Zebranie założycielskie DAO Banku

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Zebranie założycielskie DAO Banku

Post autor: Daniel von Witt »

Moje pokłady energii na razie są wystarczające, aby ruszyć taki drobny w sumie biznes. Wiele nie trzeba. To nie produkcja, a tylko zabawa liczbami i przelewy. Przygotuję uchwałę.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Zebranie założycielskie DAO Banku

Post autor: Daniel von Witt »

Jarek Wawrzyniak pisze: 18 lut 2019, 19:59 Czy można w skrócie określić jak działa bank i jakie wypływają z niego korzyści?
Karolina Aleksandra pisze: 20 lut 2019, 22:25 No właśnie, czy można?
Bank będzie przyjmował lokaty i udzielał kredytów. Przy obecnej nadpłynności w systemie bankowym (mnóstwo pieniędzy, z którymi nie wiadomo co robić) dla większości klientów opłacalne będą tylko lokaty (bo mają oni oszczędności, których nie muszą wydawać, więc mogą je najwyżej inwestować i pomnażać np. przez pobieranie odsetek), które dla banku stanowić będą jednak zobowiązania. Trudniej będzie mu sprzedać kredyty (przy owej nadpłynności), co oczywiście nie jest niemożliwe, ale będzie wymagało pewnych wygibasów. Technicznie będzie się to odbywać za pośrednictwem jednego rachunku banku, z którego zostaną utworzone manualne subkonta dla każdego klienta, który będzie sobie sprawdzał stan lokat czy kredytów oraz terminy płatności z nimi związane.

Bank wyczaruje również własne pieniądze i pouczy nieświadome osoby, jak działa bankowość realna. Będzie więc pełnił funkcję edukacyjną.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Zebranie założycielskie DAO Banku

Post autor: RIIF »

Co to znaczy, że bank wyczaruje własne pieniądze?
Skąd bank weźmie środki na odsetki dla osób, które założą lokaty? Nie sądzę bowiem by wpływy z kredytów były w stanie pokryć zobowiązania z tytułu lokat.

Serio - interesuje mnie to bardzo, jak to ma działać.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Zebranie założycielskie DAO Banku

Post autor: Daniel von Witt »

Robert II Fryderyk pisze: 24 lut 2019, 11:18 Co to znaczy, że bank wyczaruje własne pieniądze?
To znaczy co można przeczytać. Hokus pokus mamy pieniądze! :) Oczywiście w skrócie, ale to hasłowy opis rzeczywistych czynności wyczarowywania pieniędzy.
Robert II Fryderyk pisze: 24 lut 2019, 11:18 Skąd bank weźmie środki na odsetki dla osób, które założą lokaty? Nie sądzę bowiem by wpływy z kredytów były w stanie pokryć zobowiązania z tytułu lokat.
Tak to będzie pomyślane, by bank stratny nie był. Jesteśmy tu krwiożerczymi kapitalistami - chcemy zarobić, a nie rozdawać swoje pieniądze na odsetki od lokat, bośmy ludzie o dobrych sercach.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Zebranie założycielskie DAO Banku

Post autor: RIIF »

Żałuję okrutnie, iż zamiast wyjść na przeciw mojego szczerego i autentycznego zainteresowania aspektami funkcjonowania banku (jako potencjalnego Klienta, lub Inwestora) uznał Pan, że lepiej sobie pośmieszkować. Dziękuję za te odpowiedzi, które miał Pan ochotę mi udzielić. Więcej wątkiem się interesować nie będę.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Zebranie założycielskie DAO Banku

Post autor: Daniel von Witt »

Cierpliwości po prostu. Nie będę też rozpisywał się publicznie o sposobach na zarobienie pieniędzy dla tej spółki.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Zebranie założycielskie DAO Banku

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Nie chciałbym by moja wypowiedź została potraktowana wrogo. Rozumiem że program jest w trakcie realizacji, jednak po wstępie liczę w mądrość i rozsądek Szanownego i korektę założeń. Co ja bym proponował:
1. Założyć bazę finansowania
2. Stworzyć projekt w postaci schematu działania banku w tym kont i subkont
3. Stworzyć podział środków
4. Wyznawać zasadę- coś z czegoś czyli nie tworzyć sztucznych pieniędzy.
5. Stworzyć plan finansowania, inwestycji i konto centralne banku które będzie tworzyło system bankowy Dreamlandu.

Sam projekt jest ciekawy. Proszę nie iść w kierunku wszystkich mikronacji drukowania kasy, bo w nich wszystkich takie pomysły legły w gruzach.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Zebranie założycielskie DAO Banku

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

WKM,

Inwestycja i tak się nie ma szansy bytu, dopóki forum nie zdecyduje o dodatkowych akcjach bądź ktoś/coś wywłaszczy mego brata Casimira. O jednym jestem przekonany. Blisko pół miliona D starczy na lokaty.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Zebranie założycielskie DAO Banku

Post autor: Daniel von Witt »

Do wszystkich uwag odniosę się jutro.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Zebranie założycielskie DAO Banku

Post autor: Daniel von Witt »

Jarek Wawrzyniak pisze: 24 lut 2019, 22:05 Nie chciałbym by moja wypowiedź została potraktowana wrogo.
W żadnym razie! Zachęcam do poddawania krytyce i opiniowania każdych moich działań i wypowiedzi.
Jarek Wawrzyniak pisze: 24 lut 2019, 22:05 1. Założyć bazę finansowania
Czym wg Pana jest baza finansowania? Ja rozumiem Pańskie określenie w postaci pozyskanych kapitałów. Póki co DAO Bank dysponuje kapitałami własnymi na sumę niespełna 500 tys. D. To przyzwoita suma, zwłaszcza, że bank nie chce opierać się na kapitałach własnych, a właśnie na lokatach.
Jarek Wawrzyniak pisze: 24 lut 2019, 22:05 2. Stworzyć projekt w postaci schematu działania banku w tym kont i subkont
Można powiedzieć, że taki projekt istnieje.
Jarek Wawrzyniak pisze: 24 lut 2019, 22:05 3. Stworzyć podział środków
Proszę rozjaśnić co ma Pan na myśli?
Jarek Wawrzyniak pisze: 24 lut 2019, 22:05 4. Wyznawać zasadę- coś z czegoś czyli nie tworzyć sztucznych pieniędzy.
A jak Pan rozróżnia pieniądze sztuczne od niesztucznych?
Jarek Wawrzyniak pisze: 24 lut 2019, 22:05 5. Stworzyć plan finansowania, inwestycji i konto centralne banku które będzie tworzyło system bankowy Dreamlandu.
Bank nie będzie wpięty technicznie w system bankowy Dreamlandu. Nie ma takiej potrzeby.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Zebranie założycielskie DAO Banku

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Daniel von Witt pisze: 3 mar 2019, 12:18
Jarek Wawrzyniak pisze: 24 lut 2019, 22:05 5. Stworzyć plan finansowania, inwestycji i konto centralne banku które będzie tworzyło system bankowy Dreamlandu.
Bank nie będzie wpięty technicznie w system bankowy Dreamlandu. Nie ma takiej potrzeby.
Dobrze rozumiem, chce Pan operować na pieniądzach bez CBD, bez dreamów?
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Zebranie założycielskie DAO Banku

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Ja odnoszę się nie tylko co do udzielanych lokat ale i kredytów. Uważam że to ciekawy projekt bo może nie tylko rozwinąć sam system gospodarczy ale inne dziedziny jak poza ekonomią tak kulturę czy politykę samorządową. Oczywiście czym innym jest aktywność samych obywateli.

1. Baza finansowania- o tym że kapitał własny jest nie wiedziałem i ok. Ale do tego można by zapisać kapitał zapasowy. Po co? Sam kapitał własny powinien być dzielony na środki inwestycyjne (czyli działalność banku) oraz zabezpieczające. I tutaj nie wiem na jakiej zasadzie DAO bank udziela kredytów czy lokat? Kapitał zapasowy winien gromadzić zysk i stanowić źródło finansowania. Czyli samą bazą powinien być rozdział środków podzielony na dwa kapitały, z który jeden by stanowił same aktywa czyli część z której udziela się kredytów czy odsetek od lokat( jeśli takowe są) a drugi inwestycyjny i zabezpieczający.

2. Czy można wiedzieć gdzie taki projekt funkcjonowania banku się znajduje?

3. Podział środków to to o czym pisałem w pkt 1

4. Sztuczny pieniądz to taki, który nie stanowi części aktywnej ani pasywnej w gospodarce czyli nie jest przeznaczony na określony cel a mówiąc wprost jest bo jest. W przypadku DAO banku takim sztucznym pieniądzem byłyby lokaty czy kredyty bez oprocentowań, kosztów itp. Stąd pisze o tym mając na myśli obopólną korzyść banku i Dreamlandczyków. Oczywiście kwestia tych samych zagadnień a obywateli to oddzielny temat.
I teraz niesztuczny to taki gdzie drem nie tylko będzie wydawany( do tego trzeba stworzyć możliwości) ale i inwestowany w taki czy inny sposób konkurencyjny dla ogółu.

5. Co do spraw technicznych to trudno mi powiedzieć bo ich nie znam, ale czy to by nie ułatwiło funkcjonowania banku?

Ja postaram się to moją wypowiedź przedstawić na schemacie by było wiadomo co chcę powiedzieć.
Jarosław von Wawrzyniak>>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości