[WYSTĄPIENIE] Interpelacja

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku do lipca 2019 roku.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Interpelacja

Post autor: RomanoPorfavor »

Daniel von Witt pisze:
A co wspólnego ma z tym funkcja ministra? Tylko to, że byłem zmuszony odpowiedzieć na interpelację, która bądź co bądź funkcjonowania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wprost nie dotyczyła. Równie dobrze lord de la Ciprofloksja mógł złożyć interpelację w sprawie rozliczeń finansowych w Unii Saudadzkiej tylko dlatego, że łączy mnie z nią funkcja Księcia, choć sprawa rozliczeń w prowincji nie ma nic wspólnego z MSWiA. Tak właśnie ma się przedmiot tej interpelacji do mojego resortu.
Kiedy prawo łamie Minister, który podlega odpowiedzialności względem Parlamentu, to nie robi tego jako osoba prywatna.

I proszę, nie ciągnijcie frajerskiej argumentacji z tym, że ministrem jesteście tylko wtedy, kiedy wam to pasuje. Ministrem jesteście od momentu powołania do momentu utraty stanowiska. Bez przerw na pełnienie innych funkcji.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Interpelacja

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Ekscelencjo,

cieszy mnie troska komunistów o poszanowanie prawa. Wierzę, że równie mocno wyrażać się to będzie w czynach, a nie tylko w słowach, gdyż w przeciwnym razie będzie objawem sporych rozmiarów hipokryzji. Czas działa jednak na niekorzyść kilku członków KPD, tak więc z troski skromnie radzę zadbać o własne podwórze, natomiast w tej sprawie odpowiadam przed Królem jako administrator. Skierowałem do JKM prośbę o ocenę mojej pracy w tej roli i podjęcie decyzji co do dalszego zajmowania się kwestiami administracyjnymi. Wydaje mi się również, że w sprawie powiedziałem już wszystko, tym bardziej udzieliłem odpowiedzi Jego Ekscelencji Marszałkowi na złożoną interpelację.

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Interpelacja

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze:Śmiem nawet twierdzić, że gdybym wątku nie dotknął to Marszałek [..] wątku, który nie powinien zaistnieć w tym miejscu, w ogóle by z PK nie wyrzucił.
Wygodnie się rozmawia o zdarzeniach przeszłych, które chociaż mogły, to nie zaistniały i już nie będą miały szansy zaistnieć. Na przyszłość nie życzę sobie podobnych insynuacji pod własnym adresem.
Daniel von Witt pisze:cieszy mnie troska komunistów o poszanowanie prawa. Wierzę, że równie mocno wyrażać się to będzie w czynach, a nie tylko w słowach, gdyż w przeciwnym razie będzie objawem sporych rozmiarów hipokryzji. Czas działa jednak na niekorzyść kilku członków KPD, tak więc z troski skromnie radzę zadbać o własne podwórze
Fajnie, ale ja nie jestem i nigdy nie byłem członkiem KPD. A to ja występuję z zapytaniem, a nie KPD, bądź któryś z jej członków.
Daniel von Witt pisze:Wydaje mi się również, że w sprawie powiedziałem już wszystko, tym bardziej udzieliłem odpowiedzi Jego Ekscelencji Marszałkowi na złożoną interpelację.
Obawiam się, że te odpowiedzi są tak dalece niesatysfakcjonujące, że tylko się panu ministrowi wydaje, że udzielił odpowiedzi. Proszę się spodziewać dalszych kroków z mojej strony.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Interpelacja

Post autor: Daniel von Witt »

Panie Marszałku,
Alus pisze:
Wygodnie się rozmawia o zdarzeniach przeszłych, które chociaż mogły, to nie zaistniały i już nie będą miały szansy zaistnieć. Na przyszłość nie życzę sobie podobnych insynuacji pod własnym adresem.
swoje tezy wygłosiłem z dużą dozą pewności, że tak właśnie mogłoby być, na co dowodów dostarczał wcześniej nam wszystkim sam Pan Marszałek, którego próbowano odwołać z inicjatywy komunistów. Bynajmniej nie mojej.
Alus pisze:
Fajnie, ale ja nie jestem i nigdy nie byłem członkiem KPD. A to ja występuję z zapytaniem, a nie KPD, bądź któryś z jej członków.
Kulą w płot - ja do Pana Marszałka słów z poprzedniego postu nie kierowałem, gdyż rozmawiałem, jak Pan zauważyć raczy, z komunistami począwszy od godziny 22:13 (post Jego Ekscelencji Radzieckiego i posty następne).
Alus pisze:
Obawiam się, że te odpowiedzi są tak dalece niesatysfakcjonujące, że tylko się panu ministrowi wydaje, że udzielił odpowiedzi. Proszę się spodziewać dalszych kroków z mojej strony.
Ależ bardzo proszę.

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Interpelacja

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze:
Panie Marszałku,
Alus pisze:
Wygodnie się rozmawia o zdarzeniach przeszłych, które chociaż mogły, to nie zaistniały i już nie będą miały szansy zaistnieć. Na przyszłość nie życzę sobie podobnych insynuacji pod własnym adresem.
swoje tezy wygłosiłem z dużą dozą pewności, że tak właśnie mogłoby być, na co dowodów dostarczał wcześniej nam wszystkim sam Pan Marszałek, którego próbowano odwołać z inicjatywy komunistów. Bynajmniej nie mojej.

Proszę przestać uprawiać probabilistykę, a przejść na twardy grunt faktów. Dyskusja nie dotyczy tego, co bym zrobił jako marszałek, ale co zrobiłeś jako minister.

Chciałbym jednocześnie zauważyć, że w dalszym ciągu moje pytania pozostały bez odpowiedzi. Oczekuję zatem zajęcia jasnego stanowiska w sprawie. Czy zamierza mi pan minister na moje wystąpienie odpowiedzieć, czy po prostu chce się uchylić zaciemniając dyskusję i kierując ją na wątki poboczne?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Interpelacja

Post autor: Daniel von Witt »

Panie Marszałku,

na wszystkie Pańskie pytania, zawarte w poście inicjującym wątek, odpowiedziałem w pierwszej swojej wypowiedzi w tej dyskusji. Jeżeli coś jest niejasne to proszę o sprecyzowanie co konkretnie, gdyż odnoszę wrażenie, że odnosi się Pan do ogółu mojej wypowiedzi, gdy ja uważam, że odpowiedzi padły na wszystkie pytania.

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Interpelacja

Post autor: Edward II »

Torkan Ingawaar pisze:
Chciałbym także publicznie wyrazić swoje niezadowolenie z powodu działań Jego Królewskiej Mości, który nadał dr von Wittowi dostęp do panelu administracyjnego forum Królestwa Dreamlandu bez jakiegokolwiek publicznego komunikatu w tej sprawie.
Informowałem o tym w tym miejscu.

Uprawnienia mają charakter lokalny, ograniczony i powiązany z piastowanym urzędem. W tym przypadku interwencja moderatorska, choć zrozumiała w kontekście opisanej sytuacji, nie miała umocowania w obowiązującym prawie i została podjęta przez osobę nieuprawnioną. W przyszłości nie powinna się powtórzyć.

  • E II
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Interpelacja

Post autor: Torkan Ingawaar »

Wobec tego zwracam honor.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Parlament Królewski 2016 — 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości