Apel o więcej profesjonalizmu

Archiwum szeroki rozumianych spraw administracyjnych, już załatwionych. Także wszelkie archiwalia sprzed 27 maja 2018 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Apel o więcej profesjonalizmu

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Królewska Mość,

przedkładając Waszej Królewskiej Mości uchwalone ustawy przez Parlament nie proszę, by WKM wkleiła dany post żywcem do Ogłoszeń Urzędowych, jak to WKM niestety robi, tylko by WKM należycie dany projekt rozpatrzyła, a jeśli ma go zatwierdzić, to niech to WKM robi jak przystało. W najnowszym potworku - ani daty, ani tytulatury. Ogarnijcie się na tym Dworze.

Bardzo prosi,

(-) Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Apel o więcej profesjonalizmu

Post autor: Aleksander »

Takie rzeczy wypadałoby kanałem prywatnym. Dopiero gdyby to nie pomogło - publicznie napiętnować.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Apel o więcej profesjonalizmu

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Daniel von Witt pisze:W najnowszym potworku - ani daty, ani tytulatury.
Czy jakieś prawo powszechnie obowiązujące narzuca konieczność dodania daty bądź tytulatury do aktu prawnego przy jego publikacji?
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Apel o więcej profesjonalizmu

Post autor: Daniel von Witt »

Liberalizm zaćmił Panu mózg. Niech Pan pisze akty prawne do góry nogami. Żadne prawo tego nie zabrania.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Apel o więcej profesjonalizmu

Post autor: Andrzej »

Daniel von Witt pisze:Liberalizm zaćmił Panu mózg. Niech Pan pisze akty prawne do góry nogami. Żadne prawo tego nie zabrania.

(-) Daniel von Witt
Widzę, że doktor już każdemu pyskuje. Czy to jest ta wyższa kultura dreamlandzka, tak bardzo przewyższająca "kulturę" wandejskiej hołoty?
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Apel o więcej profesjonalizmu

Post autor: Daniel von Witt »

ישו pisze:
Widzę, że doktor już każdemu pyskuje. Czy to jest ta wyższa kultura dreamlandzka, tak bardzo przewyższająca "kulturę" wandejskiej hołoty?
Nie pyskuję, tylko odwołuję się do rozumu Pana de Viriesa, bo czasami wydaje się, że jest pierworodnym rewolucji francuskiej.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Apel o więcej profesjonalizmu

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Daniel von Witt pisze:
Liberalizm zaćmił Panu mózg. Niech Pan pisze akty prawne do góry nogami. Żadne prawo tego nie zabrania.
Daniel von Witt pisze:
Nie pyskuję, tylko odwołuję się do rozumu Pana de Viriesa, bo czasami wydaje się, że jest pierworodnym rewolucji francuskiej.
Liberalizm we właściwym tego słowa znaczeniu z samej swojej natury jest monarchistyczny i przeciwny rewolucji francuskiej. Poza tym, nie widzę żadnego związku między rewolucją czy liberalizmem, a tym, jakich elementów brakuje, a jakich nie brakuje w aktach prawnych publikowanych przez Jej Królewską Mość. Mógłby mi Pan wyjaśnić ten związek?

Moje pytanie nie miało na celu Panu dopiec ani obrazić, po prostu wydaje mi się, że przesadza Pan ze swoim czepialstwem, zwłaszcza, że nie ma ono tutaj żadnych podstaw. Widzę jednak, że jego wytknięcie bardzo Pana zabolało, skoro reaguje Pan w tak agresywny sposób.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Apel o więcej profesjonalizmu

Post autor: Daniel von Witt »

Casimir de Viries pisze:
Liberalizm we właściwym tego słowa znaczeniu z samej swojej natury jest monarchistyczny i przeciwny rewolucji francuskiej. Poza tym, nie widzę żadnego związku między rewolucją czy liberalizmem, a tym, jakich elementów brakuje, a jakich nie brakuje w aktach prawnych publikowanych przez Jej Królewską Mość. Mógłby mi Pan wyjaśnić ten związek?
Dreamlandzka monarchia jest już wykształcona. Dynastia panująca ma tyle lat co państwo. Wraz z upływem lat jeden król po drugim z możliwie największą dbałością o szczegóły, tradycję i standardy wykonywał swoje prerogatywy w zakresie zatwierdzania aktów normatywnych uchwalonych przez parlament. W przypadku Królowej Karoliny Aleksandry mamy wyraźne zerwanie z tymi praktykami i wejście przez Królową w rolę słupa, dla którego nie istnieje pojęcie rozważenia uchwalonej ustawy, a jedynie jej skopiowanie do urzędowego publikatora - byle jak, byle to od siebie odepchnąć. Nie uważam tego ani za rzecz normalną, ani za bezpieczną, gdyż świadczy o Królowej bardzo źle.

Pańskie dociekania zabrzmiały tak, jakby chciał Pan na każdym kroku wywracać porządek do góry nogami, na piedestale stawiając liberalizm i "prawo" Królowej do niechlujstwa lub fantazji zatwierdzania ustaw w nowy sposób.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Apel o więcej profesjonalizmu

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Ja również wolałbym, aby prawo zawierało królewską tytulaturę, głównie z powodu mojego sentymentu do tego rodzaju stylistyki, jednak nie ma co czepiać się każdego szczegółu poczynań Jej Królewskiej Mości, aby ta dostosowała się do własnego widzimisię.

Co do stawiania na piedestale liberalizmu, źle zresztą przez Pana rozumianego, i chęci wywracania porządku do góry nogami, nie. Nie chcę dążyć do wywracania rzeczywistości do góry nogami, chyba, że ta rzeczywistość już jest wywrócona przez jakieś rewolucyjne siły o 180 stopni w stosunku do normalności - wtedy należy dążyć do jej przywrócenia.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Apel o więcej profesjonalizmu

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze:W przypadku Królowej Karoliny Aleksandry mamy wyraźne zerwanie z tymi praktykami i wejście przez Królową w rolę słupa, dla którego nie istnieje pojęcie rozważenia uchwalonej ustawy, a jedynie jej skopiowanie do urzędowego publikatora - byle jak, byle to od siebie odepchnąć. Nie uważam tego ani za rzecz normalną, ani za bezpieczną, gdyż świadczy o Królowej bardzo źle.
Czyli to był klasyczny atak polityczny. Gdyby kierowała tobą troska o wykonywanie prerogatyw królewskich to przedstawiłbyś te zastrzeżenia na audiencji. Uprzedzając atak - JKM chętnie ich udziela i chętnie z rad korzysta. Również sama się o nie zwraca. Tyle, że to wymaga dobrej woli.

I nie, nie siedzę razem z JKM oraz premierem przy jednym zielonym stoliczku. Z premierem co prawda przy stoliczku na początku tego miesiąca siedziałem. Tyle, że był przy nim również ambaras Wandystanu, a stoliczek był brudny, a nie zielony, zaś premier naszego pięknego kraju popełnił odrażające pa fu i zamawiając piwo "Kurewskie" wywrócił wyobrażony polynowy stolik do góry nogami.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Apel o więcej profesjonalizmu

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze:Liberalizm zaćmił Panu mózg. Niech Pan pisze akty prawne do góry nogami. Żadne prawo tego nie zabrania.
Tutaj rzeczywiście Pan przesadził, Panie Witt.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Apel o więcej profesjonalizmu

Post autor: Daniel von Witt »

Jeżeli Pan de Viries poczuł się urażony to bardzo przepraszam. Nie miałem złych intencji, chcąc jedynie podkreślić, że JKM jest na tronie prawie pół roku. Wydawała już dekrety i zatwierdzała ustawy. Nie jest też nowa w mikronacjach. Powinna się przykładać, zwłaszcza, że była niegdyś uważana za tytana. Tu w Dreamlandzie nie widać tego albo widać coraz mniej. Nie można też tego tolerować, bo to Królowa - głowa państwa, a nie Leszek van der Fryssau z Koppenbergu.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Apel o więcej profesjonalizmu

Post autor: Andrzej »

Jeżeli Pan de Viries poczuł się urażony to bardzo przepraszam.
Ciekawe czy doktor kiedykolwiek przeprosi za nazwanie Wandejczyków "hołotą" czy za wzywanie do wymiotowania na premiera Radzieckiego.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Apel o więcej profesjonalizmu

Post autor: Karolina Aleksandra »

Przyjmuję apel i dziękuję za zwrócenie uwagi (również osobie, która napisała o tym do mnie drogą prywatną), byłam przekonana, że dodałam preambułę i datę do aktu prawnego. Temat zamykam, ładny przykład pokazujecie Państwo nowym mieszkańcom.

(—) Karolina Aleksandra
Zablokowany

Wróć do „Archiwum administracyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość