Wybory premiera - czerwiec

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Alfred »

Raimund Ruysch pisze:
Nasze rzeczowe argumenty i troska o uczciwe reguły gry spotyka się z inwektywami i niczym więcej.
Nie macie żadnych rzeczowych argumentów, a jedyne, co potrafiliście zarzucić przyjętej przeze mnie interpretacji, to że jest dla Was niekorzystna, a zatem musi być nieuczciwa. Dopiero p. von Witt przyszedł Wam z pomocą, formułując skargę, za którą teraz możecie się ustawiać. Jedynym przedmiotem Waszej troski jest Wasze wyborcze zwycięstwo, o które walczycie niehonorowymi i szkodliwymi dla instytucji państwa metodami, a gdy daje się Wam po łapach, robicie miny urażonej niewinności i wypieracie się faktów.
Raimund Ruysch pisze:
Ale na tym polega dyskusja. Na krytyce polityki "jedynej słuszności" króla który arbitralnie zinterpretował przepisy ordynacji agresywnie reagując na jakiekolwiek głosy sprzeciwu wobec takiej arbitralnej interpretacji.
Władza stosująca prawo siłą rzeczy je intepretuje i czyni to w sposób autorytatywny. Bez tego nie mogłoby działać państwo. Co do meritum: wykładnia wittowska, którą przyjmujecie za swoją, opiera się na argumentach sprzecznych z dyrektywami prawidłowej wykładni prawa i dochodzi do wniosków wprost sprzecznych z Kartą Konstytucyjną. Jednak w Waszym pojęciu „arbitralna” interpretacja to taka, której nie uzgodniono z Waszymi wyborczymi interesami. Już wprost i bez zażenowania twierdzicie, że wspólnocie nie wolno było odmówić Wam mandatu do sprawowania władzy. To tyle, jeśli chodzi o „uczciwe reguły gry”.
Raimund Ruysch pisze:
Miło, że z każdym postem Wasza Wysokość pokazuje jak bardzo mijające się z prawdą było twierdzenie o byciu niezależnym neutralnym politycznie władcą. Czy kiedykolwiek Wasza Wysokość był neutralny? Teraz śmiem wątpić w to.
Tak, nie wątpiłem, że wyrazi Pan taką wątpliwość.

Waszym podstawowym problemem jest kompleks nadczłowieka, który każe Wam sądzić, że poza Wami istnieją tylko głupcy i słabeusze. Zdawało Wam się, że możecie mnie delegitymizować i pozostaniecie bezkarni. Teraz z kolei próbujecie udawać, że podstawowe prawidłowości związków przyczynowo-skutkowych Was nie dotyczą. Słyszał Pan o prawie akcji — reakcji? Podjęliście pewną akcję, próbując pozbawić tron zaufania społecznego, a w ramach reakcji otrzymujecie karne razy pasem po głowie. Nie dyskutowaliście z treścią podjętej decyzji, bo nie stać Was na sformułowanie merytorycznych argumentów, tylko insynuowaliście wyborczy spisek. Nie może być mowy o bezstronności, gdy to Wy sami ustawiliście się po przeciwnej wobec mnie stronie. Zamierzacie teraz wszystkich przekonywać, że powinienem był zaakceptować rolę Waszego chłopca do bicia, a jeśli tego nie zrobiłem, to znaczy, że Wasze ataki mi się należały? Nie macie do czynienia z idiotami.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Andrzej »

Tak coś żem czuł, że Senancour był klonem towarzysza króla Alfreda xD </offtop> </joke>
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Alfred pisze:
Waszym podstawowym problemem jest kompleks nadczłowieka, który każe Wam sądzić, że poza Wami istnieją tylko głupcy i słabeusze.
Problem? Kompleks? Czy zatem według Waszej Królewskiej Mości idealnym obrazem Dreamlandczyka jest homo gregalis, owieczka idąca bezmyślnie za swym pasterzem oraz za innymi owcami na zasadzie owczego pędu? Czyż człowiek nie powinien dążyć do owej postaci "nadczłowieka", do umysłowego wywyższenia się swą myślą i działaniem nad innymi ludźmi, czy może nie powinien starać się ich wyprzedzać, a być jakby biegacz, co nie stara się o wygraną, lecz celowo spowalnia swój bieg, ażeby biec równym tempem z innymi?

Czy Wasza Królewska Mość życzyłby sobie tylko sam wymierzać obywatelom karne razy pasem po głowie, a innym zabraniać w Waszej Królewskiej Mości stronę pasa kierować? Poza tym, pierwszy raz chyba od dłuższego czasu widzę Waszą Królewską Mość tak rozgniewanego i agresywnego. Nie żebym w żadnym razie to krytykował, wręcz przeciwnie! Czy jednak nie świadczy to o tym, że zabolała Waszą Królewską Mość prawda w oczy rzucona?
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Aleksander »

Casimir van Oranje-Nassau pisze:Czyż człowiek nie powinien dążyć do owej postaci "nadczłowieka", do umysłowego wywyższenia się swą myślą i działaniem nad innymi ludźmi, czy może nie powinien starać się ich wyprzedzać, a być jakby biegacz, co nie stara się o wygraną, lecz celowo spowalnia swój bieg, ażeby biec równym tempem z innymi?
Chyba musieli cię ostro w szkole dojeżdżać.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Nie musi Pan mówieniem do siebie przypominać wszystkim, jak wielce jest Pan "obrzydzony" tym okresem w swoim życiu. Już wcześniej dał Pan nam o tym znać, tłumacząc się z powodów swojego rozleniwienia umysłowego.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Aleksander »

Gimnazjum było zajebiste. Wspomnienia na całe życie. A ty się tak nie nadymaj bo narażasz się na śmieszność.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Alfred »

Casimir van Oranje-Nassau pisze:
Poza tym, pierwszy raz chyba od dłuższego czasu widzę Waszą Królewską Mość tak rozgniewanego i agresywnego. Nie żebym w żadnym razie to krytykował, wręcz przeciwnie! Czy jednak nie świadczy to o tym, że zabolała Waszą Królewską Mość prawda w oczy rzucona?
Myślę, że argumentowanie po linii „zaprzecza, a więc jest winny” świadczy o intelektualnej nędzy tego, kto tak czyni. Dosyć zabawne też, że Pan i Pańscy koledzy stale powtarzacie po sobie, na przemian, te same niemerytoryczne argumenty, jak nakręcane figurki w teatrzyku. Życzę dużo wytrwałości w pracy nad „umysłowym wywyższeniu się swą myślą nad innymi ludźmi”. Droga daleka.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: ___ »

Myślę, że argumentowanie po linii „zaprzecza, a więc jest winny” świadczy o intelektualnej nędzy tego, kto tak czyni.
Niejednokrotnie podkreślałem, że nie robię z Waszej Wysokości sobie wroga jednak Wasza Wysokość twierdzi, że nim jestem. Męczy mnie ciągłe robienie ze mnie wroga korony czy osoby atakującej koronę. Jeśli jego wysokość tak bardzo nie chce być królową Karoliną Aleksandrą to w porządku ale ja nie będę mieszał się w ten teatr domniemanej "królewskiej nieomylności" i "pełnej merytoryczności".
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Alfred »

Zauważyłem, że Pan wielokrotnie to podkreślał. Od wszystkich tych podkreśleń nie zbliżyło się to do prawdy.

Nie forsuję wcale tezy o własnej nieomylności. Możemy się publicznie spierać o wykładnię przepisów, wyborcom przysługuje też protest wyborczy do Sądu Królestwa. Obie możliwości sprzyjają dyskusji, wzajemnemu zrozumieniu i dojściu do sprawiedliwej i ogólnie akceptowanej decyzji. Z jednej z nich skorzystał p. von Witt, któremu nie powiedziałem z tej przyczyny złego słowa. Choć bowiem uważam jego interpretację za rażąco nieprawidłową, to ma on wszelkie prawo żywić wątpliwości co do prawa, które — mam nadzieję — zostaną rozwiane w toku procesu.

Natomiast Pan i Pańscy koledzy, powtórzę, nie sformułowaliście żadnych zarzutów pod adresem treści decyzji wyborczej, lecz tylko osoby decydenta, insynuując mi bycie rzecznikiem interesu Partii Republikańskiej. Przy innej okazji, chyba dosyć dawno temu, Wasz lider wrzucił na to forum schemat-piramidę, szeregujący argumenty w dyskusji według ich merytorycznej wartości. Ad hominem nie zajęło zbyt wysokiej lokaty. Nie wzbraniam Wam jednak prowadzić dyskusji w sposób leżący poniżej Waszych możliwości intelektualnych. Rzecz w tym, że za cel wybraliście sobie tron, który nie jest u nas tylko bezbarwnym strażnikiem żyrandola, ale też niekiedy musi podejmować wyjątkowo delikatne decyzje polityczne. Do tego potrzebuje zaufania społecznego, które jest dla niego po prostu na wagę złota. Tymczasem Wy próbowaliście je poderwać przy okazji zwykłej, technicznej decyzji, zdeterminowanej treścią obowiązującego prawa. Wychowawczy grill nie miał prawa Was ominąć.

Ponownie sprawia mi Pan zawód, uciekając z placu boju. Szybko zgasł ten zapał do walki i nienawiści. Osobiście nie traktuję Pana jako śmiertelnego wroga i nie zależy mi na Pana zniszczeniu. Został Pan moim chwilowym przeciwnikiem przez własną, mało przemyślaną decyzję. Oczekiwałem jedynie powrotu do cywilizowanych reguł gry i zaprzestania sabotażu działania tronu. Cóż, trudno. Być może w trakcie swoich podróży znów dozna Pan mistycznego uzdrowienia czy też duchowej przemiany i jeszcze tu wróci. Będziemy czekali.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości