Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Archiwum szeroki rozumianych spraw administracyjnych, już załatwionych. Także wszelkie archiwalia sprzed 27 maja 2018 r.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Post autor: Torkan Ingawaar »

Wasza Królewska Mość,

z uwagi na wstrząsające Królestwem wydarzenia związane z nadaniem ob. Danielowi von Wittowi statusu Persona non Grata chciałbym zadać Waszej Królewskiej Mości kilka pytań. Liczę, iż uzyskam na nie odpowiedź.

1. Czy zarządzenie Premiera Rządu Królewskiego i Ministra Spraw Zagranicznych Williama Oxlade-Chamberlaina z dnia 28 lipca bieżąceo roku ws. nadania Statusu Persona non Grata obywatelowi Królestwa Dreamlandu Danielowi von Wittowi było inspirowane przez Koronę, czy stanowi ono osobistą inicjatywę Pana Premiera?

2. Czy w/w zarządzenie było w jakikolwiek sposób z Koroną konsultowane?

3. Czy w/w zarządzenie zostało przez Koronę zaakceptowane?

4. Dlaczego, mimo panujących nastrojów i ogólnospołecznego sprzeciwu wobec w/w zarządzenia, Korona dotychczas nie wydała żadnego oświadczenia w przedmiotowej sprawie?

5. Czy z uwagi na społeczną krytykę decyzji Premiera Rządu Królewskiego Korona podejmie działania dążące do jak najszybszego uchylenia w/w zarządzenia lub wesprze takowe swoim autorytetem?

Z rocznicowymi pozdrowieniami,

Torkan Ingawaar
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Post autor: Torkan Ingawaar »

Wasza Królewska Mość,

moje pytania nadal pozostają w mocy. Dowiemy się jak było?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Post autor: Chamberlain »

Być może Jego Królewska Mość pracuje nad jakimś dłuższym wystąpieniem lub zwyczajnie przeoczył wątek. Trzy pierwsze pytania dotyczą bezpośrednio mnie, a ponieważ trochę się to przedłuża, pozwolę sobie wyjść przed szereg. Może JKM dorzuci coś jeszcze.

Zarządzenie z dnia 28 lipca stanowiło moją własną inicjatywę. Wniosek w tej sprawie przedstawiłem w dziale Komitetu Spraw Zagranicznych w godzinach popołudniowych 27 lipca. Wspomniałem o tym publicznie w czasie dyskusji w jednym z wątków. Procedowaliśmy w trybie przewidzianym w ustawie o dyplomacji. Przebieg dyskusji znajduje się na forum KSZ, więc pozostaje do wglądu następców. Jego Królewska Mość przedstawił swoje stanowisko. Aprobujące.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Post autor: Andrzej »

Czyli Alfred przyklepał wyjebanie swojego własnego poddanego? Ciekawe XD
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Post autor: Chamberlain »

Z uśmiechem na twarzy. Z tego, co pamiętam, to wypiliśmy po kieliszku madery i obejrzeliśmy zdjęcia z chrztu wnuka patriarchy Piusa VI.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Post autor: Andrzej »

O taki monarchofaszyzm nic nie robiłem.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Post autor: Alfred »

W niedzielę 26 lipca zwróciłem się do pana premiera, prosząc rząd o interwencję w przypadku, gdyby pan Witt kontynuował w swoich publicznych wypowiedziach swój dotychczasowy stosunek do Korony. Wskazałem także dostępne instrumenty takiej interwencji: środki porządkowe z ustawy o państwowym forum dyskusyjnym oraz status persona non grata z ustawy o dyplomacji, zaznaczając, że najwłaściwszym może okazać się ten ostatni.

Przedmiotowe zarządzenie zostało, zgodnie z ustawą o dyplomacji, skonsultowane w ramach Komitetu Spraw Zagranicznych, gdzie wyraziłem dlań aprobatę. Później było tak, jak pan premier mówi. Nie wydawałem własnego oświadczenia w tej sprawie, gdyż — z zastrzeżeniem pewnych rozbieżności i innego rozłożenia akcentów — podzielałem publicznie prezentowane stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych.

Obywatelstwo jest pewnego rodzaju związkiem człowieka z państwem; dla jego kształtu nie może pozostawać obojętne pozostawanie przez daną osobę w podobnych związkach z państwami obcymi, a tym bardziej sprawowanie ich najwyższych urzędów. Dlatego też uważam nałożenie statusu persona non grata na obywatela dreamlandzkiego, będącego przedstawicielem dyplomatycznym państwa obcego, za dopuszczalne in abstracto. Zaznaczam, że możliwość zastosowania innych środków może budzić wątpliwości, biorąc pod uwagę instytucję immunitetu dyplomatycznego; tymczasem państwo nie może pozostawać bezbronne wobec naruszeń popełnianych na jego terytorium.

W przedmiotowym przypadku wydalenie było nie tylko dopuszczalne, ale i zasadne, mając na uwadze złośliwy trolling pana Witta, niedający się zwalczyć innymi środkami, jak i całokształt jego aktywności w ostatnich miesiącach — mniej więcej od przedostatnich wyborów. Wystarczy już tej sensacji i świeżości.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Post autor: Daniel von Witt »

Alfred pisze:
W przedmiotowym przypadku wydalenie było nie tylko dopuszczalne, ale i zasadne, mając na uwadze złośliwy trolling pana Witta, niedający się zwalczyć innymi środkami, jak i całokształt jego aktywności w ostatnich miesiącach — mniej więcej od przedostatnich wyborów. Wystarczy już tej sensacji i świeżości.
Wasza Królewska Mość nie zarządza obywatelami-kukiełkami, określając, kiedy i którą należy zdjąć ze sceny, bo jej udziału już w przedstawieniu "wystarczy". Abdykujcie, nie pogrążajcie się takimi wystąpieniami.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Post autor: Andrzej »

Alfred the Snowflake strikes back!
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Post autor: Aleksander »

Nie no, abdykacja już była. Teraz należałoby zrobić pałacowy zamach stanu i ściąć króla. Najlepiej maczetą.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Post autor: Sted Asketil »

Byc poddanym tego Krola to wstyd. Miec w rodzinie taka osobe to rzecz niedopuszczalna - jestes persona non grata. Pochowalem dzisiaj swego wnuka - amen.

ps. Prosze o aktualizacje heroldii - nie posiadam zadnych tytulow ktorymi moglbym sie szczycic.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Post autor: Andrzej »

الوـس pisze:Nie no, abdykacja już była. Teraz należałoby zrobić pałacowy zamach stanu i ściąć króla. Najlepiej maczetą.
A słyszałem, że z maczetami to się tylko jedzie narąbać trochę drewna za miasto?
Sted Asketil pisze:Byc poddanym tego Krola to wstyd.
W sumie to mógłby być mój powód dla nieposiadania obywatelstwa KD gdyby nie to, że zgodnie z naukami Wandy bycie czyimkolwiek poddanym to wstyd.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Post autor: Aleksander »

Albo wycinać zarośla na działce pod miasta.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Post autor: Andrzej »

Czy to już pora by zaśpiewać ekipie w Ekorre hej mała znów zarosłaś?
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Post autor: Daniel von Witt »

الوـس pisze:
Teraz należałoby zrobić pałacowy zamach stanu i ściąć króla.
Zamach nie jest potrzebny. Alfred daje pokazy sprowadzania swej kukły z różnych tronów wtedy, gdy nie wytrzymuje ciśnienia (abdykacja nr 1) lub ma "niecny plan" (abdykacja nr 2). JKM coś fajnego jeszcze wymyśli. Cierpliwości.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Pytanie w sprawie ostatnich wydarzeń

Post autor: Alfred »

Dziękuję już Panom za dyskusję. Markiz Ingawaar otrzymał swoją odpowiedź, zamykamy biuro. Zapraszam do „Polityki i społeczeństwa”, jeśli macie jeszcze jakieś uwagi. Bardzo też proszę: więcej działania, mniej dramatycznego frazesu.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum administracyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość