[SF/2019/IV/WAWRZYNIAK]

Miejsce właściwe do wnoszenia skarg wszczynających postępowania sądowe.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

[SF/2019/IV/WAWRZYNIAK]

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Dane skarżącego:
Jarosław von Wawrzyniak
NIM 970608

SKARGA
Wnoszę skargę na działanie Premiera, który w dniu dzisiejszym tj. 25.05.2019 wydał decyzję nadzoru nad osobą Jerzego Wawrzyniaka. Pomijając fakt wydania na osobę nie istniejącą to ja zostałem przez Premiera zablokowany na forum.

UZASADNIENIE
Pomijając fakt pomyłki i zablokowania mojej osoby bez jakiejkolwiek podstawy prawnej, pan premier dopuszcza się nadużywania prawa dla swych osobistych celów. Nie wydając postanowienia oraz działając sprzeczne z ustawą o państwowym forum dyskusyjnym narusza moje prawa wolności i wykonywanie obowiązków Lorda Parlamentu. Kara ta jak mniemam, gdyż to zostało zmienione w mojej wypowiedzi, dotyczy nazwania premiera leserem a ministrów widmo. Trudno nie zauważyć że pobódki premiera są osobiste: sprawa Sarmacji, posyp w Parlamencie Dreamlandu, nieróbstwo i brak wizji sprawia frustrację i chęć pokazania choroby autorytaryzmu by Pana premiera nie wolno było krytykować oraz jego ministrów. Moja osoba nie użyła wulgaryzmów woboc kogokolwiek anie nie znieważyła swoją wypowiedzią jakiegokolwiek urzędu Królestwa tylko odniosłem się do decyzji Jego Królewskiej Mości szanują tak urząd Premiera jak i Króla.

W związku z powyższym wnoszę o:
1. Odwołanie decyzji premiera bądź unieważnienie jego działania polegającego na blokowania mojej osoby na forum publicznym.

2. Zbadaniu czy dana decyzja została wydana zgodnie z prawem.

3. Na podstawie art 10 ust 2 ustawy o postępowaniu sądowym składam wniosek o zwolnienie z opłaty sądowej.

Jarosław von Wawrzyniak
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Skarga

Post autor: Daniel von Witt »

ZARZĄDZENIE
PREZESA SĄDU KRÓLESTWA

z dnia 26 maja 2019 roku

I. Przyjmuje się skargę do rozpoznania.

II. Zwalnia się skarżącego z opłaty sądowej.

III. Sprawie nadaje się sygnaturę "[SF/2019/IV/WAWRZYNIAK]".

IV. Do rozpoznania sprawy wyznacza się SP Daniela von Witta.

(-) Daniel von Witt
p.o. Prezesa Sądu Królestwa
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [SF/2019/IV/WAWRZYNIAK]

Post autor: Daniel von Witt »

Dreamopolis, dnia 26 maja 2019 roku
W Y R O K
W IMIENIU KRÓLESTWA DREAMLANDU
Sąd Królestwa w składzie orzekającym:
— SP Daniel von Witt
po rozpoznaniu sprawy z skargi Jarosława von Wawrzyniaka przeciwko Decyzji Ministra Bezpieczeństwa Publicznego (sygnatura sprawy: SF/IV/WAWRZYNIAK),

orzeka, co następuje:
1) uznaje się skargę za zasadną;
2) uchyla się Decyzję Ministra Bezpieczeństwa Publicznego z dnia 25 maja 2019 roku w sprawie nałożenia środka porządkowego nadzoru na Jarka Wawrzyniaka.
UZASADNIENIE
Wnoszący skargę podnosił fakt nałożenia środka nadzoru na osobę nieistniejącą oraz stwierdzał, że Premier Rządu Królewskiego skorzystał z możliwości nałożenia nadzoru bez podstaw prawnych do tego działania, które, jak dodał skarżący, uniemożliwia mu swobodną pracę w Parlamencie Królewskim. Skarżący zarzucał również Premierowi działanie z pobudek osobistych i wyciszanie krytyki swojego rządu. W skardze zamieszczono postulaty odwołania decyzji premiera lub jej unieważnienia; zbadania, czy została wydana zgodnie z prawem oraz zwolnienia z kosztów sądowych.

Sąd Królestwa stwierdza, że decyzja Ministra Bezpieczeństwa Publicznego została wydana w zgodzie z przepisami prawa, co znaczy, że Minister Bezpieczeństwa Publicznego miał prawo powołać się na dany przepis ustawy o państwowym forum dyskusyjnym i wydać decyzję. Niestety w tym przypadku osoba obłożona środkiem nadzoru została pokrzywdzona przez Ministra Bezpieczeństwa Publicznego. W wypowiedzi Jarosława von Wawrzyniaka, pod którą Minister Bezpieczeństwa Publicznego zakomunikował o nałożeniu nadzoru, Sąd Królestwa nie widzi żadnej wypowiedzi, które wychodziłyby poza ustalone ustawą o forum dyskusyjnym ramy kulturalnej debaty publicznej. Wypowiedź umieszczona w podlinkowanym poście nie nosi znamion agresywnej bądź niemerytorycznej, stąd decyzja Ministra Bezpieczeństwa Publicznego była niesłuszna i dlatego została uchylona.
W związku z powyższym orzeczono jak w sentencji.

(-) Daniel von Witt
sędzia pokoju
Zablokowany

Wróć do „Dziennik podawczy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość