Różne wykresy i dane o aktywności na forach państw

Siedziba Fundacji dobroczynnej Grupy Kingsman. Strona Fundacji.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Różne wykresy i dane o aktywności na forach państw

Post autor: Karolina Aleksandra »

Dziękuję za wyjaśnienie i rozwianie moich wątpliwości. No to świetnie. Teraz, mimo że do działu rządowego ma dostęp każdorazowy Rząd Królestwa, a do działu spraw zagranicznych tylko osoby zajmujące się dyplomacją, to teraz wszyscy będziemy zmuszeni do przeniesienia się na kanały komunikacyjne w postaci prywatnych wiadomości, żeby nie zostać oskarżonymi o spamowanie w tajnych działach jednolinijkowcami na rzecz rankingu. Ba, za każdym razem, gdy będę pisała post aprobujący dany projekt prawny lub wypowiadać się na temat jeszcze tajnej inicjatywy, będę lekko się rumieniła — a nuż w Suderlandzie uznają, że wyjątkowa aktywność Elderlandzkiej Armii Królewskiej w tym miesiącu polegała na odliczaniu od stu do zera?

Słodki Jezu…
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Różne wykresy i dane o aktywności na forach państw

Post autor: Daniel von Witt »

Ma WKM poczucie humoru :)

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Różne wykresy i dane o aktywności na forach państw

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Karolina Aleksandra pisze:
Szczerze mówiąc, ta fala hejtu na stwierdzenie w ogóle na marginesie rankingu i odnoszące się tylko do wewnętrznych statystyk forumowych nieco zniechęca mnie do całej idei porównywania aktywności w mikronacjach. Zawsze będzie ktoś niezadowolony i podejrzewający, że tutaj sobie doliczamy, a tam dodajemy, a jeszcze gdzie indziej piszemy jednolinijkowce tylko dla samego rankingu. A dopatrywanie się aluzji do rankingu i ogólnonarodowego spisku polegającego na pisaniu jednolinijkowców w tajnych działach, aby napompować naszą pozycję, jest właściwie… objawem fiksacji na punkcie rankingu.
Kojarzy mi się z całym motywem wartościowania postów w parlamencie "a, bo ten napisał tylko krótko, że mu się projekt podoba,a tamten ma 2 tyś. znaków zastrzeżeń." To bez sensu i regularnie jak ktoś do tego powraca to ktoś mu to wybija z głowy. Nie da się i nie ma to sensu.
Ale cały ten wątek w Suderlandzie jest dramatem. Dramatem tego, że ranking, zamiast prowokować przemyślenia i aktywność, stał się narzędziem sprawdzania, czy ktoś nie oszukuje, czy nie dopisuje sobie postów i czy przypadkiem wszyscy nie piszemy jednolinijkowców tylko po to, żeby mieć jak najwyższą pozycję w tabeli. Uznaję ranking jako pewne narzędzie motoru aktywności, ale jestem prawie pewna, że bez niego aktywność w WKE będzie taka sama, a suderlandzki wątek poważnie podważył moje — dotychczasowe koncyliacyjne — podejście do tego sposobu zliczania aktywności.

Karolina Aleksandra
Suderland i Ardemia już dawno utwierdziły mnie w przekonaniu, że rozmawiamy z:
  • albo smutnymi siódmoklasistami, którzy nie poszli do wylęgarki patologii jakim jest gimnazjum i teraz nie mają u kogo szukać problemu i źródła wyżycia, a więc wykorzystują do tego względnie e l i t a r n e fora;
  • albo z sebami, którzy chcieliby kraść komórki jak reszta, ale każdy ich bije, wiec zamykają się w pokoju i robią problemy w mikro.
Naprawdę już nie warto. Te "mikronacje" już nawet nie starają się udowodnić, że potrafią stworzyć równy naszemu content, nawet jak byłyby to kibicowskie wrzaski Alusia. Nie widzę celu w monitorowaniu ich aktywności.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Różne wykresy i dane o aktywności na forach państw

Post autor: Karolina Aleksandra »

:)

W tej sytuacji pociesza mnie jednakże to, że Bialenia czy Sarmacja również dysponują tajnymi działami na forum. Myślę, że w innych krajach nie powinno ich również zabraknąć. Być może koledzy z Suderlandu będą musieli rozpocząć śledztwo w tym zakresie, aby ujawnić cały zasięg tego globalnego spisku.

Z drugiej strony, de Senancour niedawno (nawet w tym wątku też chyba) skrycie pochwalił Suderland (chociaż obywatele tego kraju pochwałę zbyli milczeniem — albo może nie zauważyli?). Pod względem tego, co było wcześniej, widać spory postęp. Chociaż, jak odnotowuje Senancour w swojej polemice ze mną, jeszcze mają czas, aby się rozwinąć. I z tego względu bym ich nie skreślała.

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Różne wykresy i dane o aktywności na forach państw

Post autor: Aleksander »

Gdybym chciał przedstawić listę rzeczy, które są mniej mi obojętne niż ten ranking to musiałbym dołączyć do posta słownik języka polskiego.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Różne wykresy i dane o aktywności na forach państw

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Karolina Aleksandra pisze:
W Dreamlandzie również nie wszystko (chociaż jednak większość) komunikujemy sobie na forum — codziennie dreamlandzkie i elderlandzkie gołębie pocztowe są maksymalnie wykorzystywane do komunikacji prywatnej, Facebooki w zasadzie również, chociaż nie aż w tak sporym procencie, jak np. w Sarmacji (z mojego punktu widzenia). Czasami wpadamy nawet na IRC-a. Wracając do kwestii niedoceniania aktywności na Discordzie, wystarczy popatrzeć na Sarmację, dla której forum to tylko jeden z wielu kanałów komunikacji, a na pewno jeden z dwóch głównych. A jednak co miesiąc wykręcają na nim niezłe wyniki. I nie muszą w tym celu spamować — po prostu sobie radośnie uprawiają mikronacjonalizm i działają.
Odniosę się z własnej perspektywy. Odkąd przybyłem do KD otrzymałem 540 wiadomości i wysłałem 539. Zdecydowanie mniejsza liczba niż moje posty, bo choć to niemal 1/3 wcześniej wspomnianych to zawierają się w tym rzeczy raczej techniczno-służbowe jak zwrócenie komuś uwagi na literówkę; załatwienie herbu, który choć jest satysfakcjonujący to też jestem do tego zobowiązany ustawą (czy tam rozporządzeniem-pamiętam, że jest prawo. Nie będę wnikał, który konkretnie ustęp czego.) czy odpowiedzenie na pytanie gościa zagranicznego(To są przypadki sporadyczne niestety. Może z 3 się trafiły).
Na FB znajduje się na grupie mikronacji, ale ani ona nie jest przesadnie aktywna(alternatywnie-w ogóle) ani nie mam potrzeby prywatnej komunikacji z jakimkolwiek mikronautą(przez jakiś czas miałem ABW, Oskara i PTR'a w znajomych, ale stwierdziłem, że są mi zbędni, bo i tak nie mam potrzeby kontaktu) a z kolei siedzenie z toną ludzi na Discordzie, gdzie nawet nie wiem kiedy mogę dojść do słowa też mnie jakoś "nie jara". Gadu-gadu służy mi tylko do odczytywania korespondencji rodowej, a IRC na ogół jest raczej pusty bądź akurat brakuje mi tematu. Numerami wymieniłem się tylko z DvW i jak na razie jakiekolwiek nasze kontakty ograniczyły się do sprawdzenia czy dobrze numer zapisaliśmy :V

Podsumowując-preferuję forum i listy. Jestem całkowicie usatysfakcjonowany ze znaniem was wszystkich takich jakich siebie wykreowaliście swoimi czynami. Na ewentualne spotkanie realne przyszedłbym tylko, żeby spojrzeć jak wyglądacie, bo ciężko przez weekend poznać człowieka ;) Że już nie wspomnę, że nie muszę się martwić, że przez nieodwiedzanie jednego z kanałów komunikacji nagle nie będę wiedział o co chodzi w wątku na forum, a ryzyko to istnieje w KS.

Jest nieźle.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Różne wykresy i dane o aktywności na forach państw

Post autor: RomanoPorfavor »

Karolina Aleksandra pisze:Jakiś czas temu na prośbę jednego z Dreamlandczyków odtajniałam ten dział. Nie wiem, dlaczego znowu został ukryty. Jeśli w ciągu 24h nie zostaną mi przedstawione kontrargumenty, dział będzie dostępny również dla niezarejestrowanych użytkowników.
Nie przypominam sobie, żebym utajniał dział archiwum Parlamentu, acz przyznaję że reorganizowałem je trochę, aby mniej utrudniało nawigację na Forum, być może wtedy jakieś uprawnienia się zresetowały - nie było to jednak moją intencją.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Różne wykresy i dane o aktywności na forach państw

Post autor: Gaston de Senancour »

Karolina Aleksandra pisze: Dalej jestem zdumiona. Proszę JXM o pilne potwierdzenie, że ranking aktywności nie zawiera postów z tajnych działów na forum, aby nasi suderlandzcy koledzy mogli zostać uspokojeni, że nie oszukujemy. Jeśli ranking wlicza posty z tajnych działów, proszę o ich nieuwzględnianie (o ile to możliwe) w przyszłej edycji. (Pogrubiam, bowiem w tej ścianie tekstu to może umknąć naszym sympatycznym kolegom zza wirtualnej miedzy.)
Mimo wszystko radziłbym Królowej się położyć.

Znam jeden dział niejawny. Rządowy. W okresie mojej obecności w rządzie miałem okazję czytać zarówno posty z ogólnego subforum, jak i komitetu spraw zagranicznych. Wiele tego nie było (w sensie procentowego stosunku do działu jawnego), ale jedno zapamiętałem: są to posty, nie czat, nie discord, nie wymiana pierdnięć. Posty o długości przewyższającej typową ardemską czy suderlandzką sraczkę o całe kilometry, często dłuższe od tego, co można obecnie przeczytać u nas na forum jawnym (ostatnio o to nietrudno). Do tego bardziej merytoryczne i pisane bez potrzeby robienia teatru dla wyjców. "Apelu" o odtajnienie nie ma nawet sensu komentować, choć pokusa jest silna. Musiałbym się jednak wprowadzić w odpowiedni stan i napisać coś o patafianach, teraz już zupełnie amatorskich, a jestem po przedświątecznej spowiedzi i obiecałem sobie umiar.
Karolina Aleksandra pisze: Z drugiej strony, de Senancour niedawno (nawet w tym wątku też chyba) skrycie pochwalił Suderland (chociaż obywatele tego kraju pochwałę zbyli milczeniem — albo może nie zauważyli?). Pod względem tego, co było wcześniej, widać spory postęp.
Postęp jest widoczny i myślę, że moglibyśmy już anektować.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Różne wykresy i dane o aktywności na forach państw

Post autor: Daniel von Witt »

Obrazek
Na wykresie pokazano aktywność państw Moreniki i Wirtuazji w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Dane dla Baridasu i Sarmacji za grudzień ujęte są łącznie. Nie ma na wykresie danych z Solardii, która jest aktywna w tym okresie skokowo i zawsze na poziomie mniej niż 5 postów. Z kolei Francja i Nawarra upadła w grudniu 2016 roku, stąd dla tego kraju jeden pomiar.

(-) Daniel von Witt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundacja Eskalacji Mikronacjonalizmu Inferno”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość