Ranking aktywności na forach państw

Siedziba Fundacji dobroczynnej Grupy Kingsman. Strona Fundacji.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Aleksander »

W jaki sposób ustalono wartość o którą należało skorygować spadek liczby postów?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Daniel von Witt »

Nie wiem ile postów nam zabrakło. Ja patrzę na stan licznika u dołu forum. Z tego co pamiętam to "Kosz" miał ok. 300 postów. Nie wiem o ile forum się zmniejszyło, gdyż w czasie wprowadzania dekretu o wymieceniu śmieci byłem na urlopie. Podobne sytuacje zdarzały się w przeszłości na innych forach w państwach... trzeciego świata. Np. w Abachazji stan licznika z miesiąca na miesiąc zmniejszył się i wypadało zanotować aktywność ujemną. Wpisano zero. Na forach typu dreamlandzkiego (rośnie licznik, zero statystyk szczegółowych) dane są zbierane poprzez spisywanie licznika i wyliczanie różnicy, co stanowi aktywność w danym miesiącu.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Daniel von Witt »

Obrazek
Komentarz:

W rankingu znalazło się 29 państw. Spośród nich nie udało się zebrać danych z Brodrii Południowej. Dotarcie do jej forum było niemożliwe. Jakąkolwiek aktywność odnotowano z kolegi w 25 państwach. Batawia, Ruś Batawska i Wurstlandia były w sierpniu martwe. Znikomą aktywność odnotowano również w Ciprofloksji, Tuyuhun, Solardii, Kongresówce i Pustkowiach Winków. Wszystkie państwa wytworzyły aktywność na poziomie 11.812 postów (średnio 407 na państwo). Aktywność powyżej średniej odnotowano w 7 państwach, zaś poniżej - w 22 państwach.

Na podium znalazły się: Sarmacja, Suderland i Dreamland. Sarmacja wróciła na pierwsze miejsce po lipcowej przerwie, gdy zastąpił ją na tej lokacie Suderland - tym razem drugi. Trzecie miejsce zajął Dreamland, minimalnie wyprzedzając Bialenię. Aktywność trzech państw z podium stanowiła 50,81% aktywności całego świata. Dodając do tego grona Bialenię, która jako czwarta zanotowała aktywność powyżej 1.000 postów - aktywność pierwszej czwórki to 65,65% aktywności całego świata.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Podaję linki do forów Kongresówki i Cesarstwa Francuskiego:

http://kpkongresowka.cba.pl/forum/
http://cesarstwo.cba.pl/
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Daniel von Witt »

Jestem wdzięczny. Ranking zostanie skorygowany o noty z tych krajów.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Daniel von Witt »

Aktualizacja wykonana.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Karolina Aleksandra »

Sierpień to był niewątpliwie ciekawy i obfitujący w wydarzenia miesiąc dla Obu Królestw, co zyskało swoje odzwierciedlenie w statystykach. A wrzesień? Wrzesień będzie jeszcze lepszy.

Podziwiam wysiłek włożony w spisanie wszystkich liczb i ich porównanie. Dobrze to wygląda.
  • (—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Daniel von Witt »

Do tak dobrego wyniku (najlepszego od stycznia 2017 roku) doszło z pewnością dzięki zmianie władzy wykonawczej. Złego Króla zastąpiono lepszym, tak samo, jak zły rząd komunistyczny - lepszym konserwatywnym.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: RIIF »

Daniel von Witt pisze:
Do tak dobrego wyniku (najlepszego od stycznia 2017 roku) doszło z pewnością dzięki zmianie władzy wykonawczej. Złego Króla zastąpiono lepszym, tak samo, jak zły rząd komunistyczny - lepszym konserwatywnym.
I tylko tej złej Sarmacji nikt i nic nie zastąpiło. Wtopa.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Daniel von Witt »

Bo nikt jeszcze się za to tak naprawdę nie zabrał, ale niechże Pan spokojnie poczeka. Cierpliwości.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze:
Do tak dobrego wyniku (najlepszego od stycznia 2017 roku) doszło z pewnością dzięki zmianie władzy wykonawczej. Złego Króla zastąpiono lepszym, tak samo, jak zły rząd komunistyczny - lepszym konserwatywnym.

(-) Daniel von Witt
Nie ma to jak przypisać sobie cudze zasługi ;-)
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Daniel von Witt »

Dobrze, że czytać umiesz :)

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Aleksander »

Nie, ja umiem tylko pisać. Czyta mi Torkan, a ja potem piszę dla niego lub dla siebie odpowiedz.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Torkan Ingawaar »

Do tak dobrego wyniku (najlepszego od stycznia 2017 roku) doszło z pewnością dzięki zmianie władzy wykonawczej. Złego Króla zastąpiono lepszym, tak samo, jak zły rząd komunistyczny - lepszym konserwatywnym.
Znamienne, że nasz nowy ultraprawicowy rząd uprawia propagandę, której nie powstydziłby się sam Joseph Goebbels. Większość sierpniowej aktywności przypada na ostatnie tygodnie moich rządów. Czy to oznacza, że byłem dobrym szefem rządu? Nie. Czy to oznacza, że ben Grozny jest jeszcze gorszym? Nie. Czy lepszym? Też nie. Oznacza to tyle, że - wbrew temu co próbuje nam doktor wmawiać - mierzona ilościowo aktywność nie zależy wprost od tego, czy rząd jest dobry, czy też nie. Zwiększona liczba postów spowodowana jest głównie elektryzującymi społeczność wydarzeniami. Niekoniecznie pozytywnymi, zwykle wręcz przeciwnie.

W naszym przypadku była to abdykacja Alfreda, wybór nowej królowej oraz wybory Premiera Rządu Królewskiego. W miesiącu poprzednim tego typu wstrząsów raczej nie było, a dodatkowo kilku kontrowersyjnych, prowokujących swoimi działaniami do dyskusji obywateli najzwyczajniej na świecie przebywało na urlopie. Mowa tu chociażby o Radzieckim, de Senancourze czy wreszcie o Was, doktorze.

Poziom aktywności mierzony liczbą postów (co jest idiotyczne, bo bezwartościowych rozliczeń i sprawozdań w Zjednoczonym Księstwie nie sposób przyrównać chociażby do dłuższego i merytorycznego komentarza na temat bieżących wydarzeń) jest uzależniony głównie od czynników losowych, a polityka Rządu Królewskiego ma na to niego niewielki wpływ. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że dla przeciętnego obywatela zdecydowanie ciekawsze jest balansowanie na krawędzi anarchii niż życie w dobrobycie, dlatego też największą liczbę (często wątpliwej jakości) postów generują mniej lub bardziej jałowe flejmy.

Niemniej - jak już wspominałem - należy zacząć rozróżniać czcze gadanie od faktycznej aktywności. Liczba postów na forum nie jest ani miernikiem porażki, ani sukcesu. To sucha wartość, która o niczym właściwie nie świadczy.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Daniel von Witt »

Piękna mowa, tylko nie wiem po co. Napisałem bowiem to samo, co Pan: wzrost aktywności w badanym wymiarze zawdzięczamy zmianie władzy wykonawczej. Pan to napisał w sposób rozbudowany: kryzys związany z JKW Alfredem, nowa Królowa, nowy Rząd. Drugie zdanie przeze mnie zacytowane wartościuje tę zmianę, która sama z siebie wygenerowała aktywność, natomiast jak również Pan napisał: nie musi być ścisłej korelacji między samą zmianą, a tym jak jest oceniana. Co jednak warto odnotować to fakt, że po wiosennej zmianie Premiera, gdy Pan nim został - aktywność w państwie spadła. Po letniej zmianie Premiera, gdy Pan ustępował - wzrosła. Jak również wskazywałem wielokrotnie swego czasu - Rząd nie ma wpływu na wiele rzeczy i należy się z tego cieszyć. Na aktywność też nie ma wpływu, jednakże w okresach gorszych, jak Pańskie rządy, powinien reagować i starać się stymulować wzrost. Pan tego nie robił, chyba, że tylko swoją biernością, która wkurzała wyborców.

A na koniec: liczbom zawsze zarzuca się, że są tylko liczbami i zrównują wartościowy komentarz z pierdami Alusia. Ja też im to zarzucam, że są takie... komunistyczne :)

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Torkan Ingawaar »

Napisałem bowiem to samo, co Pan: wzrost aktywności w badanym wymiarze zawdzięczamy zmianie władzy wykonawczej.
Nie. Napisał doktor, że aktywność wzrosła dzięki zmianie rządu na lepszy. Ja napisałem, że sam wzrost liczby postów nie oznacza, że rząd jest dobry i lepszy od poprzedniego.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Daniel von Witt »

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ pisze:Nie. Napisał doktor, że aktywność wzrosła dzięki zmianie rządu na lepszy.
Daniel von Witt pisze:Do tak dobrego wyniku (najlepszego od stycznia 2017 roku) doszło z pewnością dzięki zmianie władzy wykonawczej.
(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Torkan Ingawaar »

Nie róbmy kurwy z logiki. Ten post miał też drugie zdanie.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Daniel von Witt »

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ pisze:Nie róbmy kurwy z logiki. Ten post miał też drugie zdanie.
ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ pisze:Większość sierpniowej aktywności przypada na ostatnie tygodnie moich rządów. Czy to oznacza, że byłem dobrym szefem rządu? Nie. Czy to oznacza, że ben Grozny jest jeszcze gorszym? Nie. Czy lepszym? Też nie. Oznacza to tyle, że - wbrew temu co próbuje nam doktor wmawiać - mierzona ilościowo aktywność nie zależy wprost od tego, czy rząd jest dobry, czy też nie. Zwiększona liczba postów spowodowana jest głównie elektryzującymi społeczność wydarzeniami. Niekoniecznie pozytywnymi, zwykle wręcz przeciwnie.
Daniel von Witt pisze:Drugie zdanie przeze mnie zacytowane wartościuje tę zmianę, która sama z siebie wygenerowała aktywność, natomiast jak również Pan napisał: nie musi być ścisłej korelacji między samą zmianą, a tym jak jest oceniana.
(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Ranking aktywności na forach państw

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze:A na koniec: liczbom zawsze zarzuca się, że są tylko liczbami i zrównują wartościowy komentarz z pierdami Alusia. Ja też im to zarzucam, że są takie... komunistyczne :)

(-) Daniel von Witt[/justify]
Do twoich pierdów moim jeszcze daleko.
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundacja Eskalacji Mikronacjonalizmu Inferno”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość