[DEBATA] [XXIX/17] Uchwała - odwołanie Marszałka Parlamentu

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku do lipca 2019 roku.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXIX/17] Uchwała - odwołanie Marszałka Parlame

Post autor: Daniel von Witt »

C. Darosareier-St. pisze:
Jeżeli żaden z organów się nie mylił, znaczy to, iż mamy do czynienia z instytucjonalnym doublethinkiem. Idąc tą drogą, podejmując nasze decyzje, ani ja ani Lord von Witt w przebraniu Lorda Strażnika nie pomyliliśmy się, gdyż działaliśmy wewnątrz różnych interpretacji prawa.
Pan Marszałek nie zrozumiał, choć lord Radziecki to napisał. Chodzi o różne rodzaje odpowiedzialności. Jeżeli Parlament odsunie Pana od kierowania Parlamentem, a Sąd Królestwa ewentualnie uniewinni to nie znaczy, że którykolwiek z tych organów będzie się mylić.

(-) Daniel von Witt
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: [DEBATA] [XXIX/17] Uchwała - odwołanie Marszałka Parlame

Post autor: Konrad Samanti »

Daniel von Witt pisze: Pan Marszałek nie zrozumiał, choć lord Radziecki to napisał. Chodzi o różne rodzaje odpowiedzialności. Jeżeli Parlament odsunie Pana od kierowania Parlamentem, a Sąd Królestwa ewentualnie uniewinni to nie znaczy, że którykolwiek z tych organów będzie się mylić.
Pan Marszałek zrozumiał, nie trzeba powtarzać. Jednakże, jeżeli dwa organy państwowe stoją ze sobą w sprzeczności, wskazuje to na nic innego jak na instytucjonalny doublethink. To smutne, iż tylko tyle ma Wasza Ekscelencja do powiedzenia w tej sprawie :).
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXIX/17] Uchwała - odwołanie Marszałka Parlame

Post autor: Daniel von Witt »

Na razie to nawet jeden organ nie wypowiedział się, więc te teorie można schować do szuflady. Ponadto jako wnioskodawca co miałem powiedzieć to powiedziałem. Nad czym tu się rozwodzić? Za ten poważny błąd musi Pan zapłacić stołkiem i tyle. Nie trzeba mi do tego żadnej podbudówki teoretycznej, skoro to Pańskie akty polityczne przyczyniły się do wyrządzenia szkód.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXIX/17] Uchwała - odwołanie Marszałka Parlame

Post autor: Gaston de Senancour »

C. Darosareier-St. pisze:
moje czyny były reakcją na działanie Lorda von Witta wobec Korony, przede wszystkim wobec deklaracji o zerwaniu Aktu Komendacji i próbie usunięcia JKW Alfreda z tronu elderlandzkiego
Innymi słowy Pańskim zdaniem JKW Alfred nie abdykował w Elderlandzie, wobec tego Pańskie działania jako jego Regenta na tym obszarze były zwykłym bezprawiem i uzurpacją. To jest nawet głupsze niż zakładałem pierwotnie, wychodząc z założenia, że cynicznie (więc w pełni świadomie braku racji) rozgrywa Pan sytuację, i to nawet wówczas, gdy wytłumaczono Panu, że regentem Króla Dreamlandu na terenie Elderlandu jest Lord Strażnik Koronny.

Wciąż uważam, że nie ma podstaw do odwołania z urzędu Marszałka, ale jedno muszę stanowczo zaznaczyć: głupiś!
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXIX/17] Uchwała - odwołanie Marszałka Parlame

Post autor: RomanoPorfavor »

C. Darosareier-St. pisze:Jeżeli żaden z organów się nie mylił, znaczy to, iż mamy do czynienia z instytucjonalnym doublethinkiem. Idąc tą drogą, podejmując nasze decyzje, ani ja ani Lord von Witt w przebraniu Lorda Strażnika nie pomyliliśmy się, gdyż działaliśmy wewnątrz różnych interpretacji prawa.
Widzę, że tworzenie głupich analogii chce Towarzysz wynieść do kategorii sztuki. Zwracam uwagę, że istotą mojego przekazu jest to, że Sąd i Parlament działają na różnych płaszczyznach (odpowiedzialności karnej i odpowiedzialności politycznej). Co więcej - są dwoma różnymi organami (wiem, szok!) i mogą mieć dwie różne opinie w dwóch różnych sprawach (szok x2!).
C. Darosareier-St. pisze:W tym przypadku, niestety - ten przepis nie jest aplikowalny. Królestwo Elderlandu nie jest ani obcym państwem wirtualnym, ani zagraniczną organizacją. Do tego - nie działałem na szkodę Królestwa Dreamlandu, a wręcz przeciwnie - chroniąc Koronę przed szkodliwymi działaniami wobec Niej.
Towarzyszu, proszę łaskawie nie robić z logiki prostytutki. Gdyby Królestwo Elderlandu nie było obcym państwem, to nie byłyby np. zawierane z nim umowy międzynarodowe (jak ta, którą chciał Towarzysz wypowiedzieć), nie odbywały by się negocjacje na poziomie władz centralnych na zasadzie równy z równym (jak te prowadzone przez chyba każdy rząd od czasu Komendacji, może poza rządem Daniela który nie musiał negocjować sam ze sobą), a przede wszystkim - na terenie Elderlandu obowiązywałoby prawo Dreamlandu. Niestety dla Towarzysza na wszystkie trzy kwestie odpowiedź jest negatywna - Elderland, niezależnie od tego jak w praktyce przenikają się społeczeństwa, a czasami i władze, pozostaje prawnie niepodległym państwem, gdzie Regent Dreamlandu nie ma żadnej władzy.
C. Darosareier-St. pisze:To jest w sumie tyle z mojej strony. Mimo wszystko, bardzo cieszę się, iż udało mi się rozbudzić dyskusję o przyszłości stosunków między Dreamlandem a Elderlandem.
A nie przyszło Towarzyszowi na myśl, że mógł to Towarzysz zrobić np. postem na naszym forum, pisząc, no nie wiem, "Nie podoba mi się układ między KE a KD", zamiast łamać prawo i wywoływać konflikt dyplomatyczny? Byłoby naprawdę łatwiej i mniej kompromitująco dla Towarzysza.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXIX/17] Uchwała - odwołanie Marszałka Parlame

Post autor: Siergiusz Asketil »

Lordowie,

pozwolę sobie powtórzyć wczorajsze pytanie: czy naprawdę chcecie widzieć moją osobę jako Marszałka Parlamentu Królewskiego? Jeżeli nie, kogo wskazujecie na ewentualnego następcę?
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXIX/17] Uchwała - odwołanie Marszałka Parlame

Post autor: Aleksander »

Wysoka Izbo,
Wielebny Marszałku,

myślę, że kulega de Senancour mógłby rozważyć swoją kandydaturę, gdyby odwołanie marszałka doszło do skutku.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXIX/17] Uchwała - odwołanie Marszałka Parlame

Post autor: Gaston de Senancour »

الوـس pisze: myślę, że kulega de Senancour mógłby rozważyć swoją kandydaturę, gdyby odwołanie marszałka doszło do skutku.
Rozważyłem. Potwierdzam. Czekam w gotowości w fotelu na galerii.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXIX/17] Uchwała - odwołanie Marszałka Parlame

Post autor: Siergiusz Asketil »

Lordowie,

informuję, że debata zostanie zamknięta jutro, w godzinach porannych. Zachęcam do wyrażania ostatnich stanowisk.
(—) markiz Asketil
Wicemarszałek Parlamentu Królewskiego
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DEBATA] [XXIX/17] Uchwała - odwołanie Marszałka Parlame

Post autor: Aleksander »

Wysoka Izbo,

z przyczyn oczywistych zamierzam się wstrzymać podczas głosowania. W związku z czym sugeruję, żeby w treści uchwały nie dodawać punktu o powołaniu na marszałka Gastona de Senancoura, gdyż, w razie gdyby do odwołania marszałka jednak doszło, zamierzam tę kandydaturę w osobnym głosowaniu popierać. Być może znajdą się również inni, którzy myślą w podobny sposób.
(-) Alexander, r.s.
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: [DEBATA] [XXIX/17] Uchwała - odwołanie Marszałka Parlame

Post autor: Konrad Samanti »

Wysoka Izbo,
Panie Wicemarszałku,

Składam dymisję ze stanowiska Marszałka Jej Królewskiej Mości efektywne jutro, 17 sierpnia 2017 o godzinie 12:00 w południe.

Decyzję taką podjąłem bieżącą sytuacją polityczną, a także planowanym dłuższym niebytem w Dreamlandzie. W związku z tym, aby nie zostać syfilitykiem marnującym czas szanownych Lordów, oraz by zapewnić ciągłość oraz aktywność prowadzenia debat, decyduję się na dymisję.

Wysoka Izbo,

Niniejszym zamykam debatę oraz wnoszę u Pana Wicemarszałka o otwarcie debaty nad powołaniem mojego następcy.
Zablokowany

Wróć do „Parlament Królewski 2016 — 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości