Wiadomości z Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Fryderyk von Hohenzollern
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2016, 20:28
Kontakt:

Wiadomości z Księstwa Sarmacji

Post autor: Fryderyk von Hohenzollern » 3 mar 2017, 17:06

Wasza Królewska Mość,
Wasze Ekscelencje!


Szanowni Obywatele! Pragnę was poinformować że w ambasadzie Księstwa Saramcji w Królestwie Dreamlandu, trwa kompleksowy remont, i przebudowa infrastruktury gospodarczej. W celu uczynienia placówki bardziej przyjaznej mieszkańcom Królestwa Dreamlandu. Z tego miejsca chciałbym gorąco podziękować JKW Edwardowi II za pozytywne rozpatrzenie moich próśb, i jego Ekscelencji Ministrowi Danielowi von Wittowi za okazaną pomoc. O postępie prac będę informował na bieżąco opinie publiczną, poprzez sukcesywne dodawanie nowych wątków. Odnoszących się do działalności sarmackiej misji dyplomatycznej w Królestwie Dreamlandu. Jednocześnie informuje wspólnotę dreamlandzką, iż w tym wątku będę przekazywał istotne wiadomości z Księstwa Sarmacji opinii publicznej w Królestwie Dreamlandu.

Wybory na urząd Kanclerza Księstwa Sarmacji przesunięte.
W dniu 26 lutego 2017 roku Książęca Komisja Wyborcza podała do publicznej wiadomości, decyzję o przesunięciu wyborów na urząd Kanclerza, tym samym przedłużając termin zgłaszania kandydatur na ten urząd do 4 marca. Przyczyną takiego postępowania, było wycofanie się z wyborów jedynego zarejestrowanego kandydata. Co spowodowało że procedurę wyborczą trzeba było rozpocząć od początku.

Sejm Wielki ma nowego Marszałka.
Parlament Księstwa Sarmacji dokonał wyboru Marszałka Sejmu, powierzając tą funkcje osobie Jaśnie Wielmożnemu Andrzejowi Fryderykowi. Zmiany w prezydium Sejmu wiążą się z zamieszanie politycznym, wynikającym z poddaniem się do dymisji z urzędów Kanclerza i Marszałka osoby Wielmożnego Wicehrabiego von Thorna.

Baridas jak na razie mlekiem płynący
Jakiś czas temu Królestwo Baridasu , skupiało uwagę wielu prominentnych obywateli Królestwa Dreamlandu. Polityków, oraz kwiatu arystokracji i szlachty dreamlandzkiej, byli wręcz przejęci tym co się dzieje w Baridasie. W związku z tym postanowiłem nie co przybliżyć obecną sytuację Baridasu obywatelom i obywatelko KD. Wicekról Baridasu JKW Piotr II Grzegorz prowadzi zmożone pracę nad systemem gospodarczym dla samorządu. Etap po etapie są wprowadzane nowe funkcje w złotej wolności, takie jak edytor herbów, czy też czat. Natomiast sama aktywność w Baridasie wzrosła, zwłaszcza jeśli chodzi o publikacje prasowe obywateli tego samorządu. Baridajczycy na co dzień debatują głównie o prawach, oraz o istotnych kwestiach społecznych dotykających ich kraju korony.

To by było na tyle jeżeli chodzi o dzisiaj, i o wiadomości z Księstwa Sarmacji. Na razie przedstawiają się one skromnie, lecz zapewniam w Księstwie Sarmacji wiele się dzieje. Myślę że po zakończeniu renowacji placówki dyplomatycznej, informacje z Sarmacji będą o wiele bardziej bogate w treść, jak będzie ich ogólnie więcej. Niestety, bądź stety dużo czasu absorbuje remont ambasady.


Z wyrazami szacunku;
Ambasador Księstwa Sarmacji przy Jego Królewskiej Mości Edwardzie II,
(-)Fryderyk von Hohenzollern.
(-)Fryderyk mar. von Hohenzollern.

Awatar użytkownika
الوـس
Premier Rządu Królewskiego
Posty: 4160
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
Herb:
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wiadomości z Księstwa Sarmacji

Post autor: الوـس » 3 mar 2017, 17:34

Fryderyk von Hohenzollern pisze:Zmiany w prezydium Sejmu wiążą się z zamieszanie politycznym, wynikającym z poddaniem się do dymisji z urzędów Kanclerza i Marszałka osoby Wielmożnego Wicehrabiego von Thorna.
Znowu zajebał fochem?
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Fryderyk von Hohenzollern
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2016, 20:28
Kontakt:

Re: Wiadomości z Księstwa Sarmacji

Post autor: Fryderyk von Hohenzollern » 3 mar 2017, 18:04

Ekscelencjo Marszałku;

Więcej zapewne wyjaśni ten artykuł, a raczej orędzie, ustępującego kanclerza. W momencie rezygnacji z funkcji Marszałka, Wielmożny Wicehrabia w żaden sposób nie uzasadnił swojej decyzji. Zresztą pojawiło się wiele spekulacji na ten temat, jedne mówią o tym podobnym tonie co Ekscelencja Marszałek, drugie przedstawiają to w nie co innym świetle. Jednak ta jak wcześniej wspomniałem są to jedynie spekulacje.Z wyrazami szacunku;
Ambasador Księstwa Sarmacji przy Jego Królewskiej Mości Edwardzie II,
(-)Fryderyk von Hohenzollern.
(-)Fryderyk mar. von Hohenzollern.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Posty: 13143
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Kontakt:

Re: Wiadomości z Księstwa Sarmacji

Post autor: Daniel von Witt » 8 kwie 2017, 10:43

Co nowego w Księstwie Panie Ambasadorze? Minął miesiąc od ostatnich depeszy. Chętnie nakarmię się skondensowaną informacją co tam u tych złych imperialistów :)

(-) Daniel ax. von Witt

Adamus Flis

Re: Wiadomości z Księstwa Sarmacji

Post autor: Adamus Flis » 8 kwie 2017, 13:39

Ostatnio nawoływano Sarmatów do wyjścia na dwór czy też na pole, więc oni zapewne posłuchali i szukają drogi do komputera, a komórki im się rozładowały, bo jak zwykle zapomnieli naładować. :D

Awatar użytkownika
Remigiusz
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2014, 04:04
Kontakt:

Re: Wiadomości z Księstwa Sarmacji

Post autor: Remigiusz » 3 sie 2018, 09:29

Biuletyn Księstwa Sarmacji
Dnia 17 lipca 2018 roku JKM Robert Fryderyk zarządził wybory do Sejmu LVII kadencji. O pięć miejsc w organie władzy ustawodawczej Księstwa stanęło 5 stronnict. Cztery są komitetami jednoosobowymi, piąty - Jedna Sarmacja - liczy sześciu kandydatów. Wszystkie stronnictwa mają ściśle określone plany na działalność w Sejmie. Z pewnością będzie to ciekawy etap dla ustawodawstwa sarmackiego. Odbędą się one w dniach 4-5 sierpnia 2018 roku, do godziny 21:00.
link


Wybrany 11 czerwca na urząd kanclerza VI kadencji Konrad Jakub Arped-Friedman po zaledwie miesiącu urzędowania w trakcie tej kadencji, a także po prawie roku sprawowania władzy na urzędzie kanclerza (z przerwami) postanowił ustąpić z fotela. Ma to być co najmniej część lekarstwa na siany coraz głębiej marazm w całym mikroświecie. Z wziązku z dymisją dnia 20 lipca 2018 roku, JKM Robert Fryderyk zarządził wybory kanclerza VII Kadencji. Na starcie wyścigu o fotel drugiej najważniejszej osoby w kraju stanęło 3 sarmackich obywateli. Kandydatami na urząd są Erik Otto von Hohenburg, Peter West oraz Krzysztof Hans van der Ice. Jak widać, są to osoby z dosyć młodym stażem w Księstwie, więc liczymy na dosyć ciekawą wymianę pokoleniową oraz interesującą rotację na najwyższych szczeblach władzy w państwie. Wybory odbędą się w dniach 4-5 sierpnia 2018r, do godziny 21, pokrywając się jednocześnie z wyborami sejmowymi.
link1,
link2


W trakcie uroczystości rocznicowych, z okazji piętnastolecia Królestwa Teutonii, dnia 28 lipca roku pańskiego 2018r panujący miłościwie przez przeszło 2,5 roku w Królestwie Teutonii JKW Andrzej Fryderyk, postanowił ustąpić z tronu. Jest to wielki cios dla królestwa, jednak jak sam abdykujący stwierdza, powinno to przełamać marazm w Teutonii i pozwolić na powiew świeżości. Mamy nadzieję, że problem z bezkrólewiem zostanie szybko rozwiązany, a nas niedługo czeka koronacja nowego króla (bądź królowej) Teutonii oraz Teutończyków.
link

JKM Robert Fryderyk zapowiedział również reformę Heroldii Księstwa Sarmacji - tzw. Noblesse Oblige. Reforma ma zamiar narzucić na szlachtę i arystokrację sarmacką obowiązek złożenia wniosku o wykonanie oraz nadanie herbu, który to z założenia ma być darmowy. W przypadku uchylania się od obowiązku herb ma być nadawany z automatu. Poza tym mają zostać uregulowane zasady heraldyczne w Księstwie oraz stworzony spis wszystkich herbów w systemie informatycznym Księstwa.
link
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser,
Minister Pokoju Księstwa Sarmacji

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ambasada Księstwa Sarmacji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość