William i Casimir pod obywatelskim gradem pytań

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

William i Casimir pod obywatelskim gradem pytań

Post autor: Daniel von Witt »

Zachęcam wyborców, obywateli, obcokrajowców do zadawania pytań naszym kandydatom w wyborach Premiera. Czy kadencja jednego z nich dostarczy nam jakichś przełomów w prowadzonych lub jeszcze nierozpoczętych reformach? Czy dojdzie do jakichś zmian systemowych, przeobrażeń kulturalnych lub zmiany ustroju? Czy wybuchnie z kimś wojna lub Dreamland połączy się z innym państwem? Czy zostanie wynaleziony lek na realiozę? Czy Karbiak znów wypadnie z szafy strasząc małe dzieci w Motley i Novigradzie? Pytajcie ich o wszystko! Ja sam zaraz swoją listę pytań postaram się przedstawić.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: William i Caisimir pod obywatelskim gradem pytań

Post autor: Daniel von Witt »

1. Czy Pana Rząd oficjalnie wysunie roszczenia terytorialne wobec Księstwa Sarmacji?

2. Niewiele lub nic nie ma mowy w Pańskim programie o Wandystanie czy Elderlandzie, tj. państwach związanych z Królestwem sojuszem militarnym. Czy na ich kierunkach planuje Pan jakieś akcje dyplomatyczne, zacieśnianie lub rozluźnianie współpracy?

3. Dokąd uda się Pan z pierwszą wizytą zagraniczną?

4. Jaka forma obywatelskiej aktywności byłaby przez Pana najbardziej pożądana, w której nie uczestniczyłaby w ogóle władza publiczna, ale która to władza mogłaby ją jakoś pobudzić?

5. Czy Królestwo stać na to, aby z Domeny Królewskiej została wyodrębniona nowa-stara prowincja (Webland, Morland, Surmala lub jakiś zupełnie nowy twór)?

6. Pańska partia jak i partia Pańskiego konkurenta nie są partiami stylu z epoki Edwarda II (jak KPA czy KPD), tj. nie posiadają one ani statutu, ani nie są zarejestrowane. Mimo to rozbudzają życie publiczne. Czy w związku z tym zamierza Pan dokonać jakichś zmian w działaniu CRIP, obowiązku rejestracji różnych podmiotów itp.?

7. Który monarcha dreamlandzki najbardziej Panu imponuje/imponował i mógłby być Pana wzorem?

8. Na co ostatnio wydał Pan swoje prywatne pieniądze w Dreamlandzie? Na co chętnie by Pan znów je wydał? Czy uważa Pan, że obieg pieniężny powinien być w jakiś sposób stymulowany przez Rząd. Jeśli tak, to w jaki?

9. Czego najbardziej brakuje Królestwu?

10. Co mogłoby być "sportem narodowym" Dreamlandczyków?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: William i Casimir pod obywatelskim gradem pytań

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

1. Tak. Myślę, że moja opinia na ten temat jest powszechnie znana i była przedmiotem już wielu kontrowersji i dyskusji podczas tej kampanii, więc nie widzę potrzeby szerszego rozpisywania się na ten temat, kiedy zostało już to uczynione.

2. Oprócz poszukiwania nowych sojuszników, sojusz militarny, jaki istnieje, powinien być utrzymywany i pogłębiany, zarówno z Elderlandem, jak i Wandystanem. Oba te państwa są dla nas istotnymi partnerami, posiadającymi z nami wspólne cele i wspólnych wrogów.

3. Będzie to z pewnością jedno z państw, jakie wymieniłem jako potencjalnych nowych sojuszników w swoim programie wyborczym, a więc Suderland, Kugaria lub Rzeczpospolita Obojga Narodów. W każdym z tych państw planuję złożyć wizytę, osobiście lub przez ministra odpowiedzialnego za sprawy zagraniczne; kolejność składania tychże wizyt nie jest jeszcze wiadoma, ale całkiem prawdopodobne, że będzie to Suderland, z którym zacieśnianie stosunków zostało rozpoczęte już przez rząd republikański.

4. Nie mam w zwyczaju, jak co poniektórzy, dzielić obywatelskiej aktywności na pożądaną i niepożądaną przez siebie, ponieważ nie zamierzam narzucać obywatelom własnego widzimisię w sprawie ich aktywności. Każda aktywność obywatelska na rzecz Dreamlandu jest czymś zdecydowanie pozytywnym i to obywatele powinni sami decydować, czym się chcą zająć oraz realizując własne pomysły i idee, wykazywać się inwencją w swojej twórczości, nieograniczanej żadną manierą narzucaną przez będących u steru władzy. Jeśli zaś chodzi o to, w czym w małym stopniu lub w ogóle nie uczestniczyłaby władza publiczna, a co mogłoby być przez tą władzę pobudzone, są to rozmaite wydarzenia fabularne, o których wspomniałem już w swoim programie. Zamierzam zainicjować podczas swojej kadencji co najmniej jedno takie wydarzenie, a prawdopodobnie i więcej.

5. Tak i nie tylko stać, ale jest to wręcz pożądane dla zwiększenia różnorodności i aktywności w samorządach. Jednak to nie rząd powinien decydować o tym, jakie prowincje powinny być wyodrębniane, a jakie nie, lecz same procesy "rynkowe" kreowane przez obywateli. Jak już mówiłem, zamierzam dążyć do ułatwienia tworzenia nowych krajów Królestwa przez obywateli jak i zachęcać do ich tworzenia, bo więcej ośrodków aktywności praktycznie zawsze przynosi lepsze skutki, niż tylko jeden, w dodatku tak bezpłciowy, jak obecna Domena Królewska. Nie wykluczam również wprowadzenia wsparcia finansowego dla nowych, tworzonych przez obywateli prowincji.

6. Z tego co wiem, obecnie KSI prowadzi prace nad nową stroną Centralnego Rejestru Instytucji i Przedsiębiorstw i mam nadzieję, że jego sposób działania będzie zmieniony na lepsze. Natomiast wniosek o rejestrację Towarzystwa Egenberg wpłynął już przed kilkoma dniami, lecz jak widać nadal nie jest zaakceptowany.

7. Niezbyt znam wcześniejszą historię Dreamlandu, więc w zasadzie mój świadomy wybór ogranicza się do trzech: Edwarda II, Alfreda i Karoliny Aleksandry. Spośród tych trzech, najbardziej imponuje mi dorobek Edwarda II i jeżeli miałbym wybierać któregoś na wzór dla siebie, byłby to właśnie on. Przeprowadził Dreamland przez trudne czasy, dokonując znacznych, ale niewątpliwie potrzebnych reform, które sprawiły, że Królestwo wyszło na prostą i zaczęło rozwijać się dynamicznie, między innymi właśnie dzięki temu, że pozwolił on obywatelom swobodnie działać np. w Parlamencie, gdzie mogli się wykazać i od razu rozpocząć karierę polityczną. Czas uczynić kolejny krok w stronę wolności Dreamlandczyków i nieograniczonej niepotrzebnie twórczości.

8. Muszę przyznać, że dosyć rzadko korzystam z CBD i dokonuję różnych zakupów. Ze swojego osobistego konta ostatni raz zdarzyło mi się to, kiedy kupowałem tomik poezji gnomiej, a wcześniej przy zakupie akcji DAO-Banku. Dysponuję także między innymi kontem należącego do mnie Kościoła Odrodzenia i stosunkowo niedawno korzystałem z niego podczas zakupu działek pod Domy Zgromadzeń i Modlitwy w Saudade. Nie wydaje mi się jednak, aby inni obywatele Dreamlandu byli jakoś bardziej ode mnie aktywni w gospodarce. Pieniądze swoje z chęcią wydawałbym, gdyby pojawiały się inicjatywy takie, jak np. zarzucone niestety na razie Ekorre Standard czy inne, za które należałoby płacić — jak widać po poprzednich zdaniach, zazwyczaj wspieram finansowo takie inicjatywy. Nie uważam, że obieg pieniężny powinien być stymulowany przez rząd, czy że w ogóle ten rząd powinien ingerować w gospodarkę — gospodarka najlepiej działa, kiedy działa na własnych zasadach, a nie na zasadach narzuconych przez rząd.

9. Życia, wolności, walki. Przeciwstawienia się panującemu marazmowi, umysłowej śmierci oraz mentalności niewolniczej i zastąpienia ich ideami prawdziwie życiowymi, o jakich mowa w Manifeście Wielkiego Odrodzenia Dreamlandu, a nie tylko wegetacyjnymi. Potrzeba wejścia w nową erę — erę zmian, można by nawet rzec, że permanentnych zmian. Musi się dziać. Jeżeli nie będziemy podejmowali żadnych zmian, żadnego ryzyka, będziemy jedynie cały czas stali w miejscu i pogrążali w coraz większym marazmie. Nie możemy do tego dopuścić.

10. Zapasy i szermierka bagnetem. Nieustająca walka, wewnętrzna i zewnętrzna, wzmacniająca własną wolę oraz potęgę Dreamlandu.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: William i Casimir pod obywatelskim gradem pytań

Post autor: Daniel von Witt »

Dziękuję Panu za wstępne zaspokojenie mojej ciekawości. Czekam na odpowiedzi ze strony Pańskiego konkurenta.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: William i Casimir pod obywatelskim gradem pytań

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Casimir van Oranje-Nassau pisze:
6. (...) Natomiast wniosek o rejestrację Towarzystwa Egenberg wpłynął już przed kilkoma dniami, lecz jak widać nadal nie jest zaakceptowany.
Przyczyna jest dosyć prosta. Taki wniosek nie widnieje nigdzie w CRiP.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: William i Casimir pod obywatelskim gradem pytań

Post autor: Otto von Teller »

1. Czy Królestwo Dreamlandu zamierza wymienić swoją przestarzałą stronę internetową na coś nowszego, bardziej przystępną dla nowych mieszkańców v-świata?
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: William i Casimir pod obywatelskim gradem pytań

Post autor: Chamberlain »

Otto von Teller pisze:
1. Czy Królestwo Dreamlandu zamierza wymienić swoją przestarzałą stronę internetową na coś nowszego, bardziej przystępną dla nowych mieszkańców v-świata?
Zamierza. Wspominałem o tym w programie, na końcu sekcji poświęconej polityce wewnętrznej.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: William i Casimir pod obywatelskim gradem pytań

Post autor: Daniel von Witt »

11. Czy jest Pan za wprowadzeniem instytucji ustawy rządowej, wzmacniającej Rząd Królewski?
12. Czy jest Pan za tym, aby Premier i ministrowie, którzy są jednocześnie parlamentarzystami, nie mogli brać udziału w głosowaniach nad wotum nieufności, które dotyczy ich samych lub ich kolegów z Rządu, lub w głosowaniach nad aktem oskarżenia przeciw nim samym lub ich kolegom z Rządu?
(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: William i Casimir pod obywatelskim gradem pytań

Post autor: Otto von Teller »

Chamberlain pisze:
Otto von Teller pisze:
Zamierza. Wspominałem o tym w programie, na końcu sekcji poświęconej polityce wewnętrznej.
To w takim razie jest mi niezwykle szkoda, że sir wycofał swoją kandydaturę z wyborów.
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: William i Casimir pod obywatelskim gradem pytań

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Otto von Teller pisze:
Chamberlain pisze:
Zamierza. Wspominałem o tym w programie, na końcu sekcji poświęconej polityce wewnętrznej.

To w takim razie jest mi niezwykle szkoda, że sir wycofał swoją kandydaturę z wyborów.
Tym zajmują się KSI, które nad tym już pracują, a postępy oczywiście są czynione. Nie wiem w ogóle, jaki jest cel pisania czegoś takiego w programie w programie, przecież pewnie i tak stronę główną realizowałyby KSI.

Czy rząd Waszej Ekscelencji Kandydata zamierza uczestniczyć w pracach nad systemem gospodarczym?

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: William i Casimir pod obywatelskim gradem pytań

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Tak, z chęcią będziemy współpracować z Królewskimi Służbami Informatycznymi w kwestii systemu gospodarczego.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: William i Casimir pod obywatelskim gradem pytań

Post autor: Chamberlain »

Tomasz von Habsburg pisze:
[...] postępy oczywiście są czynione. Nie wiem w ogóle, jaki jest cel pisania czegoś takiego w programie w programie, przecież pewnie i tak stronę główną realizowałyby KSI.]
Dokładnie taki, jak Pan to ujął w swojej wypowiedzi. KSI realizują zamówienia. Minusem jest nierówna aktywność Służb. Widziałem dotychczasowe efekty, w ubiegłym tygodniu otrzymałem aktualne informacje od Jego Królewskiej Mości i na tej podstawie wspomniałem o realizowanym projekcie. Czy napisze Pan więcej o wspomnianych "postępach"?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: William i Casimir pod obywatelskim gradem pytań

Post autor: Daniel von Witt »

KSI nie mają strategii rozwoju systemów i strony, i działają od kierownika do kierownika. Radziecki co innego, Alfred co innego, a teraz nie wiadomo w sumie, na czym KSI stoi i dokąd zmierza.

(-) Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: William i Casimir pod obywatelskim gradem pytań

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze:
KSI nie mają strategii rozwoju systemów i strony, i działają od kierownika do kierownika. Radziecki co innego, Alfred co innego, a teraz nie wiadomo w sumie, na czym KSI stoi i dokąd zmierza.
Nazwałbym to modelowym przykładem państwa w państwie lub "efektem Yaqu", od pewnego niezależnego programisty-samouka, co to humanistom się nie kłaniał.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości