[WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku do lipca 2019 roku.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

Czy Minister Kultury i Nauki wie już, że nim jest? Czym zajmuje się obecnie Rząd Królewski i poszczególne resorty?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Karolina Aleksandra »

Florian von Stettin pisze: 4 lut 2019, 16:17Żarło, żarło i zdechło.
Wolałabym nie używać takiego dobitnego słownictwa w Parlamencie, ale przyznam, że faktycznie sytuacja wygląda dosyć niepokojąco. Panie Premierze, chyba nie poddaje się Pan bez walki?

KA
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Stanisław Dmowski »

Karolina Aleksandra pisze: 8 lut 2019, 21:22 Wolałabym nie używać takiego dobitnego słownictwa w Parlamencie, ale przyznam, że faktycznie sytuacja wygląda dosyć niepokojąco.
Dobitnie to byłoby, gdybym ordynarnie zwymyślał premiera za to, że więcej przebywa na pogaduszkach z Sarmatami po komunikatorach aniżeli na forum. To był tylko ciut dobitniejszy opis naszej rzeczywistości. Nic więcej.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Stanisław Dmowski »

Tylko jeszcze coś dodam, bo mi się przypomniało - w prokuraturze dalej leży sprawa Groznego Witta, która to sprawa z niewiadomych powodów została zapomniana, zignorowana, być może specjalnie pominięta. Proszę Ekscelencję Premiera, który sprawuje też funkcję Ministra Bezpieczeństwa o kontynuowanie dochodzenia i przedstawienie aktu oskarżenia.

Użyję funkcji oznaczenia, by nasz śpioch mógł zauważyć. @Torkan Ingawaar, już Awara nasza?
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

A z jakiej racji mówi Pan Ministrowi Bezpieczeństwa, by ten skierował akt oskarżenia do Sądu Królestwa?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Karolina Aleksandra »

Wysoka Izbo,

Przepraszam, ale muszę wprost: czy Pan Premier sobie robi jaja z wyborców?

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Karolina Aleksandra »

Aha.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Karolina Aleksandra »

Chciałabym powiedzieć, że Pan Premier sobie żartuje, ale ręce mi opadły. Mamy powtórkę sytuacji z poprzedniej kadencji Towarzysza Ingawaara. Dużo deklaracji, mało działań. Ja nawet bym chciała poobserwować tę próbę detronizacji Króla po tylu śmiałych wypowiedziach na Discordzie

Jeśli do poniedziałku włącznie Premier nie objawi się w tym wątku i nie zadeklaruje jakiejś sensownej oraz konkretnej aktywności*, składam stosowny wniosek. Mam kandydata na Premiera w razie czego. Nie jest to może kandydat z dużym zapasem czasu wolnego, ale jest wystarczająco zirytowany, aby cokolwiek zdziałać.

KA

*Podpowiem, że w przeciwieństwie do Discorda, tutaj argument „A Twoje panowanie było gorsze” nie zabrzmi zbyt dobrze.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Stanisław Dmowski »

Karolina Aleksandra pisze: 22 lut 2019, 19:06 Chciałabym powiedzieć, że Pan Premier sobie żartuje, ale ręce mi opadły. Mamy powtórkę sytuacji z poprzedniej kadencji Towarzysza Ingawaara. Dużo deklaracji, mało działań. Ja nawet bym chciała poobserwować tę próbę detronizacji Króla po tylu śmiałych wypowiedziach na Discordzie
Powiedzmy sobie rzecz następującą - w wyborach zaproponowano nam kandydatów, których aktywność w ostatnich miesiącach prócz "kryzysu pałacowego" nie była specjalnie wysoka. Obaj chociażby za mojej kadencji unikali odzywania się. Od obywatela Ingawaara spodziewałem się jednak, że jakoś rozrusza społeczność. Pokutuje tu trochę mój brak wiedzy, bo w trakcie sprawowania przez niego już wcześniej premierostwa zbytnio na Dreamland nie spoglądałem. Dajmy mu już jednak spokój, niech się chłopak uczy, te obietnice, jakieś awary i inne, przecież to są drobne szczegóły.

Patrzę na to z perspektywy człowieka, który nie spełnił oczekiwań, jakie w nim pokładano. Mówię to szczerze, bo w przeciwieństwie do takich aroganckich bukłaków typu Alfreda potrafię przyznawać się do błędów i nie kreuję się na człowieka, który pożarł wszystkie rozumy. Trwająca już dwa miesiące tragedia rządu KPD sprawia mi zarazem ból, bo cierpi kraj, którego jestem obywatelem. Z drugiej jednak strony na mych ustach zarysowuje się lekki szyderczy uśmieszek, że są jeszcze gorsi ode mnie.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Alfred »

Kraj nie cierpi. To, że wybrał Ingawaara na premiera i toleruje jego bezwładne trwanie nie jest jego krzywdą, tylko symptomem jego własnej choroby.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Sted Asketil »

Przyganial kociol garnkowi...
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Alfred »

Mnie akurat nikt nie wybrał. ;)
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Sted Asketil »

Ciebie wybrano. I nie mam nic do pierwszej kadencji - to czy sie sprawdzimy na danym stanowisku wychodzi w praniu. Ponowny wybor byl tragedia zafundowana nam przez Konwent Seniorow. Twoje slowa po "malej" korekcie pasuja idealnie:
Kraj nie cierpi. To, że Konwent Seniorow* wybrał Alfreda ponownie na Krola* i toleruje jego bezwładne trwanie nie jest jego krzywdą, tylko symptomem jego własnej choroby.
* zmieniny tekst - orginal trzy posty wyzej.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Alfred »

Nie mogę się zgodzić z Twoją oceną. Za drugiego panowania położyłem swoją największą zasługę dla tego państwa, likwidując wreszcie elderlandzkiego pasożyta. Weź także pod uwagę, że drugim kandydatem do korony był w tamtym momencie Casimir „nadczłowiek” Oranje-Nassau. Moje panowanie było raczej słabe, jego byłoby stratą czasu i publicznego morale.

To także nie ma jednak szczególnego znaczenia. Trafność wyborów personalnych Konwentu Seniorów nie świadczy o kondycji kraju, to znaczy społeczeństwa. Różne elity zawsze mogą stracić kontakt z rzeczywistością. Tutaj zaś cała wspólnota zdecydowała się strzelić sobie w stopę. Niewątpliwie po części dlatego, że w obecnym ustroju jest ona zbiorowiskiem przypadkowych osób, które mogą być motywowane chęcią trollowania czy załatwiania prywatnych porachunków, a niekoniecznie uznawać Królestwo Dreamlandu za własne, cenne i zasługujące na troskę dobro.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

Alfred pisze: 23 lut 2019, 18:53 Za drugiego panowania położyłem swoją największą zasługę dla tego państwa, likwidując wreszcie elderlandzkiego pasożyta.
Największą zasługą była likwidacja jakiegoś pasożyta, wskazanego na bazie własnego subiektywnego odczucia? Likwidacja... zasługą? Pisałem już o tym - skrawanie państwa z "radykałów" i "pasożytów" odsłania kolejnych "radykałów" i "pasożytów" do likwidacji, aż w odcinaniu kuponów dotrze się do samego siebie.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Sted Asketil »

Nie wierze... Krol Senior.. Az dziw ze Twoje ego sie tutaj miesci. Moze z takimi pogladami pomyliles fora? Twoje slowa ppowinny byc ostrzezeniem na przyszlosc dla kazdego kto bedzie chcial Ci powierzyc jakiekolwiek funkcje publiczne w KD. Poczynajac od trwajacego wyboru na wicemarszalka. Zaluje ze wstrzymalem sie od glosu...
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Karolina Aleksandra »

Niezmiennie mnie bawi nazywanie „pasożytem” bytu, który — upraszczając — w zasadzie był po prostu osobnym działem na forum o swoim klimacie i kilkoma dodatkowymi bajtami na serwerze, które dawały radość zabawy paru osobom i wydłużały ich żywot w Królestwie Dreamlandu.

Paranoja mocno?

KA
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Karolina Aleksandra »

No i sobie podyskutowaliśmy, Pan Premier otworzył dwie sondy i znowu zniknął. A pytania, które padły w wątku, pozostają bez odpowiedzi.

KA
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Czy Premier Alfred to Alfred von Dżek?
Jarosław von Wawrzyniak>>
Zablokowany

Wróć do „Parlament Królewski 2016 — 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość