Proklamacja Książęca - Orędzie

Zespół Pałacowy Atving w Buuren - siedziba księcia Christiena van der Pohla.
Odwiedź serwis internetowy Dworu Książęcego w Buuren.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13170
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Kontakt:

Proklamacja Książęca - Orędzie

Post autor: Daniel von Witt » 20 mar 2014, 09:04

Obrazek
KANCELARIA DWORU KSIĄŻĘCEGO
Pałac Atving, Książęce Miasto Buuren
Drodzy Mieszkańcy Zjednoczonego Księstwa,

w ostatnich tygodniach obiecałem Wam przedstawienie Raportu o stanie Zjednoczonego Księstwa. Dzisiaj nadeszła pora wywiązania się z tej obietnicy. Publikacja Raportu... jest punktem szczególnym podczas mojego urzędowania na najwyższym stanowisku w Prowincji, gdyż wiąże się z rozliczeniem się z swoich dokonań i porażek, co czynię z własnej woli oraz nakreśleniem planów na niedaleką przyszłość.
Raport... pokazał lub potwierdził istniejące problemy i zagrożenia dla dalszego rozwoju jak i samego istnienia Zjednoczonego Księstwa. Jestem świadom swojej za to odpowiedzialności, dlatego chciałbym oświadczyć, iż po podjęciu niezbędnych działań naprawczych oraz sfinalizowaniu inicjatyw już rozpoczętych, w czerwcu br., a najpóźniej do ostatniego dnia tego miesiąca zrezygnuję z funkcji Namiestnika Koronnego Unii Saudadzkiej. Jego Królewska Mość został już o tym zamierzeniu poinformowany, dlatego zwracam się z gorącą prośbą do Was o sygnalizowanie mi lub przedkładanie swoich kandydatur na stanowisko Namiestnika Koronnego na Dwór Królewski.

Zanim to jednak nastąpi będę dążył do realizacji trzymiesięcznego planu modernizacyjno-rozwojowego. W nim znajdą się następujące elementy:
 • 1. Reforma konstytucyjna i gruntowna przebudowa prawa - jak wskazano w dyskusji na temat funkcjonowania naszej Konstytucji po dwóch latach - za mało jest w Prowincji demokracji a za wiele Namiestnika Koronnego. Przygotowane zostaną dwa projekty zmian Konstytucji, w tym jeden chciałbym, aby opracowali obywatele Zjednoczonego Księstwa, po czym przeprowadzone zostanie referendum krajowe. Prawo krajowe także się zmieni - zostanie ułożone w trzy zasadnicze grupy dotyczące, oględnie rzecz ujmując - praw i przywilejów poszczególnych grup interesariuszy społecznych.

  2. Zakończenie budowy Książęcej Szkoły Rycerskiej oraz rozpoczęcie nauczania szczebla podstawowego/średniego - KSR powstała formalnie późnym latem 2013 r., jednak dotąd nie stworzono serwisu, którego budowa się przeciąga. Program nauczania jest jednak już od dawna gotowy, a materiały dydaktyczne opracowane w 75%. Szkoła rozpocznie działalność w najbliższym czasie. Oprócz tego dołożę starań do budowy Erenburskiej Szkoły Kadetów, na co jest wstępna zgoda JKM Marcina Mikołaja oraz Marszałka Armii Królewskiej. Szkoła będzie kształcić podoficerów i bazować na tradycji szkolnictwa wojskowego Księstwa Furlandii.

  3. Przebudowa miast i ich pełna adaptacja w systemach głównych oraz odnowa/archiwizacja serwisów - prawo o miastach zostanie gruntownie zmienione, część miast uzyska prawo furlandzkie/luindorskie, część dreamlandzkie. Posiadanie tego ostatniego będzie się wiązać z pełnymi przywilejami w systemach głównych Królestwa. Ponadto bałagan z serwisami miejskimi, karygodnie utrzymujący się przez długi czas zostanie posprzątany. Część serwisów zostanie odnowiona, reszta przekazana do archiwów.

  4. Instytucje kultury i ochrony dziedzictwa narodowego - nie tylko stare serwisy wymagają ochrony, ale także wiele materiałów i historia, dostępna niestety fragmentarycznie. Działające instytucje kultury będą zmierzać do gromadzenia eksponatów oraz ich atrakcyjnego prezentowania. Dotyczyć to będzie: Muzeum Ladosa - serwisy informatyczne, Muzeum Morskiego - eksponaty dotyczące mórz i działalności człowieka na morzach, Muzeum Historycznego - eksponaty dotyczące historii Luindoru i Solardii. Prowadzony będzie Program z kulturą na Ty, w ramach którego wydawane będą dzieła artystów ustałych jak i tworzone będą zachęty do prezentacji własnej twórczości przez nowicjuszy.

  5. Kultura szlachecka - podjęte zostaną inicjatywy ożywiające życie szlacheckie i dworskie. Posiadamy już 4 lenna i jest to niewątpliwy sukces, iż znalazło się czterech działaczy lokalnych, którym leży na sercu rozwój małych ojczyzn. Osobiście dokonam przeglądu lenn oraz stworzony będzie program ich "rywalizacji" o pewne bonifikaty. Lenna wezmą ponadto udział w inicjatywach Dworu Książęcego dotyczących gospodarki oraz obyczajowości szlacheckiej. Zarówno w Furlandii jak i w Luindorze odbędą się także dwie lokalne imprezy kulturalne, do przeprowadzenia których zachęcał będę także Komesów.

  6. Obsadzenie urzędów i rozpoczęcie działania samorządu Luindoru - problem wakujących stanowisk musi być likwidowany, gdyż większy zespół współpracowników jest w stanie lepiej docierać do problemów mieszkańców i sprawniej je likwidować. Większy zespół to także większa dynamika życia lokalnego. Cieszę się, że Unia Saudadzka relatywnie nie najgorzej radzi sobie z wakatami, przynajmniej na wyższych stanowiskach w Prowincji. Wciąż jednak razi brak Komesa Luindoru, co urąga tradycji i dorobkowi tej części Unii Saudadzkiej. Odkąd powstało Zjednoczone Księstwo nikt nie mógł się usadowić w Saudade w Kancelarii Komesa z powodzeniem. Zrobię wszystko co w mej mocy, aby w końcu się to udało, a Luindor zyskał dobrego gospodarza. Aktywizacji ulec musi także samorząd lokalny Luindoru, którego przykład będzie ważnym dla zmian Konstytucji.
Oprócz wymienionych dziedzin mojej aktywności i szczególnej uwagi poświęcę się innym zadaniom o charakterze doraźnym lub wynikających z zobowiązań podjętych wobec Królestwa czy innych prowincji, z którymi zamierzam i w tym sezonie wiosenno-letnim współpracować.

Na koniec chciałbym życzyć Nam wszystkim oraz sobie powodzenia w realizacji powyższego planu oraz gorąco chciałbym wszystkich zachęcić do wsparcia i zaangażowania, nie tylko przy implementowaniu planów Dworu Książęcego, ale także śmiałego podejmowania własnych.

Dano dnia 20 miesiąca marca roku 2014
Obrazek

(-) Daniel markiz von Witt
Książę Zjednoczonego Księstwa

Zablokowany

Wróć do „Dwór Książęcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości