Powitanie

http://webland.dreamland.net.pl
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Powitanie

Post autor: Panevnick »

Szanowni Obywatele Weblandu,

Jako nowopowołany Namiestnik Koronny Republiki Weblandu, przybyły do Was z Księstwa Morlandu, pragnę Was zapewnić o wsparciu dla aktywności mieszkańców prowincji, która często jawiła się wzorcem dla pozostałych części składowych Federacji, o zachowaniu w pamięci najlepszych instytucji i zapisaniu ich na trwałe w pamięci zbiorowej Dreamlandczyków, o szanowaniu dorobku Weblandczyków.

Nie jest tak, że Webland jest dla mnie obcą prowincją. Już kilka lat temu związany byłem z Kasaną, w której istniało Radio Kasana, przekształcone później w Radio Echa Dreamlandu, gdzie nadawałem autorski program "Muzyka z Satriny". Było to w czasach, gdy Webland stanowił awangardę Dreamlandu.

Dziś przed nami stoi zadanie powrotu do dawnej świetności. Nie można tego dokonać bez spojrzenia na ogólną sytuację Królestwa. Zmiany ustrojowe są konieczne. Nie unikniemy też zmian administracyjnych, w tym dotyczących liczby prowincji, miast i urzędów.
Ten proces, trudny, a dla wielu wręcz traumatyczny, jest nieunikniony, a ja chcę go dokonać możliwie jak najmniej boleśnie. Skalpel będzie tu konieczny, a cięcia będą zdecydowane, aby rany goiły się błyskawicznie. Celem jest sanacja Królestwa.

Webland, Surmala i Morland nawiązały współpracę w ramach Związku Wolnych Prowincji. Przed nami proces realnego połączenia prowincji i przesunięcie administracji federalnej na system dwubiegunowy - Zjednoczone Księstwo Furlnadii i Luindoru oraz superprowincja, składająca się z naszych trzech małych ojczyzn. To wyzwanie, ale też i niezwykle interesujący moment. Jesteśmy nie tylko świadkami historii, ale przede wszystkim uczestnikami i kreatorami. Może dlatego Dreamland jest tak fascynujący. Zapraszam wszystkich do współpracy.

Niech żyje Republika Weblandu! Niech żyje Królestwo Dreamladu! :)

(-) Paul markiz von Panevnick
Prezydent Republiki Weblandu
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Republiki Weblandu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość