Proklamacja Książęca - Obchody świąt 10 lutego

Zespół Pałacowy Atving w Buuren - siedziba księcia Christiena van der Pohla.
Odwiedź serwis internetowy Dworu Książęcego w Buuren.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Proklamacja Książęca - Obchody świąt 10 lutego

Post autor: Maciej II »

Obrazek
KANCELARIA DWORU KSIĄŻĘCEGO
Zamek Toussaint, Toussaint

Drodzy Unici,

W dniu dzisiejszym obchodzimy dwa ważne dla nas święta, po raz szósty - Święto Dumy Narodowej i po raz drugi - Święto Demokracji.

W ten wyjątkowy dzień chciałbym zacząć od podziękowań.
Dziękuję serdecznie Jego Ekscelencji Patrickowi de Loverowi oraz Jego Ekscelencji Fryderykowi Orańskiemu-Nassau za ich wkład w przygotowanie obchodów. Bez ich pomocy z pewnością byłyby to święta dużo skromniejsze. Chciałbym w tym miejscu podkreślić, że jestem niezwykle zadowolony z pracy naszego nowego Marszałka Książęcego, dla którego przygotowania uroczystości były swoistym debiutem. Debiutem z którego udało mu się wyjść obronną ręką.

Sięgając do historii: Święto Dumy Narodowej obchodzimy aby uczcić tych, którzy szczególnie przysłużyli się naszej społeczności, tych którzy mimo upływu czasu wciąż pozostają w naszej pamięci jako osoby z których należy brać przykład. 10 luty nie jest tu datą przypadkową - jest to czas wyniesienia na tron JKM Marcina Mikołaja, wspaniałego króla, wielce zasłużonego Unity i Księcia Unii Saudadzkiej w latach 2012-2013. Skłamałbym, mówiąc, że pamiętam jakim księciem i królem był Marcin Mikołaj, wiem natomiast, że wszyscy dzisiaj korzystamy w jakimś stopniu z dziedzictwa, które po sobie pozostawił. W ten wyjątkowy dzień zastanówmy się więc z czego i z kogo jesteśmy dumni, jako Unici.

Po raz drugi obchodzimy również Święto Demokracji, ta stosunkowo nowa pozycja w kalendarzu świąt Furlandii i Luindoru jest moim zdaniem niezwykle ważna. To doskonała okazja do zadania sobie pytania czy chcemy dalej demokratyzować Unię, nadawać dalsze przywileje Radzie Księstwa i redukować władzę Książęcą. Czy procesy demokratyzacji przebiegają tak, jakbyśmy sobie tego życzyli i czy na pewno korzystamy z tych możliwości, jakie daje nam demokracja.

Wiem, że tradycją wszystkich ważniejszych świąt jest nadawanie orderów najbardziej zasłużonym obywatelom. Jednakże ze względu na to, że moje panowanie na tronie Furlandii i Luindoru nie przekroczyło jeszcze dwóch tygodni, uznałem, że poważnym nietaktem byłoby przyznawanie dzisiaj odznaczeń. Te zostaną oczywiście rozdane ale już przy okazji następnego święta.

Wieńcząc - osobiście jestem niezwykle dumny z Was, aktywnych Unitów, działających na rzecz rozwoju, jestem dumny z tych, którzy działają w Unii bardzo długo i z tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w pięknej Furlandii i dostojnym Luindorze. To Wy tworzycie ten kraj, jego kulturę i historię, a to co stworzyliście z pewnością nie zostanie zapomniane, bo następne pokolenia Unitów będą wspominać Was jako powód do Dumy, do Dumy Narodowej.


Dano dnia 10 lutego 2019 roku na Zamku Toussaint,
Obrazek
Obrazek
Książę Furlandii i Luindoru
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Obchody świąt 10 lutego

Post autor: Stanisław Dmowski »

Pięknie powiedziane. Pozostaje po prostu życzyć JXM i wszystkim mieszkańcom zapału do dalszej pracy nad upiększaniem naszej krainy. To jest z pewnością możliwe, tyle w Unii jest inicjatyw, które tylko czekają na kogoś, kto je "odkurzy" i przywróci od działania, tyle miast leżących odłogiem. Wielka będzie w tym rola nie tylko nas, z jakimś tam stażem w Królestwie, ale i nowych mieszkańców, tutaj muszę pochwalić za angaż JE Lovera na Dwór Książęcy, dobry ruch.

Pragnę przy okazji tej uroczystości podziękować za powołanie na urząd burgrabiego Toussaint. Odbieram to jako wielką misję, której się podejmuje. Spróbuję w porozumieniu z JE Asketilem przywrócić miasto do życia, jeśli się uda to uczynić je centrum życia w Unii Saudadzkiej. Czas pokaże, czy moje plany pełne fantazji znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Obchody świąt 10 lutego

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Myślę, że dalsze odzieranie Księcia z obowiązków jest zbędne.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dwór Książęcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość