Kryptowaluta

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Kryptowaluta

Post autor: Yaqu13 »

Ostatnio obiło mi się o uszy o kryptowalutach i zastanawia mnie czy ktoś rozważał stworzenie lub kupno kodu do waluty dla Królestwa Dreamlandu. Mogło by to pchnąć naszą gospodarkę w całkiem ciekawym kierunku.

Linki:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryptowaluta
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitcoin
https://www.youtube.com/watch?v=NA409WBQrhs
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Daniel von Witt »

Dream też jest poniekąd kryptowalutą, a system prawny nie zabrania funkcjonowania wielu walut w naszym kraju, więc tworzenie własnych prywatnych systemów walutowych jest jak najbardziej możliwe i faktycznie byłoby smaczkiem dla naszej gospodarki. Każda prowincja, Domena, ród, Król - mogliby mieć własne waluty wzajemnie notowane wg określonego mechanizmu. Mały wewnętrzny dreamlandzki FOREX :)

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Yaqu13 »

Szczerze to myślałem o czymś bardziej hardkorowym a mianowicie o wejściu Królestwa Dreamlandu na "prawdziwą" giełdę kryptowalut. Trener z filmu z YT (do którego link dałem powyżej) mówi że stworzenie waluty na jego giełdzie to ok 400 zł. Nie wiem jak wygląda sprawa skryptów i kopaczy, ale może gra by była warta świeczki, przecież jest nas tu sporo i chyba każdy pracuje więc można by zrobić zrzutkę w KD i zrobić "skok cywilizacyjny".

Zastanawiam się też na pójściem w YT i trzaskaniem kasy z "TV KD" bo na razie ograniczamy się do rozmów na forum a może lepiej iść w marketing i rozreklamować KD "poza granicami", ściągnąć nowych obywateli i przywalić z grubej rury "w prawdziwą giełdę". Tylko tu jest kwestia, że ja się nie znam na YT a chętnych ciężko pewnie będzie znaleźć ;(
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Można zrobić kryptowalutę na podstawie już istniejących Dogecoin, Bitcoin, Etherium. Wszystkie udostępniają swoje kody źródłowe.

Jeden z wielu dostępnych poradników: http://www.bitcoin.edu.pl/pl/2017/02/15 ... tworz-sam/

Jeśli projekt by wypalił, można byłoby rozprzestrzenić naszą walutę po innych mikronacjach rozwijając gospodarkę.

Problem byłby z zamianą dotychczasowych Dreamów na stworzoną kryptowalutę, ponieważ każdego Dreamcoina trzeba byłoby wykopać, a biorąc pod uwagę wszystkie dostępne teraz Dreamy, które są w obiegu, zajęłoby to dużo czasu.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Yaqu13 »

Jeśli chodzi o wydobycie to w kodzie da się pewnie zmienić aby nie wydobywało 0.000001 tylko np. 0.100000 ale ja bym został przy oryginalnym wydobyciu i zastosował denominację aby nie trzeba było wydobywać mln.

Jeśli chodzi o wydobycie i zastąpienie obecnych pieniędzy w obiegu to można powołać "organ królestwa", który zajmie się wydobyciem kryptowaluty przed oficjalnym udostępnieniem skryptu do kopania. Nakopiemy pieniądze wymienimy je obywatelom a później niech się dzieje "wola nieba".

Ja osobiście mam kompa w miarę nowego i mogę nakopać kryptowalut do skarbca bo i tak dziennie siedzę po ok 5h więc w tle na karcie graficznej może chodzić koparka.
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Najpierw to trzeba postawić serwery pod walutę na Linuksie. Wiąże się to z kosztami, wątpię aby (nawet jeśli) zbiórka się udała. Były zbiórki pieniędzy na opłacenia hostingu KD, był to nie wypał z tego co czytałem. Tak czy inaczej jak najbardziej jestem zainteresowany zrewolucjonizowaniem waluty. Mogłyby wtedy rzeczywiście powstać podwaliny cen produktów opierające się np. o czas wydobycia DreamCoina.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Yaqu13 »

Przydało by się dorwać darmowy serwer na okres próbny lub znaleźć osobę chętną co na np. miesiąc postawi serwa by zobaczyć czy to ma sens a później można by myśleć co dalej.

W weekend pooglądam filmiki i zobaczę czy coś uda mi się urodzić z tego kodu. Jak to jest tylko pod linuxa to lipa bo ja mam win ;(

PS. Na sieci na YT widzę filmiki pt. "Komputer za 25zł" tylko tam jest inny system operacyjny niż linux na tym nowym "cudzie techniki" bo byśmy mogli iść po opcji budżetowej a później tylko zrzuta na prąd dla "admina" ale to już wybiegam do przodu.

PS2. Poszedł bym w kierunku rozwoju KD na YT jak by to zainteresowało ludzi to byśmy mieli nowych obywateli i hajs
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Kontynuując wątek są też giełdy open source dla bitcoina.

https://github.com/peatio/peatio
https://github.com/txbits/txbits
https://github.com/buttercoin/buttercoin

Można byłoby przerobić z giełdy dla Bitcoina na giełdę dla kryptowaluty dreamlandu.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Korzystając z tego, że wątek o kryptowalucie powstał, chciałbym zapytać, na czym tak naprawdę polega kopanie kryptowalut i w jaki sposób nadaje to wartość (nie znalazłem jasnych informacji w Internecie)?

(-) sir Tomasz von Habsburg
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Yaqu13 »

Tomasz von Habsburg pisze:
Korzystając z tego, że wątek o kryptowalucie powstał, chciałbym zapytać, na czym tak naprawdę polega kopanie kryptowalut i w jaki sposób nadaje to wartość (nie znalazłem jasnych informacji w Internecie)?

Kopanie polega na udostępnianiu mocy obliczeniowej komputera do księgowania przelewów kryptowaluty i za to dostaje się nagrodę w postaci jakieś tam mln wartości kryptowaluty ;)
Wartość rośnie ponieważ bitcoin-ów jest ograniczona ilość, to nie są pieniądze które można dodrukować. Dobiją bodajrze do 21mln i już więcej nie będzie a kto będzie je chciał mieć będzie musiał kupić od innych użytkowników. Bitcoin stanie się towarem luksusowym.

Kryptowaluta by działała w sieci potrzebuje serwera gdzie będą przechowywane dane i robione obliczenia. Dane te nie są przechowywane w jednym miejscu (na serwerach firm za które trzeba płacić, tak jak strona Królestwa Dreamlandu) tylko na komputerach ochotników czytaj "kopaczy". Powstał idealny system którego nie można zniszczyć ponieważ kopia zapasowa, która jest aktualizowana znajduje się na komputerach mln kopaczy. Tyle się dowiedziałem czytając o kryptowalutach, chyba że gdzieś się mylę to proszę mnie poprawić
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Przeglądając materiały znajdywałem informacje o tym, że w czasie kopania komputer rozwiązuje trudne zadania matematyczne, ale Pana wyjaśnienie wydaje się najbardziej logiczne.

(-) sir Tomasz von Habsburg
Ostatnio zmieniony 10 sie 2017, 18:24 przez Tomasz von Habsburg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Yaqu13 »

Tomasz von Habsburg pisze:
Przeglądając materiały znajdywałem informacje o tym, że w czasie kopania komputer rozwiązuje trudne zadania informatyczne, ale Pana wyjaśnienie wydaje się najbardziej logiczne.

Jeśli chodzi o trudne zadania informatyczne to jest tu "ziarno prawdy". Komputer musi "przechwycić" przelew w sieci, rozkodować nadawce i odbiorce, dokonać przelewu, zakodować dane i wysłać je z powrotem do sieci.
Na jednej ze stron związanej z bitcoin-ami (nie pamiętam adresu) można obserwować ruch w sieci. Co sekundę dokonuje się kilkanaście przelewów więc komputer nie przechwytuje i nie przelicza jednego tylko kilka tysięcy przelewów naraz stąd te "skomplikowane zadania" pochłaniające moc kompa. A dzięki dużej ilości kopaczy przelewy trwają kilka sekund a nie kilka godzin jak w normalnych bankach bo są księgowane 24/7
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Aleksander »

Problem z bitcoinem jest taki, że nie można nikogo zmusić do jego przyjęcia.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Co za problem wymienić bitcoina w kantorze?

Według dzisiejszego kursu 1 BTC = 12 535.00 PLN

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Aleksander »

O ile ktoś będzie chciał go wymieniać. Nie mówię, że teraz. Ale kto wie, co będzie za jakiś czas?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Biorąc pod uwagę, że coraz więcej firm azjatyckich przyjmuje je u siebie, w formie zapłaty nie powinniśmy się o to martwić.
Zresztą największy portal dotyczący zamawiania jedzenia do domu Pyszne.pl przyjmuje Bitcoiny, bo widzi w tym podwójny zysk. Miesiąc temu 1 BTC = ~9,5 tys, dziś 1 BTC ~12,5 tys. I będzie dalej rósł dlatego, że dąży do deflacji oraz dlatego, że coraz trudniej go wydobyć.

W świecie kryptowalut nie istnieje tylko Bitcoin. Funkcjonuje również Ethernum, Dash itd. Ludzie, którzy wydobywają te kryptowaluty, albo wymieniają je na prawdziwe pieniądze, albo na bitcoiny, które trzymają po kilka lat. Gdybym kupił w 2009 ok. 1000000 bitcoinów, dziś byłbym milionerem, dokładniej miałym 12504350585 PLN.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Aleksander »

Oskar ben Grozny Witt pisze:Biorąc pod uwagę, że coraz więcej firm azjatyckich przyjmuje je u siebie, w formie zapłaty nie powinniśmy się o to martwić.
Tak jest teraz. Za parę lat może być zupełnie inaczej ;-)
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Mówię, że jeśli coraz więcej firm napędza jego rozwój, powiększając jednocześnie liczbę jego użytkowników to nie mamy o co się martwić. Prawdopodobieństwo upadku Bitcoina jest małe, bo upadek tej waluty musiałby się równać z upadkiem wszystkich kryptowalut.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Aleksander »

Jakbyś w 1984 roku komuś powiedział, że za 20 lat Polska będzie częścią UE to też by nikt nie wierzył.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Kryptowaluta

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Można iść tą drogą i powiedzieć kto w 2009 roku myślał, że Bitcoin będzie warty więcej niż 10$, gdy nie był nawet 1 $.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość