Edukacja w Dreamlandzie - wyzwania

Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.

Co z nowymi mieszkańcami?

Edukować w ramach odgórnych inicjatyw np. poprzez Gimnazjum Królewskie
6
38%
Edukować w prowincjach, gdzie powoli obeznają się z życiem w KD.
3
19%
Nic. Nie ma potrzeby przymuszać. Jak będą chcieli to zostaną i sami się wdrożą.
7
44%

Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Premier Rządu Królewskiego
Numer GG: 65682687
Kontakt:

Edukacja w Dreamlandzie - wyzwania

Post autor: Florian von Stettin » 22 sie 2018, 11:35

Obywatelki i Obywatele,

jak sami zdążyliście zauważyć, w ostatnich dniach nasz kraj nawiedziło wielu przybyszy, ku mojej uciesze duża ich część nie postąpiła według schematu rejestracja - powitanie - zniknięcie. Oni śledzą regularnie i powoli ośmielają się odzywać. Problem leży jednak jak wywnioskowałem z rozmów przede wszystkim w nieznajomości realiów mikroświata, ale także braku pomysłu na dalszą karierę tutaj. Ich znajomość mikroświata jest albo żadna albo znikoma. Jak zatem sprawić, by zostali z nami na dłużej i wdrożyli się na tyle, byśmy mogli powiedzieć: "ma mocne nerwy i potrafi ripostować, to jest dopiero Dreamlandczyk" (tak, mocne nerwy uznaje za jedną z cech wymaganych w tym kraju, brak dystansu spowodował ostatnio samobójstwo).

Istniało wcześniej Gimnazjum Królewskie, instytucja odpowiedzialna za kształtowanie nowych umysłów. Brak jednak było w niej aktywności i została zlikwidowana za rządów Radzieckiego. Czy należy powracać do idei centralnej edukacji, organizowaniu pogadanek i wykładów o podstawach geografii, polityki, obycia mikronacyjnego czy tak jak to ma miejsce teraz przerzucamy tą odpowiedzialność na władze prowincji, do których udają się przybysze? A może po prostu zaprzestańmy tej niepotrzebnej dbałości w myśl darwinowskiej zasady "najsilniejszy przetrwa" - kryterium siły w tym przypadku są chęci.

Wątek stworzyłem pod wpływem rozmów zarówno z tymi młodszymi jak i tymi starszymi obywatelami. A wy, co o tym sądzicie? Zapraszam do wyrażenia swojej opinii i zagłosowania w ankiecie, którą specjalnie przygotowałem. To, co tu się, mam nadzieję pojawi, będzie wskazówką dla dalszych prac Ministerstwa Kultury i Nauki. Śmiało!
(-) sir Florian von Stettin

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Re: Edukacja w Dreamlandzie - wyzwania

Post autor: Florian von Stettin » 22 sie 2018, 22:30

Zachęcam do uczestnictwa w ankiecie. Kto jeszcze nie zagłosował, zapraszam.

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
deputowany
Numer GG: 44703021
Herb:
Kontakt:

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau » 22 sie 2018, 22:49

Edukacja jest potrzebna, ale na pewno nie obowiązkowo, jeśli z z takich rzeczy jak geografia. Z prawa na ogół wystarcza Kodeks karny i konstytucja. W zależności od dalszych kroków regulamin obrad czy konstytucja prowincji, ale generalnie daje rade. Z tych krain które obecnie istnieją, należy wiedzieć, że zachód zachód to Unia, wschód to Domena Królewska, Daleki Wschód (względnie) to Schowana i na północy jest Sarmacja za którą... "nie przepadamy". Bez tego idzie żyć. Potrzebne są linki do tego, co istotne i poradniki do różnych funkcji. Warto chociażby opisać ile autonomii ma minister u Premiera., choć to zależy, ale wiadomo o co chodzi.
(-) Fryderyk Karol Albert hrabia Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.

Awatar użytkownika
الوـس
minister
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 22 sie 2018, 23:10

Fryderyk Orański-Nassau pisze:
22 sie 2018, 22:49
Warto chociażby opisać ile autonomii ma minister u Premiera., choć to zależy, ale wiadomo o co chodzi. [/justify]
Wydaje mi się, że w obrębie nawet tego samego ministerstwa w tym samym gabinecie może to być mocno zmienne w czasie.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
deputowany
Numer GG: 44703021
Herb:
Kontakt:

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau » 22 sie 2018, 23:15

Znaczy, przyznaje, że tu też zależy czy minister ma ambicje na bycie figurą czy marionetką. Ja jako MSZ nie miałem żadnych inicjatyw przez 3 kadencje (a byłem chwalony vel cooooo) i liczyłem tylko na wykonywanie poleceń, a tych nie było za wiele. Podejrzewam, że inny minister ze słabym premierem mógłby próbować narzucać własną wizję. Może faktycznie zły przykład.
(-) Fryderyk Karol Albert hrabia Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.

Awatar użytkownika
Helmut Pohl
Kontakt:

Post autor: Helmut Pohl » 22 sie 2018, 23:24

Wydaje mi się, że niezwykle trudnym jeśli nie niemożliwym byłoby napisanie poradnika "How to państwo", który z jednej strony miałby długi termin przydatności, a z drugiej odpowiadałby na wątpliwości głównych zainteresowanych.
Może lepiej ograniczyć się do jakichś krótkich wykładów z prawa/mechanizmów polityki/sytuacji międzynarodowej?
Naturalnie, stale zabierałoby to komuś czas, jednakże eliminuje to problemy związane ze ścianą tekstu nad którą ktoś się napracował, a stoi zdezaktualizowana.

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Regent
Numer GG: 9870726
Herb:
Kontakt:

Post autor: Karolina Aleksandra » 23 sie 2018, 08:48

Fryderyk Orański-Nassau pisze:
22 sie 2018, 22:49
Warto chociażby opisać ile autonomii ma minister u Premiera., choć to zależy, ale wiadomo o co chodzi.
Uśmiecham się do siebie. Zawsze, gdy wchodziłam w sklad rządu (chociaż to doświadczenie miałam tylko w KS), kończyło się na tym, że robiłam wszystko za wszystkich ministrów. "Autonomia Kanclerza"? To działało raczej w drugą stronę.

KA

Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
deputowany
Numer GG: 64651462
Kontakt:

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau » 23 sie 2018, 12:07

Zaznaczyłem trzecią opcję. Tak jak już kiedyś mówiłem, wdrażanie nowych obywateli w Królestwo nie powinno odbywać się na drodze zmuszania do czytania długich tutoriali, które jak widzę teraz są uważane za rzecz pierwszej potrzeby do zrobienia, czy tym bardziej uczestnictwa w projektach typu niegdysiejsze "Gimnazjum Królewskie". Raczej niż tego typu akcje potrzebni są żywi ludzie, którzy w razie czego odpowiedzą na pytania nowicjusza, zapoznają z panującą sytuacją, doradzą czy wspomogą w podejmowaniu pierwszej działalności. Im mniej zbędnych instytucji, tym lepiej. Żywy człowiek, a nie martwy tekst czy martwe instytucje.

Awatar użytkownika
Chamberlain
radca Rady Stanu
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 23 sie 2018, 13:54

Autor ankiety niepotrzebnie wspomniał w trzecim pytaniu o "przymusie". Tego nikt nie lubi, więc wyniki będą dość egzotyczne. Edukacja elementarna może być w stu procentach fakultatywna i dobrowolna. Ale jakaś szkoła stać tu powinna. Oszczędziłoby to młodym konieczności ustawiania się w kolejce do weteranów po ploteczki i podstawowe info, nie mówiąc już o wielotygodniowym śledzeniu forum, zanim się "coś napisze" i przedstawi. A z tego, co tu widzę, łatwo nie będzie.
- - William hrabia Oxlade-Chamberlain

Awatar użytkownika
matmax
Kontakt:

Post autor: matmax » 23 sie 2018, 19:01

Scholandia miała to kiedyś dość ciekawie rozwiązane. Aktywnym oczywiście mozna bylo być bez szkoly, ale żeby dostac obywatelstwo, konieczne było przejście krótkiego kursu w liceum i potem odpowiedź na 5 pytań. Po tym dyrektor liceum oceniał test, a następnie otrzymywało się obywatelstwo.
Mat Max von Salvepol

Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
deputowany
Numer GG: 64651462
Kontakt:

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau » 24 sie 2018, 12:19

Chamberlain pisze:
23 sie 2018, 13:54
Autor ankiety niepotrzebnie wspomniał w trzecim pytaniu o "przymusie". Tego nikt nie lubi, więc wyniki będą dość egzotyczne. Edukacja elementarna może być w stu procentach fakultatywna i dobrowolna. Ale jakaś szkoła stać tu powinna. Oszczędziłoby to młodym konieczności ustawiania się w kolejce do weteranów po ploteczki i podstawowe info, nie mówiąc już o wielotygodniowym śledzeniu forum, zanim się "coś napisze" i przedstawi. A z tego, co tu widzę, łatwo nie będzie.
Jakoś nie widziałem, aby nowi obywatele się specjalnie ustawiali w kolejkach do "weteranów" po informacje. Jak są jakieś pytania albo potrzeba pomocy, to raczej przynajmniej większość z tych, co tu jest jej udzieli. Nie ma potrzeby sztucznej instytucjonalizacji, jak tworzenie instytucji typu wirtualne szkoły, to raczej zniechęci nowych mieszkańców, a nie zachęci do podejmowania aktywności w Dreamlandzie.

Awatar użytkownika
الوـس
minister
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 24 sie 2018, 12:42

Ja widzę wirtualną szkołę nie jako przymus, ale jako miejsce w którym zebrane są wszystkie potrzebne dane i informacje opisane w przystępny sposób. Nazywanie tego np. Królewskim Liceum to po prostu dodatkowy fabularny smaczek.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 25 sie 2018, 17:23

Cieszę się, że wywiązała się dyskusja pod ankietą. Osobiście przychylam się do zdania JE Ciprofloksji - jakaś szkoła powinna istnieć, dysponowałaby ona bardziej rozbudowanym materiałem niż tutorial, znalazłyby się tam wszelkie informacje o historii Dreamlandu, geografii mikroświata jak i pierwszych krokach w państwie (wyjaśnienie ustroju, prowincje, gospodarka, praca). Z usług szkoły korzysta kto chce. Natomiast nadal uważam że najlepszą "szkołę" możemy zapewnić sobie sami, nie poprzez wykłady i suchą teorię a kontakt z ludźmi, on jest kluczowy, ja jestem tego dowodem.

Awatar użytkownika
Piotr Harniakiewicz
Numer GG: 36160355
Kontakt:

Post autor: Piotr Harniakiewicz » 26 sie 2018, 17:25

Moim zdaniem istnieje potrzeba, aby dowolne środki edukacji w Dreamlandzie wdrożyć. Nie mam pewności, co do formy, na pewno nie powinny być obowiązkowe. Jednakże przydatność informacji historycznych i geograficznych jest z pewnością przydatna.

Awatar użytkownika
Chamberlain
radca Rady Stanu
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 28 sie 2018, 16:26

Będzie jakiś ciąg dalszy? Czy rozważane jest powstanie szkoły (w dowolnej postaci)?
- - William hrabia Oxlade-Chamberlain

Jarek Wawrzyniak
Numer GG: 66334811
Kontakt:

Post autor: Jarek Wawrzyniak » 3 wrz 2018, 06:10

Ja chętny na jakiś kierunek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka i społeczeństwo”