Referendum. Przyszłość Weblandu, przyszłość Dreamlandu

http://webland.dreamland.net.pl
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Referendum. Przyszłość Weblandu, przyszłość Dreamlandu

Post autor: Panevnick »

Szanowni Obywatele Republiki Weblandu,
Drodzy Przyjaciele,

W dniach 21-28 lipca br. odbędzie się referendum ogólnonarodowe, które zdecyduje o kształcie ustroju Królestwa Dreamlandu na wiele miesięcy, a może i lat. To ważny wybór dla nas wszystkich.

Dwa pytania referendalne dotyczą wprost polityki względem przyszłych sojuszników. Czy jesteś za rozszerzaniem granic Królestwa o nowe kraje na zasadzie części składowych Królestwa Dreamlandu? i Czy jesteś za uniami personalnymi i przyjmowaniem przez Króla Dreamlandu korony innych krajów bez włączania tych krajów w granice Królestwa Dreamlandu? wyznaczą Koronie kierunki działania.

Pierwsze z pytań dotyczy rozszerzania Królestwa, nie przesądzając czy rozszerzenie ma odbywać się na zasadzie inkorporacji czy federalizacji. O tym może zdecydować odpowiedź na inne pytanie - o likwidację federacji.

Drugie pytanie związane jest z powiązaniem z innym v-krajem poprzez formułę unii personalnej. Są głosy za takim rozwiązaniem (m.in. prestiż Królestwa), są głosy przeciw (m.in. nadmierne obowiązki Korony). Dobrze, aby w debacie pojawiało się jak najwięcej argumentów.

Jaki będzie Dreamland, jaki będzie Webland w Dreamlandzie? O tym zadecydujemy razem, biorąc udział w głosowaniu. Nie bójmy się pytań, nie obawiajmy debaty. To w najbliższych dniach wypracowany zostanie kształ ustroju Królestwa.

Zachęcam gorąco do udziału w referendum. Twój głos jest ważny!

Razem tworzymy naszą przyszłość!
(-) Paul diuk von Panevnick

Zablokowany

Wróć do „Sekcja B Republika Weblandu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość