Armia Królestwa

Miejsce dla żołnierzy Króla oraz miłośników wojskowości i militariów.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Armia Królestwa

Post autor: Daniel von Witt »

Szanowni Dreamlandczycy,

mam kilka pomysłów związanych z rozwojem Armii Królewskiej i chciałbym się zaangażować w podniesienie je znaczenia w Królestwie i zainteresować społeczność Dreamlandu kwestiami obronności. Jestem zainteresowany w szczególności rozwojem Królewskiej Marynarki Wojennej, gdyż według mnie wyspiarskie położenie Królestwa wiąże się z koniecznością posiadania silnej jak na dreamlandzkie realia floty. Jak zauważyłem takowej brak. Brak jest rekrutów, kadetów, żołnierzy i oficerów. Braki występują w dowództwie. Chciałbym to zmienić i poprawić stan naszej armii. Do kogo mam się udać?

(-) Daniło de la Vega
Marszałek Książęcy, Komes Furlandii
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Pavel Svoboda »

Proszę przedstawić swoje pomysły tu. Liczę, że osoby bliżej związane z armią będą mogły skomentować i ocenić, może też coś doradzić. Jeśli będzie wyglądało na to, że Pańskie pomysły warto zrealizować, skontaktuję się z Panem bezpośrednio.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Królewska Mość,

Na pierwszy plan wysuwam obowiązującą ustawę federalną z 17 marca 2011 roku o obronie Królestwa. O Armii Królestwa jest tam bardzo mało, jeśli w zasadzie jest coś w ogóle. Mówi się tylko, że takowa istnieje i kieruje nią Marszałek, a nadzoruje - Król. I na tym koniec. Reszta aktu skupia się na Marszałku. Według mnie to zdecydowanie za mało. Pierwszą rzeczą na drodze do reformy Armii Królewskiej jest zmiana obowiązującego prawa w tym obszarze. Nie ma mowy w ustawie o żołnierzu, który obowiązek obrony Królestwa by wypełniał, ani o jego naborze. Nie wiadomo, czy armia jest armią z poboru czy armią zawodową. Nie wiadomo jakie są rodzaje sił zbrojnych i kiedy mogą być użyte - czy jest to dowolność Marszałka, Króla czy jeszcze kogoś innego? Nie znamy struktury armii, z wyjątkiem stanowiska Marszałka, który kierował, bo obecnie stanowisko jest już wolne jak zauważyłem, znikomymi siłami. Na te pytania według mnie ustawa o obronie Królestwa winna odpowiadać.

Kolejną kwestią jest strona internetowa Armii Królewskiej. Według mnie przerośnięta w stosunku do "sił", jakimi dysponujemy oraz nieczytelna. Powinna zmienić się jej struktura na: "Armia Królewska", "Dowództwo", "Służba", "Rodzaje sił zbrojnych", "Promocja" i "Dokumentacja". Dodatkowo: ożywić ją, nadać jej nową szatę graficzną. Umiejętnie i zwięźle wypełnić treścią każdą podstronę.

Służba w armii - zmienić procedury naboru, które są zbyt przeformalizowane i wymagają podawania za wielu według mnie informacji - data urodzenia (?), zawód (?), wykształcenie (?). Prędzej pytałbym o zainteresowania w zakresie wojskowości i to nie na tym etapie naboru.

Dowództwo - znieść funkcję Marszałka - armia jest za mała i pewnie nie rozrośnie się, by tak szastać stopniami. Generałowie wystarczą, i to tworzący Sztab Generalny, złożony z dowódców rodzajów sił zbrojnych - szefa sztabu, generałów wojsk lądowych (które można zamienić na marines), sił powietrznych, sił specjalnych i admirała marynarki. I na tym koniec - stworzyć niewielki sztab - bez żadnych pionów wewnętrznych, czym zajmowałby się sam Sztab.

Rodzaje sił zbrojnych: wojska lądowe (lub piechota morska, ponieważ położenie wyspiarskie raczej nie skłania do rozwijania rozbudowanych struktur i jednostek typowo kontynentalnych), wojska specjalne, siły powietrzne i marynarka wojenna.

Wojska lądowe - pierwsze co widzimy na stronie to pusta struktura dowódcza. Nie ma informacji o siłach, ale o nieistniejącej strukturze. W uzbrojeniu jest gorzej - mamy masę sprzętu, który: nie wiadomo skąd wziął się w posiadaniu naszych sił zbrojnych, nie wiadomo gdzie on stacjonuje (tyle dobrze dla wroga pewnie :mrgreen: ), gdzie znajdują się jednostki wojskowe, jakie są to jednostki - zero informacji na ten temat, ale wiemy, że mamy np. 70 czołgów produkcji radziecko-rosyjskiej. Tak jak tworzymy w Dreamlandzie swój własny świat tak samo dla sprzętu z rzeczywistości nadawalibyśmy nasze własne nazwy, i chrzcili dywizje pancerne (złożone i z żołnierzy i czołgów, a nie samego sprzętu) np. imionami historycznych władców byłych państw, a obecnie prowincji Dreamlandu lub na cześć królów seniorów. Tak samo jest w przypadku innych rodzajów sił zbrojnych, może z wyjątkiem lotnictwa. A o marynarce później.

Siły powietrzne - to samo jak w przypadku wojsk lądowych. Mamy masę bombowców, które zmasakrowałyby Sarmację (drobne uspokojenie w stronę ambasadora tego Księstwa - nic wam nie grozi :D ), tylko nie ma nimi kto latać. Bardziej już przydałyby się tu samoloty bezzałogowe niż ciężkie bombowce od nalotów dywanowych, tylko nie wiadomo na kogo :D

Marynarka wojenna - nie istnieje. W historii różnych krain, jak i w mojej rodzinnej Furlandii jest mowa o bojach na morzu, a tu nagle nie ma floty żadnej. Jesteśmy wyspiarskim Królestwem i powinniśmy posiadać przede wszystkim flotę. Nie ma stoczni, nie ma portów, nie ma okrętów (które można by nazywać na wzór realnych USA - nazwami prowincji, miast, bohaterów narodowych, ale gdyby te okręty chociaż były).

Promocja - zasadnicza sprawa w porównaniu z wszystkim wyżej. Temat niżu demograficznego dotyczy wszystkich dziedzin. Tutaj należy się skupić w głównej mierze, ale by mieć kogo zachęcać trzeba mieć też do czego. Pomysłów na rozwój armii może być wiele i podstawowymi kwestiami jest zapewnienie (jak wyżej) odpowiedniego prawa; jasnego systemu dla potencjalnych rekrutów, by można się było odnaleźć bez problemu w strukturach wojska; dobrej strony www. Wtedy można:
- stworzyć plakaty, film promocyjny,
- promować Armię Królewską na forach internetowych dotyczących wojskowości i historii, przez co zachęcać do rejestrowania się i wchodzenia w szeregi naszych sił,
- tworzyć gry wojenne, manewry, dyskusje o wojskowości, sprzęcie, przeszłości Dreamlandu,
- tworzyć projekty rozwoju sił zbrojnych Królestwa - budowy floty, zakupów,
- uruchomić poligony (interaktywne), by nasi żołnierze ćwiczyli i byli w gotowości operacyjnej :)

Można wiele, ale trzeba uporządkować podstawowe rzeczy. Każda dziedzina działalności w Królestwie musi być ciekawie zorganizowana, gdyż kiedy wszystko jest w powijakach ciężko o rekruta :) Musi zapanować także ciągłość - przekazywanie pałeczki :)

(-) Daniło de la Vega
Marszałek Książęcy, Komes Furlandii
Awatar użytkownika
Mackenzie
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2012, 20:41
NIM: 645257
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Elsynor (Webland)
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Mackenzie »

Chciałam zgłosić się właśnie do Marynarki Wojennej, ale marszałek powiedział że ustępuje ze stanowiska i mnie nie przyjął :(
Mackenzie wicehrabina Gordon-Berg
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Daniel von Witt »

Lucille pisze:Chciałam zgłosić się właśnie do Marynarki Wojennej, ale marszałek powiedział że ustępuje ze stanowiska i mnie nie przyjął :(
Pani Minister Kultury i Nauki konflikty chyba będzie rozwiązywać pokojowo :D

(-) Daniło de la Vega
Awatar użytkownika
Hans von Witt
Posty: 410
Rejestracja: 27 mar 2011, 16:15
Numer GG: 62266972
NIM: 352253
Herb: h03
Lokalizacja: Ermena (Furlandia)
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Hans von Witt »

Dodam tylko, że jednym z najnowszych zadań Armii Królestwa jest czuwanie nad kulturą przeprowadzanych rozmów na naszym forum dyskusyjnym. Pomysł tego założenia zrodził się po przykrych incydentach z przeszłości, a także by nadać tej organizacji jakieś realne obowiązki.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Daniel von Witt »

Hans von Witt pisze:Dodam tylko, że jednym z najnowszych zadań Armii Królestwa jest czuwanie nad kulturą przeprowadzanych rozmów na naszym forum dyskusyjnym. Pomysł tego założenia zrodził się po przykrych incydentach z przeszłości, a także by nadać tej organizacji jakieś realne obowiązki.
I w istocie tak jest Wasza Ekscelencjo. W tym temacie nikt na nikogo ataku żadnego nie przeprowadził. Moja wymiana zdań z Panią Minister miała charakter humorystyczny, a nie złośliwy :) Współpracujemy ze sobą i nie było między nami żadnych nieprzyjemnych sytuacji, więc tak proszę traktować moją ostatnią wypowiedź, i wiem, że Pani Minister nie wzięła tego jakoś źle do siebie.

(-) Daniło de la Vega
Marszałek Książęcy
Awatar użytkownika
Hans von Witt
Posty: 410
Rejestracja: 27 mar 2011, 16:15
Numer GG: 62266972
NIM: 352253
Herb: h03
Lokalizacja: Ermena (Furlandia)
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Hans von Witt »

Daniło de la Vega pisze:
Hans von Witt pisze:Dodam tylko, że jednym z najnowszych zadań Armii Królestwa jest czuwanie nad kulturą przeprowadzanych rozmów na naszym forum dyskusyjnym. Pomysł tego założenia zrodził się po przykrych incydentach z przeszłości, a także by nadać tej organizacji jakieś realne obowiązki.
I w istocie tak jest Wasza Ekscelencjo. W tym temacie nikt na nikogo ataku żadnego nie przeprowadził. Moja wymiana zdań z Panią Minister miała charakter humorystyczny, a nie złośliwy :) Współpracujemy ze sobą i nie było między nami żadnych nieprzyjemnych sytuacji, więc tak proszę traktować moją ostatnią wypowiedź, i wiem, że Pani Minister nie wzięła tego jakoś źle do siebie.
Oczywiście. Tylko nie to miałem na myśli.

Poprostu mam takie wrażenie, że widze przed sobą osoby, które mogą stać się przyszłością Armii. Wykorzystując okazje chciałem poinformować o tym czym właściwie się nasze wojsko zajmuje.
Znając życie pewnie za chwile pojawiły by sie pytania typu "Po co nam właściwie armia?", "Czy oni mają jakieś realne obowiązki?", dlatego odpowiedź została udzielona w poprzednim poście już "z góry".

Dziękuje! 8-)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Daniel von Witt »

Hans von Witt pisze: Oczywiście. Tylko nie to miałem na myśli.

Poprostu mam takie wrażenie, że widze przed sobą osoby, które mogą stać się przyszłością Armii. Wykorzystując okazje chciałem poinformować o tym czym właściwie się nasze wojsko zajmuje.
Znając życie pewnie za chwile pojawiły by sie pytania typu "Po co nam właściwie armia?", "Czy oni mają jakieś realne obowiązki?", dlatego odpowiedź została udzielona w poprzednim poście już "z góry".

Dziękuje! 8-)
Pasjonatów różnymi dziedzinami jest mnóstwo i dotyczy to także wojskowości i na pewno wszystkich nas łączy właśnie chęć do działania w mikronacjach. A każdy ma własny pomysł. Sęk w tym, by kogoś do swoich pomysłów przekonać i coś więcej zrobić niż jest dotychczas. Stąd mój wyczerpujący, jeden z wcześniejszych postów.

(-) Daniło de la Vega
Marszałek Książęcy
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Daniel von Witt »

Pavel Svoboda pisze:Proszę przedstawić swoje pomysły tu. Liczę, że osoby bliżej związane z armią będą mogły skomentować i ocenić, może też coś doradzić. Jeśli będzie wyglądało na to, że Pańskie pomysły warto zrealizować, skontaktuję się z Panem bezpośrednio.
Dyskusja o armii ustała a miałem nadzieję na odpowiedź Waszej Królewskiej Wysokości.

(-) Daniło de la Vega
Marszałek Książęcy
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Pavel Svoboda »

Mówiąc z doświadczenia sugeruję nie próbować łapać jednocześnie zbyt wielu srok za ogon. Już teraz przyjął Pan na siebie wiele zobowiązań, co jest przez Dwór bardzo doceniane. Nie chciałbym, by Pańska jakże pożyteczna dla Królestwa energia rozdrobniła się na zbyt wiele równoległych projektów, bo efekt może być taki, że wszystkie na tym ucierpią. Oczywiście to nie jest ocena Pańskich możliwości, czy potencjału. Jak wspomniałem, mówię z doświadczenia: wiele osób już w ten sposób się wypaliło biorąc na siebie bardzo wiele zobowiązań i nie będąc w stanie poświęcić wszystkim wystarczającej ilości czasu. Armia nie jest w mojej ocenie priorytetem. To instytucja dla hobbystów, która służy wyłącznie tym, którzy się w nią angażują. Proponuję wrócić do tematu może za kilka miesięcy, kiedy inne Pańskie projekty osiągną dojrzałość i nie będą wymagały już tyle uwagi.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Albon
Posty: 480
Rejestracja: 12 lis 2011, 16:19
NIM: 570699
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Albon »

Witam

A ja wiem z doswiadczenia ze wlasnie trzeba wykorzystać "euforie poczatków" i lapac ile sie da srok za ogony ...pozniej sie nie chce i nie dlatego ze sie wypalilo lapaniem srok za ogony ale poprostu tak przebiega dreamlandzka ewolucja ... mam nadzieje ze nikt z Rotrii nie slucha akurat ...chyba nie lubia tego slowa ;) A propos marynarki to chyba musi istniec w KD bo ja mam stopien komandora a to raczej marynarski stopien. Zreszta sam widzialem (choc to tajemnica ale trudno powiem) z 10 moze nawet 12 bojowych kajaków na wybrzezu (nie moge powiedziec dokladnie gdzie to tajemnica) ... to bardzo autonomiczne jednostki wystarczy do nich jedna osoba obsługi (dysponujaca dlugim sznurkiem). No ale sie rozpisalem i zaraz bedzie "masz czas na pisanie to sie wez do roboty stary leniu" :)

Pozdrawiam hrabia Albon z Cintry
Komandor Armii KD
Audiatur Et Altera Pars

Z TRZECIEJ CHAŁUPY
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Daniel von Witt »

Pavel Svoboda pisze:Mówiąc z doświadczenia sugeruję nie próbować łapać jednocześnie zbyt wielu srok za ogon. Już teraz przyjął Pan na siebie wiele zobowiązań, co jest przez Dwór bardzo doceniane. Nie chciałbym, by Pańska jakże pożyteczna dla Królestwa energia rozdrobniła się na zbyt wiele równoległych projektów, bo efekt może być taki, że wszystkie na tym ucierpią. Oczywiście to nie jest ocena Pańskich możliwości, czy potencjału. Jak wspomniałem, mówię z doświadczenia: wiele osób już w ten sposób się wypaliło biorąc na siebie bardzo wiele zobowiązań i nie będąc w stanie poświęcić wszystkim wystarczającej ilości czasu. Armia nie jest w mojej ocenie priorytetem. To instytucja dla hobbystów, która służy wyłącznie tym, którzy się w nią angażują. Proponuję wrócić do tematu może za kilka miesięcy, kiedy inne Pańskie projekty osiągną dojrzałość i nie będą wymagały już tyle uwagi.
Aktywność w Dreamlandzie postrzegam na dwa sposoby: wejścia w nurt bieżąco zastanego życia Królestwa, podporządkowania się mu i współpracy w duchu tych inicjatyw, które realizowane są zanim ktoś pojawił się tutaj. To dobre, bo można skorzystać z wiedzy i doświadczenia ludzi, którzy byli tu przed nowicjuszami. Chylę im czoła, że nadal są i trzymają ster. Nowicjusze mają nauczycieli i stopniowo mogą się wdrażać, obejmować zadania wskazane jako priorytetowe przez swoich mentorów. Drugim sposobem jest zagospodarowanie tego co leży odłogiem, a czym nikt się nie zajmuje. Mentor może powiedzieć, że to zbyteczne dla rozwoju Królestwa, jednak może kogoś akurat to konkretnie interesuje najbardziej? Czy w ten sposób przypadkiem nie można zgasić czyjejś inicjatywy i aktywności? Może nie każdy chce robić to co pozostała garstka. Może ta garstka nie rośnie, bo nowicjusze chcą skupiać się na „nie ważnych” sprawach, a nie zyskując aprobaty mogą dać sobie spokój? Jeżeli nowicjusz czy ktokolwiek inny, nie chce wywracać obowiązującego porządku do góry nogami, a zająć się skrawkiem Dreamlandu – niech to robi. Jego wkład zasila nasz cały łączny dorobek. I tak wydaje mi się, że jest z armią. Podobno są sprawy pilniejsze. Z pewnością. Ale róbmy to co lubimy, a nie co wypada.

(-) Daniło de la Vega
Minister Spraw Wewnętrznych
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Daniel von Witt »

Albon pisze:Witam

A ja wiem z doswiadczenia ze wlasnie trzeba wykorzystać "euforie poczatków" i lapac ile sie da srok za ogony ...pozniej sie nie chce i nie dlatego ze sie wypalilo lapaniem srok za ogony ale poprostu tak przebiega dreamlandzka ewolucja ... mam nadzieje ze nikt z Rotrii nie slucha akurat ...chyba nie lubia tego slowa ;) A propos marynarki to chyba musi istniec w KD bo ja mam stopien komandora a to raczej marynarski stopien. Zreszta sam widzialem (choc to tajemnica ale trudno powiem) z 10 moze nawet 12 bojowych kajaków na wybrzezu (nie moge powiedziec dokladnie gdzie to tajemnica) ... to bardzo autonomiczne jednostki wystarczy do nich jedna osoba obsługi (dysponujaca dlugim sznurkiem). No ale sie rozpisalem i zaraz bedzie "masz czas na pisanie to sie wez do roboty stary leniu" :)

Pozdrawiam hrabia Albon z Cintry
Komandor Armii KD
Ma Pan Komandor rację. Widać armia zostawiła swoich dowódców, i to niektórych dobrze czujących się na morzu – na lądzie. Królewską Marynarkę Wojenną wypada budować od podstaw, mimo, że jej baza znajduje się w Dreamopolis, a nieużywane porty wojenne także w Buuren, Furburgu i Touissaint. Tysiące kilometrów linii brzegowej, położenie na wyspach, a w żadnym porcie, przystani, zatoce czy na płyciźnie nie znajdziemy żadnego okrętu z powiewającą banderą marynarki Dreamlandu. Pan Komandor ogląda kutry czy kajaki chodząc po plaży a powinien stać na mostku nowoczesnej, świeżo ochrzczonej w jednej z dreamlandzkich stoczni, tnącej fale z prędkością kilkunastu węzłów fregacie rakietowej strzegącej granic morskich Królestwa. Od czasu do czasu admiralicja powinna się zbierać w Sztabie Marynarki w stolicy i planować popisowe manewry, ku trwodze i zazdrości innych państw, bądź ściągać okręty do portów na święta państwowe i obchody innych uroczystości, marynarzom wydać przepustki, by balowali, a turystom pokazać okazałe cacka stojące na kotwicy.

W obecnej kadencji parlamentu z pewnością nie uda się przeforsować żadnych pomysłów związanych z armią, ale w kolejnej takie próby wszyscy pasjonaci wojskiem podejmować powinni. Zorganizować Dowództwo KMW w Dreamopolis, rozpocząć budowę i zakupy okrętów: po kilka fregat, korwet i trałowców na początek, zorganizować w grupy bojowe, obsadzić dowódcami i wysłać w morze, na wschodnie akweny Dreamlandu. Najsilniejszą flotą, z tego co się orientuję, dysponuje leżąca na północny-wschód od Dreamlandu Sarmacja, a póki nie łączy naszych krajów sojusz wojskowy, szczególnym zainteresowaniem Królewskiej Marynarki powinny być wody od tej strony, co oczywiście nie znaczy, że powinniśmy być wrogo doń nastawieni :) Ale ba! Podnieść może nasze stosunki wzajemne do rangi sojuszu wojskowego i zorganizować ciekawe widowisko wspólnych projektów wojskowych?

(-) Daniło de la Vega
Minister Spraw Wewnętrznych
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: APRS »

Ktoś, kto w swoim awatarze ma obraz ukazujący Arthura Wellesley'a, I księcia Wellington, ten z dużą dozą prawdopodobieństwa choć odrobinę interesuje się siłami zbrojnymi. Cieszę się, że temat wypływa.

Jestem zdecydowanie przychylnie nastawiony do projektów związanych szczególnie z marynarką. Uderzające jest, na co zwraca trafnie uwagę Minister Spraw Wewnętrznych, że wyspiarskie Królestwo, nie ma i w zasadzie nie miało w swojej historii - o ile mnie pamięć nie myli - nie tylko nawet rozbudowanej, ale praktycznie żadnej marynarki wojennej. Jeżeli zatem są osoby chcące się tym zająć, gorąco zachęcam i zapewniam, że na poparcie i w miarę możliwości pomoc Korony, będzie można liczyć.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Daniel von Witt »

AIPR pisze:Ktoś, kto w swoim awatarze ma obraz ukazujący Arthura Wellesley'a, I księcia Wellington, ten z dużą dozą prawdopodobieństwa choć odrobinę interesuje się siłami zbrojnymi. Cieszę się, że temat wypływa.

Jestem zdecydowanie przychylnie nastawiony do projektów związanych szczególnie z marynarką. Uderzające jest, na co zwraca trafnie uwagę Minister Spraw Wewnętrznych, że wyspiarskie Królestwo, nie ma i w zasadzie nie miało w swojej historii - o ile mnie pamięć nie myli - nie tylko nawet rozbudowanej, ale praktycznie żadnej marynarki wojennej. Jeżeli zatem są osoby chcące się tym zająć, gorąco zachęcam i zapewniam, że na poparcie i w miarę możliwości pomoc Korony, będzie można liczyć.
Wasza Królewska Mość ma rację. Wojskowością jestem wydatnie zainteresowany i chętnie do Armii bym się zaciągnął, najchętniej zaś – do marynarki. Lord Wellington zapewne wolał rozpościerać dostępne sobie siły w polu, ale za to jego kompan admirał Nelson, poważany przeze mnie równie jak i sam Wellington, kochał morze bardziej od kobiet. Obaj dowódcy trudnili się sztuką niszczenia wrogiej siły żywej i środków walki, ale ja chciałbym przyczynić się do rozwoju naszych sił zbrojnych – głównie floty. Chętnie do marynarki bym się zaciągnął, jednak brak naczelnego dowódcy powoduje, że chyba koniecznym okazałoby się zgłoszenie do Waszej Królewskiej Mości.

Moje propozycje dla Armii Królestwa to w pierwszej kolejności zebranie sztabu – w miarę możliwości wszystkich dowódców pozostających na stanowiskach w celu opracowania planu reformy naszych sił zbrojnych. I w zależności od zainteresowań wojskowych naszych dowódców – nadanie określonego kierunku rozwoju armii.

W moim odczuciu należy:
1. Zająć się stroną internetową Armii,
2. Zmienić prawo o obronie (dodać o celach armii, rodzajach wojsk, sytuacjach do użycia wojsk oraz strukturze dowódczej i jej podległości – w czasie pokoju i wojny, może i wprowadzić stanowisko ministra bezpieczeństwa – sprawy obronne, bezpieczeństwo informatyczne i porządek publiczny),
3. Stworzyć Sztab Generalny – działający na bieżąco jak inne organy państwa,
4. Powołać attache wojskowego przy naszej ambasadzie w Sarmacji, który prowadziłby rozmowy w tamtejszymi wojskowymi celem nawiązania współpracy wojskowej,
5. Powołać Królewską Marynarkę Wojenną, rozpocząć budowę w rodzimych stoczniach tak z 15 okrętów: 2 krążowników, 3 niszczycieli, 5 fregat i 5 korwet, a ceremonie ich wodowania i nadawania imion hucznie obchodzić, podzielić na grupy bojowe złożone z 4-5 okrętów, a z grup bojowych formować floty, nadać im porty macierzyste (na pewno Novigrad, Touissaint, Ekkore) i określić zadania,
6. W siłach lądowych – formować chorągwie (kompanie) nadając im imienia, z których tworzone byłyby bataliony piechoty zmechanizowanej, a dla celów reprezentacyjnych można stworzyć kilka szwadronów kawalerii, może nawet dywizjon, i obsadzić tymi jednostkami strategiczne miejsca na wyspach, jak Ekkore, Dreamopolis, wyspy Surmali, Efrytia, Kastoria, Wielka Furii.
To pozwoliłoby zbudować siły zbrojne w liczbie przynajmniej 5 tys. żołnierzy, z czego 1/3 stanowiliby marynarze.
O części z tych pomysłów wspominałem w tym wątku już wcześniej.

(-) Daniło de la Vega
Minister Spraw Wewnętrznych
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Daniel von Witt »

Objąwszy dowództwo nad dreamlandzkimi siłami zbrojnymi chciałbym przedstawić pokrótce działania, jakie będę podejmował na rzecz rozwoju i modernizacji naszych wojsk.

1. Odnowienie i rozbudowa strony internetowej Armii Królewskiej i budowa strony internetowej Królewskiej Marynarki Wojennej,
2. Zmiana ustawy o obronie Królestwa, która obejmie: definicję celów Armii Królewskiej, współdziałania z KSI, struktury i rodzajów wojsk, podział na armię zawodową i pospolite ruszenie, przywileje wojskowe szlachty, miast i prowincji, jednostki wojskowe, formacje wojskowe, stopnie wojskowe, dowództwo nad Armią, nadzór i kontrolę Armii, sytuacje użycia wojsk.
3. Powołanie nowego rodzaju wojsk – Gwardii Królewskiej oraz wyznaczenie terenu Domeny Królewskiej jako szczególnego rodzaju obszaru wojskowego.
4. Budowa systemu szkolnictwa wojskowego (szkoły podoficerskie i oficerskie) oraz dbałość o uznanie kompetencji absolwentów szkół wojskowych za granicą, by tak jak w przypadku Uniwersytetu Królewskiego studiować mogli także obywatele innych państw.
5. Werbunek dowódców w różnych rodzajach wojsk.
6. Rozmieszczenie i budowa infrastruktury sztabów i kwater dowódczych.
7. Modernizacja wojsk lądowych i budowa baz wojskowych.
8. Budowa floty wojennej.
9. Podjęcie współpracy wojskowej z Elderlandem i objęcie jego terytorium obroną lądową i morską, a w zależności od rozwoju stanu etatowego naszej Armii – delegowanie attache wojskowych do naszych ambasad w krajach zaprzyjaźnionych.
10. Podjęcie prób wprowadzenia ciekawych „gier wojennych”.
11. Budowa służb wywiadu i kontrwywiadu wojskowego oraz nakreślenie ich ścisłej współpracy z KSI.

O postępach będę informował na bieżąco, a środowisko społeczne Dreamlandu zacznę przeszukiwać w celu rozbudowy dowództwa naszych sił zbrojnych.

(-) Daniło baron de la Vega
Marszałek Armii Królewskiej
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Daniel von Witt »

Dreamlandczycy,

w dniu dzisiejszym wydałem postanowienia:

(1) zmieniające dotychczasową strukturę Armii Królewskiej i Sztabu Generalnego. Siły zbrojne będą rozbudowywane o dwa nowe rodzaje:
- Gwardię Królewską, której zadaniem jest zapewnianie bezpieczeństwa i ochrony organom państwa, a w szczególności Króla i Dworu Królewskiego, ale też królów seniorów, Premiera, ministrów, posłom, a ponadto dbanie o integralność terytorialną Domeny Królewskiej;
- Królewską Żandarmerię Wojskową, której zadaniem jest dbanie o porządek publiczny, w tym o ten na forum Królestwa oraz pełnienie funkcji policyjnych w Armii Królewskiej.
Zaprowadzono także nowy system jednostek wojskowych oraz określono, że Armia Królewska jest armią zawodową – cel ten będzie sukcesywnie osiągany poprzez budowę m.in. szkół wojskowych.

(2) nadające przywileje wojskowe dla szlachty Królestwa, która może werbować i grupować pospolite ruszenie w siłach objętych limitami i zależnych od posiadanego tytułu honorowego. Wojska werbowane przez szlachtę powinny zawsze występować pod chorągwią Króla oraz chorągwią szlachcica, miasta lub prowincji – zależnie kto daną jednostkę wystawia. Mogą to bowiem robić szlachcice na własną rękę, mogą również miasta – pod określonymi warunkami oraz mogą prowincje. Ponadto przywilejem arystokratów noszących tytuł co najmniej markiza jest wstąpienie do Armii Królewskiej wraz z nadaniem stopnia wojskowego porucznika bądź porucznika marynarki. Pozostali obywatele wstępując do sił zbrojnych otrzymują stopień Kaprala lub Mata.

(3) zmieniające dotychczasowe stopnie wojskowe. Ich liczba została ograniczona do 13 z uwagi na to, że warunki Królestwa nie rokują, by może i ta liczba stopni była w pełni obsadzona. 12 z nich mogą zajmować obywatele Królestwa. Stopień szeregowego bądź marynarza przewidziany jest wyłącznie dla żołnierzy wirtualnych. W jednym tylko wypadku obywatel może uzyskać stopień szeregowego bądź marynarza – jeżeli sąd orzeknie karę degradacji i wydalenia ze służby. Stopień zaś 13. przewidziany jest dla marszałka. Nowością jest zaprowadzenie przekładni stopnia wojskowego na dowództwo nad określoną jednostką wojskową. Ponadto wprowadzono wzory dystynkcji wojskowych dla wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Żołnierze mają obowiązek nosić je na kurtce mundurowej, ramieniu i czapce.

(4) zatwierdzające program „Galera”, o którym będzie mowa w osobnym temacie.

(5) mianowałem na stopień wojskowy Porucznika Marynarki JE Paula von Panevnicka.

(6) mianowałem na stopień wojskowy Mata JE Witka Wałachowskiego.

Wszystkie powyższe dokumenty znajdą Państwo na stronie Armii Królewskiej, natomiast dwa z nich także na forum Królestwa, ponieważ mają znaczenie nie tylko dla struktur wewnętrznych Armii.

(-) Daniło baron de la Vega
Marszałek Armii Królewskiej

www.serwisy.dreamland.net.pl/armia
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Daniel von Witt »

Na nadchodzące miesiące, oprócz wdrażanego programu budowy floty GALERA Armia, by nie dyskredytować pozostałych rodzajów sił zbrojnych, rozpocznie realizację jeszcze trzech innych programów:

1. HERKULES – program wyposażenia wojsk lądowych i piechura na nowoczesnym polu walki. Skupi się na opracowaniu własnego dreamlandzkiego czołgu II generacji (mamy co prawda już takie, ale będą wycofywane; nie będziemy polegać na konstrukcjach Układu Warszawskiego), transportera opancerzonego i lekkiego samochodu piechoty, a także podstawowego wyposażenia piechurów (broń strzelecka, szturmowa, osprzęt, mundur itd.).

2. LORD OF THE SKY – program podboju nieba :) postawimy kilka baz lotniczych, by chronić całą dreamlandzką przestrzeń powietrzną.

3. PROGRAM BADAWCZY EXPLORERS – Dreamland nadal kryje wiele tajemnic. Przykładem są archipelagi małych wysepek u wybrzeży Temerii, głębiny mórz lub jaskiń w nieprzebytych górach Luindoru. Może wyprawimy się na mikroświatowy Koniec Świata, by zbadać czy kopernikańskie teorie i u nas działają. A może daleko na zachód od Luindoru ocean wpada w internetową otchłań? :D EXPLORERS tylko dla odważnych! :P

(-) marsz. Daniło baron de la Vega
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Armia Królestwa

Post autor: Daniel von Witt »

Drobna informacja finansowa dotycząca uposażeń żołnierzy.

Należne za wrzesień żołdy wyniosły łącznie: 4.579 D, średnio: 2.290 D; w Królewskich Wojskach Lądowych: 4.125 D
Należne za październik żołdy wyniosły łącznie: 17.614 D, średnio: 2.516 D; w Królewskich Wojskach Lądowych: 2.449 D, w Królewskiej Marynarce Wojennej: 2.044 D.

(-) marsz. Daniło baron de la Vega
Zablokowany

Wróć do „Sekcja E Armia Królewska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość