Alfred Skąpy

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Alfred Skąpy

Post autor: Daniel von Witt »

W ciągu swojego ok. siedmiomiesięcznego panowania (wliczam w ten okres także czas pierwszego panowania) Jego Królewska Mość Alfred nadał tylko jeden (pechowy dla siebie samego) tytuł honorowy - zaszczytu stania się szlachcicem dostąpił Aluś de la Ciprofloksja. Stało się to niemal rok temu, jako spóźniona reakcja na Święto Królestwa. Ani wcześniej, ani później JKM Alfred nie korzystał z prawa nadawania tytułów honorowych. Wcześniej nadawano je zazwyczaj zasłużonym obywatelom podczas ważnych świąt i uroczystości. W tracie panowania Alfreda takich okazji było cztery - jego pierwsza koronacja, jego urodziny, Święto Królestwa 2017 i jego druga koronacja, której daty większość z nas nie pamięta zapewne, ale będzie się ten dzień nam kojarzyć z meczem Polska-Kolumbia. Tak czy inaczej monarcha, tak bardzo pragnący zabarwiać naszą monarchię wszystkimi jej atrybutami, moim zdaniem bardzo wyraźnie zapomina o jednym z nich, czyli o arystokracji. Nie rozbudowuje jej i nie wzmacnia. Nie wyróżnia wyróżniających się. Jest zatrważająco bierny nawet w tych sprawach, które wydawałoby się, że są dla niego ważne. Nobilitacje, o których wielokrotnie już dyskutowaliśmy, także za sprawą ślepo wpatrzonego w JKM Pana Premiera, bądź co bądź są jedną z głównych wartości i cech państw monarchicznych. Tymczasem u nas za Alfreda rola nobilitacji została zepchnięta na absolutny margines, a za Karoliny Aleksandry (gdy ostatnie tytuły nadawano niemal dokładnie 10 miesięcy temu) wynaturzona powszechnością stosowania nawet wobec zombie. Wielka szkoda, bo przez to Królestwo traci jakiś element swojej tożsamości.

(-) Daniel von Witt
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Alfred Skąpy

Post autor: Polyna »

A to w sumie źle? Tytuły szlacheckie/arystokratyczne/honorowe/chonorowe/społeczne/awangardy proletariatu to nie gnój do rozrzucania po polu, a coś mające mieć jakąśtam wartość*. Raczej lepiej nie doprowadzać do ich inflacji, gdzie wszyscy po jakimś czasie będą mieli arcyksięcia, i doprowadzimy do takiego absurdu jaki jest w Sramacji, gdzie wcześniej wymieniona panna Karolina Aleksandra ma tytuł jakiejś diuczessy-hrabiny-baronessy-kontessy-princessy żeby podkreślić jej większą zasłużoność w porównaniu do zwykłych diuczess/-ków.

Tak więc może lepiej niech Alfred będzie Skąpy, nie Szczodry. Chociaż poćwiartować kilku biskupów rotryjskich mógłby.

* Tak, wiem, gnój ma też wartość jako nawóz. Ale wiecie o co mi chodzi.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Alfred Skąpy

Post autor: Daniel von Witt »

Oczywiście, że źle, jeśli symbolem nobilitacji dokonywanych przez Alfreda jest Aluś, a nie np. Chamberlain (czy ktokolwiek podobny). Jak Pani również może wyczytać to Karolina Aleksandra jest przeze mnie potępiana w tym, jak zaczęła nadawać tytuły (było to omawiane w podlinkowanym wątku). Później było z tym już "lepiej", ale tylko dlatego, że Królowa nie była obecna w życiu państwa. Jak nobilitować to wiedzieli np. Edward II czy Marcin Mikołaj: nieczęsto, niemasowo, ale regularnie, aby widać było, że król to król, a pracuś coś sobie wypracował.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Alfred Skąpy

Post autor: Chamberlain »

Gdyby zwrócił się Pan z tym pytaniem do Dworu, a najlepiej do samego Króla, dowiedziałby się Pan, że kolejne nobilitacje zaplanowane są na czas Rocznicy. W tej sytuacji nadawanie tytułów szlacheckich w czasie czerwcowej koronacji nie miałoby sensu - oba wydarzenia dzieli zaledwie pięć tygodni (24 czerwca, 1 sierpnia).

Zamiast po prostu zapytać, wolał Pan zafundować ten demoralizujący spektakl, choć przecież jako osoba, która z hukiem zrzekła się tytułu, powinien mieć do tego tematu nieco więcej dystansu. Oczywiście gratuluję - to przecież kolejne trzy posty do statystyki.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Alfred Skąpy

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze:Oczywiście, że źle, jeśli symbolem nobilitacji dokonywanych przez Alfreda jest Aluś, a nie np. Chamberlain (czy ktokolwiek podobny).
Weź się odpierdol, dobrze?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Alfred Skąpy

Post autor: Andrzej »

Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Alfred Skąpy

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze:
Gdyby zwrócił się Pan z tym pytaniem do Dworu, a najlepiej do samego Króla, dowiedziałby się Pan, że kolejne nobilitacje zaplanowane są na czas Rocznicy. W tej sytuacji nadawanie tytułów szlacheckich w czasie czerwcowej koronacji nie miałoby sensu - oba wydarzenia dzieli zaledwie pięć tygodni (24 czerwca, 1 sierpnia).

Zamiast po prostu zapytać, wolał Pan zafundować ten demoralizujący spektakl, choć przecież jako osoba, która z hukiem zrzekła się tytułu, powinien mieć do tego tematu nieco więcej dystansu. Oczywiście gratuluję - to przecież kolejne trzy posty do statystyki.
Dobrze widzieć, że jednak stoi Pan za swoim liderem, tylko piastuje przy tym niewłaściwy urząd, bo ostatnio zauważyłem, że jest Pan coraz większym rzecznikiem Dworu Królewskiego, podczas gdy ten posiada Marszałka. Może po odejściu z Rządu Królewskiego zmieni Pan Torkana Ingawaara? Byłaby to zmiana niewątpliwie na plus.

Wydaje mi się również, że doświadcza Pan pewnego dysonansu. Karolina Aleksandra była przez Pana nagminnie wyciąga do publicznego spowiadania się z tego co robi i czego nie robi. Alfred już nie, ale to pewnie dlatego, że wg Pana społeczeństwo wiedzieć wszystkiego nie musi, kiedy Pan już to wie.

To, że nie posiadam tytułu honorowego to nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ nie o mnie chodzi, ale o wszystkich mieszkańców Unii Saudadzkiej, którzy mniej lub bardziej angażują się w życie Królestwa. Dotyczy to choćby Pana. Ponadto samo wyrażanie publicznych opinii na dowolny temat nie powinno być niemile widziane, a wręcz przeciwnie. Umrzemy tu, jak wszyscy umierają, jeśli nie będziemy zabierać głosu w takich sprawach, w jakich nam się to podoba.

I dalej Pan o tych statystykach, więc może Panu tylko zwrócę uwagę, że ja je tylko opracowywałem, ale się nimi nie podniecałem. Żyłem w Królestwie, które ledwo zipiało. Żyłem też w takim, na temat którego żadnych rankingów aktywności nie sporządzano, ale wychowałem się na przykład na Edwardzie II, który raporty demograficzne sporządzał. Nie sporządzał bynajmniej tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych. Tak samo, jak ja rankingi aktywności.
الوـس pisze:
Daniel von Witt pisze:
Oczywiście, że źle, jeśli symbolem nobilitacji dokonywanych przez Alfreda jest Aluś, a nie np. Chamberlain (czy ktokolwiek podobny).

Weź się odpierdol, dobrze?
Lepszego potwierdzenia, że mam rację, nie mogłem otrzymać. Jedyny szlachcic nobilitowany przez Alfreda, co wówczas zostało odebrane jako polityczna łapówka, szybko doprowadzając do niespodziewanej abdykacji, krzyczy "odpierdol się". Jest to osoba nobilitowana przez człowieka, założyciela Towarzystwa Optymatów i partii republikańskiej - organizacji przywiązujących znaczną wagę do pewnych zachowań i standardów.

PS. Aluś, w tej kwestii nie mam nic do Ciebie. Nic personalnego.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Alfred Skąpy

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze:
Dobrze widzieć, że jednak stoi Pan za swoim liderem, tylko piastuje przy tym niewłaściwy urząd, bo ostatnio zauważyłem, że jest Pan coraz większym rzecznikiem Dworu Królewskiego
Odpowiadam, ilekroć dysponuję wiedzą w temacie. Wątek nobilitacji został przed tygodniem poruszony na forum rządowym w ramach dyskusji na temat obchodów rocznicowych.

Pan, zamiast zapytać, by zaspokoić własną "ciekawość", ustawił wątek-szubienicę, w którym po prostu wylał wiadro szamba. A teraz, zamiast wycofać się z tej brzydko pachnącej zagrywki, stwierdza, że nie chodzi o Pana, ale "o wszystkich mieszkańców Unii Saudadzkiej". Pośmiałbym się, gdyby to nie było takie żałosne.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Alfred Skąpy

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze:
Pan, zamiast zapytać, by zaspokoić własną "ciekawość", ustawił wątek-szubienicę, w którym po prostu wylał wiadro szamba.
O czym Pan znowu pisze? Ani Króla nie wieszam, ani go nie obrażam, a jedynie stwierdzam jego skąpstwo, które jest przecież oczywiste dla każdego rozgarniętego człowieka.
Chamberlain pisze:
A teraz, zamiast wycofać się z tej brzydko pachnącej zagrywki, stwierdza, że nie chodzi o Pana, ale "o wszystkich mieszkańców Unii Saudadzkiej". Pośmiałbym się, gdyby to nie było takie żałosne.
Sądziłem, że w swojej mądrości chyba Pan załapie, że skoro Alfredowi tytuł oddałem to nie oczekuję od niego, że mi znów jakiś nada, bo sobie tego nie wyobrażam ani nie oczekuję. Byłem jednak, tak, ciekaw, czy Korona w ogóle zamierza wrócić do starych dobrych praktyk.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Alfred Skąpy

Post autor: Alfred »

Rozważałem przyznanie tytułów honorowych i innych zaszczytów państwowych w ramach uroczystości koronacji. Zrezygnowałem z tego, mając na uwadze krótki odstęp czasowy między nią a Świętem Królestwa, najważniejszym ze świąt państwowych, a w tym roku tym istotniejszym ze względu na okrągły jubileusz. Jego data jest łatwa i nie trzeba uciekać się do skojarzeń z meczem, by ją zapamiętać. Równie łatwo można samodzielnie zauważyć, że rozdawanie konfitur, jak mawiają za oceanem, co półtora miesiąca byłoby raczej niewłaściwe.

Może Pan być spokojny o pracowitych Unitów. Będę o nich pamiętał.

Jeśli zaś chodzi o sir de la Ciprofloksja, otrzymał on swój tytuł za kilkumiesięczną, rzetelną pracę na stanowisku, które niedawno Pan opuścił. W okresie poprzedzającym minione Święto Królestwa był jednym z niewielu dobrze się sprawujących urzędników, wraz z P. T. Radzieckim, który tytułu nie otrzymał z oczywistych powodów (obaj za to otrzymali odznaczenia państwowe). Przykro, że próbuje Pan teraz nawiązać do ówczesnych podejrzeń korupcyjnych. Posądzenie o pewną niemoralną praktykę nie jest jeszcze najgorsze; ostatecznie nie są one władcom nieobce. Gdybym jednak rzeczywiście sądził, że sędziego, który w mikronacjach siedzi od długich lat, przekupię najniższym tytułem honorowym, musiałbym być nie tylko nieuczciwe, ale też bezdennie głupi.

Na koniec drobna uwaga: nie potrzebuję nowego przydomka. Już za pierwszego panowania zostałem przez naszego narodowego mistrza grilla, Gastona de Senancoura, nazwany Alfredem Posępnym Masakratorem. Pańska propozycja blednie w porównaniu.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Alfred Skąpy

Post autor: Daniel von Witt »

Alfred pisze:
Rozważałem przyznanie tytułów honorowych i innych zaszczytów państwowych w ramach uroczystości koronacji. Zrezygnowałem z tego, mając na uwadze krótki odstęp czasowy między nią a Świętem Królestwa, najważniejszym ze świąt państwowych, a w tym roku tym istotniejszym ze względu na okrągły jubileusz. Jego data jest łatwa i nie trzeba uciekać się do skojarzeń z meczem, by ją zapamiętać. Równie łatwo można samodzielnie zauważyć, że rozdawanie konfitur, jak mawiają za oceanem, co półtora miesiąca byłoby raczej niewłaściwe.
Niewłaściwe? Ale w jakim sensie niewłaściwe? Niewłaściwe to jest trzymanie się wzoru nadań od święta, kiedy tylko jedno z trzech świąt jest (lub powinno być) w Królestwie obchodzone.
Alfred pisze:
Może Pan być spokojny o pracowitych Unitów. Będę o nich pamiętał.
Bardzo mnie to cieszy.
Alfred pisze:
Jeśli zaś chodzi o sir de la Ciprofloksja, otrzymał on swój tytuł za kilkumiesięczną, rzetelną pracę na stanowisku, które niedawno Pan opuścił. W okresie poprzedzającym minione Święto Królestwa był jednym z niewielu dobrze się sprawujących urzędników, wraz z P. T. Radzieckim, który tytułu nie otrzymał z oczywistych powodów (obaj za to otrzymali odznaczenia państwowe). Przykro, że próbuje Pan teraz nawiązać do ówczesnych podejrzeń korupcyjnych. Posądzenie o pewną niemoralną praktykę nie jest jeszcze najgorsze; ostatecznie nie są one władcom nieobce. Gdybym jednak rzeczywiście sądził, że sędziego, który w mikronacjach siedzi od długich lat, przekupię najniższym tytułem honorowym, musiałbym być nie tylko nieuczciwe, ale też bezdennie głupi.
Nie chodziło o motywy nadania mu tytułu, ani o wrażenie, jakie to nadanie u niektórych wzbudziło, ale tylko o to, że tylko ten jeden szlachcic reprezentuje styl nobilitowania przez WKM. Z pewnością wyczytał WKM to, o co mi chodziło.
Alfred pisze:
Na koniec drobna uwaga: nie potrzebuję nowego przydomka. Już za pierwszego panowania zostałem przez naszego narodowego mistrza grilla, Gastona de Senancoura, nazwany Alfredem Posępnym Masakratorem. Pańska propozycja blednie w porównaniu.
Z pewnością, zwłaszcza, że senancourowska ścieżka egzystencji mnie nie interesuje. Naśladowanie Senancoura ery poaugustiańskiej nie ma sensu. Wolę patrzeć na kilku królów seniorów panujących przed zsarmatyzowaniem tronu. Tak czy inaczej przydomek skąpy tu akurat pasuje, ale i tak WKM zostanie zapamiętany inaczej, bo to określenie dotyka przecież zbyt wąskiej dziedziny aktywności, aby mogło opisywać wszystkie Wasze działania.

(-) Daniel von Witt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości