STAN KLĘSKI AKTYWNOŚCIOWEJ — 9 czerwca 2019 r., wskutek pogarszającej się sytuacji demograficznej, która w sposób negatywny odbija się na funkcjonowaniu najważniejszych urzędów Królestwa, Jego Królewska Mość Robert II Fryderyk wydał królewski edykt wprowadzający Stan Klęski Aktywnościowej. Poprzedzając swą decyzję JKM odwołał wszystkich członków Rad Przybocznej i Stanu. Spodziewane są dalsze działania i Orędzie wygłoszone wobec mieszkańców Dreamlandu i mieszkańców całego wirtualnego świata.

ORĘDZIE KRÓLA DREAMLANDU DO MIESZKAŃCÓW KRAJU I CAŁEGO WIRTUALNEGO ŚWIATA — Jego Królewska Mość wygłosił zapowiadane orędzie w związku z wprowadzonym stanem klęski aktywnościowej. Król skierował swe słowa nie tylko do byłych i obecnych mieszkańców Królestw, ale także do mieszkańców całego wirtualnego świata. Zapowiedział m.in reformy rządu, parlamentu i samorządową, politykę grubej kreski i politykę szeroko otwartych drzwi.

Reguły postępowania - Sekcja ksiąg wieczystych

Miejsce archiwizowania dokumentów sądowych o charakterze informacyjnym, zarządzeń Prezesa Sądu Książęcego oraz instrukcji i wzorów pism.
Martin van Buuren

Reguły postępowania - Sekcja ksiąg wieczystych

Post autor: Martin van Buuren » 9 gru 2010, 14:53

REGUŁY POSTĘPOWANIA
PRZED SĄDEM KSIĄŻĘCYM

SEKCJA KSIĄG WIECZYSTYCH

1. Sprawy.
Sekcja ksiąg wieczystych jest przeznaczona do dokonywania wpisów w księgach wieczystych właścicieli ziemskich oraz nieruchomości, posiadających swoją własność na terenie Zjednoczonego Księstwa Furlandii i Luindorui.

2. Uczestnicy postępowania.
Wpis do sekcji ksiąg wieczystych jest postępowaniem nieprocesowym wszczynanym na wniosek zainteresowanego wpisem. Uczestnikiem postępowania jest również burmistrz miasta, w którym dana nieruchomość czy teren się znajduje, a w razie konieczności - poprzedni właściciel przedmiotu postępowania.

3. Postępowanie sądowe.
Sąd rozpoczyna prace od zbadania poprawności formalnej złożonego wniosku. W przypadku spełnienia wymogów formalnych, wszczyna się postępowanie nieprocesowe. Sąd wysyła wezwanie do zarządcy miasta, a w przypadku braku takowego - innego organu zarządzającego miastem, w celu zaopiniowania wniosku i uzyskania informacji o właścicielu przedmiotu wniosku. Po otrzymaniu przez sąd informacji potwierdzającej własność wnioskodawcy nad przedmiotem wniosku - sąd wydaje decyzję o wpisie do ksiąg wieczystych i tym samym kończy postępowanie. Jednak w momencie, kiedy opinia zarządcy miasta jest niejednoznaczna, bądź nie wskazuje ona na prawnego właściciela przedmiotu wniosku sąd może podjąć decyzję o wszczęciu postępowania procesowego, w którym będzie próbował ustalić w drodze postępowania dowodowego prawowitego właściciela. W momencie, gdy sąd mimo przeprowadzonych dowodów uzna, iż ustalenie prawowitego właściciela jest niemożliwe, umarza postępowanie i wydaje decyzję o odmowie dokonania wpisu w księgach wieczystych.

4. Zaskarżenie.
Wnioskodawca w terminie 3 dni od opublikowania decyzji sądu I instancji ma prawo wnieść zażalenie. Zażalenie podlega opłacie.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum Kancelarii Sądu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość