Proklamacja Książęca - 20 lat przed i 20 lat po

Zespół Pałacowy Atving w Buuren - siedziba księcia Christiena van der Pohla.
Odwiedź serwis internetowy Dworu Książęcego w Buuren.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13170
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Kontakt:

Proklamacja Książęca - 20 lat przed i 20 lat po

Post autor: Daniel von Witt » 10 lip 2018, 11:32

Obrazek
KANCELARIA DWORU KSIĄŻĘCEGO
Pałac Atving, Książęce Miasto Buuren
Drodzy Mieszkańcy Księstwa,

szybkimi krokami zbliża się do nas jubileusz dwudziestolecia powstania Królestwa Dreamlandu, a zarazem jubileusz dwudziestolecia polskiego ruchu mikronacyjnego. Z bólem serca obserwować możemy brak jakichkolwiek przygotowań do tego ważnego międzynarodowego święta ze strony władz federalnych - Korony i Rządu Królewskiego w szczególności. Niezależnie od tego, czym te władze zajmą się, by należycie uczcić to wydarzenie i upamiętnić tysiące twórców Mikroświata, Dwór Książęcy w Buuren podejmie się organizacji własnych obchodów Święta Królestwa na szczeblu prowincji. I tym przygotowaniom poświęcę dalsze swe słowa.

Księstwo Furlandii i Luindoru przygotowywać się będzie do 1 sierpnia pod hasłem "20 lat przed, 20 lat po". Punktem środkowym będzie rocznica niepodległości Królestwa Dreamlandu, w której zogniskuje się większość planowanych wydarzeń. Pod tym samym hasłem będę się również starał zorganizować specjalną konferencję z udziałem mikronautów z całego świata, którzy w swych krótkich wystąpieniach opowiedzieliby o przeszłości (20 lat przed) i o przyszłości (20 lat po) Mikroświata, i mam głęboką nadzieję, że nie byłyby to wywody pesymistyczne, do których przy okazji innych takich konferencji już przywykliśmy.

Oprócz konferencji w obchody święta zaangażowane zostaną liczne podmioty krajowe. Książęca Szkoła Rycerska, która zostanie zreformowana w duchu koncepcji edukacji, w której to uczeń jest osobą wystawiającą oceny, wyda przynajmniej jeden okolicznościowy cykl wykładów związany z jubileuszem Święta Królestwa. Saudadzkie Siły Zbrojne wezmą udział nie tylko w paradach wojskowych, ale również w prezentacji swojego sprzętu, a być może również w specjalnej grze wojennej prezentującej jeden scenariusz naszego udziału w wojnie o Awarę Południową. Dobra Książęce zajmą się z kolei organizacją krajowego festynu, na którym zaprezentowane zostaną lokalne wyroby, a ponadto będą mogli się tu przedstawić wystawcy prywatni z Królestwa i spoza jego granic. Istotny będzie również aspekt kulturowy naszego święta, w co wprzęgnięte zostaną wybrane instytucje kultury Księstwa.

Obchody nie będą jednak pełnym sukcesem, jeśli nie weźmiecie w nich udziału. Z tego powodu będę kładł nacisk na aktywizację okołoświąteczną przez wszystkich mieszkańców Unii Saudadzkiej - nie tylko jej obywateli, ale również osoby z prawem stałego pobytu, a wśród nich jest wielu byłych obywateli. Liczę, że dzięki temu chociaż pojedyncze osoby zechcą odnowić swoje paszporty. Byłby to niewątpliwie wielki sukces i pokaz naszego przywiązania do Królestwa Dreamlandu.

Święto Królestwa nie może upłynąć bez należytej otoczki symbolicznej i dekoracyjnej. Z tego też względu strony internetowe instytucji krajowych będą dekorowane w barwy Królestwa Dreamlandu z licznymi odnośnikami do miejsc, gdzie prowadzone będą okolicznościowe wydarzenia. Ponadto na forum będą prezentowane rozliczne materiały promocyjne, do kolportowania których będę wszystkich zachęcał. Powstaną ponadto bannery do używania w swoich profilach, aby każdy mógł manifestować swój patriotyzm i dumę z faktu, że mieszka w najcudowniejszym państwie wirtualnym.

Unia Saudadzka to bardzo duży organ Królestwa Dreamlandu - pokazują to zarówno nasze zasoby internetowe (strony www), najdynamiczniejsze i najlepiej zadbane forum spośród wszystkich krajów Królestwa, ale także ludzie. My! Królestwo Dreamlandu reklamowało się w przeszłości hasłem "Siłą Królestwa są ludzie". Naszą wspólnotę dreamlandzką w bardzo dużej części tworzą dziś Unici. Można wręcz powiedzieć, że zdominowaliśmy nie tylko aktywność krajów, ale również aktywność w federalnej polityce. Wszędzie to właśnie nas jest najwięcej. Proszę więc, by podczas Święta Królestwa zostało to przez Was wyraźnie podkreślone i zachęcam Was wszystkich do wzięcia udziału w przygotowaniach, nie tylko tych państwowych, ale również Waszych prywatnych. Liczę na Was. Królestwo Dreamlandu na Was liczy.
Dano dnia 10 lipca 2018 roku w Książęcym Pałacu Atving,
Obrazek

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru

Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb:
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - 20 lat przed i 20 lat po

Post autor: Tomasz von Habsburg » 11 lip 2018, 12:21

Główne obchody będą w Sudade, by było blisko z Dreamopolis? :)

(-) Tomasz baron von Habsburg

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13170
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - 20 lat przed i 20 lat po

Post autor: Daniel von Witt » 11 lip 2018, 15:21

Tego jeszcze nie wiem, tak jak społeczeństwo nic nie wie na temat obchodów federalnych.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13170
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - 20 lat przed i 20 lat po

Post autor: Daniel von Witt » 3 sie 2018, 10:57

Niestety władze federalne bardzo skutecznie uniemożliwiły mi przeprowadzenie krajowych obchodów Święta Królestwa, co doprowadziło do fiaska większości z zapowiedzianych przedsięwzięć. Przepraszam za brak możliwości ich realizacji. Jedno z zaplanowanych działań, jako niezależnych od Święta, odbędzie się tak czy owak. To manewry wojskowe. Będę je realizował jako Generalny Dowódca SSZ, już po abdykacji.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dwór Książęcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość