Misja w Surmenii

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Misja w Surmenii

Post autor: Karolina Aleksandra »

Informuję, że udaję się na tydzień z misją archeologiczną do Surmenii. Powrót w niedzielę wieczorem. Nie wiem, jak tam będzie z połączeniem internetowym, więc wolę uprzedzić. Byłabym wdzięczna, gdyby w międzyczasie nie było żadnych rewolucji czy przewrotów.*

Karolina Aleksandra

*Kogo ja żartuję, najlepsze rzeczy dzieją się zawsze, gdy człowieka nie ma.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Torkan Ingawaar »

Kogo ja żartuję
Hm?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Polyna »

Torkan Ingawaar pisze: 18 sie 2018, 11:56 Hm?
Hint: “who am I kidding”.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Aleksander »

A Wasza Królewska Wysokość otrzymała wizę wystawioną odpowiednio przez odnośne organy Księstwa Soljum lub Księstwa Saginaty, skoro teren Szczurmenii jest obecnie pod okupacją tychże dwóch członków Wolnego Państwa Ciprofloksjańskiego?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Chamberlain »

Prosimy o jakąś pocztówkę.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Stanisław Dmowski »

Jeśli chodzi o Surmenię, przekazuję, co mi przekazano. Kto wie, co może się zdarzyć dalej.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Chamberlain »

Florian von Stettin pisze: 22 sie 2018, 11:41
Jeśli chodzi o Surmenię, przekazuję, co mi przekazano.
Gdy przedwczoraj napisałem o możliwości reaktywowania Surmenii nie spodziewałem się, że ktoś potraktuje to poważnie. To co, czas na Skarland? Znajdzie się jakiś trzeci von Thorn?

Kto wie, co może się zdarzyć dalej.
Dobrze wiemy - co.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Andrzej »

Orientyka powinna zostać zatopiona.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Aleksander »

Przestań szkalować mój kontynent chuju!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Karolina Aleksandra »

Orientyka, brr. Za mojego dzieciństwa był tylko Kontynent Wschodni, dopiero potem zaczęli wymyślać nazwy w styku Orientyka. Dla mnie zawsze tylko KW i Unia Kontynentu Wschodniego jako najlepsza organizacja.

A Surmenii — good luck.

Co do pocztówek, w trakcie mojej misji znalazłam coś w rodzaju ambasady Dreamlandu. Może jutro uda mi się zrobić zdjęcie.

Karolina Aleksandra
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Polyna »

Karolina Aleksandra pisze: 22 sie 2018, 19:26 Orientyka, brr. Za mojego dzieciństwa był tylko Kontynent Wschodni, dopiero potem zaczęli wymyślać nazwy w styku Orientyka.
Blame Pel Nander. Chyba.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Cieszy mnie wieść o możliwym odrodzeniu Surmenii, chociaż szczerze powiem, że stylistyka nowego forum trochę nie w moim guście (preferuję bardziej klasyczną, taką, jaka była chociażby na stronie "starej" Surmenii"), ale to szczegół. Będę gorąco kibicował temu projektowi, choć nie wiem, czy nowa Surmenia będzie obejmowała tylko te niewielkie niezatopione pozostałości po wyspach, czy też jakimś sposobem podejmowane będą próby wynurzenia zatopionego terytorium.

Ogólnie w ostatnich dniach mogę zaobserwować odradzanie się rozmaitych mikronacji, ich, zdawałoby się, niespodziewaną aktywizację. Mówię tutaj na przykład o Rotrii, Bialenii, Pustkowiach Winków, naszym Królestwie czy wreszcie owej Surmenii, o ile ten nowy projekt nie okaże się tylko tygodniową efemerydą. To widok dający nadzieję, choć mam pewne wątpliwości, czy nie jest to jedynie chwilowy skok.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Andrzej »

الوـس pisze: 22 sie 2018, 19:04 Przestań szkalować mój kontynent chuju!
To prawda - jestem chujem i szkaluję twój kontynent.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Casimir van Oranje-Nassau pisze: 23 sie 2018, 11:44
Ogólnie w ostatnich dniach mogę zaobserwować odradzanie się rozmaitych mikronacji, ich, zdawałoby się, niespodziewaną aktywizację. Mówię tutaj na przykład o Rotrii, Bialenii, Pustkowiach Winków, naszym Królestwie czy wreszcie owej Surmenii, o ile ten nowy projekt nie okaże się tylko tygodniową efemerydą. To widok dający nadzieję, choć mam pewne wątpliwości, czy nie jest to jedynie chwilowy skok.
Właściwie to aktywność zawsze rośnie z końcem wakacji. Upały nie wzmażają aktywności.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Racja, jednak nie sposób nie zauważyć, że teraz wzmożenie aktywności jest większe niż w tym samym okresie na przykład przed rokiem (oczywiście z tego, co sobie przypominam). Dawno nie było takiego skoku aktywnościowego w wielu mikronacjach, spośród których niektóre wydawały się już chylącymi się ku upadkowi. To trend napawający optymizmem, ale tak jak mówiłem, nie wiadomo czy nie jest to jedynie chwilowy wzrost.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

My podnosimy się 10 razy, nim zdążymy upaść :) Dreamland jest nieśmiertelny
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Stanisław Dmowski »

Tak się zastanawiałem, gdzie to wstawić, robię to tutaj. Nadal wielu z nas zaskoczonych jest wynurzaniem się Surmenii z głębin, tym razem kolejna stara mikronacja odradza się. Zobaczymy na jak długo, życzę Skarlandowi jak najlepiej.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

No proszę, kto by pomyślał... Szkoda jedynie, że już po owej wojnie domowej i nikomu poza samymi Medyceuszami-Zepami i ich skarlandzkimi stronnikami nie było dane zobaczyć, jak owi dzielnie pokonują wojska Norberta Catalana :) Mam nadzieję, że nowy, rządzony przez Medyceuszy Skarland nie okaże się efemerydą i będzie ciągle trwać, ja ze swojej strony życzę powodzenia inicjatorom wskrzeszenia dawnego Imperium.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Chamberlain »

Proponuję nową nazwę: nekronacje lub weekendonacje.

Nie ma to jak reaktywować państwo w wyniku nerwowego klikania po witrynach, prokrastynacji i stresu spowodowanego sesją poprawkową/powrotem do szkoły. A po miesiącu lub dwóch po cichu zamknąć, gdy marka zostanie ostatecznie rozmieniona na drobne. Plus aspekt demograficzny. Austro-Węgry, Surmenia i Skarland skazane są na import kadr z zewnątrz. Jedynym efektem będzie drenaż obywateli innych państw: Rotrii, RON, Sarmacji, pewnie trafią się jacyś poszukiwacze łatwych tytułów z Nordaty. To się właśnie dzieje: najbardziej ucierpią RON i Rotria. Mikroświat dalej będzie się populacyjnie spłaszczał, ale liczba samych państw pozostanie na tym samym poziomie. Obok Sarmacji i Dreamlandu wegetować będzie 20-25 dwuosobowych tworów naprzemiennie upadających i reaktywowanych. I nikt z nikim nie będzie mógł prowadzić normalnych relacji dyplomatycznych, bo wszyscy będą działać jednocześnie wszędzie, dając z siebie po 20%. A przed zawarciem traktatu trzeba będzie sprawdzić, czy nie pospisuje się go z własnym ministrem czy dworzaninem.

Carlo, przyjacielu, nie lepiej byłoby dać z siebie nieco więcej i rozruszać Rotrię?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Misja w Surmenii

Post autor: Stanisław Dmowski »

Rzadko się zgadzam z JE Chamberlainem, w tym miejscu jednak jego opinia jest trafna. Przykładowo owa Surmenia, której każdy z nas z pewnością życzy jak najlepiej. Widać niezwykłą mieszankę ludzi, która "zaangażowała' się w ten projekt. Oprócz syna sarmackiego księcia można zobaczyć kilku Sarmatów, jednego, może dwóch obywateli dawnej Surmenii a także konsula Tyrencji Camillusa Scaevolę. Żadnych nowych twarzy. Jak widać, jesteśmy powoli skazani na kiszenie się we własnym sosie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości