Edycja dłuższych postów

Pomoc techniczna w sprawach informatycznych Królestwa.
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Edycja dłuższych postów

Post autor: APRS »

Forum ma i tą wadę, że przy pisaniu dłuższych postów - których rozmiar przekracza pole edycji - przerzuca na początek edytowanego tekstu Metodą prób i błędów doszedłem do hipotezy, że dzieje się tak, gdy kursor przekroczy (prowadzoiny myszką) granicę okna edycji.

Moje pytanie: czy zdarza się tak jeszcze komuś i czy jest na to jakiś sposób? Dodam, że podobny problem mam z forum sądowym, oba (Królestwa i sądów) są forami phpBB.
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Edycja dłuższych postów

Post autor: Robert I, RS. »

Mnie się coś takiego do tej pory jeszcze nie zdarzyło (albo nie zwróciło to jakoś mojej uwagi).
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Awatar użytkownika
ghardin
Posty: 267
Rejestracja: 26 sie 2010, 17:21
NIM: 544409
Kontakt:

Re: Edycja dłuższych postów

Post autor: ghardin »

Ja również dotychczas się z tym nie spotkałem. Proponuję wypróbowanie innych przeglądarek i porównanie rezultatów.
ax. Ghardin, OCO
Awatar użytkownika
McMelkor
Posty: 229
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:19
NIM:
Kontakt:

Re: Edycja dłuższych postów

Post autor: McMelkor »

Elderland również korzysta z phpBB (drugi rok), a mi często zdarzało się edytować dłuższe wypowiedzi (ze względu na mój nawyk powtórzeń) i nigdy się nie spotkałem z takim zjawiskiem. Nie jestem ekspertem w dziedzinie informatyki, ale być może problem tkwi po stronie odbiorcy?
᚛ᚄᚔᚋᚑᚅ ᚋᚐᚉ ᚋᚓᚂᚉᚑᚏ᚜
http://elderland.dreamland.net.pl/serwis/
Awatar użytkownika
Martin Spider
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2010, 09:34
NIM:
Kontakt:

Re: Edycja dłuższych postów

Post autor: Martin Spider »

Ja ze swojej strony polecam Google Chrome :)
Pozdrawiam,
(-) Martin Spider
Karol Flibustier
Posty: 60
Rejestracja: 28 sie 2010, 17:39
NIM:
Lokalizacja: Vetonia
Kontakt:

Re: Edycja dłuższych postów

Post autor: Karol Flibustier »

Google Chrome nie jest inteligentną przeglądarką, nowinki z trudem się w niej instaluje, ja osobiście odradzam. Korzystam z Mozilli od lat, aktualnie z SeaMonkeya, ale jeśli chodzi o inteligencję i samonaukę, to Firefox jest lepszy w tej rodzinie, ponadto Opera jest the best, a nowy IE też ma wiele walorów z nich skopiowanych. Chrome to ciężki potworek, przed którym wiele pracy, aby spełniał współczesne wymagania.
obywatel Zjednoczonej Federacji Mikrosławii
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Edycja dłuższych postów

Post autor: APRS »

Hm... W takim razie przyjmuje z pokorą założenie, że to pewnie kwestia używanego przeze mnie IE8. Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
ghardin
Posty: 267
Rejestracja: 26 sie 2010, 17:21
NIM: 544409
Kontakt:

Re: Edycja dłuższych postów

Post autor: ghardin »

APRS pisze:Hm... W takim razie przyjmuje z pokorą założenie, że to pewnie kwestia używanego przeze mnie IE8. Dziękuję za pomoc.
Nie przyjmuj na wiarę! Poużywaj forum przez jakiś czas na innej przeglądarce (FF, Opera, ew. Chrome) i daj znać, czy to rozwiązało problem. Na przyszłość wszyscy będziemy mądrzejsi. :)
ax. Ghardin, OCO
Awatar użytkownika
Martin Spider
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2010, 09:34
NIM:
Kontakt:

Re: Edycja dłuższych postów

Post autor: Martin Spider »

Karol Flibustier pisze:Google Chrome nie jest inteligentną przeglądarką, nowinki z trudem się w niej instaluje, ja osobiście odradzam. Korzystam z Mozilli od lat, aktualnie z SeaMonkeya, ale jeśli chodzi o inteligencję i samonaukę, to Firefox jest lepszy w tej rodzinie, ponadto Opera jest the best, a nowy IE też ma wiele walorów z nich skopiowanych. Chrome to ciężki potworek, przed którym wiele pracy, aby spełniał współczesne wymagania.
Niestety jest odwrotnie. Firefox to w porównaniu z Chrome "ciężki potworek".

Zapraszam do śledzenia for i testów ;)
Pozdrawiam,
(-) Martin Spider
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość