Ceremonia Koronacji JKM odbędzie się 26 stycznia — Kancelaria Królewska zapowiedziała uroczystości koronacyjne. Już za dwa tygodnie odbędą się uroczystości związane z Koronacją Jego Królewskiej Mości Roberta II Fryderyka. Zapraszamy do współtworzenia oprawy tego wydarzenia. Więcej informacji.

Zbliża się Święto Konstytucji — już 9 lutego obchodzić będziemy państwowe święto. W związku z nadchodzącym świętem Jego Królewska Mość zaprosił do współpracy przy organizacji święta ogół mieszkańców i obywateli Królestwa. Udział w organizacji uroczystości może zgłosić każdy. Zapraszamy.

[GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Premier Rządu Królewskiego
Kontakt:

[GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Torkan Ingawaar » 27 gru 2018, 17:40

Projekt:
Uchwała Parlamentu Królewskiego
z dnia ...
w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa Koronie

I. Nie akceptując decyzji Konwentu Seniorów z dnia 27 grudnia 2018 roku wynoszącej do godności królewskiej osobę Tronu dreamlandzkiego niegodną, My, członkowie Parlamentu Królewskiego, w imieniu wspólnoty obywateli dreamlandzkich, będącej jedynym suwerenem i źródłem władzy w Królestwie Dreamlandu, uroczyście wypowiadamy posłuszeństwo Jego Królewskiej Mości Robertowi II Fryderykowi, królowi Dreamlandu i Scholandii, i oświadczamy, iż odtąd nie uznajemy jego władzy na terytorium Królestwa Dreamlandu i wynikających z niej tytułów.

II. Uchwała wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.
Uzasadnienie:
Szanowny Panie Marszałku,
Szanowni Państwo,

przedstawiony przeze mnie projekt uchwały jest aktem wyłącznie o znaczeniu symbolicznym i nie pociąga on za sobą żadnych formalnych konsekwencji. Stanowi on jedynie deklarację, że jako suwerenna społeczność nie zgadzamy się na narzuconego, jak się dziś okazało wbrew przytłaczającej większości obywateli, monarchę. Zdaję sobie sprawę, iż proponowany przeze mnie projekt ma charakter bezprecedensowy, ale decyzja Konwentu Seniorów pod względem swojej absurdalności i okazanego braku elementarnego szacunku wobec wspólnoty, której członkowie Konwentu są częścią, również nie ma w historii Królestwa Dreamlandu precedensu.

Jednocześnie zachęcam wszystkich zainteresowanych sytuacją w Królestwie obywateli do zasilenia grona deputowanych, tak, aby nasze gremium podczas decydowania o losach przedłożonego przeze mnie projektu mogło wykazać się jak najszerszą społeczną legitymacją dla swoich działań.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sted Asketil
deputowany
Numer GG: 68311
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Sted Asketil » 27 gru 2018, 20:41

Popieram i podpisuje sie pod ta uchwala.

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: JPII » 28 gru 2018, 09:32

Popieram i podpisuję się. Pozostałych mości deputowanych proszę o to samo. Nie bądźcie miętkie faje.
"Ja pierdolę jaki spam. XD" to mój protest-performans artystyczny przeciwko spamowaniu zaproszeniami przez Kancelarię RCA.

deputowany, minister kultury i nauki
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar

CWKS Lutschbonbon Hipsterdorf

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Komisarz Wyborczy Królestwa
Numer GG: 65682687
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 28 gru 2018, 09:38

Przypominam, że debata jeszcze nawet się nie rozpoczęła. Trwa na razie oczekiwanie na Marszałka Bruna. Weźcie wy się doedukujcie z działania legislatywy.
(-) sir Florian von Stettin

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 28 gru 2018, 09:47

Florian von Stettin pisze:
28 gru 2018, 09:38
Przypominam, że debata jeszcze nawet się nie rozpoczęła. Trwa na razie oczekiwanie na Marszałka Bruna. Weźcie wy się doedukujcie z działania legislatywy.
Moja wypowiedź była nieformalna i jak się domyślam taka jest też wypowiedź powyżej. Zanim towarzysz skomentuje może zapyta się o charakter wypowiedzi deputowanego?
"Ja pierdolę jaki spam. XD" to mój protest-performans artystyczny przeciwko spamowaniu zaproszeniami przez Kancelarię RCA.

Awatar użytkownika
Pascal de La Brun
Marszałek Parlamentu Królewskiego
Herb:
Kontakt:

Post autor: Pascal de La Brun » 28 gru 2018, 12:03

Przyjmuję projekt uchwały i rozpoczynam debatę, która potrwa do 31 grudnia.

(-) Pascal de La Brun

Awatar użytkownika
الوـس
minister
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 28 gru 2018, 12:10

Wielebny Marszałku,
Wysoka Izbo,

wnoszę o skrócenie debaty. W istocie nie ma nad czym debatować. Im szybciej pokażemy tej walhalijskiej przybłędzie gdzie jej miejsce tym lepiej.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 28 gru 2018, 12:15

Wysoka Izbo,

w kwestii formalnej. Otóż na deputowanego został powołany człowiek, który wczoraj zrezygnował z obywatelstwa KD. Zgodnie z ustawą o PK deputowanym może być osoba, która posiada obywatelstwo co najmniej 14 dni. Jak w takim razie wygląda owo liczenie dni, czy od momentu wczorajszego czy może też liczą się dni sprzed rezygnacji z obywatelstwa? Wiem, jestem czepialski, ale dura lex sed lex.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Król Dreamlandu i Scholandii
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 28 gru 2018, 12:20

niniejszym zwracam się z wnioskiem i prośbą o umożliwienie zabrania mi głosu przed Wysoką Izbą w temacie złożonego projektu uchwały. Zapewne nie przekonam samego wnioskodawcy i tych z deputowanych, którzy twardo opowiadają się przeciwko zmianom, które zaszły, lecz żywię nadzieję, że będzie możliwe przekonanie tej części Izby, która obecnie ma odczucia ambiwalentne. Gdyby Pan Marszałek zechciał udzielić mi głosu proszę o określenie terminu w jakim mogę się wypowiedzieć, a skorzystam z danej mi okazji.

Z wyrazami szacunku.
Robert II Fryderyk, rex

Awatar użytkownika
الوـس
minister
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 28 gru 2018, 12:23

28 gru 2018, 12:15
Otóż na deputowanego został powołany człowiek, który wczoraj zrezygnował z obywatelstwa KD.
Errata: RCA powołał.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 28 gru 2018, 12:26

28 gru 2018, 12:15
Wysoka Izbo,

w kwestii formalnej. Otóż na deputowanego został powołany człowiek, który wczoraj zrezygnował z obywatelstwa KD. Zgodnie z ustawą o PK deputowanym może być osoba, która posiada obywatelstwo co najmniej 14 dni. Jak w takim razie wygląda owo liczenie dni, czy od momentu wczorajszego czy może też liczą się dni sprzed rezygnacji z obywatelstwa? Wiem, jestem czepialski, ale dura lex sed lex.
Już o tym pisałem.

Dodatkowo chciałbym wnioskować lub wysondować u towarzyszy deputowanych czy w uchwale PK nie zawrzeć wyrazów potępienia dla działań konwentu seniorów który zlekceważył naród dreamlandzki nie powołując wolnej elekcji.

Awatar użytkownika
Pascal de La Brun
Herb:
Kontakt:

Post autor: Pascal de La Brun » 28 gru 2018, 12:38

RCA pisze:
28 gru 2018, 12:20

niniejszym zwracam się z wnioskiem i prośbą o umożliwienie zabrania mi głosu przed Wysoką Izbą w temacie złożonego projektu uchwały. Zapewne nie przekonam samego wnioskodawcy i tych z deputowanych, którzy twardo opowiadają się przeciwko zmianom, które zaszły, lecz żywię nadzieję, że będzie możliwe przekonanie tej części Izby, która obecnie ma odczucia ambiwalentne. Gdyby Pan Marszałek zechciał udzielić mi głosu proszę o określenie terminu w jakim mogę się wypowiedzieć, a skorzystam z danej mi okazji.

Z wyrazami szacunku.
Robert II Fryderyk, rex
Naturalnie, udzielam zgody. Proszę o zabranie głosu do końca dnia.

(-) Pascal de La Brun

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 28 gru 2018, 12:43

JPII pisze:
28 gru 2018, 12:26
naród dreamlandzki
Wy w tej kwestii macie chyba najmniej do powiedzenia.
JPII pisze:
Już o tym pisałem.
Tylko wiesz, że wszystko ma swoje konsekwencje. Nie jesteś przecież małym dzieckiem.

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 28 gru 2018, 12:46

28 gru 2018, 12:43
JPII pisze:
naród dreamlandzki
Wy w tej kwestii macie chyba najmniej do powiedzenia.
Odmawianie mi prawa do pisania o narodzie dreamlandzkim jest o wiele gorsze niż moje "przeklinanie" towarzyszu von Stettin.
JPII pisze:
Już o tym pisałem.
Tylko wiesz, że wszystko ma swoje konsekwencje. Nie jesteś przecież małym dzieckiem.
Nie mam nic przeciwko, żeby sąd ocenił czy doszło do odebrania mi obywatelstwa czy nie.

Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
deputowany
Herb:
Kontakt:

Post autor: Tomasz von Habsburg » 28 gru 2018, 12:51

Florian von Stettin [do JPII] pisze:
Chciałbym zauważyć, że i tak Jego Ekscelencję bym skierował do panelu mieszkańca w CRM, aby tam sam sobie Jego Ekscelencja obywatelstwo odebrał.

W temacie debaty — z zajęciem stanowiska poczekam na wypowiedź Jego Królewskiej Mości.

(-) Tomasz baron von Habsburg

Awatar użytkownika
الوـس
minister
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 28 gru 2018, 12:56

Deputowani,

Skoro wydany został akt prawny powołujący dep. Ipanienkę w nasze szeregi to dopóty nie zostanie on uchylony lub stwierdzona jego wadliwość, dopóty pozostaje on deputowanym. Może to co najwyżej stanowić zarzut wobec organu wydającego tenże akt.

Apeluje o zachowanie jedności. Naszym celem jest usunięcie z tronu tego frajera, a nie potencjalna frajera tego nieznajomość prawa.
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Premier Rządu Królewskiego
Kontakt:

Post autor: Torkan Ingawaar » 28 gru 2018, 13:47

Zwracam uwagę, że zgodnie z art. 8 ust. 5 Regulaminu Parlamentu Królewskiego Jego Królewska Mość może w pełni uczestniczyć w debatach parlamentarnych bez pytania Marszałka o zgodę i bez proszenia o zakreślenie terminu odpowiedzi. Warto również dodać, że zgodnie z dobrym zwyczajem, w Parlamencie może wypowiadać się każdy, niezależnie od tego, czy posiada mandat deputowanego.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek

Awatar użytkownika
الوـس
minister
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 28 gru 2018, 13:52

Jest czymś wyjątkowo zabawnym gdy ktoś obejmuje urząd i nie zada sobie nawet trudu poznania przepisów tego urzędu dotyczących.
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 28 gru 2018, 13:55

الوـس pisze:
28 gru 2018, 13:52
Jest czymś wyjątkowo zabawnym gdy ktoś obejmuje urząd i nie zada sobie nawet trudu poznania przepisów tego urzędu dotyczących.
A może to tylko dobre maniery?

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 28 gru 2018, 13:56

28 gru 2018, 13:55
الوـس pisze:
Stawiam na to pierwsze. RCA i (o ile się nie pomyliłem również) Edward II podkreślali niedawno, że ten pierwszy dopiero musi zapoznać się z prawem KD.

Awatar użytkownika
الوـس
minister
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 28 gru 2018, 13:57

Z samego expose wybijała się nieznajomość realiów dreamlandzkich. Nie przypuszczam by to była przebiegła intryga wytrawnego gracza politycznego ;-)
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
deputowany
Numer GG: 42085982
Herb:
Kontakt:

Post autor: Oskar ben Grozny Witt » 28 gru 2018, 13:57

الوـس pisze:
Gdy ktoś przyjmuje urząd na pełnym wywaleniu, to i jego dalsze starania będą wyglądać dość podobnie ;)
Że co?
Nie usprawiedliwiajcie go premierze.
Jeśli prawo RCA pozwala brać udział w dyskusji, to nie musi się prosić marszałka, nic innego jak prosta nieznajomość przepisów.
Daniel von Witt pisze:
27 gru 2018, 17:38
Robert nie będzie rządził. Zachęcam wszystkich patriotów do bojkotowania i torpedowania działań Roberta tymczasowo zajmującego tron (nie bezcześćmy nazwy król zestawiając ją z tym typem). Pierwszy cel: koronacja. Naród go nie chce. Pokażmy to wszyscy".
Alus pisze: Szkoda jedynie, że RCA ma to wszystko w dupie. Tak to leży mu na sercu dobro Dreamlandu ;-)

(-) Oskar baron ben Grozny Witt

Awatar użytkownika
الوـس
minister
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 28 gru 2018, 13:58

Szkoda, że marszałek nie zabronił. Byłoby zabawnie.
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 28 gru 2018, 13:58

JPII pisze:
28 gru 2018, 13:56
الوـس pisze:
Stawiam na to pierwsze. RCA i (o ile się nie pomyliłem również) Edward II podkreślali niedawno, że ten pierwszy dopiero musi zapoznać się z prawem KD.
Ale przepis o możności wypowiedzi bez pytania Marszałka nie mają wagi równej Karcie Konstytucyjnej. Naprawdę, nie przesadzajcie i nie wbijajcie szpilek tam gdzie nie trzeba.

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 28 gru 2018, 14:02

Oskar ben Grozny Witt pisze:
28 gru 2018, 13:57
Nie usprawiedliwiajcie go premierze.
Jeśli prawo RCA pozwala brać udział w dyskusji, to nie musi się prosić marszałka, nic innego jak prosta nieznajomość przepisów.
Tej, jestem ciekaw, czy sami ten przepis znaliście. Bo ja mówię od razu, że go nie znałem, bo mi jako zwykłemu deputowanemu do niczego nie był potrzebny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Parlamentu Królewskiego”