Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.

Czy prywatyzujemy?

Tak
5
28%
Nie
12
67%
Nie mam zdania
1
6%
 
Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: Karolina Aleksandra »

Obywatelki, obywatele!

Od jakiegoś czasu na forum jest, jak zapewne zauważyliście, aktualizowany moduł „Bieżące Wydarzenia”. Wyciągnięty przeze mnie z otchłani bezczasu i aktualizowany regularnie przez Prezerwatywa Tradycję Radzieckiego*, pozwala gościom (zwłaszcza zagranicznym) na szybkie zorientowanie się w tym, co obecnie jest na topie.

Korona zastanawia się nad prywatyzacją tego modułu i stworzeniem czegoś w rodzaju Dreamlandzkiej Służby Prasowej obejmującej „Bieżące Wydarzenia”, newsy na stronie Królestwa oraz potencjalnie kronikę wydarzeń z danego tygodnia. Właściciel prasówki byłby wyłaniany w drodze przetargu, a jeśliby nie sprawował się dobrze w swoich obowiązkach, byłby odwoływany. Zwycięzca przetargu może nazwać rubrykę „Bieżące Wydarzenia” swoją marką, mieszczącą się w ramach prawa dreamlandzkiego. W razie braku zgłoszeń, rubryka zostaje państwowa ;)

Pytanie brzmi: czy jesteście za prywatyzacją przeprowadzoną w taki sposób, czy wolelibyście, aby ta sekcja forum pozostała państwowa?

Karolina Aleksandra

*Dziękuję!
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Karolina Aleksandra pisze:
Właściciel prasówki byłby wyłaniany w drodze przetargu, a jeśliby nie sprawował się dobrze w swoich obowiązkach, byłby odwoływany.
Czy byłaby to właściwie prywatyzacja?

Jak Wasza Królewska Mość zauważyła
Karolina Aleksandra pisze:
[...] pozwala gościom (zwłaszcza zagranicznym) na szybkie zorientowanie się w tym, co obecnie jest na topie.
więc jeżeli pomysł zostałby pozytywnie przyjęty, to należałoby zaznaczyć, że ten moduł powinien być maksymalnie bezstronny politycznie, a więc potrzeba będzie jasnych reguł - jak dawno wydarzenie mogło mieć miejsce i jakie muszą być progi aktywności, by mogło zostać umieszczone (umieszczanie informacji o zmianach w Rządzie i o inny fundamentalnych dla całego Królestwa sprawach chyba nie podlega dyskusji).

(-) Tomasz baron von Habsburg
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: Polyna »

Od kiedy jesteś Karo korwinistką? Zdawało mi się że w ostatnich wyborach przecież głosowałaś na Zrazem…
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: Daniel von Witt »

Proszę wypowiadać się na temat i nie robić wycieczek do reala, bo to nic nie wnosi. Natomiast do Królowej proszę zwracać się w odpowiedni sposób.

(-) Daniel von Witt
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: RomanoPorfavor »

Pomysł wyszedł ode mnie. W chwili obecnej zajmuję się tym jako członek KSI, ale nie ma to specjalnego sensu systemowego - KSI nie jest agencją prasową.

Mogę to oczywiście robić dalej - ale dobrze byłoby, żeby było w tym jakieś wynagrodzenie. Jak przestanę się sprawdzać - to wtedy zawsze może przejąć to ktoś inny, z własną marką (Tygodnik Luindorski Codziennie na przykład, albo wMerkuriuszu).
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: RomanoPorfavor »

Tomasz von Habsburg pisze:więc jeżeli pomysł zostałby pozytywnie przyjęty, to należałoby zaznaczyć, że ten moduł powinien być maksymalnie bezstronny politycznie, a więc potrzeba będzie jasnych reguł - jak dawno wydarzenie mogło mieć miejsce i jakie muszą być progi aktywności, by mogło zostać umieszczone (umieszczanie informacji o zmianach w Rządzie i o inny fundamentalnych dla całego Królestwa sprawach chyba nie podlega dyskusji).
Biorąc pod uwagę, że będzie oznaczony, jako konkretna marka prasowa to bym nie przesadzał. Jasne, warunki ustalić takie, żeby nikt nie zrobił z tego Zanika, ale już nie popadajmy w jakiś nadmierny automatyzm (tym bardziej, że forma, tj. ograniczona ilość miejsca wymusza dużo wysiłku żeby informacja zmieściła się w jednej linijce).
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: Polyna »

PTR pisze:Pomysł wyszedł ode mnie.
Najgorzej.

Pozostaje teraz tylko pytanie dlaczego Krulowa robi za rzecznika prasowego Radzieckiej i dlaczego to Radziecki sam tego pomysłu nie przedstawia.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: Yaqu13 »

PTR pisze:Biorąc pod uwagę, że będzie oznaczony, jako konkretna marka prasowa to bym nie przesadzał. Jasne, warunki ustalić takie, żeby nikt nie zrobił z tego Zanika, ale już nie popadajmy w jakiś nadmierny automatyzm (tym bardziej, że forma, tj. ograniczona ilość miejsca wymusza dużo wysiłku żeby informacja zmieściła się w jednej linijce).
Osobiście jestem przeciwny prywatyzacji WYDARZEŃ ponieważ to bardziej niż pewne, że będzie to kolejne narzędzie służące do obrzucania się błotem rządu i opozycji. Co do ograniczonej ilości znaków to przecież można dodać link do forum.

PS. Niektóre osoby nie potrafią pisać poprawną polszczyzną czy to to nowa moda gimbazy? Ja rozumiem brak ś ć ale błędy ortograficzne :( Za co nauczyciele z polaka biorą wypłaty :/
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: Karolina Aleksandra »

Michal Yaqu pisze:
Osobiście jestem przeciwny prywatyzacji WYDARZEŃ ponieważ to bardziej niż pewne, że będzie to kolejne narzędzie służące do obrzucania się błotem rządu i opozycji. Co do ograniczonej ilości znaków to przecież można dodać link do forum.

Akurat nie widzę na tym polu szczególnego popisu dla obrzucania się błotem. Wydarzenia to wydarzenia. Ogłoszony przetarg miałby w warunkach, że zadaniem zwycięzcy jest tylko i wyłącznie informowanie o wydarzeniach bieżących, a niespełnianie warunków kończy się rozwiązaniem umowy. Możliwość dodania swojej nazwy jest ciekawostką, która motywuje dodatkowo do wytężonej pracy (w końcu to czyjaś marka, prawda?).

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: Yaqu13 »

Karolina Aleksandra pisze:..
Akurat nie widzę na tym polu szczególnego popisu dla obrzucania się błotem. Wydarzenia to wydarzenia. Ogłoszony przetarg miałby w warunkach, że zadaniem zwycięzcy jest tylko i wyłącznie informowanie o wydarzeniach bieżących, a niespełnianie warunków kończy się rozwiązaniem umowy. Możliwość dodania swojej nazwy jest ciekawostką, która motywuje dodatkowo do wytężonej pracy (w końcu to czyjaś marka, prawda?).

Karolina Aleksandra[/justify]
Można zrobić "konferencje partii" podpiąć to jako wydarzenie i w nowym wątku na forum obrzucać innych błotem. Tu już jest tyle nienawiści, że chyba jednak nie zaryzykował bym oddawania WYDARZEŃ w prywatne ręce
Osobiście wpakował bym zarządzanie tym osobie zajmującej się kulturą, sportem itp aby służyło tylko zwykłym obywatelom do informowania ich o ciekawostkach, grach, imprezach w Królestwie
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Niektóre osoby nie potrafią pisać poprawną polszczyzną czy to to nowa moda gimbazy? Ja rozumiem brak ś ć ale błędy ortograficzne brutalne gwałty na interpunkcji i „bym” z czasownikiem w formie osobowej rozłącznie? :( Za co nauczyciele z polaka biorą wypłaty :/
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: RomanoPorfavor »

Michal Yaqu pisze:Osobiście jestem przeciwny prywatyzacji WYDARZEŃ ponieważ to bardziej niż pewne, że będzie to kolejne narzędzie służące do obrzucania się błotem rządu i opozycji. Co do ograniczonej ilości znaków to przecież można dodać link do forum.
Czyli lepiej, żeby było całkowicie poza jakąkolwiek kontrolą, jak jest teraz?

Ale nie martwcie się, w każdym wydaniu znajdzie się miejsce na informacje o tym że Michał Yaqu wyciera nos w rękaw.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: Yaqu13 »

Alojzy Pupka pisze:Niektóre osoby nie potrafią pisać poprawną polszczyzną czy to to nowa moda gimbazy? Ja rozumiem brak ś ć ale błędy ortograficzne brutalne gwałty na interpunkcji i „bym” z czasownikiem w formie osobowej rozłącznie? :( Za co nauczyciele z polaka biorą wypłaty :/
Dziękuję za wskazanie moich błędów, których bez Towarzysza pomocy nie widziałem. Gdyby każdy był tak miły i pomagał w "nauce" innym to może by to forum nie przypominało podwórka gimbazy.
PTR pisze:...Ale nie martwcie się, w każdym wydaniu znajdzie się miejsce na informacje o tym że Michał Yaqu wyciera nos w rękaw.
Nie wiem co autor miał na myśli i chyba nie chce wiedzieć. W rękaw już nie wycieram mam od tego chusteczki
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Michal Yaqu pisze:to może by to forum nie przypominało podwórka gimbazy.
Forum nie przypomina podwórka z gimbazy i czuwają nad tym JKM oraz Administracja forum KD. Jasne zdarzają się wyjątki i to zazwyczaj przez osoby źle wychowane, które są agresywne w stosunku do innych itp. Tacy osobnicy są na marginesie i są marginesem w naszym królestwie.

Jest trochę luzu, ale myślę, że przykład, który podałem powyżej w linku daje do myślenia, że całe państwo takie nie jest.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: Aleksander »

Czekamy zatem na dalsze owoce pracy rządu, skoro w archiwistyce osiągnął już biegłość.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: RomanoPorfavor »

Oskar ben Grozny Witt pisze:Forum nie przypomina podwórka z gimbazy i czuwają nad tym JKM oraz Administracja forum KD.
Moderacja, nie administracja. Proponuję poszerzyć swoją wiedzę o stosowne ustawy. Jakbym ja miał się dbać o poziom tego forum, to gułag byłby na każdym skrzyżowaniu.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: Daniel von Witt »

Jaka jest decyzja w tej sprawie? Będzie prywatyzacja czy nie?

(-) Daniel von Witt
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: Aleksander »

Jak dojdę do władzy to znacjonalizuję. A jak nie sprywatyzujecie, to sam sprywatyzuję na początku kadencji a potem znacjonalizuję. Make Dreamland great again.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Czy Wydarzenia Bieżące będą aktualizowane? Jeżeli Wydarzenia zostałyby sprywatyzowane, to jak systemowo możliwe byłoby zarządzanie nimi?

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Post autor: Karolina Aleksandra »

Jutro podam do wiadomości stan obecny Wydarzeń Bieżących.

(—) Karolina Aleksandra
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości