Pożegnanie nCBD

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Pożegnanie nCBD

Post autor: Konrad Samanti »

Drodzy Dreamlandczycy,

Przed chwilą wyłączyłem skrypt nCBD, który służył Dreamlandowi od ponad 10 lat. Od dzisiaj strona główna Królestwa kieruje do najnowszego skryptu CBD autorstwa JE von Salvepol. Aby uniknąć nieporozumień, stara strona nCBD także przekierowuje do nowszej wersji banku.

Z wyrazami szacunku,
Konrad
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Kiedy odpalenie nowego CRIPu? Co jeszcze wymaga poprawek?
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: Yaqu13 »

Nowy bank już działa prawidłowo? Bo nie widzę konta mojej nowo założonej firmy
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: Konrad Samanti »

Panie Michale,

Proszę o więcej szczegółów, m.i.n:
  • Problem wystąpił w instancji testowej czy w produkcyjnej instancji banku?
  • Numer NIFI firmy
Panie Fryderyku,
Fryderyk Orański-Nassau pisze:Kiedy odpalenie nowego CRIPu? Co jeszcze wymaga poprawek?
Zapraszam na http://test.dreamland.net.pl i jak może się Pan sam przekonać - niewiele.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: RomanoPorfavor »

Nowy skrypt bankowy nie zawiera funkcji administracyjnych które były w poprzednim (opcja przelewu z dowolnego konta, dostęp do historii rachunków itd.). Czy planowane jest ich dodanie do, czy też one są, ale trzeba w jakiś inny sposób niż dotychczasowo dostać uprawnienia?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: RomanoPorfavor »

I kolejny problem - skrypt wyświetla mi czterokrotnie konto Parlamentu Królewskiego. Jak patrzę w bazę - faktycznie Parlament jest tam w czterech równobrzmiących rekordach. Czy wystarczy wywalić trzy z nich czy coś się zepsuje?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: Daniel von Witt »

Chciałbym zgłosić potrzebę wprowadzenia funkcji umożliwiającej dokonywanie podziału w historii transakcji pomiędzy przelewy przychodzące i wychodzące.

(-) Daniel von Witt
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: Konrad Samanti »

PTR pisze:Nowy skrypt bankowy nie zawiera funkcji administracyjnych które były w poprzednim (opcja przelewu z dowolnego konta, dostęp do historii rachunków itd.). Czy planowane jest ich dodanie do, czy też one są, ale trzeba w jakiś inny sposób niż dotychczasowo dostać uprawnienia?
Na tą chwilę dodana jest możliwość robienia przelewów z martwych kont. Rozszerzę do wszystkich kont. Proszę spojrzeć na test i powiedzieć czy ma Pan dostęp do panelu administratora banku.
PTR pisze:I kolejny problem - skrypt wyświetla mi czterokrotnie konto Parlamentu Królewskiego. Jak patrzę w bazę - faktycznie Parlament jest tam w czterech równobrzmiących rekordach. Czy wystarczy wywalić trzy z nich czy coś się zepsuje?
Problem z wielokrotnością kont pojawiał się od jakiegoś czasu i może być spowodowany pośrednią interakcją nCBD oraz (nazwijmy to) rCBD. Dlatego też zapadła decyzja o wyłączeniu nCBD jak najszybciej. Dziękuję za usunięcie duplikatów z bazy zgodnie z naszą rozmową na prv.
Daniel von Witt pisze:
Chciałbym zgłosić potrzebę wprowadzenia funkcji umożliwiającej dokonywanie podziału w historii transakcji pomiędzy przelewy przychodzące i wychodzące.
Feature request zakolejkowany.
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: Konrad Samanti »

PTR pisze:Nowy skrypt bankowy nie zawiera funkcji administracyjnych które były w poprzednim (opcja przelewu z dowolnego konta, dostęp do historii rachunków itd.). Czy planowane jest ich dodanie do, czy też one są, ale trzeba w jakiś inny sposób niż dotychczasowo dostać uprawnienia?
Proszę o zaakceptowanie screenshotów jakie Panu wysłałem, trafi jak naszybciej do proda.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: Yaqu13 »

Konrad Samanti pisze:Panie Michale,

Proszę o więcej szczegółów, m.i.n:
  • Problem wystąpił w instancji testowej czy w produkcyjnej instancji banku?
  • Numer NIFI firmy
21 listopada 2017 założyłem nową firmę. Firma jest aktywna i ma NIM B55500 - Jednorożec. Firmy nie było w starym banku i nie ma w nowym. Firma jest aktywna więc nie wiem kogo męczyć o konto.

PS. Zniknęły mi uprawnienia do firm, których już nie jestem pracownikiem (i tak miało być, ale nie wiem czy to zamierzony zabieg czy po prostu nie przeniosło w ogóle uprawnień)
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: Daniel von Witt »

Michal Yaqu pisze:PS. Zniknęły mi uprawnienia do firm, których już nie jestem pracownikiem (i tak miało być, ale nie wiem czy to zamierzony zabieg czy po prostu nie przeniosło w ogóle uprawnień)
Zdjąłem je, gdy Pan do mnie w tej sprawie napisał.

(-) Daniel von Witt
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: Konrad Samanti »

Michal Yaqu pisze:21 listopada 2017 założyłem nową firmę. Firma jest aktywna i ma NIM B55500 - Jednorożec. Firmy nie było w starym banku i nie ma w nowym. Firma jest aktywna więc nie wiem kogo męczyć o konto.
Dziekuje za informacje. W nCBD z tego co pamietam, nalezalo samemu stworzyc konto w odpowiedniej zakladce. Jeszcze dzisiaj odpowiednia zmiana zostanie wyslana na serwer.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: RomanoPorfavor »

W załączniku komunikat który pojawia mi się w momencie gdy próbuję udostępnić komuś konto.
Załączniki
udostepnianie.png
(6.58 KiB) Pobrany 10 razy
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: Torkan Ingawaar »

Czy można liczyć na ustawienie odpowiedniego kodowania? W nazwach kont oraz w historii transakcji polskie znaki diakrytyczne nie wyświetlają się poprawnie.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ pisze:Czy można liczyć na ustawienie odpowiedniego kodowania? W nazwach kont oraz w historii transakcji polskie znaki diakrytyczne nie wyświetlają się poprawnie.
Zdaje się już kiedyś zwracałem na to uwagę i chyba ten problem występuje w przypadku starych kont. Tzn. Na nowych kontach i w nowych przelewach te znaki działają, natomiast w starych nie.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: Konrad Samanti »

PTR pisze:W załączniku komunikat który pojawia mi się w momencie gdy próbuję udostępnić komuś konto.
Poproszę więcej informacji:
  • Numer konta
  • Link pod jakim występuje błąd
  • Czy pojawia się po wypełnieniu formularza czy przed?
Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: RomanoPorfavor »

Pojawiło mi się na koncie A70792, ale sprawdziłem i w niektórych innych też jest taki błąd. Spośród tych które mam na siebie to jest to A32887, A40809 i A63561. Problem występuje w momencie kliknięcia na opcję "udostępnianie", czyli strona która się nie otwiera to np http://s.dreamland.net.pl/accounts/A70792/share. Formularz w tych wypadkach w ogóle się nie pojawia. Problem występuje i na Chromie jak i na Firefoxie.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: Konrad Samanti »

PTR pisze:Pojawiło mi się na koncie A70792, ale sprawdziłem i w niektórych innych też jest taki błąd. Spośród tych które mam na siebie to jest to A32887, A40809 i A63561. Problem występuje w momencie kliknięcia na opcję "udostępnianie", czyli strona która się nie otwiera to np http://s.dreamland.net.pl/accounts/A70792/share. Formularz w tych wypadkach w ogóle się nie pojawia. Problem występuje i na Chromie jak i na Firefoxie.
Dziękuję za szczegółowy opis! Na przyszłość: błędy są server-side, będą występować na każdej przeglądarce, więc proszę nie marnować cennego czasu :). Zapewne jednostki są udostępnione zmarłym obywatelom. Postaram się podesłać fiksa jutro na serwer. W międzyczasie, jeżeli to ważne, proponuje ręczne usunięcie z bazy.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: RomanoPorfavor »

Pilne nie jest, poczekam :) Czasu nie marnowałem, po prostu w pracy gdzie rano sprawdzałem korzystam z FF a w domu gdzie potwierdzałem - z Chrome'a :P a potwierdzałem, bo w pracy mam restrykcyjne i często dziwnie działające zabezpieczenia sieci, które czasami blokują np. tylko część strony zamiast całości.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Pożegnanie nCBD

Post autor: RomanoPorfavor »

Wiem,że napisałem że nie ma pośpiechu, ale trochę się jednak przypominam. Chciałbym poudostępniać wiceministrom rachunki itd. ;)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości