Skarga

Główne miejsce działania państwowej administracji. Tutaj można załatwiać wszystkie sprawy urzędowe.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Skarga

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Sąd Królestwa,
Pałac Sprawiedliwości, Dreamopolis

Skarżący:
markiz Fryderyk Orański-Nassau
132626

przeciwko
DAO bank
B35796
reprezentowanym przez właściciela przedsiębiorstwa
Daniela von Witta
877416
Skarga
Wnoszę o wypłatę mi 203 000 D tytułem zwrotu kosztów sądowych oraz unieważnienia kupna akcji.

Uzasadnienie

Dnia 24 lutego 2018 roku zakupiłem 2000 akcji firmy DAO bank za 200 000 D, czego dowodzi odpowiedni wątek. Od tamtej pory minął blisko rok, a w tym czasie właściciel firmy zasadniczo nie zrobił nic, aby utworzyć radę akcjonariuszy. Wszyscy akcjonariusze, poza mną, wykazują w tej chwili znamiona nieaktywności, a więc nie są w stanie postanowić o likwidacji spółki bądź aktywacji jej działalności. Właściciel również w ostatnim czasie zniknął z Królestwa.

W związku z powyższym, nie interesuje mnie czy spółka zostanie rozwiązana, ale wnoszę do sądu o unieważnienie zakupu akcji, zasądzenie dla mojej osoby wypłaty wpłaconych wcześniej w celu kupna pieniędzy z konta firmy DAO bank w kwocie 200 000 D oraz wypłaty z konta zaskarżonej firmy 3000 D tytułem zwrotu mi kosztów sądowych, ponieważ nie popełniłem nic, co wskazywało by na moją winę w konieczności wejścia na drogę sądową i uważam, że należy mi się zwrot tych pieniędzy.

Wobec powyższego wnoszę o dopuszczenie i przeprowadzenie następujących dowodów w sprawie:
[*]wątek "Zebranie założycielskie DAO Banku"
[*]Zeznania wicehrabii Oskara ben Groznego-Witta o numerze NIM 423923, akcjonariusza
[*] Zeznania diuka Auksencjusza Butodzieja-Witta o numerze NIM 148603, akcjonariusza

Jednocześnie oświadczam, że dnia 09.12.2019 r. została przelana na konto Sądu Królestwa opłata sądowa w wysokości 3 000 D

(-)Fryderyk Orański-Nassau
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Skarga

Post autor: Aleksander »

Przekazuję do referatu SSK de la Ciprofloksja.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Skarga

Post autor: Aleksander »

Wzywam powoda do uzupełnienia braku pozwu w terminie 7 dni, a to poprzez wskazanie osoby, która jest członkiem organu pozwanego, bądź by w tym czasie zwrócił się do sądu o ustanowienie kuratora pod rygorem odrzucenia pozwu.

Niniejszy pozew dotknięty jest wadą, a to brakiem organu umocowanego do reprezentowania pozwanego, z uwagi na zaprzestanie aktywności wskazanego w petitum pozwu Daniela von Witta.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Skarga

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Najwyższy Sądzie,

Niniejszym wnoszę o ustanowienie kuratora, który bronił będzie interesu firmy DAO bank, jako iż co już wskazałem w uzasadnieniu, pozostaję jedynym aktywnym akcjonariuszem, a natura rei nie mogę pozwać samego siebie.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Skarga

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Wysoki Sądzie, termin minął kilka dni temu, a mój wniosek pozostał bez odpowiedzi.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Skarga

Post autor: Aleksander »

Pouczam wnioskodawcę, iż terminy sądowe wiążą strony, a nie sąd orzekający w sprawie. Jednocześnie pouczam, że dziennik podawczy sądu to nie jest miejsce na frywolne uwagi dotyczące sprawności postępowania sądowego. Sąd działa w swoim tempie, tj. na miarę możliwości czasowych jakimi dysponuje. Z uwagi na koniec roku i związaną z tym histerię w realnym zakładzie pracy sądu sprawa ta musi wakować do szczęśliwego jej zakończenia.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Skarga

Post autor: Maciej II »

Przekazuję do referatu Jego Królewskiej Mości.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnioski urzędowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości