Witam serdecznie ;)

Wieści z Monarchii Austro-Węgierskiej
Awatar użytkownika
Karol Medycejski
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2012, 13:23
NIM: 349572
Kontakt:

Witam serdecznie ;)

Post autor: Karol Medycejski »

Wasza Królewska Mość!
Wasze Królewskie Wysokości!
Wasze Ekscelencje!
Szanowni Dreamlandczycy!


Mam zaszczyt reprezentować Monarchię Austro-Węgierską jako Ambasador przy Jego Królewskiej Mości Arturze I Piotrze.

Jest mi niezmiernie miło, że jako ambasador zostałem oddelegowany akurat do Dreamlandu. Zawsze uważałem tę mikronację za niezwykle aktywną i otwartą na Mikroświat (co widać chociażby na samym dreamlandzkim forum). Zgodnie z moją funkcją (ale także i prywatnie ;)) liczę na nawiązanie jak najbardziej poprawnych stosunków pomiędzy naszymi państwami. Ba! Nie tylko liczę, ale w zasadzie jestem niemal pewny, że tak potoczą się losy Austro-Węgier i Dreamlandu.
Zostałem akredytowany już ponad tydzień temu, i przez ten czas w miarę możliwości śledziłem wydarzenia w Dreamlandzie, jednakże dopiero dzisiaj mam przyjemność przywitać się ze Wszystkimi.
Zrobiłbym to oczywiście wcześniej, gdyby nie wyjątkowo ciężki przypadek "realiozy". Już na wstępie będę musiał Państwa przeprosić, ale przez następny tydzień będę znów niedostępny i nieaktywny, i to niestety permanentnie. Jednakże przez cały następny miesiąc postaram się nadrobić te kilka straconych dni ;).
Moim osobistym celem (oczywiście poza oficjalnym reprezentowaniem Monarchii) będzie aktywne uczestnictwo w życiu Dreamlandu. Oczywiście nie śmiałbym wtrącać się w sprawy Dreamlandczyków, ale myślę, że nie obrażą się Państwo, jeżeli raz na jakiś czas nieśmiało wezmę udział w dyskusji :).

Tym jakże optymistycznym akcentem zakończę powitanie. Jeszcze raz (tym razem publicznie) dziękuję JKM za okazanie mi zaufania i liczę na owocną wspołpracę ;).

Pozdrawiam serdecznie ;)
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: Witam serdecznie ;)

Post autor: Pavel Svoboda »

Po raz drugi już mam okazję przywitać Waszą Ekscelencję w Królestwie. Oczywiście zapraszam do aktywności we wszystkich działach forum.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Krzysztof Bojar
Posty: 165
Rejestracja: 28 mar 2012, 22:34
Numer GG: 42247879
NIM: 973820
Kontakt:

Re: Witam serdecznie ;)

Post autor: Krzysztof Bojar »

Zawsze miło jest widzieć kolejnego dyplomatę pojawiającego się w Ekkore. Mam nadzieję, że obietnica aktywności na forum Waszej Ekscelencji dostarczy trochę okazji do interakcji sarmacko - austro-węgierskich. W obecnej rzeczywistości jest ich, zdaniem moim, jak i chyba wielu innych Sarmatów ciepło spoglądających na Cesarstwo, zdecydowanie za mało. ;)
(-) Krzysztof Bojar
Minister Spraw Zagranicznych
Awatar użytkownika
Tomasz Lerent
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2012, 10:54
Numer GG: 39342063
NIM: 795720
Lokalizacja: Morburg
Kontakt:

Re: Witam serdecznie ;)

Post autor: Tomasz Lerent »

Witam Serdecznie Waszą Ekscelencję!

Mi pozostaje tylko zaproponować jakąś współpracę kulturalną.
(-) Sir Tomasz Paweł de' Lerent
Poseł XX kadencji
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Witam serdecznie ;)

Post autor: Edward II »

Serdecznie witam Waszą Ekscelencję w Królestwie. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieli okazję porozmawiać.
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
Karol Medycejski
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2012, 13:23
NIM: 349572
Kontakt:

Re: Witam serdecznie ;)

Post autor: Karol Medycejski »

Dziękuję za miłe słowa ;).
Po raz drugi już mam okazję przywitać Waszą Ekscelencję w Królestwie. Oczywiście zapraszam do aktywności we wszystkich działach forum.
Wasza Królewska Wysokość, dziękuję, oczywiście postaram się po tej krótkiej nieobecności działać jak najaktywniej w Dreamlandzie.
Zawsze miło jest widzieć kolejnego dyplomatę pojawiającego się w Ekkore. Mam nadzieję, że obietnica aktywności na forum Waszej Ekscelencji dostarczy trochę okazji do interakcji sarmacko - austro-węgierskich. W obecnej rzeczywistości jest ich, zdaniem moim, jak i chyba wielu innych Sarmatów ciepło spoglądających na Cesarstwo, zdecydowanie za mało.
Wasza Ekscelencjo, ja także liczę na nieco bliższe stosunki między naszymi krajami. Myślę, że fakt, iż placówki obu państw znajdują się w tym samym kraju, doprowadzi do tego. Sam będę agitował u austro-węgierskiego MSZ o działania w tym kierunku.
Witam Serdecznie Waszą Ekscelencję!

Mi pozostaje tylko zaproponować jakąś współpracę kulturalną.
Szanowny Panie Ministrze, dziękuję za propozycję. W kwestii współpracy kulturalnej porozmawiam z C. i K. MKiP w A-W. Żywię szczere nadzieje, że dojdzie do współpracy i będzie ona owocna dla obu stron ;).
Serdecznie witam Waszą Ekscelencję w Królestwie. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieli okazję porozmawiać.
Szanowny Panie Premierze, po powrocie niezwłocznie skontaktuję się z Panem, gdyż teraz, tak jak zapowiadałem, niestety będę zupełnie niedostępny przez okres co najmniej tygodnia, aczkolwiek nie mogę obiecać, że okres nieobecności nie wydłuży się.
Niemniej, po powrocie z pewnością nawiążę kontakt w Waszą Ekscelencją.
Awatar użytkownika
Karol Medycejski
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2012, 13:23
NIM: 349572
Kontakt:

Re: Witam serdecznie ;)

Post autor: Karol Medycejski »

Przepraszam za przedłużającą się niedyspozycję, ale, niestety, będę dostępny dopiero od 20 czerwca (jest to data orientacyjna, która nieszczęśliwie może się zmienić na gorsze).

Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za małe zamieszanie.
Awatar użytkownika
McMelkor
Posty: 229
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:19
NIM:
Kontakt:

Re: Witam serdecznie ;)

Post autor: McMelkor »

Sesja na polskich uczelniach, matury oraz wakacyjne wyjazdy to najczęstsze i najgroźniejsze przyczyny realiozy. :)
᚛ᚄᚔᚋᚑᚅ ᚋᚐᚉ ᚋᚓᚂᚉᚑᚏ᚜
http://elderland.dreamland.net.pl/serwis/
Awatar użytkownika
Karol Medycejski
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2012, 13:23
NIM: 349572
Kontakt:

Re: Witam serdecznie ;)

Post autor: Karol Medycejski »

Witam Wszystkich po przerwie, niestety na długo nie zawitałem, bo 29 VI jadę na urlop. Z powrotem powinienem pojawić się w Dreamlandzie na początku sierpnia.

Pozdrawiam serdecznie ;)
Awatar użytkownika
Karol Medycejski
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2012, 13:23
NIM: 349572
Kontakt:

Re: Witam serdecznie ;)

Post autor: Karol Medycejski »

Szanowni Dreamlandczycy,

w związku z moimi problemami realnymi, a także zawirowaniami w kraju, związanymi ze zniknięciem oficjalnego dokumentu powołującego mnie na funkcję ambasadora, a także z braku możliwości realnych ponownego ubiegania się o to zaszczytne stanowisko, od dnia dzisiejszego nie będę już reprezentował Monarchii Austro-Węgierskiej w Królestwie Dreamlandu.

Dziękuję za współpracę między naszymi krajami, która być może na nowo zakwitnie wraz z przybyciem nowego ambasadora.

Ja ze swojej strony dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony czas i postaram się jak najczęściej odwiedzać Królestwo Dreamlandu w czasie wolnym, o ile pozwoli mi na to życie realne.

Z poważaniem,
(-) Karl Kanzler
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Witam serdecznie ;)

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Czyli można z tego rozumieć że Ambasada została zamknięta?
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Kantazo
Posty: 127
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:51
Numer GG: 47728457
NIM: 200026
Lokalizacja: Agendart (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Witam serdecznie ;)

Post autor: Kantazo »

Czy Jego Cesarska i Królewska Mość wyznaczył, już następcę WE?
Ppłk. sir Kantazo van der Targaryen
Marszałek książęcy w Unii Saudadzkiej
komendant Furijsko-Lardyjskiego Okręgu Wojskowego
Zarządca miasta Agendart

Chwała Jego Królewskiej Mości!
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Witam serdecznie ;)

Post autor: Daniel von Witt »

Stosunki z Austro-Węgrami ustały po "lutowych" wydarzeniach, i to tuż po koronacji naszego Monarchy. Sprawa ponownie obiła się szerokim echem w naszych krajach. Można o niej poczytać tu i ówdzie, na forum i poza.

(-) Daniło hrabia de la Vega
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Witam serdecznie ;)

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Chodzi o między innymi to że na każdej nowej mapie ziemia Franciszka była coraz bliżej?
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Witam serdecznie ;)

Post autor: Daniel von Witt »

Chodzi o to, że A-W chcą kontrolować ziemie Elderlandu, a ich kolonia to przykład braku kontroli nad własnym stanem posiadania. Co ważne - nas ta kolonia nie interesuje, wprost temu że nie jest nasza.

(-) Daniło hrabia de la Vega
Franciszek Józef II
Posty: 25
Rejestracja: 24 sie 2010, 22:21
Numer GG: 5436188
NIM:
Lokalizacja: Wien
Kontakt:

Re: Witam serdecznie ;)

Post autor: Franciszek Józef II »

Damen und Herren,

Nie cieszę się w tym kraju największą sympatią - ani ja, ani mój kraj. Jednym z ostatnich tchnień aktywności był konflikt między naszymi państwami, co widać zresztą w tym wątku. To właśnie jest powód, dla którego zdecydowałem się przyjść tutaj - nie ukrywam, że "przypomniała" mi o tym rejestracja Herr de Brolle'a w Monarchii.

Znany jest mój udział w tamtych wydarzeniach i dlatego nie będę ich oceniał - nie jest to już czas ani miejsce. Nie ma też po prostu takiej potrzeby. Uważam po prostu, że skoro Austro-Węgry budzą się do życia (mam nadzieję), to w Dreamlandzie jest zupełnie możliwe, aby odżyła też niechęć do naszego kraju.

Tego chciałbym uniknąć. Nie przychodzę z propozycją żadnej przyjaźni - bo dopóki będę miał coś do powiedzenia na ten temat, Austro-Węgry powrócą do polityki izolacji i neutralności, którą kierowały się przez pierwsze lata swojego istnienia - to wraz z partnerskim, przyjaznym stosunkiem do innych państw, stworzyło uprzednio pozycję Monarchii, którą zniweczono w stylu, jakiego nie powstydziłby się sam cesarz niemiecki Wilhelm II.

Herr de Brolle, najbardziej chyba znany nad Dunajem Dreamlandczyk, na ile znam jego poglądy, nie będzie szczególnie kontent, że Austro-Węgry chcą stać na uboczu, rad widzieć znów świat pełen dyplomacji. Tego raczej nie uświadczymy - przychodzę tu bowiem, by powiedzieć wszystkim tym, którzy w naszym powrocie mogą upatrywać jakiegokolwiek zagrożenia - nie należy się nas bać. Mamy nową stronę, nowe forum, będziemy tworzyć od nowa nasze prawo; Austriacy i Węgrzy dopiero do nas wracają. Nie chcemy tracić energii jeszcze na aktywność zagraniczną i dopóki nie będziemy bezpośrednio zagrożeni, nasze działania będą znikome.

Jeżeli ktoś będzie zainteresowany odwiedzinami, zapraszam na www.austro-wegry.net.
Franz Josef von Habsburg
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Witam serdecznie ;)

Post autor: Edward II »

Dość niespodziewana wizyta i zarazem sympatyczny gest.

Od kilku tygodni z zainteresowaniem obserwuję proces stopniowego wybudzania Monarchii z zimowego snu i w myślach wyświetlam sobie rozmaite scenariusze. To i owo chodzi mi teraz po głowie. Być może w innych okolicznościach i w lepszych czasach, nasze państwa stanowiłyby naturalnych antagonistów - a my moglibyśmy dalej toczyć boje o pietruszkę. Z pożytkiem dla wewnętrznej aktywności obu stron. To już jednak rozdział zamknięty. Wszyscy znajdujemy się już w zupełnie innym punkcie.

Z całego serca życzę powodzenia.

  • (-) Jacques de Brolle
Zablokowany

Wróć do „Sekcja B Ambasada Austro-Węgier”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość