Chamberlain rządzi na bazie niekonstytucyjnych przepisów

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Chamberlain rządzi na bazie niekonstytucyjnych przepisów

Post autor: Daniel von Witt »

Premier Chamberlain objął urząd niezgodnie z konstytucją, acz zgodnie z alfredowskim dekretem. Z konstytucji dowiemy się, że premiera się wybiera. Z alfredowskiego dekretu, że król musi go wyznaczyć, gdy demokratycznie wybrany np. poda się do dymisji. Dziś Alfred dodał, że to dla zachowania ciągłości władzy. Tyle tylko, że odkąd premierów wybieramy to z ciągłością władzy problemów nie było, nawet, gdy jakiś z urzędu zrezygnował (Torkan) lub obywatele go odwołali (Oskar). Pomimo dymisji pełnili urzędy, aż wyborcy nie wybrali ich następców. Ale w tym roku pojawił się premier Alfred Zuchwały, co pod swe rządy napisał cudaśny dekret o ustroju rządu (uzurpując władzę królewską, bo pisząc dekret zamiast Karoliny Aleksandry; no ale co tam, William nie kwękał wtedy o uzurpacji, więc jej nie było; była teraz, gdy jako Wicekról Elderlandu miałem prerogatywy Korony; to jednak William wie, kiedy i kto co uzurpuje), potem go poprawił. Wyszło z tego wówczas, że Alfred może wyręczyć wyborców. Wyręczył. Namaścił Williama na premiera, chociaż wyborcy nic w tej sprawie nie powiedzieli.

Alfred Zuchwały to szkodnik prawny. Wymyślił, że premier przestaje urzędować natychmiast jak poda się do dymisji, ale jednocześnie ten sam dekret z tym to kwiatkiem stanowi, że ministrowie urzędują, aż nie przyjdzie premier na kolejną kadencję. William nim nie jest, bo wybrany nie został. Odwołał Beckendorfa, chociaż ten ma urzędować aż do przyjścia premiera na następną kadencję (William uzurpuje sobie władzę premiera wybranego?). Takie gówno tylko w Ekorre alfredowskim.

Tak to rządzi teraz nami ten błazeński, ale zgodny i razem upijający się tandem. Co mafia Alfreda na to? Co wyborcy na to? Suwerenie pokaż się.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Chamberlain rządzi na bazie niekonstytucyjnych przepisów

Post autor: Alfred »

Godzinę wcześniej lamentował Pan nad upadkiem dreamlandzkiej demokracji i narzekał, że pełniącego obowiązki premiera wybrałem spośród powołanych przez siebie, jako szefa rządu, ministrów. Teraz z kolei twierdzi, że demokratycznie odwołany premier powinien i tak sprawować swój urząd dalej, a ja po abdykacji Karoliny Aleksandry powinienem był pozostać królem i premierem w jednej osobie. Czy mógłby Pan zdecydować się, czego chce?

Nowelizacja dekretu o ustroju rządu, na podstawie której przekazałem obowiązki premiera ministrowi Chamberlainowi, została jednomyślnie uchwalona przez Parlament Królewski. W uzasadnieniu wskazałem z nazwiska, kto zostanie wyznaczony do pełnienia funkcji. Nie trzeba wołać suwerena; wypowiedział się w tej sprawie półtora miesiąca temu. Pan, swoją drogą, nie oddał wtedy w ogóle głosu. Jeśli dopiero teraz poczuł Pan potrzebę oporu wobec regulacji dekretu, cóż, zaproponowałbym złożenie projektu nowelizacji, ale opuścił Pan parlament, żeby poświęcić się pisaniu kolejnych wątków o złym królu Alfredzie, więc doprawdy nie wiem, co doradzić.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Chamberlain rządzi na bazie niekonstytucyjnych przepisów

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze:William nie kwękał wtedy o uzurpacji, więc jej nie było; była teraz, gdy jako Wicekról Elderlandu miałem prerogatywy Korony; to jednak William wie, kiedy i kto co uzurpuje)
Działał Pan, co sam przyznał, wbrew wiedzy i zgody Korony oraz, jak okazało się w trakcie późniejszej dyskusji, również wbrew jej woli. Na tym polega uzurpacja. Nie na przygotowaniu projektu dokumentu na czyjąś wyraźną prośbę.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość