Zmiana pełniącego obowiązki premiera

Archiwum szeroki rozumianych spraw administracyjnych, już załatwionych. Także wszelkie archiwalia sprzed 27 maja 2018 r.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Zmiana pełniącego obowiązki premiera

Post autor: Alfred »

Wczoraj otrzymałem od Ministra Spraw Zagranicznych, hrabiego Williama Oxlade'a-Chamberlaina, zrzeczenie się wykonywania funkcji Premiera Rządu Królewskiego, do czego został on wyznaczony po moim wstąpieniu na tron i rezygnacji z urzędu szefa rządu. Mając na względzie ponowne podjęcie decyzji o wydaleniu Jego Królewskiej Mości Daniela von Witta z Królestwa Dreamlandu bez wymaganej prawem konsultacji z Koroną, jak również przekroczenie kompetencji w zakresie wykonywania czynności moderatorskich — jestem zadowolony, że tak się stało.

Uzyskawszy zgodę zainteresowanego, powierzyłem dziś tymczasowe szefostwo rządu sir Ruprechtowi van den Spraakowi, Ministrowi Policji. O ile nie będzie potrzeba ponownego głosowania, jego urzędowanie potrwa do końca następnego czwartku. Naturalnie, w tych dniach nie należy się spodziewać szczególnie wzmożonej aktywności rządu. Pan premier będzie przede wszystkim trzymał ster państwa na kursie. Zwróciłem się też do niego z prośbą o odwołanie Ministra Spraw Zagranicznych, której to prośbie mam nadzieję, że zechce zadośćuczynić.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum administracyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości