[SONDA] Kurs dream-libert

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Alatriste
Posty: 202
Rejestracja: 10 sie 2016, 22:54
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Alatriste »

1 dream - 4 liberty
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Daniel von Witt »

Odpowiedzi w Dreamlandzie:

1 D = 4 lt
1 D = 15 lt
1 D = 100 lt
1 D = 30 lt
1 D = 0,50 lt

Odpowiedzi w Sarmacji:

1 lt = 0,20 D
1 lt = 12,50 D

Na podstawie uzyskanych informacji zostanie ustalony kurs średni służący do początkowych przeliczeń wartości bilansowych MicroCart S.A.

(-) Daniel von Witt
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Siergiusz Asketil »

Bezsensowne jest pytanie o takie rzeczy ludzi, którzy nie wiedzą jak wygląda sytuacja gospodarcza w drugim państwie. Skutkiem tego jest wysoka rozbieżność i zaskakująca średnia wyników. Szczególnie, że udzielający odpowiedzi przeważnie nie podjęliby się transakcji według wskazanych przez siebie wartości.

Odważę się zaproponować coś konkretnego. Sprzedam około 10 tysięcy dreamów. Za każdy 1 dream oczekuję 10 libertów sarmackich, natomiast przy zakupie powyżej 6000 dreamów — zejdę do 8 libertów. Ktoś chętny?
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Daniel von Witt »

Siergiusz Asketil pisze:
Bezsensowne jest pytanie o takie rzeczy ludzi, którzy nie wiedzą jak wygląda sytuacja gospodarcza w drugim państwie.
No tak, Radziecki czy Potocki rzeczywiście nie wiedzą jak wygląda sytuacja gospodarcza w drugim państwie. I wcale takie pytania nie są bezsensowne. Ciebie trzeba pytać o to tylko? Ty masz decydować o kursie dream-libert, bo "masz wiedzę"? Przestań chrzanić.
Siergiusz Asketil pisze:
Skutkiem tego jest wysoka rozbieżność i zaskakująca średnia wyników. Szczególnie, że udzielający odpowiedzi przeważnie nie podjęliby się transakcji według wskazanych przez siebie wartości.
Zaskakująca dla Ciebie, ale dla kogoś innego może już nie. Z podanych cen odrzucam wartości skrajne, czyli to co napisał Robert von Thorn oraz Aluś de la Ciprofloksja. Twoją ofertę dodam do powyższych ;)
Siergiusz Asketil pisze:
Odważę się zaproponować coś konkretnego. Sprzedam około 10 tysięcy dreamów. Za każdy 1 dream oczekuję 10 libertów sarmackich, natomiast przy zakupie powyżej 6000 dreamów — zejdę do 8 libertów. Ktoś chętny?
Znów idziesz na eksport? :D

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Nie wiem-ja podałem kurs po jakim liberty bym kupił, pokrywa się więc. 8000 D za 4000 lt.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Yaqu13 »

Nie lepiej przy wyznaczaniu kursu wziąć pod uwagę ilość pieniędzy w obiegu?
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Aleksander »

Dolarów jest w obiegu więcej, niż złotówek. Jednak z jakiegoś dziwnego powodu, to dolar jest po trzy złote, a nie złotówka po trzy dolary.

Podpowiedź: W gospodarce globalnej dane dobro jest warte tyle, ile ktoś chce za nie dać. Czyli jak od jednego kupię dolarów po złotówce za jednego, a opchnę drugiemu po pięć złotych za dolara to obaj są ciężkimi kretynami, a ja jestem sprytny.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Yaqu13 »

الوـس pisze:Dolarów jest w obiegu więcej, niż złotówek. Jednak z jakiegoś dziwnego powodu, to dolar jest po trzy złote, a nie złotówka po trzy dolary.

Podpowiedź: W gospodarce globalnej dane dobro jest warte tyle, ile ktoś chce za nie dać. Czyli jak od jednego kupię dolarów po złotówce za jednego, a opchnę drugiemu po pięć złotych za dolara to obaj są ciężkimi kretynami, a ja jestem sprytny.
Czy sprytny to zależy od tego czy za chwilę nie będzie krachu i złotówka nie straci na wartości. Kiedyś kurs wynosił w granicach 1 : 1, a dziś dzięki między innym naszym sąsiadom mamy 1 : 3.6

Wracając do tematu. Ilość pieniędzy w obiegu można wziąć jako jeden z czynników by kształtować kurs wymiany waluty, aby nie doszło do sytuacji, że po ustawieniu kursów ktoś sprytny z zagranicy dodrukuje kasy. Jak to zauważono wyżej Libert obecnie jest bezwartościowy ale przy sensownym kursie może być dużo chętnych do przeprowadzki do KD z całym majątkiem
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Aleksander »

Michal Yaqu pisze:
الوـس pisze:Dolarów jest w obiegu więcej, niż złotówek. Jednak z jakiegoś dziwnego powodu, to dolar jest po trzy złote, a nie złotówka po trzy dolary.

Podpowiedź: W gospodarce globalnej dane dobro jest warte tyle, ile ktoś chce za nie dać. Czyli jak od jednego kupię dolarów po złotówce za jednego, a opchnę drugiemu po pięć złotych za dolara to obaj są ciężkimi kretynami, a ja jestem sprytny.
Czy sprytny to zależy od tego czy za chwilę nie będzie krachu i złotówka nie straci na wartości. Kiedyś kurs wynosił w granicach 1 : 1, a dziś dzięki między innym naszym sąsiadom mamy 1 : 3.6
Typowe marudzenie gimba. Nikt nie powiedział, że w tym modelu poprzestajemy na laurach i cieszymy się zachomikowanymi złotówkami.
Wracając do tematu. Ilość pieniędzy w obiegu można wziąć jako jeden z czynników by kształtować kurs wymiany waluty, aby nie doszło do sytuacji, że po ustawieniu kursów ktoś sprytny z zagranicy dodrukuje kasy. Jak to zauważono wyżej Libert obecnie jest bezwartościowy ale przy sensownym kursie może być dużo chętnych do przeprowadzki do KD z całym majątkiem
Ale po co ten kurs ustalać? To jak Kazio z Sarmacji z Czesiem z Dreamlandu wymyślą sobie inny kurs, to co? Grzywnę im prefektura wlepi?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Yaqu13 »

الوـس pisze: Typowe marudzenie gimba. Nikt nie powiedział, że w tym modelu poprzestajemy na laurach i cieszymy się zachomikowanymi złotówkami.?

"Typowe marudzenie gimba" to chyba piszesz o sobie. Tylko potrafisz narzekać i negować każdą propozycję, która nie pochodzi od twoich kolegów. Musisz mieć straszne kompleksy, że wszystkich atakujesz by tylko zwrócili na Ciebie uwagę.
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Aleksander »

Zabolało. Dobrze. Jeszcze parę lat i wyjdziesz na ludzi. A teraz siadaj, niedostateczny i widzimy się we wrześniu.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: RomanoPorfavor »

A teraz siadaj, niedostateczny i widzimy się we wrześniu.
Masz straszne kompleksy po tych studiach, freudowskie wręcz xD
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Aleksander »

Jedyny kompleks jaki mam to taki, że ważysz (chyba?) więcej ode mnie. Ale to się zmieni ;-)
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Karolina Aleksandra »

Zgodnie z prośbą, informuję, że wczoraj nastąpiły dwie wymiany walutowe. Obie były negocjowane niezależnie od siebie.

Osoba kupująca dreamy i oferująca w zamian liberty zgodziła się na stawkę 1 D za 5 lt.
Osoba kupująca liberty i oferująca w zamian dreamy zgodziła się na stawkę 10 lt za 1 D.

Tak wyszło…

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Aleksander »

Chujowy interes.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Karolina Aleksandra pisze: Osoba kupująca liberty i oferująca w zamian dreamy zgodziła się na stawkę 10 lt za 1 D.

Tak wyszło…

(—) Karolina Aleksandra
Zgodzić zgodziłem, ale koniec końców kurs poszedł jednak inny.4 D za 5 lt to końcowy kurs, choć dostałem propozycję 100 lt za 1 D. Moją motywację pozostawię w wątku negocjacyjnym ;)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Alatriste
Posty: 202
Rejestracja: 10 sie 2016, 22:54
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Alatriste »

4 D - 5 lt, 1 D - 5 lt.

0.8 D - 1 lt, 0.2 - 1 lt.

Wyliczając średnią kurs wychodziłby w stosunku 1:2, o ile matematyka mnie nie pokonała. :D
Wiadomo, że przydałoby się więcej wymian dla bardziej konkretnych wyników. :)
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Aleksander »

Chętnie kupię liberty po 0,2 dreama za sztukę, a potem z chęcią je sprzedam po 0,8 dreama za sztukę.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: Karolina Aleksandra »

Fakt, pomyliło mi się już na końcu. Potwierdzam słowa hrabiego Orańskiego-Nassau.

KA
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [SONDA] Kurs dream-libert

Post autor: RIIF »

Trzeba zrobić koszyk zawierający jakąś grupę usług/towarów, które i w tym i w tym kraju są dostępne.
Realnie ocenić ile dana usługa kosztuje tu, ile tu.
Porównać.
Wyliczyć kurs.

Opieranie się na głosach j.w. do niczego nigdy nie dojdziemy.
Tylko realna ocena podaży pieniądza ma sens w kontekście oceny kursu wymiany.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości