[MSWiA] Likwidacja CBD

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [MSWiA] Likwidacja CBD

Post autor: Daniel von Witt »

Tomasz von Habsburg pisze:Mam więc wątpliwości, czy CBD może działać. UF o walucie Królestwa i systemie bankowym jest chyba niezgodna z Kartą Konstytucyjną.
Ta ustawa od dawna nie obowiązuje.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: [MSWiA] Likwidacja CBD

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Daniel von Witt pisze:Ta ustawa od dawna nie obowiązuje.
Korzystałem z wyszukiwania w BPSK. Nie wykluczam tego. Jest więc jakaś inna, która działanie CBD reguluje?

(-) Tomasz baron von Habsburg
Minister Gospodarki
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [MSWiA] Likwidacja CBD

Post autor: RomanoPorfavor »

Dalsza część drugiego zdania składowego miała być oparta na cytacie z Pańskiej wypowiedzi - "Obawiam się, że nie będzie mógł tego Pan zrobić, ponieważ nie widzę związku wypowiedzi prywatnej osoby w Dreamlandzie z projektem realizowanym formalnie przez ministerstwo Królestwa Dreamlandu.".
Słucham? Nie będę mógł uwzględniać w programie wyborczym jakichś postulatów? Proszę mi powiedzieć, że to ze strony Towarzysza jakiś poślizg językowy.
Jeżeli ma się jakiś pomysł, który nie dotyczy sprawowanej funkcji w Rządzie, to nie można go przedstawić? Mógł Pan o tym napisać JXM Mat Maxowi lub swój pomysł opisać w dziale KPD.
Nie dziwi mnie specjalnie, że nie ma Towarzysz pojęcia o tym czym jest podział obowiązków. Tym niemniej oczywiście mogę wyjaśnić - tak, gospodarką zacząłem się zajmować niedawno, w tamtym okresie interesowałem się przede wszystkim stosunkami zagranicznym, zgodnie z moim stanowiskiem w rządzie. Dlatego nie stawiam w tym wątku zarzutów na przykład towarzyszowi Orańskiemu-Nassau, tylko Towarzyszowi, jako Ministrowi Gospodarki. Jeżeli z braku merytorycznego przygotowania chce dalej Towarzysz uciekać w hisotrię poprzedniej kadencji proponuję stawiać pytania towarzyszom Matmaxowi i Torkanowi Ingawaarowi. Ja, jak może Towarzysz raczył zauważyć, nie jestem nimi i nie odpowiadam za ich działania bądź ich brak.
System będzie narzędziem, które będzie umożliwiało tworzenie zastosowań dla pieniądza.
Brzmi fantastycznie, ale rozumie Towarzysz że oznacza to, że pieniądz będzie miał wtedy zastosowanie tylko dla tych co z góry będą zainteresowany systemem, zamiast oferować możliwość zarobku do wykorzystania poza systemem gospodarczym sensu stricto, tym samym wciągając osoby, które co do zasady są niezainteresowane gospodarką?
"Przypomniało mi się" miało być do stanu Systemu Gospodarczego. Co konkretnie nie jest ze sobą powiązane? Mam definiować słowa? Wszystko jest napisane opisowo.
Mam wymienić wszystkie pojęcia które nie są jednoznaczne? Mogę wymienić kilka, ale z góry ostrzegam że ich zdefiniowanie nie wyczerpie potrzeby stworzenia konkretnego projektu w miejsce tego rzuconego na odpierdol ochłapu (BTW podmienianie w trakcie treści opisu jest umiarkowanie sprytne, biorąc pod uwagę ). Ale oczywiście proszę: "produkt", "produkt dodatkowy", "produkt chciany przez mieszkańców", "zboże", "składnik" na przykład. Nie jest jasne czy jednostka administracyjna oznacza miasto czy prowincję czy jeszcze coś innego.

Mam też nadzieję,że powoływanie się na statystyki prywatnej instytucji prowadzonej przez osobę krańcowo niekompetentną w większości swoich przedsięwzięć w projekcie to zabawna pomyłka a nie poważna propozycja.

Na marginesie: idea, że każdy może tworzyć swój produkt i nazwać go jak mu się podoba może brzmieć ciekawie na papierze, to po chwili będziemy mieli cały system zasrany masą produktów, których jednak praktyczna różnica będzie niewielka (ponadto, o ile dobrze czytam wzór na dochód z funduszu robotniczego, to stopień złożoności produktu nie ma na nic wpływu, więc produkowanie czegokolwiek bardziej złożonego będzie się mijać z celem). Również kładzenie nacisku w systemie gospodarczym na rolę jednostki administracyjnej (praktycznie będzie to zapewne wyglądać tak, że każdy kto chce działać gospodarczo będzie miał swoją jednostkę administracyjną w której będzie umieszczał kolejne firmy) wydaje mi się krótkowzroczne.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: [MSWiA] Likwidacja CBD

Post autor: Tomasz von Habsburg »

PTR pisze:
Słucham? Nie będę mógł uwzględniać w programie wyborczym jakichś postulatów? Proszę mi powiedzieć, że to ze strony Towarzysza jakiś poślizg językowy.
Zastosowałem analogię - wtedy nie byłem w Rządzie, teraz Pan nie jest w Rządzie; wtedy ja miałem pomysł, teraz Pan ma pomysł. Napisał Pan, że nie widzi związku z pomysłem osoby prywatnej i projektem realizowanym przez Ministerstwo KD.
PTR pisze:
Brzmi fantastycznie, ale rozumie Towarzysz że oznacza to, że pieniądz będzie miał wtedy zastosowanie tylko dla tych co z góry będą zainteresowany systemem, zamiast oferować możliwość zarobku do wykorzystania poza systemem gospodarczym sensu stricto, tym samym wciągając osoby, które co do zasady są niezainteresowane gospodarką?
Rozumiem, ale trzeba będzie te pieniądze jakoś zdobyć i temu ma głównie służyć SG. Okazje do wydania dreamów się pojawiają - można kupić Ekorre Standard, poprosić Pana o wykonanie herbu czy kupić czołg w Bombardierze.
PTR pisze:
Mam wymienić wszystkie pojęcia które nie są jednoznaczne? Mogę wymienić kilka, ale z góry ostrzegam że ich zdefiniowanie nie wyczerpie potrzeby stworzenia konkretnego projektu w miejsce tego rzuconego na odpierdol ochłapu (BTW podmienianie w trakcie treści opisu jest umiarkowanie sprytne, biorąc pod uwagę ). Ale oczywiście proszę: "produkt", "produkt dodatkowy", "produkt chciany przez mieszkańców", "zboże", "składnik" na przykład. Nie jest jasne czy jednostka administracyjna oznacza miasto czy prowincję czy jeszcze coś innego.
Faktycznie, nie wyglądał zbyt fachowo. Mam nadzieję, że kolejna wersja przypadnie Panu do gustu.
PTR pisze:
Mam też nadzieję,że powoływanie się na statystyki prywatnej instytucji prowadzonej przez osobę krańcowo niekompetentną w większości swoich przedsięwzięć w projekcie to zabawna pomyłka a nie poważna propozycja.
Lepiej byłoby to rozwiązywać systemowo. Można tak?
PTR pisze:
Na marginesie: idea, że każdy może tworzyć swój produkt i nazwać go jak mu się podoba może brzmieć ciekawie na papierze, to po chwili będziemy mieli cały system zasrany masą produktów, których jednak praktyczna różnica będzie niewielka (ponadto, o ile dobrze czytam wzór na dochód z funduszu robotniczego, to stopień złożoności produktu nie ma na nic wpływu, więc produkowanie czegokolwiek bardziej złożonego będzie się mijać z celem).
Według nowej wersji "Schematu" administrator będzie wybierał produkty, które będą zwiększały dochód z funduszu robotniczego oraz wyznaczał im wagi (ważność).
PTR pisze:
Również kładzenie nacisku w systemie gospodarczym na rolę jednostki administracyjnej (praktycznie będzie to zapewne wyglądać tak, że każdy kto chce działać gospodarczo będzie miał swoją jednostkę administracyjną w której będzie umieszczał kolejne firmy) wydaje mi się krótkowzroczne.
Zarządcy jednostek administracyjnych (regulowanych przez prawo miast, lenn, prowincji itp.) musieliby prowadzić aktywność, inaczej byliby zdejmowani ze stanowiska lub byłaby im odbierana pensja.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Minister Gospodarki
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: [MSWiA] Likwidacja CBD

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Czekam. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Minister Gospodarki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości