Uchwalono: Rezolucja ws. nienaruszalności ustroju

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku.
Awatar użytkownika
Alfred
Numer GG: 47634183
Kontakt:

Uchwalono: Rezolucja ws. nienaruszalności ustroju

Post autor: Alfred » 2 kwie 2019, 17:56

Wysoka Izbo,

składam projekt rezolucji, stanowiącej krytyczną ocenę tzw. „uchwały o wypowiedzeniu posłuszeństwa”, podjętej przez Izbę w styczniu, w jej ówczesnym składzie. Z uwagi na jej charakter, treść uchwały tłumaczy się sama, nie wymagając szerszego uzasadnienia. Pragnę więc w tym miejscu tylko polecić Kolegom Deputowanym zważyć, że od czasu podjęcia tamtej uchwały Jego Królewska Mość okazał się daleko lepiej wypełniać swoje obywatelskie powinności względem Państwa, aniżeli jej inspirator i większość zwolenników.
Wspominając uchwałę z 7 stycznia 2019 r., podjętą przez jego ówczesny skład,
Parlament Królewski oświadcza, co następuje:
Królestwo Dreamlandu, powołane do życia przez pierwszego ze swoich Królów, wspierało się i wspiera na pracy swoich obywateli, stąd stanowi ich wspólne dobro. Wyrazem przysługującej im zwierzchniej władzy jest Karta Konstytucyjna, określająca organizację Państwa. Toteż żadne działanie władzy publicznej, wynikające z tejże Karty i z nią zgodne, nie może być podważane jako sprzeczne z suwerennością wspólnoty obywatelskiej.

Przeciwnie, kto nastaje na ustrój państwowy, zmierzając do pozaprawnego obalenia legalnej władzy publicznej lub jej rozstrzygnięć, występuje przeciwko samej wspólnocie. Zmiana ustroju może odbywać się tylko w jego ramach i służyć tylko polepszeniu organizacji Państwa, nigdy zaspokojeniu jednostkowych ambicji czy załatwieniu prywatnych sporów. Najwyższe władze państwowe pozostają ze sobą w organicznym związku i są zobowiązane wobec wspólnoty do współdziałania na rzecz dobra powszechnego.

To mając na uwadze, Parlament Królewski potępia wspomnianą uchwałę z 7 stycznia 2019 r. i odżegnuje się od niej, podkreśla swoje przywiązanie do rządów prawa w dreamlandzkim życiu publicznym oraz wyraża wolę harmonijnej współpracy z innymi władzami państwowymi, w szczególności zaś z Jego Królewską Mością Robertem II Fryderykiem.

Awatar użytkownika
Alfred
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Rezolucja ws. nienaruszalności ustroju

Post autor: Alfred » 2 kwie 2019, 17:57

Przyjmuję wniosek pod obrady i zarządzam debatę, która potrwa do przyszłego piątku (12 kwietnia) włącznie.

Jarek Wawrzyniak
lord
Numer GG: 66334811
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 12 IV] Rezolucja ws. nienaruszalności ustroju

Post autor: Jarek Wawrzyniak » 2 kwie 2019, 18:57

Wasza Królewska Wysokość

Czy mogę wiedzieć gdzie takową uchwałę znajdę tj. z dn 7.01.2019 bym mógł bardziej zapoznać się z tematem sprawy w odniesieniu do uchwały nad którą toczy się dyskusja?
Jarosław von Wawrzyniak>>
Lord Parlamentu Królestwa>>
Burgrabia Eskalibur

Jarek Wawrzyniak
lord
Kontakt:

Post autor: Jarek Wawrzyniak » 2 kwie 2019, 20:23

Dziękuję.

Oczywiście jak dla mnie, bez względu na osobę Króla, taka uchwała tj z dn. 7.01.2019 jest nie do przyjęcia stąd też poprę proponowaną uchwałę. Różnica poglądów jest, była i będzie, jednak dobro Królestwa powinno być na pierwszym miejscu. Zrozumiałbym wypowiedzenie posłuszeństwa w sytuacji gdyby Król dopuścił się czynów przestępczych bądź swą działalnością sprzeniewierzył się dobru Królestwa. Jednak taka forma występowania przeciw najwyższej władzy jest dla mnie niezrozumiała.

Jak więc nadmieniłem proponowana uchwała na moje poparcie.
Burgrabia Eskalibur

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Numer GG: 44703021
Herb:
Kontakt:

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau » 3 kwie 2019, 20:31

Poprzednio byłem lojalistom i nic się nie zmieniło.
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.

Awatar użytkownika
Alfred
Kontakt:

Post autor: Alfred » 3 kwie 2019, 20:41

Cieszą mnie pierwsze głosy poparcia. Co z resztą? Zapraszam do mikrofonu, Koledzy Deputowani.

Awatar użytkownika
JPII
Kontakt:

Post autor: JPII » 3 kwie 2019, 20:49

Gdzie KarKon wspomina o rezolucjach? Komuś czkawką odbija się Prawo Studia Jednolite Magisterskie. XD
Obrazek
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar,
Komisarz Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej

Awatar użytkownika
Alfred
Kontakt:

Post autor: Alfred » 3 kwie 2019, 20:58

Witam szanownego selektywnego legalistę. Podejmowanie rezolucji stanowi wykonywanie konstytucyjnie umocowanej funkcji Parlamentu Królewskiego jako reprezentacji woli politycznej wspólnoty obywateli dreamlandzkich. Nawiasem mówiąc jest także wpisane w naturę jakiegokolwiek ciała parlamentarnego.

Awatar użytkownika
JPII
Kontakt:

Post autor: JPII » 3 kwie 2019, 21:00

Idąc tym riserczem alfredowskim, można od razu było dowalić ~ u n i w e r s a ł ~ a nie jakąś rezolucję na kiju. Serdecznie pozdrawaiam pana mecenasa!
Obrazek

Awatar użytkownika
الوـس
Premier Rządu Królewskiego
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 4 kwie 2019, 10:34

Wielebny Marszałku,
Alfred pisze:
3 kwie 2019, 20:41
Cieszą mnie pierwsze głosy poparcia. Co z resztą? Zapraszam do mikrofonu, Koledzy Deputowani.
Wróciłem 8h temu z Sosnowca, spałem 4h i teraz muszę przetrawić porażkę mojej ukochanej Wisełki. Pozwolę sobie zatem szerzej odnieść się do tego jutro.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Alfred
Kontakt:

Post autor: Alfred » 4 kwie 2019, 10:57

Understandable. Have a great day.

Awatar użytkownika
Chamberlain
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 4 kwie 2019, 16:52

Popieram projekt autorstwa mojego Taty-Deputowanego i doceniam jego potencjalnie konfliktogenny charakter.
- - William markiz Chamberlain-Schlesinger

Awatar użytkownika
Alfred
Kontakt:

Post autor: Alfred » 4 kwie 2019, 17:24

Niestety potencjał nie chce się zaktualizować. Czekam, aż ktoś podejmie rękawicę. Tylko na poziomie, proszę.

Awatar użytkownika
JPII
Kontakt:

Post autor: JPII » 4 kwie 2019, 18:26

Uhwały niemajom wiełkszego znaczenia :^)
Obrazek

Jarek Wawrzyniak
lord
Kontakt:

Post autor: Jarek Wawrzyniak » 4 kwie 2019, 18:36

Sądząc po Urbanie ile to on ma w du... wszystkiego o czym mówi, to co on używał że ma ją taką mocną aż strach pomyśleć. Jedno wiem, jak dla mnie to nie przyjemność.
Burgrabia Eskalibur

Awatar użytkownika
JPII
Kontakt:

Post autor: JPII » 4 kwie 2019, 18:40

Jarek Wawrzyniak pisze:
4 kwie 2019, 18:36
Sądząc po Urbanie ile to on ma w du... wszystkiego o czym mówi, to co on używał że ma ją taką mocną aż strach pomyśleć. Jedno wiem, jak dla mnie to nie przyjemność.
To była satyryczna odpowiedź na próbę "podjęcia rękawicy".

Uprzedzając, że nic nie wnoszę do debaty: brak komunikatu to też komunikat
Obrazek

Awatar użytkownika
Alfred
Kontakt:

Post autor: Alfred » 4 kwie 2019, 23:07

Proszę nie rozmawiać o dupie w miejscu obrad.

Awatar użytkownika
JPII
Kontakt:

Post autor: JPII » 4 kwie 2019, 23:25

Alfred pisze:
4 kwie 2019, 23:07
Ale mojego męża proszę w to nie mieszać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Chamberlain
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 5 kwie 2019, 12:56

Alfred pisze:
4 kwie 2019, 23:07
Tatku, dobrze mu przygadałeś.
- - William markiz Chamberlain-Schlesinger

Awatar użytkownika
الوـس
Premier Rządu Królewskiego
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 5 kwie 2019, 13:10

Wielebny Marszałku,
Wysoka Izbo,

obiecałem, że dzisiaj odniosę się do projektu rezolucji, co niniejszym zatem czynię. Projekt rezolucji w tym kształcie poprę. Należy się jednak w tym miejscu klika zdań wyjaśnienia.

Nie da się ukryć, że byłem jedną z osób popierających uchwałę, którą teraz zamierzam potępić. Głośno dawałem temu wyraz podczas debaty i nie bez satysfakcji podniosłem przycisk i przycisnąłem rękę podniosłem rękę i przycisnąłem przycisk (tauz. dołech łapa do wiyrchu i wraziłech knefel). Przyczyny tego stanu rzeczy są dla wszystkich jasne, a jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości, to archiwa parlamentu są dostępne.

W przeciągu tych kilkunastu tygodni jakie upłynęły od podjęcia rezolucji, JKM Robert II Fryderyk okazał się być następcą godnym Edwarda II. Po poprzednich panowaniach, tj. JKM Alfreda, JKM Karoliny Aleksandry i ponownym JKM Alfreda, nie da się ukryć, że obecne panowanie jest jak wbicie Legii Warszawa 4 goli przy zachowaniu czystego stanu konta. Moja współpraca z Koroną, zarówno jako Prezesa Sądu, Ministra Spraw Zagranicznych czy teraz, podczas pełnienia obowiązków Premiera Rządu Królewskiego układała się lepiej, niż harmonijnie.

W pierwszym odruchu chciałem projekt uchwały przemilczeć, zaś w głosowaniu nie brać udziału i liczyć, że sprawa szybko przyschnie. Ale każdy człowiek może błędnie ocenić sytuacje i podjąć decyzje, które z perspektywy czasu okażą się być nie tyle niesłusznymi, co wręcz krzywdzącymi. Zadaniem dorosłego człowieka jest jednak stanąć w prawdzie i przyznać się do błędu. Niechaj zatem moje poparcie dla projektu rezolucji będzie jednocześnie samokrytyką.

Nie oznacza to oczywiście, że nie dostrzegam różnych występków JKM Roberta II Fryderyka z czasów przeszłości. Dostrzegam je i nadal o nich pamiętam. Jednakże mimo tego jako król Dreamlandu, w moim przynajmniej odczuciu, spełnia się lepiej, niż można by sobie wyobrazić mając w pamięci jego dwóch poprzedników.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Alfred
Kontakt:

Post autor: Alfred » 5 kwie 2019, 15:45

Dziękuję za ten głos. Myślę, że możemy przymierzać się do zamknięcia debaty. Gdyby ktoś chciał jeszcze się wypowiedzieć, proszę o zapowiedź. Czekam do soboty.

Awatar użytkownika
Gilead
Numer GG: 67441662
Kontakt:

Post autor: Gilead » 5 kwie 2019, 15:49

Lordowie Deputowani,

zaprezentowany projekt Rezolucji ws. nienaruszalności ustroju zyska moje poparcie w głosowaniu. Choć jako taka nie posiada mocy wiążącej, to uważam ją za przydatny instrument politycznego nacisku, jaki należy kłaść w kwestiach ustrojowych Królestwa Dreamlandu.

To także symboliczna spowiedź Parlamentu Królewskiego za grzechy składu poprzedniego, połączona z mocnym postanowieniem poprawy. Mój głos za rezolucją, to więc zarazem udzielenie rozgrzeszenia poprzedniemu składowi niniejszej Izby.

Awatar użytkownika
Alfred
Kontakt:

Post autor: Alfred » 7 kwie 2019, 09:08

Kończę wcześniej dyskusję. Zarządzam głosowanie nad projektem uchwały. Ogłaszam tekst projektu oraz kartę do głosowania:

Wspominając uchwałę z 7 stycznia 2019 r., podjętą przez jego ówczesny skład,
Parlament Królewski oświadcza, co następuje:
Królestwo Dreamlandu, powołane do życia przez pierwszego ze swoich Królów, wspierało się i wspiera na pracy swoich obywateli, stąd stanowi ich wspólne dobro. Wyrazem przysługującej im zwierzchniej władzy jest Karta Konstytucyjna, określająca organizację Państwa. Toteż żadne działanie władzy publicznej, wynikające z tejże Karty i z nią zgodne, nie może być podważane jako sprzeczne z suwerennością wspólnoty obywatelskiej.

Przeciwnie, kto nastaje na ustrój państwowy, zmierzając do pozaprawnego obalenia legalnej władzy publicznej lub jej rozstrzygnięć, występuje przeciwko samej wspólnocie. Zmiana ustroju może odbywać się tylko w jego ramach i służyć tylko polepszeniu organizacji Państwa, nigdy zaspokojeniu jednostkowych ambicji czy załatwieniu prywatnych sporów. Najwyższe władze państwowe pozostają ze sobą w organicznym związku i są zobowiązane wobec wspólnoty do współdziałania na rzecz dobra powszechnego.

To mając na uwadze, Parlament Królewski potępia wspomnianą uchwałę z 7 stycznia 2019 r. i odżegnuje się od niej, podkreśla swoje przywiązanie do rządów prawa w dreamlandzkim życiu publicznym oraz wyraża wolę harmonijnej współpracy z innymi władzami państwowymi, w szczególności zaś z Jego Królewską Mością Robertem II Fryderykiem.
król-senior Alfred:
markiz Orański-Nassau:
markiz Oxlade-Chamberlain:
baron de la Ciprofloksja:
sir Colquhoun:
sir Pohl:
pan von Wawrzyniak:
pan von Witt:

Jarek Wawrzyniak
lord
Kontakt: