[GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku do lipca 2019 roku.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

[GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Torkan Ingawaar »

Projekt:
Uchwała Parlamentu Królewskiego
z dnia ...
w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa Koronie

I. Nie akceptując decyzji Konwentu Seniorów z dnia 27 grudnia 2018 roku wynoszącej do godności królewskiej osobę Tronu dreamlandzkiego niegodną, My, członkowie Parlamentu Królewskiego, w imieniu wspólnoty obywateli dreamlandzkich, będącej jedynym suwerenem i źródłem władzy w Królestwie Dreamlandu, uroczyście wypowiadamy posłuszeństwo Jego Królewskiej Mości Robertowi II Fryderykowi, królowi Dreamlandu i Scholandii, i oświadczamy, iż odtąd nie uznajemy jego władzy na terytorium Królestwa Dreamlandu i wynikających z niej tytułów.

II. Uchwała wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.
Uzasadnienie:
Szanowny Panie Marszałku,
Szanowni Państwo,

przedstawiony przeze mnie projekt uchwały jest aktem wyłącznie o znaczeniu symbolicznym i nie pociąga on za sobą żadnych formalnych konsekwencji. Stanowi on jedynie deklarację, że jako suwerenna społeczność nie zgadzamy się na narzuconego, jak się dziś okazało wbrew przytłaczającej większości obywateli, monarchę. Zdaję sobie sprawę, iż proponowany przeze mnie projekt ma charakter bezprecedensowy, ale decyzja Konwentu Seniorów pod względem swojej absurdalności i okazanego braku elementarnego szacunku wobec wspólnoty, której członkowie Konwentu są częścią, również nie ma w historii Królestwa Dreamlandu precedensu.

Jednocześnie zachęcam wszystkich zainteresowanych sytuacją w Królestwie obywateli do zasilenia grona deputowanych, tak, aby nasze gremium podczas decydowania o losach przedłożonego przeze mnie projektu mogło wykazać się jak najszerszą społeczną legitymacją dla swoich działań.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Sted Asketil »

Popieram i podpisuje sie pod ta uchwala.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Andrzej »

Popieram i podpisuję się. Pozostałych mości deputowanych proszę o to samo. Nie bądźcie miętkie faje.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Stanisław Dmowski »

Przypominam, że debata jeszcze nawet się nie rozpoczęła. Trwa na razie oczekiwanie na Marszałka Bruna. Weźcie wy się doedukujcie z działania legislatywy.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Andrzej »

Florian von Stettin pisze: 28 gru 2018, 09:38 Przypominam, że debata jeszcze nawet się nie rozpoczęła. Trwa na razie oczekiwanie na Marszałka Bruna. Weźcie wy się doedukujcie z działania legislatywy.
Moja wypowiedź była nieformalna i jak się domyślam taka jest też wypowiedź powyżej. Zanim towarzysz skomentuje może zapyta się o charakter wypowiedzi deputowanego?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Pascal de La Brun
Posty: 111
Rejestracja: 3 sie 2016, 20:43
NIM: 770957
Herb: p19
Lokalizacja: Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Pascal de La Brun »

Przyjmuję projekt uchwały i rozpoczynam debatę, która potrwa do 31 grudnia.

(-) Pascal de La Brun
Marszałek Parlamentu Królewskiego
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Aleksander »

Wielebny Marszałku,
Wysoka Izbo,

wnoszę o skrócenie debaty. W istocie nie ma nad czym debatować. Im szybciej pokażemy tej walhalijskiej przybłędzie gdzie jej miejsce tym lepiej.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Stanisław Dmowski »

Wysoka Izbo,

w kwestii formalnej. Otóż na deputowanego został powołany człowiek, który wczoraj zrezygnował z obywatelstwa KD. Zgodnie z ustawą o PK deputowanym może być osoba, która posiada obywatelstwo co najmniej 14 dni. Jak w takim razie wygląda owo liczenie dni, czy od momentu wczorajszego czy może też liczą się dni sprzed rezygnacji z obywatelstwa? Wiem, jestem czepialski, ale dura lex sed lex.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: RIIF »

Szanowny Panie Marszałku,

niniejszym zwracam się z wnioskiem i prośbą o umożliwienie zabrania mi głosu przed Wysoką Izbą w temacie złożonego projektu uchwały. Zapewne nie przekonam samego wnioskodawcy i tych z deputowanych, którzy twardo opowiadają się przeciwko zmianom, które zaszły, lecz żywię nadzieję, że będzie możliwe przekonanie tej części Izby, która obecnie ma odczucia ambiwalentne. Gdyby Pan Marszałek zechciał udzielić mi głosu proszę o określenie terminu w jakim mogę się wypowiedzieć, a skorzystam z danej mi okazji.

Z wyrazami szacunku.
Robert II Fryderyk, rex
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Aleksander »

Florian von Stettin pisze: 28 gru 2018, 12:15 Otóż na deputowanego został powołany człowiek, który wczoraj zrezygnował z obywatelstwa KD.
Errata: RCA powołał.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Andrzej »

Florian von Stettin pisze: 28 gru 2018, 12:15 Wysoka Izbo,

w kwestii formalnej. Otóż na deputowanego został powołany człowiek, który wczoraj zrezygnował z obywatelstwa KD. Zgodnie z ustawą o PK deputowanym może być osoba, która posiada obywatelstwo co najmniej 14 dni. Jak w takim razie wygląda owo liczenie dni, czy od momentu wczorajszego czy może też liczą się dni sprzed rezygnacji z obywatelstwa? Wiem, jestem czepialski, ale dura lex sed lex.
Już o tym pisałem.

Dodatkowo chciałbym wnioskować lub wysondować u towarzyszy deputowanych czy w uchwale PK nie zawrzeć wyrazów potępienia dla działań konwentu seniorów który zlekceważył naród dreamlandzki nie powołując wolnej elekcji.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Pascal de La Brun
Posty: 111
Rejestracja: 3 sie 2016, 20:43
NIM: 770957
Herb: p19
Lokalizacja: Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Pascal de La Brun »

RCA pisze: 28 gru 2018, 12:20 Szanowny Panie Marszałku,

niniejszym zwracam się z wnioskiem i prośbą o umożliwienie zabrania mi głosu przed Wysoką Izbą w temacie złożonego projektu uchwały. Zapewne nie przekonam samego wnioskodawcy i tych z deputowanych, którzy twardo opowiadają się przeciwko zmianom, które zaszły, lecz żywię nadzieję, że będzie możliwe przekonanie tej części Izby, która obecnie ma odczucia ambiwalentne. Gdyby Pan Marszałek zechciał udzielić mi głosu proszę o określenie terminu w jakim mogę się wypowiedzieć, a skorzystam z danej mi okazji.

Z wyrazami szacunku.
Robert II Fryderyk, rex
Naturalnie, udzielam zgody. Proszę o zabranie głosu do końca dnia.

(-) Pascal de La Brun
Marszałek Parlamentu Królewskiego
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Stanisław Dmowski »

JPII pisze: 28 gru 2018, 12:26 naród dreamlandzki
Wy w tej kwestii macie chyba najmniej do powiedzenia.
JPII pisze: 28 gru 2018, 12:26 Już o tym pisałem.
Tylko wiesz, że wszystko ma swoje konsekwencje. Nie jesteś przecież małym dzieckiem.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Andrzej »

Florian von Stettin pisze: 28 gru 2018, 12:43
JPII pisze: 28 gru 2018, 12:26 naród dreamlandzki
Wy w tej kwestii macie chyba najmniej do powiedzenia.
Odmawianie mi prawa do pisania o narodzie dreamlandzkim jest o wiele gorsze niż moje "przeklinanie" towarzyszu von Stettin.
Florian von Stettin pisze: 28 gru 2018, 12:43
JPII pisze: 28 gru 2018, 12:26 Już o tym pisałem.
Tylko wiesz, że wszystko ma swoje konsekwencje. Nie jesteś przecież małym dzieckiem.
Nie mam nic przeciwko, żeby sąd ocenił czy doszło do odebrania mi obywatelstwa czy nie.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Florian von Stettin [do JPII] pisze: 28 gru 2018, 12:43Tylko wiesz, że wszystko ma swoje konsekwencje. Nie jesteś przecież małym dzieckiem.
Chciałbym zauważyć, że i tak Jego Ekscelencję bym skierował do panelu mieszkańca w CRM, aby tam sam sobie Jego Ekscelencja obywatelstwo odebrał.

W temacie debaty — z zajęciem stanowiska poczekam na wypowiedź Jego Królewskiej Mości.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Aleksander »

Deputowani,

Skoro wydany został akt prawny powołujący dep. Ipanienkę w nasze szeregi to dopóty nie zostanie on uchylony lub stwierdzona jego wadliwość, dopóty pozostaje on deputowanym. Może to co najwyżej stanowić zarzut wobec organu wydającego tenże akt.

Apeluje o zachowanie jedności. Naszym celem jest usunięcie z tronu tego frajera, a nie potencjalna frajera tego nieznajomość prawa.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Torkan Ingawaar »

Zwracam uwagę, że zgodnie z art. 8 ust. 5 Regulaminu Parlamentu Królewskiego Jego Królewska Mość może w pełni uczestniczyć w debatach parlamentarnych bez pytania Marszałka o zgodę i bez proszenia o zakreślenie terminu odpowiedzi. Warto również dodać, że zgodnie z dobrym zwyczajem, w Parlamencie może wypowiadać się każdy, niezależnie od tego, czy posiada mandat deputowanego.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Aleksander »

Jest czymś wyjątkowo zabawnym gdy ktoś obejmuje urząd i nie zada sobie nawet trudu poznania przepisów tego urzędu dotyczących.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Stanisław Dmowski »

الوـس pisze: 28 gru 2018, 13:52 Jest czymś wyjątkowo zabawnym gdy ktoś obejmuje urząd i nie zada sobie nawet trudu poznania przepisów tego urzędu dotyczących.
A może to tylko dobre maniery?
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Andrzej »

Florian von Stettin pisze: 28 gru 2018, 13:55
الوـس pisze: 28 gru 2018, 13:52 Jest czymś wyjątkowo zabawnym gdy ktoś obejmuje urząd i nie zada sobie nawet trudu poznania przepisów tego urzędu dotyczących.
A może to tylko dobre maniery?
Stawiam na to pierwsze. RCA i (o ile się nie pomyliłem również) Edward II podkreślali niedawno, że ten pierwszy dopiero musi zapoznać się z prawem KD.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Zablokowany

Wróć do „Parlament Królewski 2016 — 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 2 gości