Sesja Plenarna Konfederacji Nowych Opcji

Miejsce obrad podczas konwencji założycielsko-programowej Konfederacji.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Sesja Plenarna Konfederacji Nowych Opcji

Post autor: Daniel von Witt »

Wasze Ekscelencje,
Szanowni Państwo,

bardzo serdecznie chciałbym powitać wszystkich, którzy potwierdzili chęć udziału w konwencji założycielsko-programowej Konfederacji Nowych Opcji oraz zachęcić każdego identyfikującego się z naszymi intencjami lub zwyczajnego ciekawskiego, aby w czasie jej trwania, w dniach 12-21 maja br., zabrał tu głos. Dziękuję Wam, że zainteresowaliście się ideą, której schemat za moment zostanie Wam przedstawiony do wspólnego wypolerowania i być może przekucia tej idei w trwałą wartość i platformę współdziałania ponad granicami ale dla naszych wirtualnych Ojczyzn. Dziękuję Wam również za wyrażoną wolę aktywnego uczestnictwa w obradach i panelach tematycznych, do których, pragnę przypomnieć, zaliczają się następujące wątki: (1) Sytuacja prawicy w różnych krajach; (2) Program współdziałania w ramach Konfederacji Nowych Opcji; (3) Podstawowe zagrożenia i problemy państw narodowych oraz sposoby przeciwdziałania i radzenia sobie z nimi (studium przypadku); (4) Współczesne koncepcje rządów prawicy (studium przypadku) oraz (5) Nowa Opcja – jak budować państwo atrakcyjne dla młodych? Debaty nad nimi rozpoczniemy już dzisiaj, wykładając w wyodrębnionych tematach referaty, przemyślenia, fakty, pomysły i racje.

Na samym początku przybliżyć chciałbym zarys pomysłu utworzenia i funkcjonowania Konfederacji Nowych Opcji. Pierwotną intencją skłaniającą mnie do inicjacji działań w tym kierunku była w szczególności obserwacja życia obywateli i aktywności państw na arenie międzynarodowej. Do tego społeczności niektórych państw bądź to są za małe bądź też zdemotywowane, aby mogły w nich powstać i działać komórki polityczne np. w postaci partii politycznych. Stąd też uważam, że międzynarodowy nośnik wymiany poglądów, wiedzy, innowacji i wytwórczości niemalże wszystkiego, co jesteśmy w stanie zmieścić pod szyldem „prawica” w postaci konfederacji, jako luźnego związku osób o podobnych poglądach społeczno-politycznych oraz o dających się godzić interesach może wspólnymi siłami wpłynąć pozytywnie na życie polityczne naszych krajów oraz na realizację interesów prawicy pod różnymi szerokościami geograficznymi.

Czym może być więc Konfederacja Nowych Opcji w sensie organizacyjnym? Może być związkiem osób, stowarzyszeń lub nawet partii prawicowych, których profil ideologiczny jest sprecyzowany, które są do siebie podobne, a wśród swoich aspiracji i planów, codziennie realizowanych, znajdują się pola, które mogą nas połączyć i przynieść jeszcze większe efekty z tak prowadzonych działań. KNO może być również klubem ideologów (tworzących innowacje), dyskutantów (wymieniających poglądy) i działaczy (organizujących wydarzenia krajowe i międzynarodowe, tworzących „produkty”). Może być... – i w tym miejscu dookreślać będziemy tryb i formę współpracy bez narzuty biurokracji, aby tym samym była ona najbardziej wydajna i wygodna.

Jeszcze raz serdecznie witam, zapraszam do dyskusji tutaj jak i w poszczególnych panelach.

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 392
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Sesja Plenarna Konfederacji Nowych Opcji

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Witam serdecznie Wasze Ekscelencje. :)
Przybyłem na obrady Konfederacji Nowych Opcji z Republiki Bialeńskiej. Nie mam poglądu stricte prawicowych, jednakże jestem zainteresowany, co wyniknie z tych debat. Dlatego tu jestem. :)
Pozdrawiam.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Zablokowany

Wróć do „Konfederacja Nowych Opcji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości