Budżet do 31 grudnia 2012

Rada doradzająca Księciu Martinowi de Joustinowi, aktywna w latach 2012-2013.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Budżet do 31 grudnia 2012

Post autor: Daniel von Witt »

Dziękuję. Dane się przydadzą :) Proszę przyjrzeć się obu częściom jeszcze z kilka razy, a następnie stworzę ostateczny projekt sprawozdania.

Kandydat na Skarbnika Książęcego został pouczony jak działa cała procedura i gdzie są źródła prawa dotyczące finansów publicznych KD i Księstwa. Mam nadzieję na żywe włączenie się JE w prace nad budżetami.

(-) Daniło wicehrabia de la Vega
Marszałek Książęcy
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Budżet do 31 grudnia 2012

Post autor: Marcin Mikołaj »

Informuję, ze wypłaciłem 10 tys dreamów, z konta Dworu, tytułem premii dla JE Marszałka Książęcego - sądzę, że kwota w stosunku do wniesionego wkładu w Prowincję jest dopasowana tak, aby nie wzbudzać jakichś kontrowersji, a jednocześnie w miarę godnie podziękować za włożony wkład w naszą mała ojczyznę.

Przelałem także 3500 z konta Palatynatu na kontro Dyrektora NPK pensję.

(-) Martin książę de Joustin
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Budżet do 31 grudnia 2012

Post autor: Daniel von Witt »

Po przeglądnięciu stanów dostępnych mi kont i wszystkich dotychczasowych informacji prosił będę o dokonanie następujących przelewów dotyczących dodatkowo osiągniętych dochodów lub nieponiesionych wydatków. Wówczas po przejrzeniu historii rachunków sporządzę oficjalny projekt sprawozdania.

ROZLICZENIE DOCHODÓW

Furlandzkie miasta rozliczyły się z Skarbem Prowincji z swoich dochodów. Stany kont Alhambry, Rodo i Segali wynoszą 0 D. Furlandia rozliczyła się z Skarbem Prowincji – stan wynosi 0 D.

Do rozliczenia dochodów pozostało dokonanie przelewu:
- z Sądu Książęcego na sumę 16 730 D lub tą, którą rzeczywiście osiągnięto,
- z Narodowego Parku Krajobrazowego na sumę 86 200 D.

ROZLICZENIE WYDATKÓW

Do rozliczenia wydatków pozostało dokonanie przelewu:
- z Dworu Książęcego niewykorzystanej sumy 16 000 D
- z Saudade w Domenie niewykorzystanej sumy 4 951 D*
- z Luindoru niewykorzystaną sumę 1 500 D*
- z Narodowego Parku Krajobrazowego niewykorzystanej sumy 6 500 D*

Salda tych kont mają wynosić 0 D. Domena Książęca i Kancelaria Książęca mogą mieć salda inne niż 0 D w związku z charakterem przyznanych im kwot, które i tak uznano za poniesione.

* - dotyczy niewykorzystanych kwot na pensje zarządców, komesa, dyrektora

Po dokonaniu tych operacji będzie możliwe sprawdzenie, czy wyliczenia są zgodne z stanem konta Skarbu Prowincji.

(-) Daniło wicehrabia de la Vega
Marszałek Książęcy
Zablokowany

Wróć do „Rada Książęca”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość