróż z planowanych ośmiu godzin do jedenastu i pół, aby każdy mógł wiwatować i machać flagami Dreamlandu w kolejce do przedziału Królowej.

W skrócie: przepraszam. Już zaraz wszystko będzie jasne.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: RomanoPorfavor »

Dobrze. żeby więc nie zostawić tego tematu na lodzie.

W myśl wspólnego oświadczenia (brakuje jeszcze, o ile widzę, faktycznych aktów prawnych, które by je sankcjonowały), zniesiono komendację jako akt trwałej unii personalnej łączącej Dreamland z Elderlandem i zastąpiono ją unią że tak określę indywidualną, która będzie musiała każdorazowo być odnawiana przy sukcesji, jeżeli w ogóle. Każdy sam może sobie ocenić, czy to lepiej czy gorzej.

Oświadczenie wyraża nadzieję na porozumienie rządów obu krajów. Biorąc pod uwagę, że w dużej mierze się pokrywają, ciężko obstawiać coś innego, chyba, że ktoś chce obstawiać że Daniel von Witt ma rozdwojenie jaźni. Co nie musi być dalekie od prawdy, ale raczej nie objawi się w tej konkretnej kwestii.

Pozostaje więc kwestia współużytkowania forum i serwera. O ile w kwestii serwera w sumie nie widzę większych problem, to współdzielenie forum ostatnio stało się przyczyną sporów w kwestii uprawnień administratorskich. Moim zdaniem to jest do ustalenia, ale myślę, że powinniśmy mieć Parlamentarne głosowanie nad tą uchwałą (z poprawioną treścią), tak żeby Parlament, a nie jeden człowiek po obu stronach, wyznaczył kierunek, w jakim te stosunki powinny iść.

Niekoniecznie bym szedł w wyrozumiałość dla sprawców ostatniego zamieszania. Łamanie prawa w ten sposób jest po prostu idiotyczne i zasługuje na odpowiednią lekcję - być może jeden z drugim się zastanowił następnym razem, zanim zacznie pajacować z wykorzystaniem uprawnień administratorskich.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

PTR pisze:
W myśl wspólnego oświadczenia (brakuje jeszcze, o ile widzę, faktycznych aktów prawnych, które by je sankcjonowały), zniesiono komendację jako akt trwałej unii personalnej łączącej Dreamland z Elderlandem i zastąpiono ją unią że tak określę indywidualną, która będzie musiała każdorazowo być odnawiana przy sukcesji, jeżeli w ogóle. Każdy sam może sobie ocenić, czy to lepiej czy gorzej.
Wszystko zależy od kilku czynników: prawa wewnętrznego Królestwa Elderlandu oraz odpowiedzialnego władcy. W przygotowaniu są tam ustawy konstytucyjne, w tym ta o monarchii, które dokładnie będą precyzować co będzie dziać się w Królestwie Elderlandu, gdy Król Dreamlandu abdykuje tylko tu lub tylko tam, abdykuje nie wskazując następcy etc. Przepisy będą uwzględniać lekcję wyciągniętą z abdykacji JKW Alfreda. Ponadto Elderland ma podkreślić w ten sposób własną suwerenność, również w kwestii głowy państwa.
PTR pisze:
Pozostaje więc kwestia współużytkowania forum i serwera. O ile w kwestii serwera w sumie nie widzę większych problem, to współdzielenie forum ostatnio stało się przyczyną sporów w kwestii uprawnień administratorskich. Moim zdaniem to jest do ustalenia, ale myślę, że powinniśmy mieć Parlamentarne głosowanie nad tą uchwałą (z poprawioną treścią), tak żeby Parlament, a nie jeden człowiek po obu stronach, wyznaczył kierunek, w jakim te stosunki powinny iść.
Jest Pan jedną z osób, która wie, co Elderland w tej sprawie planuje, z racji naszego spotkania na IRC podczas wizyty dyplomatycznej w Elderlandzie. Tajna Rada Elderlandu zaaprobowała pomysł uzyskania przez Królestwo Elderlandu własnej domeny internetowej, na którą z pewnością byłyby przeniesione strony Królestwa. Co do forum jest to kwestia otwarta.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzysze,

Zauważyłem że wątek nigdy nie został zamknięty w sposób regulaminowy, ani też projekt uchwały - wycofany. W teorii powinniśmy go głosować, ale zdaje mi się, że w chwili obecnej nawet dla projektodawcy byłby w tej formie bezprzedmiotowy - acz mogę się mylić.

Stąd też proszę Towarzysza Projektodawcę o deklarację, czy projekt wycofuje, czy też mam ogłosić nad nim głosowanie.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Torkan Ingawaar »

Ponieważ Elderland sam chce się stąd katapultować (szkoda, że dopiero kilka miesięcy po haniebnym buncie poczuli potrzebę bycia w porządku wobec Korony, która zapewniała im przetrwanie, a przeciw której wystąpili, ale lepiej późno niż wcale) niniejszym wycofuję projekt.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXXI/17] Apel Parlamentu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ pisze:
Ponieważ Elderland sam chce się stąd katapultować (...)
Na razie to moja propozycja. Mam nadzieję, że Rada Koronna poprze mój wniosek i wyrazi zdanie za Elderland. Na razie to jedynie moje osobiste zdanie. Co do reszty nie chcę się zaś znów kłócić.

(-) Daniel von Witt
Zablokowany

Wróć do „Parlament Królewski 2016 — 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości