[GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku do lipca 2019 roku.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: RIIF »

Szanowni Państwo.

Interpretacja z mojej strony jest banalnie prosta. Owszem doszło do zrzeczenia się obywatelstwa, lecz obywatelstwo tego żadne władze formalnie nie odebrały. W między czasie zainteresowany zrzeczenie owo wycofał, ergo nie było podstaw do odebrania tegoż. W CRM wciąż widniał jako obywatel kiedy do godności deputowanego został wyniesiony. Nie sądzę bym tu popełnił jakikolwiek błąd, jeśli zaś czegoś gdzieś nie zauważyłem (w CRM np. jakichś dat utraty i nabywania obywatelstwa, historycznie) to proszę mi wskazać stosowne miejsce, wiedzę swą natychmiast podreperuję. Jeśli jednak system nie oferuje takiej informacji to proszę zrozumieć mój punkt widzenia i konsekwencje decyzji zainteresowanego.
Robert II Fryderyk, rex
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Florian von Stettin pisze: 28 gru 2018, 14:02 Tej, jestem ciekaw, czy sami ten przepis znaliście. Bo ja mówię od razu, że go nie znałem, bo mi jako zwykłemu deputowanemu do niczego nie był potrzebny.
Między mną, a RCA jest taka różnica, że ja przez długi okres czasu byłem zwykłym obywatelem, czyli w sumie nikim, a ten człowiek pcha się na najwyższy szczebel.

W Polsce zwykły obywatel nie musi znać przepisów (oczywiście sam sobie szkodzi), ale gdy taki Prezydent popisuje się nieznajomością, to jest powszechnie wyśmiewany i ganiony. Nie stosujmy podwójnych standardów.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Torkan Ingawaar »

Panie Chamberlain, nie jest Pan deputowanym. Czy mógłby robić Pan chlew poza salą obrad?

Proszę Pana Marszałka o wydzielenie postów Chamberlaina i Ipanienki (a najlepiej wszystkie dotyczące prawa Ipanienki do sprawowania mandatu), bo nie dotyczą one omawianego projektu.

Odpowiadając na post wyżej - posiedzenie zostało otwarte przez Marszałka o godzinie 12:03
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Andrzej »

Torkan Ingawaar pisze: 28 gru 2018, 15:32 Panie Chamberlain, nie jest Pan deputowanym. Czy mógłby robić Pan chlew poza salą obrad?

Proszę Pana Marszałka o wydzielenie postów Chamberlaina i Ipanienki (a najlepiej wszystkie dotyczące prawa Ipanienki do sprawowania mandatu), bo nie dotyczą one omawianego projektu.
Dziękuję. Jako deputowany chciałem jedynie zadbać o powagę izby i przywołać trolla do porządku.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Andrzej »

Szanowni deputowani, jako deputowany tej izby (powołanym na mocy obowiązującego dekretu RCA) proponuję ignorować wypowiedzi trolla Chamberlaina i kontynuować debatę nad uchwałą.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 31.12] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: RIIF »

Szanowny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo.

Faktycznie popełniłem błąd. Dopiero teraz dowiedziałem się gdzie mogę jednoznacznie określić datę uzyskania obywatelstwa przez daną osobę, dlatego stwierdzam, iż faktycznie w przypadku p. Ipanienki pospieszyłem się z reakcją na złożony wniosek. Nie powinien być p. Ipanienko przeze mnie w skład Parlamentu powołany. Mea culpa. Będzie mógł być powołany gdy 14 dni minie. Posiada obywatelstwo od 15.12.

Postaram się możliwie prędko błąd swój naprawić.
Robert II Fryderyk, rex
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 31.12] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Aleksander »

Dalsza falandyzacja prawa. Zaczynasz w stylu dobrej zmiany ;-)
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 31.12] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Daniel von Witt »

Uchwała nie może wywołać żadnych faktycznych skutków prawnych, ponieważ nie przewiduje tego konstytucja. Parlament Królewski może jednak ją podjąć, może podjąć uchwałę o dowolnej treści. Będzie to jedynie pewnego rodzaju oświadczenie. W obecnej treści dość kuriozalne, bo komiczne (wypowiedzenie posłuszeństwa jest niemożliwe). Proponowałbym zmienić treść projektu na adekwatny.

Parlament Królewski ma jednak moc prowadzenia wojny z tymczasowo okupującym tron: torpedować wszystkie jego dekrety i projekty ustaw. On zaś nie może tego samego w drugą stronę (bo weta można odrzucać, zwłaszcza, gdy jednoczymy się przeciw okupantowi). Możemy również zastosować inne sankcje. Polecam lekturę konstytucji.

(-) Daniel von Witt
Ostatnio zmieniony 28 gru 2018, 18:59 przez Daniel von Witt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 31.12] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: RIIF »

الوـس pisze: 28 gru 2018, 18:39 Dalsza falandyzacja prawa. Zaczynasz w stylu dobrej zmiany ;-)
Falandyzacja, paradne.

Nie popełnia błędów ten co nic nie robi. Uczę się, nie ukrywam. System poznaję wedle spływających podpowiedzi. Od Was też chętnie jakieś rady przyjmę, sugestie, pomysły, czy wskazówki - jeśli tylko rzeczone będą coś wnosiły. Mi się pomoc przyda każda. Od czyjejkolwiek nie stronię.

Jeszcze dziś wieczorem, zgodnie z czasem wskazanym przez Pana Marszałka, wypowiem się w temacie debaty.
Robert II Fryderyk, rex
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 31.12] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Aleksander »

Ogarnięcie przepisów dot. parlamentu to nie jest jakiś nadzwyczajny wysiłek. O karcie konstytucyjnej nie ma nawet co wspominać. Nikt od ciebie nie wymaga znajomości ustawy o podatku od towarów i usług ;-)

Ale niech będzie darmowa lekcja prawa prosto z pałacu sprawiedliwości: stwierdzenie nieważności aktu w trybie administracyjnym jest kompetencją organu sprawującego nadzór. Ile znasz organów sprawujących nadzór nad samym sobą?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 31.12] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: RIIF »

الوـس pisze: 28 gru 2018, 19:11Ale niech będzie darmowa lekcja prawa prosto z pałacu sprawiedliwości: stwierdzenie nieważności aktu w trybie administracyjnym jest kompetencją organu sprawującego nadzór. Ile znasz organów sprawujących nadzór nad samym sobą?
Słusznie. Tym bardziej, że nie zachowałem konsekwencji i tytuł wątku odbiegał od treści, w której było o uchyleniu. Poprawiłem zatem. Dziękuję!
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 31.12] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Tomasz von Habsburg »

RCA pisze: 28 gru 2018, 19:17Słusznie. Tym bardziej, że nie zachowałem konsekwencji i tytuł wątku odbiegał od treści, w której było o uchyleniu. Poprawiłem zatem.
Problem w tym, że Wasza Królewska Mość nie ma mocy prawnej, aby uchylić ów akt powołania.

Edycja: Mógłbym dobrą (lub wyższą) notę do indeksu?

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 31.12] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Aleksander »

Bardzo dobry z plusem. Plus za myślenie.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 31.12] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: RIIF »

Szanowny Panie Marszałku.
Wysoka Izbo.
Dostojni goście.

Królestwo Dreamlandu jest federalnym państwem prawa. To pierwsze, jakże ważne i brzemienne w skutki, zdanie Karty Konstytucyjnej Królestwa. Zdanie, które ustala w zasadzie cały porządek prawny kraju, w tym również określa, iż organy państwowe działają na podstawie i w granicach stanowionego prawa. A to, w monarchii dreamlandzkiej, stanowi między innymi, iż w przypadku kiedy Król ustąpił z tronu bez wyznaczenia następcy albo został złożony z tronu, tronem dysponuje Konwent Seniorów, a w dalszej kolejności wspólnota obywateli dreamlandzkich. Prawo to, dekret o sukcesji, określa bardzo wąskie ramy czasowe działa Konwentu Seniorów, i wentyl bezpieczeństwa w postaci wolnej elekcji, gdyby Konwent ów nie podołał podjąć stosownej decyzji. Osobistą prerogatywą dreamlandzkiego monarchy jest też stanowienie dekretu o sukcesji, który zasady tejże określa szczegółowo. Cały obecny proces wyłaniania sukcesora dreamlandzkiego Tronu jest więc zgodny z Kartą Konstytucyjną. Konwent Seniorów miał prawo podjąć własną decyzję, bo prawo takie mu daje dekret Króla, a ten wydany został na mocy Karty Konstytucyjnej. Można z decyzją taką się nie zgadzać, lecz nie można jej podważać w świetle obowiązującego porządku Królestwa.

Wybaczcie Nam ten przydługi ustrojowy wstęp. To bardzo ważne, z naszego punktu widzenia, by przywrócić właściwą optykę wobec wydarzeń, których w ostatnich dniach i tygodniach (począwszy od dnia abdykacji JKW Alfreda) byliśmy wszyscy świadkami. Nie zabiegaliśmy aktywnie o wybór. Decyzję Konwentu przyjęliśmy z radością, jako nobilitację i ogromne wyzwanie, ale też z niejakim zaskoczeniem — nie spodziewaliśmy się jej. Zgodziliśmy się przyjąć dreamlandzką koronę, zaoferowaną Nam przez zasłużonych i stanowiących dla Nas wspaniały wzór władców-seniorów — Jej Królewską Wysokość Karolinę Aleksandrę, oraz Ich Królewskie Wysokości Edwarda II, Edwarda I Artura i Pawła I — ponieważ wierzymy, że jesteśmy w stanie podzielić się z Wami Naszym doświadczeniem, i przekuć je na wartość dodaną dla całego Królestwa i jego społeczeństwa.

Z niejakim smutkiem przyjęliśmy wniosek złożony przez szanownego deputowanego Torkana Ingawaara. Zawsze bowiem staraliśmy się działać tak, by w czyny przekuwać przekonanie, iż każdy zasługuje na szansę. Wniosek deputowanego takiej szansy Nam odmawia i niejako stawia nas w pozycji zakładnika niezadowolenia kierowanego w stronę Konwentu Seniorów. W Naszej proklamacji z dnia wczorajszego zarysowaliśmy plan priorytetów, jakie przyświecać Nam będą w pracy na rzecz Królestwa. Dziś rano z kolei uzupełniliśmy ów plan o dookreślenie między innymi kwestii związanej z Awarą Południową. Wierzymy, że są to plany ambitne, i potrzebne, i nade wszystko możliwe do realizacji. Ale by mieć szansę je zrealizować musimy mieć czas. I o ten czas chcemy prosić Was My. Nie Konwent Seniorów, My. Można się nie zgadzać, być niezadowolonym za sposób wyłaniania Następcy Tronu, ale My Was prosimy o to by uczynić nam przysługę i oddzielić dwie rzeczy — decyzję Konwentu, od tego co Wam proponujemy. Dajmy sobie szansę.

Wierzymy, że Królestwo Dreamlandu ma przed sobą ponownie lepsze czasy. Że bogactwo społeczeństwa, które dziś często rozmywa się na niepotrzebne konflikty wewnętrzne można skanalizować i zutylizować na rzecz wzmocnienia pozycji Dreamlandu i jego lepszej przyszłości. Mamy determinację by do tego dążyć, teraz potrzebujemy, od Was, czasu by to zrobić.
Robert II Fryderyk, rex
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [DEBATA DO 31.12] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Sted Asketil »

Decyzje Konwentu przyjalem z wielkim smutkiem - mam do tego prawo. Mam prawo rowniez do wyrazania swojej opini i pogladow. Moge i rowniez chce zrobic wszystko by pozbyc sie Pana z Ekorre. Moim skromnym zdaniem Panski wybor jest jednym z gorszych. Tak jak ponowny wybor Panskiego poprzednika Alfreda.

Z wielka radoscia przyjmuje wniosek złożony przez deputowanego Torkana Ingawaara - nie musi byc Pan lubiany przez wszystkich. To dobrze ze od teraz bedzie mial Pan tego swiadomosc.

Wierze ze Krolestwo Dreamlandu bez Pana udzialu wiecej z zyska niz straci.

Panska dzialalnosc i opinie krajanow sa wiecej dla mnie warte niz to wodolejstwo ktore Pan tu uprawia.


Sted Asketil
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Oskar ben Grozny Witt pisze: 28 gru 2018, 14:18 W Polsce zwykły obywatel nie musi znać przepisów (oczywiście sam sobie szkodzi), ale gdy taki Prezydent popisuje się nieznajomością, to jest powszechnie wyśmiewany i ganiony. Nie stosujmy podwójnych standardów.
Właściwie to właśnie to Ekscelencja robi. Inny jest standard dla szarego obywatela, a inny dla głowy państwa, czyli podwójne standardy.

Nie wiem co to w ogóle za teksty, które się pojawiają, że Konwent mógł/powinien był zostawić elekcję ogółowi. Tradycja oddaje im tą kompetencję. Prawo daje im pierwszeństwo w wyborze. Działali z myślą o zapewnieniu ogółowi pomyślności tak jak robią monarchowie. Żadnego oddawania decyzji ogółowi nie byli winni.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Konstantin Wolframovich
Posty: 101
Rejestracja: 12 lis 2018, 06:36
NIM: 689878
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 31.12] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Konstantin Wolframovich »

Panie Marszałku, Wysoka Izbo,

nasz aktualny Król, nie zdążył wstać z krzesła, a już większość zarzuca mu, że za długo już stoi. Nie chciałem się wypowiadać na początku, teraz po namacalnie odczuwalnej niechęci możemy być solidarni, jako obywatele, albo solidarni wobec prawa. Wybierając jedno, odrzucamy drugie. Pomimo niechęci, obiekt mojej wypowiedzi zachowuje klasę i stara się coś powiedzieć, uszanujmy to i słuchajmy dalej. A samo "wypowiedzenie posłuszeństwa" brzmi bardzo, anarchistycznie, jesteśmy krajem prawa, czy nie? Natomiast z drugiej strony, wielu żywi niechęć do aktualnej głowy KD, znikąd to się nie pojawiło, mogę rzec tylko, oby się nie powtórzyła sytuacja, która by była motywem negatywnych słów.
/-/ por. Konstantin Wolframovich
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 31.12] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Torkan Ingawaar »

Szanowny Panie Marszałku,

w związku z wyczerpaniem się dyskusji nad przedmiotowym projektem, na podstawie art. 8 ust. 8 Regulaminu Parlamentu Królewskiego składam wniosek o skrócenie debaty i przejście do głosowania.

Z poważaniem,
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pascal de La Brun
Posty: 111
Rejestracja: 3 sie 2016, 20:43
NIM: 770957
Herb: p19
Lokalizacja: Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 31.12] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Pascal de La Brun »

Szanowni Deputowani,

zamykam debatę i rozpoczynam głosowanie, które potrwa do 6 stycznia 2019 roku.
Karta do głosowania pisze:(1) Tomasz von Habsburg:
(2) Florian von Stettin:
(3) Aluś de la Ciprofloksja:
(4) Pascal de la Brun:
(5) Daniel von Witt:
(6) Torkan Ingawaar:
(7) Sted Asketil:
(8) Konstantin Wolframovich:
(9) Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar:
(10) Oskar ben Grozny Witt:
(11) Helmut Pohl:
(12) Fryderyk Orański-Nassau:
(-) Pascal de La Brun
Marszałek Parlamentu Królewskiego
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE DO 06.01] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Maciej II »

Karta do głosowania pisze:(1) Tomasz von Habsburg:
(2) Florian von Stettin:
(3) Aluś de la Ciprofloksja:
(4) Pascal de la Brun:
(5) Daniel von Witt:
(6) Torkan Ingawaar:
(7) Sted Asketil:
(8) Konstantin Wolframovich:
(9) Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar:
(10) Oskar ben Grozny Witt:
(11) Helmut Pohl: WSTRZYMUJĘ SIĘ
(12) Fryderyk Orański-Nassau:
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Zablokowany

Wróć do „Parlament Królewski 2016 — 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość