Proklamacja Książęca - Przejęcie mitry książęcej

Zespół Pałacowy Atving w Buuren - siedziba księcia Christiena van der Pohla.
Odwiedź serwis internetowy Dworu Książęcego w Buuren.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Proklamacja Książęca - Przejęcie mitry książęcej

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Obrazek
KANCELARIA DWORU KSIĄŻĘCEGO
Książęcy Pałac Atving, Książęce Miasto Buuren
Szanowni Mieszkańcy Furlandii i Luindoru,

Jak wiadomo, w dniu dzisiejszym nastąpiło złożenie przeze mnie w pałacu Ekhorn homagium przed obliczem Jego Królewskiej Mości Alfreda. W świetle naszej Konstytucji oznacza to, że od dziś już oficjalnie zasiadam na tronie Księstwa, posiadając pełnię uprawnień przysługujących Księciu. W tym miejscu pragnę podziękować członkom Rady Księstwa za zaufanie, jakim mnie obdarzyli, powierzając tę oto mitrę książęcą. Pragnę również mocno podziękować mojemu poprzednikowi, Danielowi von Wittowi — nie sposób zaprzeczyć, iż za jego rządów Unia rozwinęła się niebywale, aż stała się najaktywniejszą prowincją Dreamlandu, którą jest nadal. Jest to niewątpliwa jego zasługa, ale i pozostałych obywateli, którzy przyczynili się przez ten czas do jej wielkiego rozwoju; cieszę się, że mam przyjemność przejmować władzę w prowincji, która pozostawiona została w tak dobrej kondycji. Zaszczytem jest dla mnie obejmować mitrę w tym ważnym dla Unii Saudadzkiej momencie, noszoną niegdyś przez tak zacne osobistości, jakimi byli poprzedni władcy Furlandii i Luindoru scalonych w Unię.

A dlaczego tak ważnym? Nie owijając dalej w bawełnę, zapowiem bowiem zrazu, iż Księstwo czeka teraz okres intensywnych reform i zmian. Nie usiłowałbym jednak tych zmian dokonywać w sposób autorytarny, wyłącznie na podstawie własnego widzimisię. Dlatego też w najbliższych dniach Unię czeka szereg konsultacji społecznych odnośnie kierunku, w jakim ta powinna podążyć przez najbliższe miesiące. Wspólnie podejmować będziemy decyzje kluczowe dla prowincji. Jedną ze spraw, jaka musi zostać poruszona, jest kwestia potencjalnego zastąpienia Rady Księstwa, która, powiedzmy sobie szczerze, stała się przez ostatnie miesiące organem niemal martwym, inną formą udziału obywateli w sprawowaniu władzy. Kolejną jest kwestia hanz Czarnego Orła i Srebrnego Gryfa, które są jeszcze bardziej martwe od Rady, a podejrzewam, że część mieszkańców w ogóle już o nich nie pamięta. Trzecią wreszcie jest kwestia możliwych zmian w podziale Unii na jednostki zarządzane przez jej mieszkańców, jak miasta, powiaty i lenna — również tutaj mam kilka alternatywnych koncepcji, które w najbliższym czasie postaram się przedstawić, dla wprowadzenia innowacji w tych dziedzinach. Oczywiście, tak jak mówiłem, nic bez zgody i decyzji mieszkańców.

Jeżeli ktoś ma pytania odnośnie zapowiadających się perspektyw na moje rządy lub innych kwestii, z chęcią na wszystkie odpowiem. Tymczasem pragnę życzyć wszystkim Unitom oraz wszystkim czytającym tą przemowę dobrego dnia. Niech żyje Furlandia! Niech żyje Luindor! Niech żyje Unia Saudadzka!
Obrazek

(-) Casimir Johannes Maximiliaan Oranje-Nassau
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Przejęcie mitry książęcej

Post autor: Daniel von Witt »

Niech żyje Książę!

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Przejęcie mitry książęcej

Post autor: Maciej II »

Wiwat książę!
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Proklamacja Książęca - Przejęcie mitry książęcej

Post autor: Sted Asketil »

Gratuluje i powodzenia zycze - ciezki kawalek chleba.

Solardia tez jeszcze zyje w nas :)
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Przejęcie mitry książęcej

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Panuj nam długo, v-bracie! Pamiętaj, że ciągle jestem Kanclerzem Książęcym i Tobie również z chęcią będę służył pomocą i radą, a moja poczta przed kamienicą czeka na listy :)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Przejęcie mitry książęcej

Post autor: Stanisław Dmowski »

W imieniu swoim gratuluję wyboru na urząd książęcy i życzę, by Unia Saudadzka pod Waszym panowaniem rozkwitła na nowo. Vivat!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dwór Książęcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość