K KDX 2/2017-Święto Zjednoczenia

Zespół Pałacowy Atving w Buuren - siedziba księcia Christiena van der Pohla.
Odwiedź serwis internetowy Dworu Książęcego w Buuren.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
obywatel
Posty: 2653
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
Numer GG: 44703021
NIM: 132626
user_herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

K KDX 2/2017-Święto Zjednoczenia

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Obrazek
KANCELARIA DWORU KSIĄŻĘCEGO
Pałac Conseil, Książęce Miasto Buuren

KOMUNIKAT DWORU
2/2017
Rodacy Unici,
Obywatele Królestwa Dreamlandu,
Obserwatorzy Zagraniczni,

W dniu jutrzejszym Księstwo Furlandii i Luindoru obchodzić będzie kolejne Święto Zjednoczenia. To już prawie 6 lat od czasu tego wielkiego wydarzenia. Dwór Książęcy ma zaszczyt zaprosić wszystkich unitów jak i tych, którym Unia jest po prostu bliska, by razem z nami obchodzili ten wspaniały dzień. By nie wybiegać nadto w przyszłość, bo pewnie sporo słów padnie jeszcze jutro-chcielibyśmy wszystkim zaangażowanym w życie Prowincji podziękować za to, że jesteście; że wkładacie w naszą ziemię cząstkę swojej duszy; że z każdym rokiem liczba działaczy, burmistrzów i innych potrzebnych osób się zwiększa; wreszcie, że Unia tętni życiem i cały czas się rozwija.

To wyniki pracy nas wszystkich!

Dano dnia 3 grudnia roku 2017
Obrazek

(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau
Kanclerz Książecy

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1747
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
user_herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: K KDX 2/2017-Święto Zjednoczenia

Post autor: Karolina Aleksandra »

W mikroświecie bardzo często dochodziło do różnego rodzaju zjednoczeń czy zespoleń w jedno. Jedne przetrwały próbę czasu, inne — mimo prób — wracały do poprzednich i podzielonych form, czasami potykając się już na samym pytaniu o nową tożsamość mieszkańca nowego kraju, prowincji, miasta.

Dlatego też w momencie, gdy możemy już mówić o unitach, a nie tylko o Furlandczykach czy Luindorczykach — w tym samym momencie można prawdziwie świętować zjednoczenie. A wszystko to w centrum Saudade, miasta, gdzie panuje nieopisywalna nostalgia i świadomość przeszłości — ale także i przyszłości.

Winszuję, a także gratuluję wszystkim odznaczonym. Działajcie dalej i twórzcie Unię zjednoczoną w jeden, trwały organizm państwowy. Nie zapominajcie jednak o tym, skąd przybyliście. Nie ma Unii bez Furlandczyków, nie ma Unii bez Luindorczyków i nie ma też Unii bez unitów.

Świętujcie, bo to Wasz czas radowania się.

(—) Karolina Aleksandra
[/justify]

Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: K KDX 2/2017-Święto Zjednoczenia

Post autor: RomanoPorfavor »

Obrazek
Furlandki i Luindorki,
Luindorczycy i Furlandczycy,
Towarzysze
,
Rocznica Zjednoczenia to święto ważne dla Was - ale jest ono też ważne dla całego Dreamlandu.

Decyzja o zjednoczeniu jest zawsze decyzją trudną, gdyż idzie na przekór wewnętrznej chęci niezależności i zachowania własnej, odrębnej tożsamości. Dlatego tym bardziej należy chwalić i wspominać mądrość tych, którzy zjednoczenie zaprojektowali i przeprowadzili - poważyli się na to, co stanowiło problem dla wielu innych działaczy mikronacyjnych.

Dziś, sześć lat później, możemy stwierdzić, że Zjednoczenie spełniło swoją funkcję - Unia Saudadzka pozostaje najaktywniejszym regionem Dreamlandu. Ciężko nie zauważyć, że inne ówczesne prowincje, które nie zdecydowały się na ten krok, dziś są jedynie wspomnieniem, a ich ziemie wcielono do Domeny Królewskiej. Choćby to wskazuje, jak duże znaczenie może mieć dobra decyzja o zjednoczeniu dla zachowania dziedzictwa danego regionu - nawet, jeżeli w pierwszej chwili wydaje się, że coś się traci.

Choć w duchu rywalizacji między krajami Królestwa, jako Scholandczyk, chciałbym aby moja mała ojczyzna przegoniła kiedyś Waszą - mam nadzieję, że mi to wybaczycie - to w ujęciu ogólnym jako Dreamlandczyk cieszę się, że Księstwo trwa i prosperuje na naszą wspólną korzyść.
Wandosławię Wam!
/-/ Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Premier Rządu Królewskiego
[/justify]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dwór Książęcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość