[ANKIETA] Zainteresowanie Systemem Gospodarczym

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.

Czy byłbyś zainteresowany uczestnictwem w działaniu Systemu Gospodarczego?

Tak
13
76%
Nie
4
24%
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

[ANKIETA] Zainteresowanie Systemem Gospodarczym

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Zważając na mały (wręcz znikomy) odzew w wątkach mojego autorstwa odnośnie Systemu Gospodarczego, zapytam wprost - chcecie go Państwo czy nie chcecie?

Myślę, że forma ankiety będzie dużo bardziej przystępna (anonimowa i wymagająca mniej wysiłku), więc powinienem uzyskać więcej opinii. Od razu uprzedzam - swoje prace będę kontynuował tak i tak. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Minister Gospodarki
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [ANKIETA] Zainteresowanie Systemem Gospodarczym

Post autor: Aleksander »

Przed głosowaniem z chęcią bym się dowiedział jakim systemem miałbym być zainteresowany.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: [ANKIETA] Zainteresowanie Systemem Gospodarczym

Post autor: Tomasz von Habsburg »

الوـس pisze:
Przed głosowaniem z chęcią bym się dowiedział jakim systemem miałbym być zainteresowany.
Ogólnie - każdym, szczególnie - rozwinięciem schematu opisanego pokrótce tutaj.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Minister Gospodarki
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [ANKIETA] Zainteresowanie Systemem Gospodarczym

Post autor: RomanoPorfavor »

W tej formie odpowiadam "nie". Generalnie tak.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [ANKIETA] Zainteresowanie Systemem Gospodarczym

Post autor: Aleksander »

To jest pytanie z rodzaju: Czy chciałbyś miło spędzić weekend? Każdy odpowie, że tak. Tylko, że każdy co innego pod tym pojęciem zrozumie.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: [ANKIETA] Zainteresowanie Systemem Gospodarczym

Post autor: Tomasz von Habsburg »

الوـس pisze:
To jest pytanie z rodzaju: Czy chciałbyś miło spędzić weekend? Każdy odpowie, że tak. Tylko, że każdy co innego pod tym pojęciem zrozumie.
Najgorsze jest to, że niektóre osoby nie chcą swojej wersji słowa "weekend" zdefiniować i podejmować polemikę z osobami, które twierdzą inaczej.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Minister Gospodarki
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [ANKIETA] Zainteresowanie Systemem Gospodarczym

Post autor: Aleksander »

Zazwyczaj to zapraszający proponuje pierwszy, zaś osoba zapraszana albo zaproszenie przyjmuje, albo odrzuca, albo ustala szczegóły.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: [ANKIETA] Zainteresowanie Systemem Gospodarczym

Post autor: Tomasz von Habsburg »

الوـس pisze:
Zazwyczaj to zapraszający proponuje pierwszy, zaś osoba zapraszana albo zaproszenie przyjmuje, albo odrzuca, albo ustala szczegóły.
Nie jestem pewien, czy na takich zasadach opierają się dyskusje.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Minister Gospodarki
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: [ANKIETA] Zainteresowanie Systemem Gospodarczym

Post autor: Konrad Samanti »

Witam Panstwa,

Pozwolcie iz odezwie sie zza grobu (ladny nagrobek mi wystawiliscie, serdecznie dziekuje!).

Bardzo ciesze sie, iz w Dreamlandzie rosnie nam nowy systemowiec. Jak widac Pan Habsburg ma duze checi i wiele pomyslow, lecz sam nie moze sie zdecydowac do czego dazy.

I to dobrze. W tej chwili Pan Tomasz potrzebuje kogos, kto pomoze mu ulozyc jakies ogolne zalozenia, brakuje mu mentora i pozytywnych bodzcow. Takim mentorem moze byc na przyklad JKM Karolina czy nawet Daniel von Witt, ktos z jakas wizja.

Drogi Panie Tomaszu,

Dogladam Pana wyczynow zza winkla i gratuluje zapalu i checi do zdobywania umiejetnosci. Proponuje usiasc na spokojnie i przemyslec, wrzucic pare liczb w system, a przede wszystkim - napisac tzw. one-pager, czyli z pare stron konkretow jak i co Pan widzi* i prosic o feedback. Poddac propozycje debacie, kawalek po kawalku. Niestety, nie uszczesliwi Pan wszystkich i prosze o tym pamietac. Nie mniej jednak, Dreamland Pana potrzebuje.

Szanowni Przedmowcy,

Pan Tomasz przychodzi do Panstwa z glowa pelna pomyslow i prosze go nie zniechecac. Dreamland od lat boryka sie z problemem systemowcow i to wlasnie "dzieki" takiemu podejsciu. Niestety pokutuje wsrod spoleczenstwa mysl, iz KSI maja w nazwie "Sluzby", wiec sa sluzbami i maja sluzyc. Moze jeszcze nie teraz, ale kiedy Pan Tomasz wyszlifuje swoje umiejetnosci, stanie przed decyzja - robic dla Dreamlandu za darmo i za opiernicz, czy spelniac sie zawodowo dla satysfakcji i za pieniadze.

P.S. Panie Tomaszu, jesli chce Pan porozmawiac o systemie, zapraszam na prv.

* Pun not intended.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [ANKIETA] Zainteresowanie Systemem Gospodarczym

Post autor: Aleksander »

Konrad <3
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [ANKIETA] Zainteresowanie Systemem Gospodarczym

Post autor: RomanoPorfavor »

O nagrobek sam się postarałeś, User.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Alatriste
Posty: 202
Rejestracja: 10 sie 2016, 22:54
NIM:
Kontakt:

Re: [ANKIETA] Zainteresowanie Systemem Gospodarczym

Post autor: Alatriste »

Osobiście nie udzielam się w dyskusji na temat SG, gdyż nie posiadam wiedzy informatycznej i ekonomicznej, żeby dyskutować na odpowiednim poziomie. Całościowo popieram projekt i chętnie będę brał udział w symulacji gospodarki. Uważam to, za rzecz potrzebną.
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: [ANKIETA] Zainteresowanie Systemem Gospodarczym

Post autor: Tomasz von Habsburg »

الوـس pisze:
Zazwyczaj to zapraszający proponuje pierwszy, zaś osoba zapraszana albo zaproszenie przyjmuje, albo odrzuca, albo ustala szczegóły.
Poza tym nie jest chyba ładnie po prostu odrzucić zaproszenie bez wytłumaczenia. :)

Panie Conradzie,
dziękuję za rady z zaświatów. :)
User pisze:
Dogladam Pana wyczynow zza winkla i gratuluje zapalu i checi do zdobywania umiejetnosci.
Dziękuję bardzo.
User pisze:
Proponuje usiasc na spokojnie i przemyslec, wrzucic pare liczb w system, a przede wszystkim - napisac tzw. one-pager, czyli z pare stron konkretow jak i co Pan widzi* i prosic o feedback. Poddac propozycje debacie, kawalek po kawalku.
Spróbuję tak zrobić.
User pisze:
Niestety, nie uszczesliwi Pan wszystkich i prosze o tym pamietac.
Sczególnie komunistów, które mają diametralnie inne poglądy gospodarcze. :)
User pisze:
Moze jeszcze nie teraz, ale kiedy Pan Tomasz wyszlifuje swoje umiejetnosci, stanie przed decyzja - robic dla Dreamlandu za darmo i za opiernicz, czy spelniac sie zawodowo dla satysfakcji i za pieniadze.
Muszę powiedzieć, że tworzenie system gospodarczy jest okazją do wykorzystania i wypróbowania umiejętności, które nabyłem na darmowych kursach internetowych. :)
User pisze:
P.S. Panie Tomaszu, jesli chce Pan porozmawiac o systemie, zapraszam na prv.
Z chęcią skorzystam. :)
Alatriste pisze:
Osobiście nie udzielam się w dyskusji na temat SG, gdyż nie posiadam wiedzy informatycznej i ekonomicznej, żeby dyskutować na odpowiednim poziomie. Całościowo popieram projekt i chętnie będę brał udział w symulacji gospodarki. Uważam to, za rzecz potrzebną.
Zdanie tzw. "szarych" użytkowników (nie lubię tego określenia) jest również bardzo ważną kwestią, ponieważ oni, nie posiadając wiedzy gospodarczej i informatycznej, skupiają się na takich aspektach jak grywalność i doświadczenia płynące z zabawy, które ekspert w ww. dziedzinach może oceniać jako drugorzędne.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Minister Gospodarki
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [ANKIETA] Zainteresowanie Systemem Gospodarczym

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Ja już powiedziałem, że samym systemem jestem zainteresowany. Kwestia jest w tym, że jestem dosyć obojętny na jego kształt. Tak naprawdę jak dla mnie to "wprowadźmy go, a potem będziemy myśleć co dodać, a co zmienić" bo nie chcę spekulować co będzie działać, a co nie; nie wspominając o tym, że nie robi mi to różnicy czy zrobimy to tak czy inaczej. Jestem an tyle niewybredny, że przy braku jakiegokolwiek systemu będę wdzięczny za każdą pracę wykonaną na jego rzecz :)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości