Kryptowaluta

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
KJAF
Posty: 116
Rejestracja: 7 lis 2016, 21:01
NIM: 264793
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: KJAF »

Przede wszystkim, bitcoin nie ma w zamierzeniu pełnić wszystkich funkcji pieniądza. Natomiast może go zastąpić doraźnie w pewnych sytuacjach, tak samo jak może zastąpić w tej roli tradycyjną wymianę opartą o złocie. I w pewien sposób kryptowaluta posiada czy pełni niektóre te funkcje, jakie kiedyś miało złoto.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Yaqu13 »

Wracając do głównego wątku... ktoś ma pomysł na kryptowalutę dla Królestwa Dreamlandu? Ja osobiście nie mam koncepcji jak napisać kod a kopiowanie czyjegoś kodu nie nada "wartości" naszej walucie i będzie to kolejny bezwartościowy klon jak inne kryptowaluty. Można by u nas dodać do kodu zmienną uzależnioną od aktywności na naszym forum. Czym większa aktywność na forum tym większe wydobycie czym mniejsza aktywność tym kopie się gorzej.
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: matmax »

Żeby to była faktycznie sensowna kryptowaluta, to przydałby się ktoś z doktoratem w tematyce metod kryptograficznych. Wydaje mi się, że nikogo takiego nie mamy na pokładzie ;)
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Yaqu13 »

matmax pisze:Żeby to była faktycznie sensowna kryptowaluta, to przydałby się ktoś z doktoratem w tematyce metod kryptograficznych. Wydaje mi się, że nikogo takiego nie mamy na pokładzie ;)
Może od razu nie chciejmy zastępować BitCoina, ale jakieś kryptowaluty które są na zasadzie "bonów podarunkowych" mogli byśmy przeskoczyć ;)
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Aleksander »

Na co można by wymienić taki bon?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Yaqu13 »

الوـس pisze:Na co można by wymienić taki bon?
Na ściągnięcie bana na forum ;)
A tak zupełnie serio to tu zaczyna się problem bo w KD od ok 10 lat (tyle mniej więcej tu jestem, z mniej lub większymi przerwami) nic się nie zmieniło i nie zapowiada się aby coś się zmieniło na lepsze. Panuje tu niechęć do "wolontariatu" bo jak inaczej można nazwać świadczenie usług za dreamy. Zacznijmy wymieniać się usługami to waluta a co za tym idzie "system" kryptowalut zacznie być potrzebny i będzie parcie aby gospodarka ruszyła. Naprawdę nikt nie potrzebuje aby mu narysować obrazek, odrobić zadanie do podstawówki, nagrać muzyczkę na YT? Za niektóre usługi wstyd brać kasę więc można wziąć dreamy. Każdy ma hobby to niech je "szlifuje" tu i swoje prace sprzedaje.

Zmieniając trochę temat to ostatnio patrzyłem na jakiś "raport" z którego wynikało że +/- 500.000 dreamów wyparowało ze skarbca przez "dziury" w systemie IT, to też nie napawa optymizmem to inwestowania i trzymania waluty. Mam nadzieje, że nowy bank ograniczy "parowanie" kasy.
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Karolina Aleksandra »

Michal Yaqu pisze:Zacznijmy wymieniać się usługami to waluta a co za tym idzie "system" kryptowalut zacznie być potrzebny i będzie parcie aby gospodarka ruszyła. Naprawdę nikt nie potrzebuje aby mu narysować obrazek, odrobić zadanie do podstawówki, nagrać muzyczkę na YT?
A Pan nie potrzebuje? To dlaczego Pan się nie ogłasza? :) Ktoś musi zacząć!

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Yaqu13 »

Karolina Aleksandra pisze:A Pan nie potrzebuje? To dlaczego Pan się nie ogłasza? :) Ktoś musi zacząć!

(—) Karolina Aleksandra
Moje ogłoszenie, że szukam pracownika do tej pory wisi na forum. Jeśli chodzi zaś o moje umiejętności to "spełniam się zawodowo" jak Prezes Bombardiera. Szkoda że dużo osób zamiast rozwijać swoje hobby i działać w Królestwie to ogranicza się tylko do pisania postów na forum
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Aleksander »

Ja się hobbystycznie spełniam jako sędzia. Notabene społecznie ;-)
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Myślę, że w Królestwie mamy wielu ludzi inteligentnych. Każdy z nas przecież ma jakieś umiejętności, które w naszym v-państwie wykorzystuje (np. informatyka, grafika, prawo). Posiadanie każdej z nich jest już wyznacznikiem inteligencji. "Bawimy się" również w państwo, działamy zespołowo, bardzo szybko przystosowujemy się do sytuacji, która w naszej mikronacji panuje. To też znaczy, że jest się człowiekiem inteligentnym. Co za tym idzie - nie potrzebujemy doktoratu w dziedzinie kryptografii, by stworzyć kryptowalutę. W dobie internetu, gdzie mamy prawie nieograniczony dostęp do materiałów, możemy sami się w tej dziedzinie dokształcić i wykonać podmiot naszej dyskusji.

(-) sir Tomasz von Habsburg
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: matmax »

Tak w temacie: http://build-a-co.in/
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Wartość kryptowalut opiera się na wartości pracy na rzecz systemu. Nie chyba żadnych prac obliczeniowych do wykonania bezpośrednio dla Dreamlandu, więc musimy ich szukać poza Królestwem. Myślę, że "kopanie" naszej kryptowaluty mogłoby być de facto "wydobyciem" innej (np. Bitcoina) przez naszą "koparkę", a zarobione w ten sposób pieniądze mogłyby być wydawane np. na utrzymanie serwera.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Jakie jest Państwa zdanie?

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Czy jest sens mieszać realną wartość z naszym wirtualnym systemem?
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:
Czy jest sens mieszać realną wartość z naszym wirtualnym systemem?
W zasadzie wszystko, za co płacimy w dreamach ma wartość realną. Zaproponowane przeze mnie rozwiązanie pomogłoby tylko ją ustalić. Sprawą tą nie musiałby się zajmować Rząd lub KSI - mógłby się tym zajmować podmiot prywatny. Takie rozwiązanie zachęciłoby jeszcze bardziej do zabawy w v-gospodarkę.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Tylko, że porównanie byłoby mocno niewymierne. Praca PTR'a, którą bardzo szanuję polegająca na robieniu herbów, w mojej opinii mogłaby być warta i kilkadziesiąt złotych. Powiedzmy 20 czy 30. Może więcej, zależy od skomplikowania. A w KD oferuje on to za prawdziwe grosze patrząc na wypłaty. Dla mnie ta kwota mogłaby być 5-krotnie wyższa i nadal nie robiłoby mi to różnicy.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:
Tylko, że porównanie byłoby mocno niewymierne. Praca PTR'a, którą bardzo szanuję polegająca na robieniu herbów, w mojej opinii mogłaby być warta i kilkadziesiąt złotych. Powiedzmy 20 czy 30. Może więcej, zależy od skomplikowania. A w KD oferuje on to za prawdziwe grosze patrząc na wypłaty. Dla mnie ta kwota mogłaby być 5-krotnie wyższa i nadal nie robiłoby mi to różnicy.
Wypłata za kopanie kryptowalut mogłaby się zmieniać; tak samo jak ceny (jeżeli wartość dreama będzie niska, to ceny powinny się zwiększyć, a jeżeli wysoka - powinny się zmniejszyć).

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Daniel von Witt »

Wszystkie realne waluty i kryptowaluty opierają się na niczym, a kryptowaluty na jeszcze większej spekulacji niż prawne środki płatnicze. Waluta Dreamlandu nie różni się za wiele od realnych walut, też nie jest na niczym oparta.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Daniel von Witt »

Morawiecki powiedział, że ureguluje. Szykujecie się do zapłaty? :)

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Karolina Aleksandra »

To chyba zrezygnujemy z kryptowalut. Chociaż przyznam, że ciekawi mnie, czy ktoś kiedykolwiek zinterpretuje dreamy, liberty czy bialeny jako korzyść, z której należy odprowadzać realny podatek. Niby za dreamy nie płaci się złotówkami, ale żeby uzyskać pierwszą kryptowalutę, też chyba nie trzeba inwestować złotówek (chyba że w sprzęt do kopania).

KA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości