Proklamacja Książęca - Marchia Toussaint

Zespół Pałacowy Atving w Buuren - siedziba księcia Christiena van der Pohla.
Odwiedź serwis internetowy Dworu Książęcego w Buuren.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Proklamacja Książęca - Marchia Toussaint

Post autor: Daniel von Witt » 8 mar 2014, 09:44

Obrazek
KANCELARIA DWORU KSIĄŻĘCEGO
Pałac Atving, Książęce Miasto Buuren
Drodzy Mieszkańcy Zjednoczonego Księstwa,

postanowiłem w dniu dzisiejszym o nadaniu lenna pod nazwą Marchia Toussaint i tytułu Margrabiego Toussaint dla Jego Ekscelencji Steda diuka Asketila, który niedawno formalnie odzyskał obywatelstwo Królestwa, pozostając od zawsze bacznym jego obserwatorem i na ogół cichym działaczem. Mimo, iż już raz otrzymał lenno, które dzisiaj znajduje się w rękach jego syna - Jego Ekscelencji Siergiusza hrabiego Asketila, obecnie nie stało nic na przeszkodzie, aby mógł uzyskać następne, któremu nada nowy wymiar i odsłoni nam nadane ziemie na nowo.

Nadanie zamku Toussaint jest symboliczne. Wiązało się bowiem z odstąpieniem przez Dwór Książęcy części Domeny Książęcej dla wasala, który z tymi ziemiami jest wyjątkowo związany emocjonalnie. Cieszę się z tego powodu. Wiem, że przekazanie zamku jako lenna dla Margrabiego Asketila przyniesie pożytek wszystkim stronom nawiązanego dzisiaj stosunku lennego. Władze Prowincji nie są w stanie opiekować się każdym miastem, osadą i zamkiem z wielu powodów, dlatego ich uwłaszczanie jest pożądane i konieczne. Wierzę, że Toussaint stanie się już wkrótce aktywnym centrum życia w Luindorze, w którym również i ja będę chciał uczestniczyć. Toussaint zawsze było miejscem odpoczynku i regeneracji sił dla książąt - wpierw luindorskich, później książąt Unii. Tak będzie nadal.

Margrabiemu życzę zaś powodzenia na drodze rozwoju Toussaint!

Dano dnia 8 miesiąca marca roku 2014
Obrazek

(-) Daniel markiz von Witt
Książę Zjednoczonego Księstwa

Zablokowany

Wróć do „Dwór Książęcy”